Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lis 2012 - 07:40:54

z wątku o "zmianach na lepsze":


mania
Przeglądając strony internetowe róznych gmin, żeby zobaczyć jakie sa stawki opłaty śmieciowej - zauważyłam, że
1. projekty uchwał wiszą w BIP
2. wiele gmin prowadziło konsultacje społeczne, zachęcając mieszkańców do wyrażania opinii nt. uchwał śmieciowych.
Jutro zrobię tabelke, to będziecie mogli porównać stawki - przeważnie sa liczone od ludzia.
Tylko w Ząbkach trafiłam na liczenie w/g pow. mieszkania/ domu i wydaje mi się, że to masakra (...) 120 zl/mies za poierzchnię powyżej 150 m kw:

mam nadzieję, że kciński zarząd weżmie przykład z lepszych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2012 - 13:10:25

wydaje się, że nie ma co brać przykładu z lepszych, bo poza wysokościa stawek zamierzenia się nie róznią.
Nasze stawki są dość niskie - np. w porównaniu z Łodzią 36 zł/mies na ludzia- niesegregowane i 18 zł jesli się segreguje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ile za śmiecie w innych miejscowościach - po przejęciu smieci przez gminy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2012 - 20:31:51



ciekawe linki:
Ciekawą prezentację odnośnie wyboru metody ustalania podatku smieciowego zrobił Płońsk :
[docs.google.com] ? wszystkie za i przeciw dla każdego wariantu, potem były konsultacje społeczne i mieszkańcy wybrali?zobacz tu: [1.www.plonsk.pl]
konsultacje społeczne też były w Zawierciu i mieszkańcy wybrali: [www.zawiercie.info]
w wielu innych gminach także

warto przeczytać artykuł w GW (czasem można, a potem pokropić się święconą wodą): "Śmieciowy bunt miast i gmin", tu: [wyborcza.pl]

o proponowanej stawce podatku w Ząbkach też warto - ku przestrodze sad smiley: [www.zabki24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 12 lis 2012 - 08:36:56

a ja dalej nie wiem ile mam płacić. Mieszkam w bloku, a tu wg projektu uchwały przypada mi taka ilość odpadów: "w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych: urządzenia o wielkosci 0,12 m3 na rodzinę". W domkach tyle przypada na 1-2 osoby.

I co teraz w pomieszczeniu na śmietnik postawią śmietnik dla każdej "rodziny" cokolwiek to dla UMiGu znaczy?

W gminie nie ma wielu blokowisk, więc możnaby obdzwonić administrację poszczegolnych osiedli i spytać się jaka ilość odpadów powstaje. Tu po wejściu w życie ustawy ilość się na pewno nie zmieni.

W domkach ludzie będą więcej wyrzucać bo teraz z segregowanymi gdzieś muszą jeżdzić i oddawać je za darmo. Po nowemu dzięki temu, że gdzieś ich nie oddadzą za darmo zapłacą mniej. Poza tym w teorii ustawa miała uprościć system i zniechęcić ludzi do wywożenia śmieci do lasu. A tak żeby się nie tłumaczyć, że chcą kolejny worek będą robili to dalej. UMiG i tak zapłaci za ich utylizację, ale dodatkowo też za ich sprzątanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2012 - 11:34:04


Hammer
a ja dalej nie wiem ile mam płacić. Mieszkam w bloku, a tu wg projektu uchwały przypada mi taka ilość odpadów: "w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych: urządzenia o wielkosci 0,12 m3 na rodzinę". W domkach tyle przypada na 1-2 osoby.

przeczytaj na 8 str tego wątku - kazdy mieszkaniec będzie płacił miesięcznie 10 zł - jeśli segreguje i 15 zł - jesli nie segreguje

jak została wyliczona ilość odpadów produkowanych przez 1 ludzia, przeczytałam na str Zabek:
[www.zabki24.pl]

"Opłata obejmuje odebranie od właścicieli nieruchomości 1,5 Mg/rocznie wytworzonych odpadów z
każdego gospodarstwa domowego. Wartość ta została obliczona na podstawie danych Głównego
Urzędu Statystycznego na temat średniej ilości odpadów wytwarzanych w ciągu roku przez jednego
mieszkańca Województwa Mazowieckiego, która wynosi 0,32 Mg.


