Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Wieści z Targowiska
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 17:26:16

Dzisiaj można było na targu spotkać dwóch kandydatów: p. Jańczuka, który rozmawial z mieszkańcami oraz ekipę p. Wojdaka, która podobno siała czarny PR.

Po wysłuchaniu różnych rewelacji dostałam kilka maili od znajomych: Mania, zapytaj czy to prawda, że

1.Jańczuk chce zlikwidować targowisko

zapytałam: Burmistrz wszczął procedurę w kier zmiany mpzp terenu na którym ma być nowe targowisko. Targowisko nie zajmie całego terenu łąk, większa część będzie przeznaczona na rekreację, by jak najmniej ingerować w unikalny krajobraz

2. Jańczuk chce sprzedać budynki przychodni w Opaczy i w Słomczynie

zapytałam: Budynki pozostaną we władaniu gminy i mogą zostać użyczone lekarzom z SP ZZOZ, NZOZ czy innym jeśli się zdecydują na prowadzenie POZ dla pacjentów NFZ. Była mowa o tym na jednej z komisji zdrowia. Dr Muszyński, który buduje przychodnię na Pułaskiego mówił że może opieką objąć pacjentów ze Słomczyna i Opaczy.

3. Jańczuk nie dba o Straż Pożarną, żadnego dofinansowania. Kto będzie gasił?

zapytałam: Straż Pożarna w Jeziornie otrzymała niedawno nowy samochód do gaszenia za 660 tys zł
W czwartek Straż w Bielawie otrzyma bardziej nowoczesny wóz bojowy za 864 tys zł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 18:15 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 22 lis 2014 - 18:28:55

Chociaż w końcu dowiedziałem się co z samochodem dla OSP Bielawa. OSP Jeziorna dostała Renault Midlum ostatnio czyli dwa lata temu.

Radio Erewań mode on.

Maniu, moi dostawcy z targowiska pytali dziś:

- Pan od czosnku: Panie drogi! Czy to nie wstyd, że władze naszego miasta które jest uzdrowiskiem mają u siebie asfalciarnię? Czy to nie wstyd, że przez 4 ostatnie lata nic się w tej sprawie nie zmieniło?
- Pani od świeżego kurczaka: Czy w Mirkowie uda się nam uniknąć ciężkiego przemysłu i dzikiej developerki? Przydał by się mały park handlowo-biurowy gdzie powstało by sporo miejsc w pracy i moja córka, zięć mogliby w końcu znaleźć pracę na terenie naszej gminy!
- Pan od ubrań: Czy policja, straż miejska weźmie się końcu za egzekwowanie zakazu jazdy ciężkich pojazdów? Czy powstanie efektywny system kontroli, który na lata skutecznie odstraszy kierowców, firmy łamiące te zakazy?
- Pani od jajek: chciałam dziś dojechać na targ gminnymi ścieżkami rowerowymi, jednak miasto i gmina uzdrowiskowa nie mają gminnych ścieżek rowerowy, jak to?
- Pan od kwiatów: jak to jest, że na ratusz miało być 10 lat gwarancji a przetarg wygrywa firma, która dała mniej czyli 5 lat?
- Pan od węgla: reforma ZGK ciągnie się już ładnych parę lat i końca nie widać, przecież to Burmistrz nadzoruje ZGK? Czemu nadal nie ma zmian i instytucja jest mentalnie, formalnie i praktycznie we wczesnych latach 80?
- Pani od włoszczyzny: dlaczego wszyscy mamy sponsorować niegospodarność i brak kontroli w rozliczaniu czynszów, długów w mieszkaniach komunalnych? I tak spora część tych osób dostaje pomoc finansową z OPS.
- Pan od ziemniaków: reforma śmieciowa to w ogóle weszła w życie na terenie gminy? Opłaty śmieciowe miały być niższe a gmina miała kontrolować: ściągalność opłat, ilość osób w deklaracji oraz to czy firma wywożąca śmieci faktycznie je sortuje i przetwarza na surowce wtórne. Rozliczamy mieszkańców oraz firmę "śmieciową"?
- Pani od kapusty i ogórków: reklama LED na ul. Warszawskiej oświetla i oślepia klientów na targu! Jak to jest? Przecież jest uchwała zakazująca reklam w strefach gminy

