Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 sie 2012 - 09:32:04

- mazowieckie, a jak nagroda za odgadnięcie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 29 sie 2012 - 09:53:38

możesz napisać sama poprawny program smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sie 2012 - 23:25:59

Kiedyś napisałam regulamin czystości i porządku - opierając się na kilku dobrze działających w innych miejscowościach, ale mnie potraktowano jako oszołomkę (cytat: "A skąd się pani na tym zna?") i regulamin napisała wynajęta firma - ta która pisała POŚ i PGO, do których miałam sporo uwag. Ale już nie odważyłam się "robić za oszołomkę" i uwagi przekazałam jednemu z radnych, który złozył w formie wniosków do protokołu.

Nie będę sie kopać z koniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 pa 2012 - 09:43:10

[biznes.onet.pl]
ciekawy jestem skąd ten zakładany drastyczny wzrost opłat skoro w wielu gminach udało się zrobić to taniej...
zobaczymy jak będzie u nas...czy my też powiemy 'za mało było czasu na przygotowanie'?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 pa 2012 - 10:54:16

nie było też czasu żeby zapytać mieszkańców - tak jak w Rudzie Śląskiej [wiadomosci.onet.pl]- jaki wybrać system płacenia: od ilości zużytej wody, od ludzia czy od powierzchni mieszkania/ domu

Podobna sytuacja jak ws. podziału Kcina na okręgi wyborcze - urzędnicy są mądrzy i wszechwiedzący, a mieszkańcy to durnie, więc po co pytać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 pa 2012 - 11:19:02

póki co jest jeszcze nieco czasu by o to zapytać...tylko trzeba chcieć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 pa 2012 - 14:20:40


mania
nie było też czasu żeby zapytać mieszkańców - tak jak w Rudzie Śląskiej [wiadomosci.onet.pl]- jaki wybrać system płacenia: od ilości zużytej wody, od ludzia czy od powierzchni mieszkania/ domu

Podobna sytuacja jak ws. podziału Kcina na okręgi wyborcze - urzędnicy są mądrzy i wszechwiedzący, a mieszkańcy to durnie, więc po co pytać

Artur niestety nie ma racji - uchwała o podatku śmieciowym obliczanym OD OSOBY (OD LICZBY MIESZKAŃCÓW DANEJ POSESJI, deklarowanej przez nich samych, a nie - liczby osób zameldowanych) - wchodzi na najbliższą sesję 11 października. Uzyskała już pozytywną opinię Komisji Budżetu i Komisji Ładu.

Podatek obliczany od ilości pobranej wody nie wchodzi w rachubę, bo spora część naszej gminy nadal nie ma wody miejskiej i liczników. Podatek od każdego gospodarstwa w ogóle nie był rozważany. Co do podatku liczonego od metrażu, przeważył argument, zresztą chyba słuszny, że jest wielu starszych niezamożnych ludzi mieszkających samotnie w domach jednorodzinnych i dużych mieszkaniach, którzy ze względu na przywiązanie do "małej ojczyzny" nie chcą opuścić rodzinnego domu, a nie stać ich na duże opłaty. Opłata od powierzchni mieszkalnej została zatem uznana za niesprawiedliwą. Moim zdaniem sprawa jest przesądzona i 11.10 Rada uchwali podatek od liczby osób zamieszkałych na danej posesji, obliczanej wg ich własnych deklaracji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 pa 2012 - 14:38:32

Mam wrażenie, że "według własnej deklaracji" to jest słaby punkt tego rozwiązania, ale i tak lepszy chyba niż "wg zameldowania".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 pa 2012 - 15:29:14



Artur niestety nie ma racji - uchwała o podatku śmieciowym (...) wchodzi na najbliższą sesję 11 października
rozumiem, że mowa tu o tym, że ja myślałem, że jeszcze mamy chwilę czasu a tu raz kolejny mamy do czynienia ze zignorowaniem potrzeby konsultacji? i wszystkowiedzący urząd? wg mnie najpierw konsultacje, później edukacja...uchwała winna być gdzieś na końcu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 pa 2012 - 22:25:35


Tomasz Zymer
11.10 Rada uchwali podatek od liczby osób zamieszkałych na danej posesji, obliczanej wg ich własnych deklaracji.

i słusznie, bo śmiecie produkuje mieszkaniec, nie woda (pobierana) ani powierzchnia domostwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.41.183.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 pa 2012 - 23:17:01

Tylko jak zmusić mieszkańca by zdeklarowal, ze produkuje śmiecie bo tu mieszka? Zwłaszcza takiego, który wypierał będzie sie tego faktu poprzez..płacenie podatków w innym miejscu niż faktyczne zamieszkanie (Gmina w żaden sposób nie zachęca do tego a Burmistrz na jednej z komisji ponoć nawet powiedział "kto miał płacić ten płaci podatki u nas")...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-04 23:17 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 05 pa 2012 - 06:14:03

zaraz sie okaze, ze nikt w Konstancinie nie mieszka smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 pa 2012 - 09:55:15

i trzeba będzie zrobić nowe okręgi wyborcze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 05 pa 2012 - 09:59:22

nieco OT...
ostatnio jeden z moich znajomych zrobił swemu synowi sesję fotograficzną z walizką...
drugi zaś...dopisał do tej fotki wierszyk...bardzo zgrabny...i dość trafnie opisujący rzeczywistość...