Odebranie wszystkich odpadów od właściciela nieruchomości w ramach jednej opłaty, pozwoli na ograniczenie ilości odpadów zagospodarowywanych ze względów finansowych ?domowymi? metodami, szkodliwymi dla zdrowia mieszkańców oraz niszczącymi krajobraz Ząbek"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.111.248.10.static.cdpnetia.pl)
Data: 12 lis 2012 - 12:34:55

Tylko czemu w przypadku domków jednorodzinnych limit odpadów jest na 1-2 osoby, a w bloku na "rodzinę"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lis 2012 - 15:07:38


Hammer
Tylko czemu w przypadku domków jednorodzinnych limit odpadów jest na 1-2 osoby, a w bloku na "rodzinę"?

... pisałam o tym na poprzedniej stronie. W domach jednorodzinnych odpady będą odbierane co 2 tygodnie, zatem 1 pojemnik 120l wystarczy na dwie osoby (tygodniowo statystyczny mieszkaniec wytwarza ok 25l odpadów), zatem 2 osoby x 2 tygodnie x 25 l = 100l.

W blokach odpady będą odbierane co tydzień, zatem na zapełnienie 1 worka 120l .... 4 osoby x 1 tydzień x 25 l = 100l.

Jak z tego widać, do szacowania odpadów w blokach przyjmuje się, że w każdej rodzinie statystycznie są 4 osoby.

Wielkości planowanych ilości odpadów są oparte na danych statystycznych, chodzi o to, żeby obliczyć maksymalną potrzebną ilość pojemników, która zapewni odbiór odpadów. Nie ma różnicy w domach jednorodzinnych i w blokach, tylko w blokach odpady będą odbierane częściej i dlatego potrzeba o połowę mniej pojemników, zamiast 1 pojemnik 120l na 2 osoby, będzie 1 pojemnik na 4 osoby.

Jest oczywistym, że w blokach nikt nie będzie stawiał 25 pojemników po 120l (jeżeli jest 25 mieszkań) tylko odpowiednio większe pojemniki stanowiące wielokrotność 120l.
Przejrzałam kilka projektów i uchwał w tej sprawie i wszyscy piszą identycznie jak w K-J, co oczywiście nie zmienia faktu, że można tę treść oddać bardziej precyzyjnie, żeby nikt nie miał wątpliwości, że wystarczy miejsca na jego śmieci, ani że jest jakaś niesprawiedliwość w traktowaniu mieszkańców.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 15:10 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lis 2012 - 18:55:23


Hesia-Mela
Jest oczywistym, że w blokach nikt nie będzie stawiał 25 pojemników po 120l (jeżeli jest 25 mieszkań) tylko odpowiednio większe pojemniki stanowiące wielokrotność 120l.

Nie jest to oczywiste, a nawet oczywiste jest, że projekt tej uchwały (ze słowem "SZCZEGÓŁOWEGO" w tytule) precyzuje to zupełnie inaczej.

Zacytuje siebie, bo nie chce mi się powtarzać po raz kolejny.
"Nie ma tu ani słowa o pojemnikach o objętości zwielokrotnionej (tak jak np. w par. 2 ust. 3 pkt. 3), więc należy rozumieć, że przy budynku zamieszkanym przez 30 rodzin będzie stało 30 pojemników po 120 litrów"

Skoro każdy przypadek jest opisany oddzielnie i tylko w jednym dopuszcza się pojemniki o zwielokrotnionej objętości, to widocznie ktoś miał w tym jakiś cel.

Zapis jest dość jasny, choć cały par. 2 ust. 3 jest napisany jakąś dziwną "polszczyzną".

Przyjmując za prawdziwe informacje, że dodatkowe "worki na telefon" mają służyć do dokładniejszego szacowania ilości powstających odpadów w danych nieruchomościach, to oczywistym staje się, że każda rodzina (choć to dziwna jednostka obliczeniowa) ma mieć swój własny pojemnik. Być może w celu kontrolowania ilości odpadów, które produkują.
Zastanawia mnie czy definicję rodziny wyczerpują ludzie żyjący w konkubinacie, "związkach partnerskich" lub wynajmujący mieszkania w kilka osób (pracownicy delegowani do zadań w terenie, studenci itd.). Może im się pojemnik nie będzie należał? W myśl "zachodnich standardów" taki zapis z "rodziną", to jawna dyskryminacja.

W wielu wypadkach będzie trudno wstawić kilkadziesiąt (albo więcej) pojemników do jednej altany, a cała idea kontroli jest wypaczona, bo te pojemniki należałoby zamykać, co również jest głupotą w świetle zmian jakie miała wprowadzić w Polsce nowa ustawa.



