Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3637383940414243444546...->|-->
Bieżąca strona: 41 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 cze 2013 - 21:23:10

Świetnie świetnie, do mnie nie dotarli grinning smiley choć do Hesi-Meli mam jakieś 600 metrów grinning smiley (biegiem 400) grinning smiley a zadeklarowałem segregację...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 cze 2013 - 21:55:00

Ja nie wiem, czy dotarli, gdyż jak większość zwyczajnych ludzi byłem w pracy. W skrzynce znalazłem składaną ulotkę. Uzbrojony w potwierdzoną urzędową pieczątką kopię mojej złożonej na miesiąc przed terminem deklaracji oraz w ostatni worek od mojej dawnej sprawdzonej firmy, cierpliwość i poczucie humoru, czekam zatem dalej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 22:16:28

Dziś jeżdzili po Skolimowie i zauważyłam, że jesli kogos nie zastali - to tym bez segregacji wrzucali ulotkę do skrzynki, a segregującym ulotkę i worki przez płot.
My akurat bylismy na podwórku i zdążyliśmy worek z workami złapać, pan nam życzył miłego dnia i pojechał dalej.

W ten sposób stałam się szczęśliwą posiadaczką 5. żółtych, 2. zielonych, 2. brązowych i 5.czarnych worków - na dobry początek oraz harmonogramu do końca 2013 r. Worki są solidne i na kazdym napis co wkładac, a czego nie wkładać.

Niestety - jak napisała Hesia mało kto wie i kilku osobom musiałam tłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi, innym że te worki będą uzupełniane, bo nie jest to zasób na 7 miesięcy.

Tomaszu jesli dostałes tylko ulotkę, to sa dwie mozliwożliwości - wydz. RiOŚ Cię wytypował jako niesegregującego lub ktos worki podiwanił - czasem leżały blisko ogrodzenia, tylko sięgnąć ręką, a wiadomo ludziom wszystko sie przyda. Na ulotce LEKARO jest tel kontaktowy, możesz zadzwonić, bo RiOŚ chyba w soboty nie pracuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 cze 2013 - 22:30:52

Maniu, piszesz znów porady w sprawach, których nie znasz. Na naszym terenie jest sześć nieruchomości prywatnych położonych przy jednej (prywatnej) drodze wewnętrznej (łączniku). Droga ta jest zamykana bramą, której na dzień się nie zamyka. Każda z sześciu nieruchomości (za wyjątkiem jednej) posiada własne osobne ogrodzenie i furtkę od strony drogi. Przedstawiciele firmy musieliby wejść na tę drogę i przejść nią 50 metrów, wrzucając worki przez płoty na poszczególne posesje. Nic takiego nie miało miejsca. Oznacza to, że firma nie dostarczyła worków. Kropka.

Nasuwa się ciekawa konstatacja. W tym wątku udziela się kilka osób mieszkających w róznych częściach gminy. Wygląda na to, że samochody Lekaro objechały dziś sporą część naszej gminy, lub nawet całość. Hammer mieszka w bloku, zatem nie dostaje worków. Hesia-Mela nie dostała, bo nie było jej na liście. Klaudiusz nie dostał z powodów nieznanych. Ja nie dostałem prawdopodobnie dlatego, że pracownicy firmy nie weszli na (ogólnodostępną bez żadnych tabliczek czy zakazów) drogę wewnętrzną. Mania, która zapewne ma to "szczęście", że ma płot od ulicy i jej deklaracji nie zeżarł urzędowy pies - dostała. Jak na razie zatem odsetek osób, które zdeklarowały segregację i otrzymały worki, wynosi 25%. Proszę zatem inne osoby, które także złożyły deklaracje o segregacji - o informacje, czy worki do nich dotarły. W niedzielę wieczorem będziemy w ten sposób wiedzieli, w jakim procencie proces wdrażania nowej ustawy w naszej gminie jest na bieżąco realizowany. Ja na bieżąco będę obliczał współczynnik realizacji zadań własnych gminy wobec właścicieli segregujących odpady.