Spakowałem w tą walizkę
Wszystkie swoje graty
Mus wyjeżdżać mi od mamy
I od mego taty
Nie zamierzam aż do śmierci
Tyrać jak chce rząd
Spakowałem więc walizkę
I uciekam stąd
Jak żyć w kraju gdzie prezydent
Białko w lesie strzela
Gdzie pikiety, demonstracje
Robią co niedziela
Jak żyć w kraju gdzie legalnie
Grabi ludzi ZUS
Spakowałem swą walizkę
Bo wyjeżdżać mus.
Chcę uczciwie przeżyć życie
Choć mam kilka lat
A w tym kraju tak się nie da
Więc wyjeżdżam w świat.
To nie prawda, że Polacy
Zrzędzą i biadolą
Jeszcze trochę takich rządów
I wszyscy spier?ą.




Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-05 10:00 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 05 pa 2012 - 11:27:16


Tomasz Zymer
Podatek od każdego gospodarstwa w ogóle nie był rozważany.

Co do podatku liczonego od metrażu, przeważył argument, zresztą chyba słuszny, że jest wielu starszych niezamożnych ludzi mieszkających samotnie w domach jednorodzinnych i dużych mieszkaniach, którzy ze względu na przywiązanie do "małej ojczyzny" nie chcą opuścić rodzinnego domu, a nie stać ich na duże opłaty. Opłata od powierzchni mieszkalnej została zatem uznana za niesprawiedliwą. Moim zdaniem sprawa jest przesądzona i 11.10 Rada uchwali podatek od liczby osób zamieszkałych na danej posesji, obliczanej wg ich własnych deklaracji.

Czyli w praktyce wyglądać to będzie tak:

"starsi niezamożni ludzie mieszkający samotnie w domach jednorodzinnych i dużych mieszkaniach" zgłoszą 1 osobę. Trochę bardziej zamożni w mniejszych domach i mieszkaniach zgłoszą też po jednej osobie, aby więcej niż trzeba nie placić.

I w praktyce mamy podatek od każdego gospodarstwa na czym tak naprawdę stracą te osoby niezamożne bo i tak będą dopłacać do pozostałych cwaniaków.

A jak sprawa będzie rozwiązana w blokach?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-05 11:27 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 05 pa 2012 - 11:32:30

OT


Artek_Bartek
To nie prawda, że Polacy
Zrzędzą i biadolą
Jeszcze trochę takich rządów
I wszyscy spier?ą.

Jak moi równieśnicy uciekli masowo na wyspy, to się rynek pracy poprawił. Więc w sumie, jak ktoś nie daje rady w Polsce, to ja go rozumiem, ale nie tęsknię ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 pa 2012 - 17:57:28


Bartek
Jak moi równieśnicy uciekli masowo na wyspy, to się rynek pracy poprawił.
baaardzo się poprawił. A i bezrobocie dzięki temu jest nieduże. I najważniejsze ! Nie będą nam ci co wyjechali śmiecili w Polsce tylko w takiej Anglii lub innej Irlandii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 31 pa 2012 - 10:36:58

ciekawy artykuł
[serwisy.gazetaprawna.pl]

Mamy już od jutra listopad...a tu piszą, że


Samorządy (...) decyzje powinny podjąć do końca roku
(...) Czasu jest coraz mniej, a urzędnicy nie potrafią zdecydować się na jedną z metod

czy my znowu dowiemy się w ostatniej chwili jaką drogą nasz samorząd i urząd pójść zamierza?
jak będą liczone opłaty? czy są szacunki odnośnie ich wysokości?

ciekawy jest też fragment


Samorządy jednak bardziej niż na system naliczania opłat narzekają na konieczność organizowania przetargów na wywóz śmieci



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-31 10:55 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 31 pa 2012 - 13:48:18

z tego co ja wiem, to do konca roku powinno być wszystko uchwalone. Łącznie z opłatami dla ludzi.

A w przyszłym roku to tylko przetargi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 pa 2012 - 13:56:09

Zwracam uwagę, że 10 października Rada Miejska podjęła uchwałę o metodzie obliczania podatku śmieciowego. W naszej gminie będzie on obliczany od liczby osób zamieszkałych na danej posesji na podstawie deklaracji samych mieszkańców. Na przykład: mieszkanie w bloku, rodzice + 3 dzieci + babcia = płacą od 6 osób. Ogromny pałac z ogrodem: właściciel + 4 pracowników ochrony + 12 osób służby i pomocy kuchennych, rauty co tydzień, goście codziennie: wg deklaracji mieszka tylko sam właściciel, służba jest dochodząca - w związku z tym będzie płacił podatek od 1 osoby, 6-krotnie niższy, niż przykładowa rodzina. Jak wygląda płacenie podatków na podstawie deklaracji właścicieli, wiemy na przykładzie niektórych firm z Mirkowa.

Teraz wyłoniona w przetargu firma zewnętrzna (jak zwykle firma zewnętrzna) przygotuje projekt uchwały o podatku śmieciowym i obliczy jego wysokość.
P. burmistrz Gadomska jest przeciwna włączeniu odpadów zielonych (trawy, liści, gałęzi, kompostu, itp.) do systemu odbioru śmieci przez gminę. Twierdzi, że z ustawy nie wynika jasno, czy takie odpady mogą być odbierane w ramach ogólnego systemu. Z moich informacji inne okoliczne gminy nie mają takich wątpliwości. Jeśli odpady zielone nie będą odbierane, to smog z palonych śmieci będzie nadal zasnuwał całe "uzdrowisko".

W podatku należy także wziąć pod uwagę koszty likwidacji nielegalnych wysypisk. No. od czasu przyjęcia przez gminę darowizny SGGW w postaci rezerwatu Łęgi Oborskie, ilość odpadów w tym lesie, już wcześniej dramatycznie duża, jeszcze się zwiększyła. Podobnie jest na wielu terenach leśnych i łąkowych, mimo okresowyuch akcji sprzątania gminy rękami dzieci szkolnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.