Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Jak oszczędzać w Gminie na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 11 sie 2014 - 13:53:29

"Sochaczew sporo oszczędzi dzięki nowym umowom z operatorami
11 sierpnia 2014, 13:32

Marek Jaślan

Ponad 600 tys. oszczędności w w ciagu trzch lat przyniosą Urzędowi Miasta w Sochczewie nowe umowy z dostawcami telefonicznych usług komórkowych i stacjonarnych.

Sochaczewski magsitrat oszacował, że przez najbliższe 3 lata za rozmowy wykonywane przez telefony komórkowe, miasto i jego 28 jednostek – szkoły, domy kultury, spółki, jednostki sportu i pomocy społecznej – zapłacą jedną trzecią dotychczasowych stawek. Kilka tygodni temu miasto rozstrzygnęł przetarg „na świadczenie usług telefonii komórkowej dla jednostek organizacyjnych i jednoosobowych spółek miasta Sochaczew”. Zwycięzcą postępowania okazała się firma Orange Polska a umowa z operatorem zawarta została na 36 miesięcy.

- Przetarg udowodnił, że kupując usługi w pakiecie można uzyskać bardzo dobre ceny. Za komórki będziemy teraz płacić o niemal 70 proc. mniej. Postawiliśmy ostre warunki. Jednym z nich było żądanie, by ceny rozmów zaoferowane przez operatora nie uległy zmianie przez 3 lata, również w przypadku zmian cen połączeń międzyoperatorskich. Orange na to przystał – mówi sekretarz miasta Andrzej Wierzbicki.

Orange będzie sukcesywne przejmował świadczenie usług zgodnie z datami zakończenia dotychczasowych umów przez poszczegolne jednostki

Na telfeonach stacjonarnych sochaczewski magistrat oszczędzi natomiast 220 tys. zł w ciagu trzech lat.

W 2013 roku ratusz zlecił przygotowanie audytu wskazującego, z którymi operatorami mają zawarte umowy szkoły, przedszkola, domy kultury, spółki i zakładu komunalne, jak wysokie są miesięczne rachunki za rozmowy, na jaki okres zawarto umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Audyt wykazał, że ratusz i niemal trzydzieści podległych mu jednostek wykorzystuje łącznie 84 tzw. numery stacjonarne.

Ogłoszono przetarg na telefoniczną obsługę wszystkich miejskich jednostek i w w tym roku ostatecznie wybrano jednego operatora. Wszystkie 84 telefony stacjonarne na trzy lata przejęła warszawska spółka DIT, która roczny koszt rozmów obniżyła ze 120 tys. zł na 50,5 tys. zł. "

http://www.telko.in/magistrat-w-sochaczewie-sporo-oszczedzi-dzieki-nowym-umowom-z-operatorami-



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-12 08:20 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 sie 2014 - 18:21:15

oby sie tylko wszedzie z tego Oranża dodzwonił >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.37.---)
Data: 11 sie 2014 - 18:42:50


mania
oby sie tylko wszedzie z tego Oranża dodzwonił >grinning smiley<

Tu chodziło o sam fakt oszczędności a nie o to kto wygra przetarg. Obecnie na usługach telekomunikacyjnych i około telco (np: łącza internetowe) są spore oszczędności w zamówieniach.
Budowa nowego Ratusza to również okazja by w pełni zinformatyzować wszystkie procedury i cały urząd. Zapewne będzie przetarg na firmę, która wykona odpowiednie prace. Warto by w końcu wejść w XXI wiek ze wszystkimi precedurami. A głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego nie odbywało sie tylko przez "papierowe karty"....

P.s.
O ile wiem ostatni przetarg na obługę naszego UMiGu też wygrał Orange, wcześniej był bodajże T-Mobile. Nie pamiętam tylko czy przatarg był tak kompleksowy, tzn. czy obejmował wszystkie jednostki samorządowe podległe pod UMiG.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.89.---)
Data: 11 sie 2014 - 18:51:14



Mixiorek
Zwycięzcą postępowania okazała się firma Orange Polska a umowa z operatorem zawarta została na 36 miesięcy.
Czy to aby nie kryptoreklama confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 sie 2014 - 19:44:00

Żadna reklama, bo na Grapie przynajmniej ten operator ma zasięgi poniżej wszelkiej krytyki. Zresztą nie tylko na Grapie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.89.---)
Data: 11 sie 2014 - 21:59:05