Radio Erewań mode off

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 19:27:39

Dzis już nie będę zawracała głowy, choć nt. Mirkowa mogłeś sam udzielić odpowiedzi - od wczoraj wisi akt wpisania Mirkowa do rejestru zabytków, jest więc nadzieja że ciężkiego przemysłu ani deweloperki nie będzie.
spróbuję póki co na kilka odpowiedzieć, przepraszam że pisze nie po kolei


ws. kontroli umów śmieciowych zwracałam się do naszego b. Komendanta SM, powiedział, że strażnicy nie sa od tego. W RiOŚ, że mały % tych co nie złożyli deklaracji

Wydaje mi się ze Lekaro segreguje, bo to dla firmy biznes - inaczej by nie wydoliła. Na odzyskanych śmieciach się zarabia. Wg. mnie jest znacznie taniej niż było dawniej. Kiedyś płaciłam za zabranie "jak leci" - z bólem serca, bo żal było wyrzucać do kubła tego co można odzyskać ok 80-100 zł/ mies + 2 kontenery wiosna i jesienią z badylami + od czasu do czasu 100 dla umyślnego, który zabierał gruz, złom i elektrobadziewie. Teraz płacę 60 zł/ mies.
Najwięcej narzekają te osoby co nigdy nie płaciły za wywóz.
Przedsiębiorców rewolucja śmieciowa nie obejmuje. Firmy maja obowiązek podpisania odrębnych umów z operatorami. Może ich gmina nie sprawdza i stąd wory po lasach i łąkach.

Ruch pojazdów ciężkich może ograniczać policja oraz inspekcja transportu drogowego, instytucje niezależne od gminy

O ścieżkach zdaje się było w gazetce rozdawanej na targu. Pytanie jak Pani chciała te jajka dowieźć na targ rowerem? Mi się na scieżce rowerowej kostkowej w parku potłukły

Mieszkania komunalne, jak ktoś dostał przed nowelizacja ustawy o lokatorach (nie wiem czy już weszla), to gmina może naskoczyć. Mieszkanie raz dane trudno odzyskać.

Asfalciarnia, może jest jakaś nadzieja - jeśli zmieni się starosta. W Radzie Powiatu sporo nowych i chyba rozsądnych osób. Dwóch entuzjastów TIRów w "trupie uzdrowiska" nie załapało się

Która reklama Led? Te reklamy to faktycznie skaranie boskie i przede wszystkim one powinny zniknąć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 22 lis 2014 - 19:44:41

Jak ktos nie płaci to można eksmitować z komunalnego do socjalnego.

Mieszkańcom bloków oplata za śmieci podskoczyla.

Ciekawe jak urząd stwierdził, ze się mali osób uchyla. I co z tym zrobia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 19:55:13

Tak, tylko nie bardzo jest gdzie. Zdaje się że jest planowana budowa mieszkań socjalnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 22 lis 2014 - 20:34:53


mania
Dzis już nie będę zawracała głowy, choć nt. Mirkowa mogłeś sam udzielić odpowiedzi - od wczoraj wisi akt wpisania Mirkowa do rejestru zabytków, jest więc nadzieja że ciężkiego przemysłu ani deweloperki nie będzie.

Do rejestru trafił mały fragment Mirkowa. Mały fragment terenu, który Metsa zapewne niedługo wystawi na sprzedaż.



ws. kontroli umów śmieciowych zwracałam się do naszego b. Komendanta SM, powiedział, że strażnicy nie sa od tego. W RiOŚ, że mały % tych co nie złożyli deklaracji

Wydział ochrony środowiska może zapukać do sąsiedniego wydziału w UMiGu, który dysponuje listą właścicieli domów i mieszkań na terenie naszej gminy i porównać deklaracje, ktore posiada z listą właścicieli.
Jak rozumiem nie płacących podatku gminnego od nieruchomości też ma ścigać SM? Tylko w tym SM to same wakaty i brak obsadzenia kluczowych stanowisk.



Wydaje mi się ze Lekaro segreguje, bo to dla firmy biznes - inaczej by nie wydoliła. Na odzyskanych śmieciach się zarabia. Wg. mnie jest znacznie taniej niż było dawniej. Kiedyś płaciłam za zabranie "jak leci" - z bólem serca, bo żal było wyrzucać do kubła tego co można odzyskać ok 80-100 zł/ mies + 2 kontenery wiosna i jesienią z badylami + od czasu do czasu 100 dla umyślnego, który zabierał gruz, złom i elektrobadziewie. Teraz płacę 60 zł/ mies.
Najwięcej narzekają te osoby co nigdy nie płaciły za wywóz.