PS. Przypomina mi to czasy dzieciństwa, lata 70. ubiegłego wieku: "Wie Pani, w Konsumie rzucili majtki, Dawali po dwie pary, Ja akurat wieszałam pranie na balkonie, sąsiadka do mnie z ulicy krzyknęła, że majtki dają, więc poleciałam z córką i zdobyłyśmy cztery pary. Jugosłowiańskie!"

"Akurat była na ogródku i zdążyłam złapać worek..."

Pełne szczęście, co nie?!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-28 22:56 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 23:20:10


Tomasz Zymer
Maniu, piszesz znów porady w sprawach, których nie znasz. Na naszym terenie jest sześć nieruchomości prywatnych położonych przy jednej (prywatnej) drodze wewnętrznej (łączniku). Droga ta jest zamykana bramą, której na dzień się nie zamyka. Każda z sześciu nieruchomości (za wyjątkiem jednej) posiada własne osobne ogrodzenie i furtkę od strony drogi. Przedstawiciele firmy musieliby wejść na tę drogę i przejść nią 50 metrów, wrzucając worki przez płoty na poszczególne posesje. Nic takiego nie miało miejsca. Oznacza to, że firma nie dostarczyła worków. Kropka.

FAktycznie - nie znam Twojego terenu, starałam się wyjaśnic przyczyny nie dostarczenia worków, bo jednak z ulotką trafili czyli mozna pzrypuszczać, że RiOS Cię nie dodał do grona szczęsliwców nagradzanych workiem za obywatelska postawę (odzysk surowców), albo firma nie była pewna adresu. U mnie się facet pytał czy aby tu mieszka mania, bo adres jest na jednej ulicy, a skrzynka na drugiej (narozna posesja).

A co mają majtki do worków, bo jakos nie załapałam? W Konsumie nie kupowałam, bo to był sklep dla specjalnie uprawionych, a z SBecją miałam do czynienia w inny wręcz sposób, aż strach wspominać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2013 - 23:30:54

Odpowiadam na apel Pana Tomasza. Mieszkam w Skolimowie - ani ulotki, ani worków... A zgłosiliśmy segregację.
js

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 cze 2013 - 23:44:56

OFF TOPIC: Maniu, ja mieszkałem w starej kamienicy na Pradze, obok stały (i stoją) bloki przy Panieńskiej, gdzie mieszkali funkcjonariusze - stąd Konsum przy ul. Wójcika. "Normalni" ludzie mogli w Konsumie kupować resztówki z dostaw dla uprzywilejowanych klientów. Wtajemniczeni wiedzieli, kiedy taka wyprzedaż będzie miała miejsce - kolejka ustawiała się ogromna, ale starczało zwykle dla najwyżej kilkunastu pierwszych osób.

Co mają majtki do worków? Tyle, że jak kto akurat był na balkonie czy w ogródku, usłyszał i szybko pobiegł, i miał szczęście - to złapał i przyniósł do domu ;)smiling smiley


Po informacji od pana Jana (dziękuję): bieżący współczynnik realizacji zadań własnych gminy wobec właścicieli segregujących odpady: 1/5 = 20%

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2013 - 00:01:30

Może dowiozą, jeżdżąc rowerem po Skolimowie widziałam, że panowie z LEKARO błądzili. Byli rzut beretem od mojego domu, a potem gdzieś samochód przepadł, później znów był na horyzoncie, ale dopiero po godzinie przyjechał. Obserwowałam, bo wybieralismy się do Waw i wolałam worki mieć w garści (dlatego Tomaszu łapałam !), niż szukać po podwórku - jeszcze by pies zrobiłby z nimi "porządek".