Bartek
Żadna reklama, bo na Grapie przynajmniej ten operator ma zasięgi poniżej wszelkiej krytyki. Zresztą nie tylko na Grapie.
A o co chodzi w reklamie ,czy nie na zachwalaniuconfused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 sie 2014 - 23:01:28

Powinien był napisać "wszyscy wiedzą o jakiego operatora chodzi" jak tu niektórzy mieli w zwyczaju mówić na forum o osobach publicznych. Albo podać same inicjały ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.162.---)
Data: 11 sie 2014 - 23:09:23


Mixiorek
"Sochaczew sporo oszczędzi dzięki nowym umowom z operatorami.....................
Zwycięzcą postępowania okazała się firma Orange Polska a umowa z operatorem zawarta została na 36 miesięcy'

Moim zdaniem, będąc w sieci Orange, nie rozmawiając w ogóle można osiągnąć dodatkowe oszczędności w postaci oszczędzonych nerwów, swoich i rozmówcy po drugiej stronie.
Od kilku miesięcy, na szczęście, nie jestem już klientką tej firmy, która w naszej gminie (może nie w całej, tego nie wiem ) od czasu remontu ma beznadziejny zasięg.
Z moimi znajomymi obsługiwanymi przez sieć Orange, mieszkającymi w jednej z naszych wsi, telefonicznie niestety w dalszym ciągu dogadać się nie mogę, gdyż w słuchawce zamiast słów słychać jedynie bełkot.

Być może Sochaczew ma więcej szczęścia. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: czaknoris (159.205.228.---)
Data: 12 sie 2014 - 00:41:50

To wątek o oszczędnościach w samorządzie, czy jakości usług sieci Orange w gminie?

Orange obsługuje urzędowe telefony komórkowe pewnie gdzieś tak do końca 2015 roku. Nasz urząd chciał umowy na 24, a nie 36 miesięcy.
Zawsze lepiej wymienić 3 wypasione aparaty dla trójcy burmistrzowskiej co dwa lata, a nie co trzy smiling smiley.
Stacjonarne numery obsługują Mazowieckie coś tam.

Orange faktycznie jakiś czas temu prowadził modernizację urządzeń i powiadomił o tym niektórych użytkowników (nie wiedzieć czemu nie wszystkich), ale poprawy nie widać. Orange chwali się nową stacją na Gąsiorowskiego.
Za to po tej "poprawie", na niektórych telefonach, nie da się już sprawdzić nazwy stacji bazowej, czy miejscowości, w zasięgu której aktualnie jest użytkownik. Stąd jeszcze łatwiej o ciekawe sytuacje przy połączeniach z numerami alarmowymi. Można dodzwonić się na policję i straż miejską do Warszawy, do Piaseczna albo i do Otwocka.
Numer 112 też nie rozwiązuje problemu, bo co mi po połączeniu ze "stanowiskiem kierowania" po drugiej stronie Wisły. Uprzejme "ja podam bezpośredni numer do Piaseczna, tak będzie szybciej" mało pomocne w nagłych wypadkach.
Co ciekawe, ta sieć nadal ma sporą rzeszę użytkowników, którzy jakoś gremialnie nie przechodzą do Play. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 sie 2014 - 08:10:22

Widzę, że niektórzy strasznie wrażliwi.
To może do meritum - portal telko.in powinien być znany osobom, które interesują się tematami telco nie od wczoraj ani przedwczoraj. Był to cytat z artykułu, który nie był sponsorowany. Gdy wygra inny operator w podobnym przetargu na poziomie Gminy też zacytuję newsa. Przykład dotyczył wyłącznie faktu na poziomie zarządzania tematami telco w Gminie. Czy najlepszą ofertę złoży pomarańczowy ludzik, czy fioletowy czy sam Solorz to sprawa drugorzędna.

Odnośnie zasięgu Orange - faktycznie kończy się modernizacja, która miała miejsce w ramach Networks (spółka Orange i TMobile). W naszej gminie przybyło kilka nowych stacji choć niestety ale idealnie nie jest i pewnie dla niektórych lokalizacji nigdy nie będzie. Moja subiektywna ocena jest taka, że jest lepiej. Szczególnie w 3G, LTE. Obecnie trwa uruchamianie UMTS900, póki co jest tak sobie. Po optymalizacji mam nadzieję, że będzie lepiej. Jednak już zyskałem coś czego nie miałem czyli podczas biegania po Królewskiej Górze oraz po lasach Chojnowskich mam streaming radia internetowego na co wcześniej nie było szans.