Tak jak napisał Hammer. Dla mieszkańców budynków wielorodzinnych jest to podwyżka przy średniej rodzinie 2+2 o około 4x-6x. Dla mieszkańców domów faktycznie jest taniej. Opisany przeze mnie proceder przerzucenia w pewnym momencie ściągania opłat z gminy na wspólnoty przemilczę. To było czyste.... draństwo.
Nie wierzyłbym w dobre intencje Lekaro tylko wpisał do SIWZ informację o bieżących raportach z recyclingu oraz o wykazaniu się zakładem przetwarzania bądź umową z taką firmą. Widziałem jak Lekaro zabiera śmieci. Wszyscy sortujemy po to by przy opróżnaniu kontenerów ze śmieciami posortowanymi wszystko trafiło w jedno miejsce. Ktoś z UMiGu był w miejscu gdzie Lekaro zwozi śmieci?
Można wpisać do SIWZ informację, że śmieci ogólnych z terenu naszej gminy nie można składać tylko trzeba zutylizować w spalarni. Po co nam Łubna lub Radiowo? Postawmy w SIWZ wymagania, że promowane jest jak największy recycling śmieci ogólnych. Niech to będzie wyrażone w dobrym wzorze dla wagi oferty. Skończyły się już przetargi "cena 100%" (miejmy nadzieję, że nie weszliśmy w erę cena 95%, skrócenie czasu realizacji 5%). Jesteśmy gminą uzdrowiskową jeżeli ktoś jeszcze nie zorientował więc może miejmy wyższe standardy?
Przy poprzednim systemie firmy odbierające śmieci oraz wspólnoty dbały o to by wszystko było jak trzeba bo pojemnik "bóbr" ogólny kosztował np: 100zł netto a posortowany "bóbr" 10zł. W takim systemie zarówno oddający śmieci jak i odbierający sprawdzał "jakość" tych posortowanych. Obecnie jest mydło i powidło poza tym, że każdy oczywiście deklaruje sortowanie bo tak jest taniej.



Ruch pojazdów ciężkich może ograniczać policja oraz inspekcja transportu drogowego, instytucje niezależne od gminy

To czemu gmina dotuje policję na inne cele a na ten nie może? Nie może przekazać dotacji celowej drogówce z Piaseczna? Organizacją ruchu na drogach gminnych w tym wprowadzeniem zakazu poruszania się dla np: pojazdów >3,5t zarządza nasza gmina. Po co nam w sumie rozsądna sieć monitoringu? Ilu kierowców pojazdów łamiących zakaz zostało ujawnionych i skutecznie ukaranych na podstawie monitoringu?



O ścieżkach zdaje się było w gazetce rozdawanej na targu.

I co jest w tej gazetce o ścieżkach rowerowych przy drogach gminnych?



Pytanie jak Pani chciała te jajka dowieźć na targ rowerem? Mi się na scieżce rowerowej kostkowej w parku potłukły

Ma rower z przyczepką. Musiała zjechać na jezdnię zgodnie z wytycznymy ex el commendante SM/ obowiązującym PORD oraz brakiem mm ścieżki rowerowej na terenie naszej gminy.



Mieszkania komunalne, jak ktoś dostał przed nowelizacja ustawy o lokatorach (nie wiem czy już weszla), to gmina może naskoczyć. Mieszkanie raz dane trudno odzyskać.

Nawet gdy ktoś nie płaci od kilku lat czynszu? Jak idzie gminie windykacja należności?



Asfalciarnia, może jest jakaś nadzieja - jeśli zmieni się starosta. W Radzie Powiatu sporo nowych i chyba rozsądnych osób. Dwóch entuzjastów TIRów w "trupie uzdrowiska" nie załapało się

To Burmistrz przez ostatnie 4 lata zrobił tyle, że czekał na zmianę w radzie powiatu? Na kolejne 4 lata też jest taki plan?



Która reklama Led? Te reklamy to faktycznie skaranie boskie i przede wszystkim one powinny zniknąć

Bodajże na działce przy ul. Warszawskiej 14. Wyjeżdza się z łuku i wali po oczach aż miło

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: czaknoris (87.205.200.---)
Data: 22 lis 2014 - 20:37:23


mania
Dzis już nie będę zawracała głowy, choć nt. Mirkowa mogłeś sam udzielić odpowiedzi - od wczoraj wisi akt wpisania Mirkowa do rejestru zabytków, jest więc nadzieja że ciężkiego przemysłu ani deweloperki nie będzie.