Hesia-Mela
Przejrzałam kilka projektów i uchwał w tej sprawie i wszyscy piszą identycznie jak w K-J, co oczywiście nie zmienia faktu, że można tę treść oddać bardziej precyzyjnie, żeby nikt nie miał wątpliwości, że wystarczy miejsca na jego śmieci, ani że jest jakaś niesprawiedliwość w traktowaniu mieszkańców.

Przy obecnych zapisach jest niesprawiedliwość i to duża. Jeżeli już ma być deklarowanie ilości osób, kontrole i dodatkowe śmieci w specjalnych ewidencjonowanych workach, to jedna osoba powinna mieć pojemnik 60 litrowy i resztę do worków, które mają być przecież zliczane itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 18:55 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2012 - 22:58:46

Faktycznie niefortunnie okreslono
"5) w budynkach wielorodzinnych: urządzenia o objętosci 0,12 m3 na rodzinę"

Może zgrabniej by było: na osoby zamieszkujące lokal



projekt uchwały ws. szczegółowego sposobu i zakresu....

3. Ilość odbieranych odpadów wymienionych w ust. 1 pkt 2) jest uzależniona od liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość i stanowi:
1) itd


To nie znaczy, że z nieruchomości zamieszkałej pzrez 1-2 osoby będzie odbierany tylko jeden pojemnik, bo będą odbierane wszystkie odpady. Wielkość pojemnika jest okreslona na podstawie danych z wyliczeń: Ilosć wytworzonych w gminie odpadów podzielona pzrez liczbę mieszkańców zamieszkujących Konstancin-Jeziornę, o czym jestmowa w uzasadnieniu projektu uchwały.
Nie jest też powiedziane, że każdy lokal w bloku, będzie miał własny pojemnik zamykany na kłódkę.

Może zapisy w projekcie nie są jasno sformułowane. Ja dowiedziałam się sporo na Komisji słuchając objaśnień p. kier. RiOŚ, ale kto nie był może mieć wątpliwości - jak Czak

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.124.133.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 12 lis 2012 - 23:30:31

Jesli to wszystko jest jasne to czy w takim razie nie można formułować tego tak, by wątpliwości nie było?
Akt prawny jest dla mieszkancow obowiązującym a nie 'objaśnienia na komisjach'...
No chyba, ze to taka nowa świecka tradycja 'opublikujmy to co mamy bo i tak nam internauci poprawia' ;)
Moze to jest ta forma obiecywanych społecznych konsultacji? ;)
Tylka ja mam prośbę...lepiej przesyłać w formie tekstu bo te dokumenty skanowane wyglądają masakrycznie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-12 23:31 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2012 - 23:53:41

Zdaje się, że ustawodawca podał wzór uchwały, bo w wielu gminach wyglądają prawie tak samo jak w Kcinie czyli w sposób skomplikowany i niezbyt zrozumiały dla mieszkańców np.
w Jaworznie [www.jaworzno.pl]

Ale można napisać w sposób łatwo przyswajalny i zrozumiały - jak ta w Wąbrzeźnie - już pzryjęta 27 września 2012 r.przez radnych i wysłana do ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym, proszę zobaczyć: [www.wabrzezno.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2012 - 00:02:31


Artek_Bartek
Jesli to wszystko jest jasne to czy w takim razie nie można formułować tego tak, by wątpliwości nie było?
Akt prawny jest dla mieszkancow obowiązującym a nie 'objaśnienia na komisjach'...
No chyba, ze to taka nowa świecka tradycja 'opublikujmy to co mamy bo i tak nam internauci poprawia' ;)
Moze to jest ta forma obiecywanych społecznych konsultacji? ;)
Tylka ja mam prośbę...lepiej przesyłać w formie tekstu bo te dokumenty skanowane wyglądają masakrycznie...

Wiem, że wygląda masakrycznie, napisałam już, że zdechł mi skaner. Jeśli znajdę jakiegoś jelenia ze skanerem, to poprawię. Żeby podać jako tekst musiałabym przepisać, ale wtedy zaraz by się trafił ktos, kto napisałby, że sobie wszysko zmyśliłam.
Poza tym ten projekt powinien być opublikowany w BIP - jak w większości gmin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lis 2012 - 00:15:04


mania
Może zapisy w projekcie nie są jasno sformułowane. Ja dowiedziałam się sporo na Komisji słuchając objaśnień p. kier. RiOŚ, ale kto nie był może mieć wątpliwości - jak Czak

Zapisy są dość jasne. Wszystko zrozumiałem i uzyskałem obraz wypaczania sensu zmian śmieciowych w Polsce.
O tym, że coś, ktoś powiedział mówi się najczęściej przy okazji chwytających za serce reportaży o tym jak ktoś podpisał umowę w sprawie pożyczki, dziwny akt notarialny. Później okazuje się, że to co zapisane i potwierdzone pieczęciami staje się świętym, przez prawo błogosławionym, a ustne wyjaśnienia kiedyś tam składane nijak mają się do rzeczywistości, bo zmieniła się osoba zajmująca dane stanowisko, która intencje poprzednika traktuje jako mniej ważne w stosunku do konkretnych zapisów.



mania
To nie znaczy, że z nieruchomości zamieszkałej pzrez 1-2 osoby będzie odbierany tylko jeden pojemnik, bo będą odbierane wszystkie odpady.

