Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Wybory samorządowe
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 31 mar 2017 - 13:40:36

Pierwsze koty za płoty

Wczoraj na Zebraniu Wiejskim w Bielawie debatowano nad odłączeniem Osiedla Konstancja od Sołectwa Bielawa.

Temat bynajmniej nie wyszedł od mieszkańców osiedla Konstancja tylko od innych zamieszkałych od wielu pokoleń Bielawiaków, którzy chcą mieć "swojego" Radnego.

A jest sprawą ewidentną, że takie działania są na szkodę Sołectwa Bielawa (zmniejszony fundusz sołecki i wiadomo,że razem jak jest większa liczba osób można zrobić więcej) a także pociągnie to za sobą wygenerowanie kosztów administracyjnych zmian w gminie (prawdopodobnie około 50-150tys.złotych)i to my podatnicy mamy za to zapłacić.

Jeśli pójdziemy takim tokiem myślenia, że Osiedle Konstancja jest zamkniętą enklawą a na Bielawie mamy takich kilka (Ogrody Bielawy i kilka innych enklaw mieszczących się przy ul.Lipowej) i niech każde z nich zgłosi się o odłączenie i każdy będzie chciał swojego Radnego czy Sołtysa...a są jeszcze inne sołectwa i pewnie wiele takich społeczności miało by chęć na zmiany.

Dziękujemy obecnej Radnej Sołectwa Bielawa p.Iwonie Wiercińskiej za to, że dba o nasze sprawy 'bielawskie". I jak widać działa na rzecz tej społeczności. Złożyła już w tym roku 8 interpelacji (najwięcej ze wszystkich Radnych).

Mam nadzieję, że w następnej kadencji będzie można zagłosować na osoby, które mają również takie kompetencje, predyspozycje i chęć do współpracy z innymi mieszkańcami oraz reprezentowania naszej bielawskiej społeczności na forum rady Miasta a nie wybór będzie polegał na tym, że "ten jest nasz".

Mieszkanka Bielawy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory samorządowe
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 31 mar 2017 - 14:37:25

Dwóch sołtysów w jednej wsi? nie da się grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory samorządowe
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.228.---)
Data: 01 kwi 2017 - 13:19:57

To ja się pytam czy Bielawa to jeszcze wieś ? Urodziłam się na wsi ,czyli w Bielawie /dawne czasy w domu/ i w dowodzie mialam napisane miejsce urodzenia Bielawa.Naście lat temy zmieniono mi moje miejsce urodzenia na Konstancin-Jeziorna .

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.