Czak podał przykład cell info. Trochę prehistoryczna usługa, która przez najnowsze zabawki raczej wspierana nie jest. Co więcej usługa jest obecna tylko w 2G, które raczej powoli odchodzi do lamusa.

Odnośnie Play - każdy wybiera taką sieć, która daje mu to czego oczekuje. Jeden oczekuje zasięgu w danym miejscu, drugi dobrych cen, trzeci jest tam gdzie ma rodzinę, znajomych itp. itd. Play swoich stacji w naszej Gminie ma sztuk 2. Reszta leci po roamingu, ostatnimi czasy jest to głównie TMobile. W 2G całkowicie TMobile gdyż Play niemal wyłączył GSM900. Orange po uruchomieniu na życzenie, Plus w mniejszości. Bardzo ładnie chodzi Play LTE ze stacji na Świetlicowej. Transfery DL ~60Mbps, ~ UL 20Mbps, ping ~20ms.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 sie 2014 - 10:55:36


czaknoris
Co ciekawe, ta sieć nadal ma sporą rzeszę użytkowników, którzy jakoś gremialnie nie przechodzą do Play. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma? smiling smiley.

bo to jest podobnie jak z SPZOZami - jak człowiek w PRLu przyzwyczaił się, że służba zdrowia musi być "państwowa", to NZOZ jest be.
Orange to d. TP SA. Wielu moich znajomych - klientów Orange narzeka że ma problemy z poł. telefonicznymi, z Internetem. Mówię: przenieś się do .... albo do ..... - korzystamy od kilku lat i jest OK! A oni na to:- w tepsie już jesteśmy tyyyyyyyyle lat, przyzwyczailiśmy się... i nie chodzi o nr telefonu, bo przenosząc się do innej sieci można go zachować.

A jeśli chodzi o wypasiony telefon, to bez łaski można mieć - co dwa lata za złotówkę lub parę złotówek, nawet nie będąc biznesowym klientem cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: czaknoris (78.8.86.---)
Data: 12 sie 2014 - 16:10:48


Mixiorek
W naszej gminie przybyło kilka nowych stacji

Gdzie? Orange chwali się tylko jedną.



Mixiorek
Czak podał przykład cell info. Trochę prehistoryczna usługa, która przez najnowsze zabawki raczej wspierana nie jest. Co więcej usługa jest obecna tylko w 2G, które raczej powoli odchodzi do lamusa.

Co mi po 3G, czy 4G, skoro nawet w Konstancinie (a już nie mówiąc poza miastem) i tak nie da się porozmawiać, bo często rwie co drugie słowo, kiedy nawet maszt w zasięgu wzroku bez przeszkód terenowych. W środku miasta zdarzają się problemy, żeby odebrać sms'a nawet (co ciekawe, przy ustawieniu tylko na 2G nigdy problemu nie ma) i dopiero jak na ten numer wykona się połączenie, albo odwrotnie to zaczynają lawinowo przychodzić z ostatnich kilkudziesięciu minut.
Jak dla mnie w K-J, do samych połączeń głosowych i sms, włączone 3G tylko niepotrzebnie zużywa baterie, bo raz jest, za chwilę już nie działa.

Nie wiem czy taka prehistoryczna ta usługa. Na pewno przydatna w niektórych przypadkach. Po pierwszym etapie prac działało, zmienili tylko trochę nazwy stacji, ale było. Później prawdopodobnie wyłączyli, bo po co klient ma wiedzieć, że w Jeziornie jest obsługiwany przez stację z Piaseczna, w Opaczy z Karczewa i Otwocka, w Klarysewie z Ursynowa i Wilanowa itd.
Oby nikt nigdy nie musiał korzystać z numerów alarmowych.



mania
A jeśli chodzi o wypasiony telefon, to bez łaski można mieć - co dwa lata za złotówkę lub parę złotówek, nawet nie będąc biznesowym klientem cool smiley

Abonament kosztuje tyle samo jak bierzesz wypasiony telefon za 1 zł i jak kupujesz usługę bez aparatu?
Nie ma nic za darmo...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-12 16:12 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 13 sie 2014 - 09:57:57


czaknoris
Gdzie? Orange chwali się tylko jedną.