Oczywiście. To jest zapisane w ustępie 4, że zabiorą wszystko, ale w specjalnych workach. Worki trzeba będzie zamówić i wszystko ponad limit wynikający z objętości pojemnika pakować w te specjalne zamawiane worki.
Jeżeli ma być sprawiedliwie przy tym deklarowaniu, które w naszych warunkach z założenia jest zachętą do "przedsiębiorczości", to powinno być tak, że w pojemniki można wrzucić tylko tyle ile wynika z iloczynu 60 litrów na osobę w danych okresie, a z resztą trzeba się bujać z workami. Według projektu uchwały ten kto będzie deklarował 1 osobę i tak będzie miał do dyspozycji pojemnik 120 litrów i nikt mu miarką nie będzie mierzył czy zapełnił go w połowie, czy w 2/3, czy w 4/5, bo jest zapisane, że ma mieć pojemnik 120 litrów i ma on zostać opróżniony.
Ten kto deklaruje dwie osoby (i płaci dwa razy więcej), ma do dyspozycji taki sam pojemnik i jak mu nie starczy to musi zawracać sobie głowię zamawianiem tych specjalnych worków, bo przedsiębiorca duchem świętym nie jest i nie domyśli się, że akurat Kowalski worków będę potrzebował, a na zapas nie będzie ich rozdawał, bo worki (i ich późniejsze wywiezienie) też kosztują.


Jeżeli worki mają służyć do statystyki i kontroli, to jest to poroniony pomysł (przynajmniej w kwestii kontroli), bo nawet jak Kowalski zadeklaruje 1 osobę, co dwa tygodnie będzie oddawał pełny pojemnik i dwa worki, to nikt nie jest w stanie zmusić go do zadeklarowania większej ilości osób. Nikt nie będzie prowadził działań operacyjnych (czego straż miejska chyba nawet nie może robić) i obserwował domu Kowalskiego, żeby stwierdzić ile osób zamieszkuje tę nieruchomość.

Jeżeli przepisy pozwolą, to gmina prawdopodobnie będzie chciała temat odpadów zmieszanych załatwić przetargiem, w którym określi szacunkową, teoretyczną ilość na danym obszarze i będzie płaciła ryczałtem na zasadzie ryzyka wykonawcy. Tym bardziej byłoby zasadne płacenie od nieruchomości (domu), od lokalu itd.
Nie zdziwię się jak spłyną wszystkie deklaracje i okaże się, że w gminie Konstancin-Jeziorna jest zameldowanych np. 23 tysiące na pobyt stały, 1 tysiąc na czasowy (plus pewnie kilka tysięcy niezameldowanych), a suma deklaracji "śmieciowych" będzie opiewała góra na jakieś 22 tysiące. Pożyjemy zobaczymy. Może społeczeństwo do bólu uczciwe i doczekamy się deklaracji na ponad 25 tysięcy, w co jednak wątpię.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-13 00:39 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2012 - 10:18:06

Wiem, że to nie najważniejsze, ale poprawiłam widok dokumentów (proj. uchwał) [www.konstancin.com]
Nadal niestety skanowałam telefonem, bo "jelenia" nie znalazłam.

Teraz musimy pozbierać uwagi i zapytania odnosnie tresci uchwały, bo już trochę się zgubiłam.
W kolejności postów - pamietam, że trzeba się zapytać :
1.czy będą zabierane gałęzie,
2. czy nie należałoby odbioru liści rozpocząć wczesniej - np. od kwietnia,
3. czy graty mogły być odbierane częściej - np. jedna duża akcja na wiosnę lub na jesieni i potem na telefon?

Pytanie, czy uchwała mogła być sformułowana jaśniej, np. tak jak już uchwalona w Wąbrzeźnie [www.wabrzezno.com] ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 13 lis 2012 - 10:43:13

i jaka kara grozi za niezgłoszenie wszystkich mieszkających? Publiczna kara chłosty? Bo ustawa nie ustala nic takiego.

