Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 lip 2012 - 00:44:41

Rozstrzygnięto wczoraj przetarg na obsługę mobilnych i stałych punktów selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Wygrała go firma z Otwocka z ceną nieco ponad 34 tys. zł. Niestety w BIPie brak SIWZ do tego przetargu (albo ja nie umiem znaleźć). Nie podano też, kiedy zostanie wznowiona zbiórka selektywna. Mam nadzieję, że UMiG nie będzie z tym czekał aż do września.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2012 - 10:55:46


Tomasz Zymer
Rozstrzygnięto wczoraj przetarg na obsługę mobilnych i stałych punktów selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Wygrała go firma z Otwocka z ceną nieco ponad 34 tys. zł. Niestety w BIPie brak SIWZ do tego przetargu (albo ja nie umiem znaleźć). Nie podano też, kiedy zostanie wznowiona zbiórka selektywna. Mam nadzieję, że UMiG nie będzie z tym czekał aż do września.

podano w rozstrzygnieciu przetargu: [bip.konstancinjeziorna.pl] , że termin wykonania od dnia podpisania umowy do 15. grudnia 2012

Możemy mieć nadzieję że jeszcze w lipcu będą czekali na nasz recykling

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 11 lip 2012 - 11:42:50

nadzieję mieć możemy... ja tylko nie rozumiem dlaczego to wszystko jest organizowane tak, że nie ma nic 'na zakładkę'... mamy 11 lipca... nawet jeśli podpisana zostanie umowa to wątpię, by do końca miesiąca odbyła się choćby 1 zbiórka...później umowa obowiązuje do 15 grudnia.... kiedy zacznie się kolejna? i gdzie trafią tony opakowań po prezentach świątecznych?
ja wczoraj pedałowałem przez las z Czarnowa do Stefanowa...ilość worków w lasach jest porażająca! a patrząc na ich zawartość to mam wrażenie, że wiele by tam nie trafiło, gdyby tego miesiąca przerwy nie było...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 lip 2012 - 21:52:27

Jest nowy harmonogram selektywnej zbiórki odpadów (na stronce gminnej): [www.konstancinjeziorna.pl]

Zbiórka rusza od 20-21 lipca, dostępne będą trzy terminy w miesiącu w różnych punktach odbioru, w piątki (Grapa, Skolimów) oraz w soboty (w sumie 32 punkty w sołectwach).

Także Artku - mamy pozytywną niespodziankę, bo harmonogram został ogłoszony na dzień po rozstrzygnięciu przetargu, a przerwy w zbiórce w lipcu nie będzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2012 - 23:30:27


Artek_Bartek
ilość worków w lasach jest porażająca! a patrząc na ich zawartość to mam wrażenie, że wiele by tam nie trafiło, gdyby tego miesiąca przerwy nie było...

Jaki miesiąc przerwy? Ostatnia zbiórka skończyła się 23, a zaczęła bodajże 15 czerwca. Coś Ci sie potegowało tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Harmonogram mobilnych w II. połowie 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lip 2012 - 18:03:11

skopiowałam i powiesiłam tu: [www.konstancin.com]

Powinny sie pojawić w róznych miejscach plakaty, że nie ma to jak poczta pantoflowa - proszę powiedzieć sąsiadom, że mogą za friko pozbyć się niektórych smieci. Jak obliczyłam, kazdego miesiąca dostarczam 3 - 4 worki 120 litrowe, to około 30 - 40 zł "do przodu", niby nie wiele - jak ktoś zaraz powie, ale ja się cieszę podwójnie: trochę zaoszczędziłam no i trochę materiałów uda sie odzyskać.