1. PSE
2. Maszt WN przy myjni przed przejazdem kolejowym
3. Piaseczyńska, PGE ale nie wiem czy docelowo, wkróce nie przeniosą się nieco dalej na maszt Plusa. Słup oświetleniowy na terenie PGE ma małą nośność.
4. Stara Papiernia
5. Piłsudskiego, kościół
6. Środkowa, kościół
7. Gąsiorowskiego - tu sprawa jest nieco skomplikowana. T-Mobile prawdopodobnie nadaje sygnał z anten Plusa przy CKR ale orange póki co nie. Nie wiem czy problemem nie jest właśnie ta "dzierżawa". Docelowo chyba powinni tam być
8. Od lasu, okolice Kołomyji - ma tam powstać stacja T-Mobile, w ramach Networks. Także będzie tam i Orange
9. Wierzbnowska 2
10. Chylicka 79

Orange przed modernizacją posiadał a raczej nadawał sygnał z 6 stacji, teraz/ wkrótce z 14/16.

Przypominam, że w strefie A obowiązywały długo przepisy, które praktycznie wykluczały budowę stacji bazowych. Moim zdaniem brakuje stacji na Grapie, która "doświetliła" by ten rejon. Pytanie czy mieszkańcy zgodzą się na anteny na dachu ich budynku? Zaraz okaże się, że krowy dają zielone mleko a Pan Jan nie śpi od tygodni bo anteny, które jeszcze nie są zamontowane już promieniują przez co nie może spać.



Co mi po 3G, czy 4G, skoro nawet w Konstancinie (a już nie mówiąc poza miastem) i tak nie da się porozmawiać, bo często rwie co drugie słowo, kiedy nawet maszt w zasięgu wzroku bez przeszkód terenowych. W środku miasta zdarzają się problemy, żeby odebrać sms'a nawet (co ciekawe, przy ustawieniu tylko na 2G nigdy problemu nie ma) i dopiero jak na ten numer wykona się połączenie, albo odwrotnie to zaczynają lawinowo przychodzić z ostatnich kilkudziesięciu minut.

Czy te problemy mają nadal miejsce w ostatnich 2 miesiącach? Problemy z smsami to raczej przytkanie punktów styku ale to nie interesuje klienta. Dla niego ma działać. Używam również Orange na terenie naszej gminy i nie mam takich problemów. Pytanie też czy to abonament czy karta. Orange ma nieco przestarzałą platformę prepaid.



Jak dla mnie w K-J, do samych połączeń głosowych i sms, włączone 3G tylko niepotrzebnie zużywa baterie, bo raz jest, za chwilę już nie działa.

To się zmieni po uruchomieniu i skonfigurowaniu UMTS900. Proces trwa na terenie naszej Gminy a raczej klastra, który nas obejmuje. Za około 2-3 miesiące powinno być ok. Praktycznie w 99% przypadków powinno być LTE lub 3G. LTE np: zużywa mniej energii w stanie czuwania niż 3G, podobnie do 2G. Póki co po LTE leci transmisja danych i smsy, docelowo za kilka lat również głos.



Nie wiem czy taka prehistoryczna ta usługa. Na pewno przydatna w niektórych przypadkach. Po pierwszym etapie prac działało, zmienili tylko trochę nazwy stacji, ale było. Później prawdopodobnie wyłączyli, bo po co klient ma wiedzieć, że w Jeziornie jest obsługiwany przez stację z Piaseczna, w Opaczy z Karczewa i Otwocka, w Klarysewie z Ursynowa i Wilanowa itd. Oby nikt nigdy nie musiał korzystać z numerów alarmowych.

Cell info było/ jest bardzo fajnie skonfigurowane w T-Mobile, mikro i makro. Z duża dokłądnością - ulice, rejony. W Orange była/ jest nazwa miejscowości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 13 sie 2014 - 09:59:03


mania
A jeśli chodzi o wypasiony telefon, to bez łaski można mieć - co dwa lata za złotówkę lub parę złotówek, nawet nie będąc biznesowym klientem cool smiley

Nie wiem jak to robisz Maniu ale ja nie mam takich warunków ;) Nawet jako biznes, nawet w firmie gdzie aktywacji jest sporo i rachunki spore.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-13 09:59 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak oszczędzać w Gminie na telefonii stacjonarnej i komórkowej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.229.---)
Data: 17 sie 2014 - 00:14:59

Obecnie konstrukcja taryf jest z reguły taka, ze za 5 dych mamy no limit do wszystkich...różnice wynikają z ilości netu do konsumpcji oraz...ceny telefonu...
Jesli ktoś oczekuje wypasu może sie rozczarować (jak słusznie podkreśla Czak nie ma nic za darmo..)...jesli jednak nie chcemy flagowcow to znajdziemy cos sensownego na miarę potrzeb i za złocisza...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.