I zaraz się zacznie, że zgłosiłem jedną osobę bo mój narzeczony to tu tylko śpi, albo przebywa tylko w ciągu dnia, czyli nie mieszka a odwiedza...

adny Komosa już chce płacić za 2,5 osoby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 13 lis 2012 - 11:40:48

jak widać można nie tylko jaśniej ale i w formie zdecydowanie sensowniejszej niż krzywy skan (i nie chodzi Maniu o ten Twój tylko ten, który zawiśnie na BIPie)...
nie mam czasu sprawdzić jaką tam ustalili stawkę, ale zwracam uwagę, że w zamian za nią odbierać będą wszystko i w każdej ilości! Okoliczne lasy (a jest tam ich nieco) na pewno odetchną!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lis 2012 - 13:41:43


Hammer
i jaka kara grozi za niezgłoszenie wszystkich mieszkających? Publiczna kara chłosty? Bo ustawa nie ustala nic takiego.

to chyba nie grozi "oszczędnym" mieszkańcom. W Nysie podano wszystkie projekty uchwał i formularzy [www.nysa.eu] i tam w załącznikach jest "deklaracja zbiorcza", gdzie na końcu jest takie oświadczenie:

OŚWIADCZENIE I PODPIS OSOBY SKŁADAJĄCEJ DEKLARACJĘ Oświadczam, że są mi znane przepisy Kodeksu karnego skarbowego o odpowiedzialności za podanie danych niezgodnych z rzeczywistością.
88. Data
-------- -------- --------
( Dzień Miesiąc Rok)
89. Czytelny podpis (z podaniem imienia i nazwiska; pieczątka osoby składającej deklarację)
POUCZENIE W przypadku nie wpłacenia w określonych ustawowo terminach kwoty opłaty z poz. 50 lub 86 lub wpłacenia jej w niepełnej wysokości, niniejsza deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z przepisami ustawy z 17 czerwca 1966r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2012 r., poz. 1015 ze zm.). Zgodnie z art. 6m ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć do właściwego organu deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany. Zgodnie z art. 6o cytowanej ustawy, w razie niezłożenia deklaracji, o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi albo uzasadnionych wątpliwości co do danych zawartych w deklaracji, właściwy organ określa, w drodze decyzji, wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, biorąc pod uwagę uzasadnione szacunki.



To tyle w Nysie ;)

Natomiast jeszcze jedna sprawa, która mi dziś wpadła w oko :

paragraf 2. pkt.1), i) odpady ulegające biodegradacji, w tym opakowania ulegające biodegradacji i odpady zielone

paragraf 3, pkt 4. Odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone są odbierane w okresie maj-listopad z częstotliwością raz na dwa tygodnie.


Już nie chodzi mi o ten maj, zamiast kwietnia, ale o samą definicję odpadów ulegających biodegradacji. Zalicza się do nich oprócz tu wymienionych, również odpady kuchenne - obierki z warzyw i owoców oraz skorupki jaj i fusy z kawy.

Czy to oznacza, że latem zbieramy odpady kuchenne, a zimą już nie? eye rolling smiley Trzeba będzie zapytać v-ce bur na komisji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 13 lis 2012 - 14:30:50

co to znaczy mieszkaniec? Można domniemywać, że definicja będzie pochodzić z Kodeksu cywilnego:

"Miejsce zamieszkania osoby fizycznej ? miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu (art. 25 KC)".

Więc teraz urząd bedzie musiał komuś udowodnić że ta osoba tam przebywa i ma "zamiar stałego pobytu" aby wlepić mu karę. Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko. Tylko jak to rzeczywiście kontrolować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2012 - 17:49:34


Hammer
co to znaczy mieszkaniec? Można domniemywać, że definicja będzie pochodzić z Kodeksu cywilnego:

"Miejsce zamieszkania osoby fizycznej ? miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu (art. 25 KC)".

Więc teraz urząd bedzie musiał komuś udowodnić że ta osoba tam przebywa i ma "zamiar stałego pobytu" aby wlepić mu karę. Papier jest cierpliwy i przyjmie wszystko. Tylko jak to rzeczywiście kontrolować.

W tej kwestii powinien wypowiedzieć się gminny prawnik. Może zamienić mieszkańca na zamieszkującego, albo przebywającego na posesji, w lokalu i tp. - powyżej ... dni/miesięcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 13 lis 2012 - 17:57:59

i jak to kontrolowac? Powiesic grafik na drzwiach i wpisywac godziny wejscia i wyjscia? Umig bedzie robil nocne naloty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.