Poza częścią wpisaną do rejestru jest jeszcze sporo miejsca, a co będzie tam zlokalizowane zależy od zapisów w planach miejscowych.



mania
ws. kontroli umów śmieciowych zwracałam się do naszego b. Komendanta SM, powiedział, że strażnicy nie sa od tego. W RiOŚ, że mały % tych co nie złożyli deklaracji

Kto powołał "b. Komendanta SM" i odpowiada za to co robi "RiOŚ" z kierownikiem wydziału na czele?



mania
Wg. mnie jest znacznie taniej niż było dawniej. Kiedyś płaciłam za zabranie "jak leci" - z bólem serca, bo żal było wyrzucać do kubła tego co można odzyskać ok 80-100 zł/ mies + 2 kontenery wiosna i jesienią z badylami + od czasu do czasu 100 dla umyślnego, który zabierał gruz, złom i elektrobadziewie. Teraz płacę 60 zł/ mies.
Najwięcej narzekają te osoby co nigdy nie płaciły za wywóz.

Dla Ciebie jest taniej. Dla setek rodzin mieszkających w budynkach wielorodzinnych jest drożej. Dodatkowo płacą za sąsiadów uchylających się od opłat. Gmina dostaje 100% należnych od tej grupy wpłat nie brudząc sobie przy tym rąk.
W zamian są dodatkowo obciążani z tytułu wywozu odpadów zielonych do gminnego punktu na własny koszt.



mania
Firmy maja obowiązek podpisania odrębnych umów z operatorami. Może ich gmina nie sprawdza i stąd wory po lasach i łąkach.

Od kogo zależy kogo gmina sprawa w ramach swoich kompetencji? Nie od burmistrza przypadkiem? smiling smiley



mania
Ruch pojazdów ciężkich może ograniczać policja oraz inspekcja transportu drogowego, instytucje niezależne od gminy

To pewnie dlatego burmistrz konsekwentnie wpisywał do kolejnych projektów budżetu pieniądze na nagrody dla policji - "instytucji niezależnej od gminy"? smiling smiley.



mania
Która reklama Led? Te reklamy to faktycznie skaranie boskie i przede wszystkim one powinny zniknąć

Podobnie jak bardzo estetyczne szmaty wyborcze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: czaknoris (87.205.200.---)
Data: 22 lis 2014 - 20:45:27


Mixiorek
Obecnie jest mydło i powidło poza tym, że każdy oczywiście deklaruje sortowanie bo tak jest taniej.

W budynkach wielorodzinnych mimo zadeklarowania segregacji nierzadko jest drożej niż wcześniej, kiedy segregacji mogło nawet nie być.



Mixiorek
Organizacją ruchu na drogach gminnych w tym wprowadzeniem zakazu poruszania się dla np: pojazdów >3,5t zarządza nasza gmina.

Organizacją ruchu (jej zatwierdzaniem) na drogach gminnych zajmuje się starosta. Gmina oczywiście może przygotować projekt zmiany organizacji i wnioskować o jego zatwierdzenie. Projekt organizacji ruchu mogą wykonać pracownicy WDG w ramach etatu, może wykonać sekretarka burmistrza, pani sprzątająca. Ktokolwiek w urzędzie, a mimo wszystko i tak zleca się to podmiotom zewnętrznym smiling smiley.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 20:50 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wieści z Targowiska
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.146.---)
Data: 22 lis 2014 - 20:51:37


czaknoris
W budynkach wielorodzinnych mimo zadeklarowania segregacji nierzadko jest drożej niż wcześniej, kiedy segregacji mogło nawet nie być.

Opisalem to w moim poście. We wcześniejszym systemie bez sortowania rodzina 2+2 płaciła np: 13 zł, obecnie płaci minimum 40zł z zadeklarowanym sortowaniem. Co ważne to wspólnota, rodzina (w przypadku domu) wybierała sama firmę, która zabierała śmieci. Może ktoś wolał płacić drożej ale korzystać z firmy, która ma nowoczesną sortownię bo myśli dalej niż czubek własnego nosa?



Organizacją ruchu na drogach gminnych zajmuje się starosta. Gmina oczywiście może wnioskować o zmiany.

Przeoczyłem ten fakt. Jasne, starostwo zatwierdza organizację ruchu na wniosek gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.