Najbliższa akcja 20. lipca, potem 21. i 28. - szczegóły w harmonogramie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.212.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 13 lip 2012 - 01:50:42

Ja tam takich pozytywnych niespodzianek nigdy nie będę miał dość!
A i w przeciwienstwie do niektorych przekonanych o swej nieomylnosci ja nigdy nie mam oporów przed przyznaniem, ze mi sie coś 'potegowalo' ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lip 2012 - 11:16:39

Myslę, że te miłe niespodzianki zawdzięczamy temu, że wydziałem RiOŚ kieruje p. Beata Kwiatkowska - wreszcie odpowiednia osoba, bo to co się działo w poprzednich latach było porażką - obserwowałam poczynania wydziału od 2005 roku, była arogancja i nic robienie. Teraz widać, że coś się dzieje, choć pracy ogrom w związku z wejściem ustawy o przejęciu śmieci przez gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 lip 2012 - 13:03:36

Czy ktoś wie gdzie dokładnie zbierają odpady w piątek na Grapie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lip 2012 - 17:16:21

adresy sa podane w harmonogramie: [www.konstancin.com]

Os. Grapa - ul. Wilanowska - róg drogi wewnetrznej (przy parkingu) - tak stoi tam napisane, tubylcy powinni wiedzieć (ja nie bardzo kumam)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lip 2012 - 18:28:22

Maniu, ja mam harmonogram ale za cholerę nie mogłam gościa znaleźć - przeczesałam całą okolicę bez skutku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lip 2012 - 21:28:21

W czerwcu piątkowy ( to chyba było 15.) gość nie dotarł ani do Skolimowa ani na Grapę - z przyczyn losowych. W ramach rekompensaty był odbiór 22. czerwca. Może dlatego go nie spotkałaś.

O dodatkowym terminie były informacje na tablicach ogł, na gminnej stronce i u nas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2012 - 10:36:22

Maniu, to było jeszcze w maju na 100% - za cholerę nie wiem o jaki "róg drogi wewnętrznej" chodzi.
Panowie z punktów nie za bardzo się przejmują tym co jest podawane w harmonogramie - np. ten który ma być na ul. Koziej przy placu zabaw, zawsze stoi na początku Szkolnej....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lip 2012 - 11:05:46

W czerwcu były zawirowania z punktem odbioru na Grapie, bo wysłałam męża i wrócił ze śmieciami grinning smiley

Róg drogi wewnętrznej i Wilanowskiej: to miejsce po drugiej stronie Wilanowskiej niż budynek poczty (prawie vis a vis), gdzie jest wjazd na nowy ogrodzony parking.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lip 2012 - 12:03:40

Teraz będzie obsługiwała nowa firma, może będa przytomniejsi. Tak czy owak piszcie swoje uwagi tu - przekażę do RiOŚ,
albo bezpośrednio do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa
Budynek "Lima" przy ul. Warszawskiej 31 Tel.: 22-717-53-68 wew. 106, 107 lub 108

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.33.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 lip 2012 - 23:25:07

Nowa firm raczej gwarantuje, ze pierwszym razem będziemy sie wzajmnie szukAc smiling smiley
No chyba, ze ktoś z UMiGu zadba o to by było inaczej...
Ja w każdym bądź razie worek mam naszykowany i jakoś ten mobilny punkt znajdę! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lip 2012 - 23:32:59

poprzednio tez były kłopoty, jesli stał samochód SITA, to pół biedy, a jesli tylko pan z workami, to trzeba było się domyslać. Ja trafiałam, ale rodzina 2 razy wracała do domu z recyklingiem i musiałam oderwać sie np. od lepienia pierogów i jechać.

Byłoby dobrze, żeby firma odbierająca stawiała jakiś bannerek, to w końcu w jej interesie żeby więcej zebrać. Z tego zyją.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 19 lip 2012 - 11:51:41

ja banerek pt. 'mobilny punkt odbioru odpadów segregowanych Sita' (lub jakoś tak) widziałem przy punktach na wioskach zawsze...
inna rzecz, że zdarzało się, że nie widzialem punktu ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2012 - 12:56:11

Zobaczymy jutro jak to wyjdzie, jak ktoś mógłby potwierdzić obecność i lokalizację jutro naocznie, byłabym wdzięczna smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 lip 2012 - 19:21:45

Ten róg ulicy wewnętrznej/osiedlowej , to dokładnie tu gdzie kiedyś na Grapie , wzdłuż ul.Wilanowskiej handlowano truskawkami..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.