W ulotce Józefowa - bardzo dokładnej i przejrzystej, gmina zwraca się z prośbą by posesje miały tabliczki adresowe. LEKARO nie jest stąd. Muszą dopiero rozeznać sie w naszym terenie.

warto zajrzeć do ulotki z Józefowa [www.jozefow.pl] zwłaszcza na s. 4. i na 10. - znaleźć mozna odpowiedzi na nurtujące pytania, czego brakuje w naszej kcińskiej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.5.74.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 29 cze 2013 - 00:17:06

Na moją wioskę też póki co info nie dotarło pod żadną postacią...a deklarowalem segregację...wspołczynniki zatem maleją...choć..próbka losowa zdaje się nie być nazbyt reprezentatywna ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 00:20:24

Po informacji od Artura (dziękuję): bieżący współczynnik realizacji zadań własnych gminy wobec właścicieli segregujących odpady: 1/6 = ok. 17%

Opcje: OdpowiedzCytuj
Spokojnie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2013 - 00:29:28

Gdy dzwoniam do LEKARO, powiedziano mi, że będą rozwozić w ten weekend - czyli maja czas do niedzieli włącznie.

W/g harmonogramu najwcześniejszy odbiór odpadów jest 2. lipca (segregowane) w sektorze I. - powinni zdążyć z workami - nawet jesli "weekend potrwa" do poniedziałku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 00:39:45

Toteż spokojnie czekamy, Maniu, tylko trzymamy rękę na pulsie. eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2013 - 07:52:31

Sektor I - segregacja - ulotki i worków brak!
Maniu a jakiej pojemności te worki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2013 - 08:36:45

w naszym sięgaczu (Skolimów - Wieś) też nic, choć wyjątkowo niezalany ... W poniedziałek przyjechałaby dotychczasowa firma, a wg gdzieś widzianego grafiku nowa firma ma przyjechać dopiero po kolejnym tygodniu ... Będzie syf, i tyle

ps właśnie wróciłam z eBIP i nie udało mi się znaleźć nic na temat "śmieci po nowemu", słowo "Lekaro" tez daje zero wyników



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-29 08:42 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 08:43:09

Po informacjach od Renfriego i Oli (dziękuję): bieżący współczynnik realizacji zadań własnych gminy wobec właścicieli segregujących odpady: 1/8 = 12,5%

To ciekawe, że w jednych miejscach w Skolimowie byli, w innych ewidentnie nie, u Hesi-Meli tak, a u Klaudiusza niedaleko - już nie, choć wg informacji od Hesi-Meli są w posiadaniu listy osób, jakie zdaniem gminy deklarowały segregację. Być może mają jakiś złożony plan objazdów gminy. Czekajmy zatem do niedzieli wieczór.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-29 08:49 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Bez histerii
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2013 - 10:25:42


ola
w naszym sięgaczu (Skolimów - Wieś) też nic, choć wyjątkowo niezalany ...

1. W poniedziałek przyjechałaby dotychczasowa firma, a wg gdzieś widzianego grafiku nowa firma ma przyjechać dopiero po kolejnym tygodniu ... Będzie syf, i tyle

2. ps właśnie wróciłam z eBIP i nie udało mi się znaleźć nic na temat "śmieci po nowemu", słowo "Lekaro" tez daje zero wyników


ad.1. Twoja posesja jest w sektorze II , który ma odbiór 4.lipca (tu dokładna mapa:[gsip.konstancinjeziorna.pl] ; harmonogram - na dole, długo się otwiera oraz informacje śmieciowe tu: [www.konstancinjeziorna.pl] )

worki i harmonogram bęą wozić przez cały weekend

ad.2. na głównej stronie gminy [www.konstancinjeziorna.pl] , po lewej stronie na dole duża kolorowa zakładka Gospodarka Odpadami: tu:[www.konstancinjeziorna.pl] a w niej wszystko o nowym systemie łacznie z uchwałami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2013 - 10:51:30


Renfri
Sektor I - segregacja - ulotki i worków brak!
Maniu a jakiej pojemności te worki?

Mają po 120 litrów i napisy co należy wkładać, a czego nie można. Tylko czarny napisów nie ma, bo wkładamy wszystko to co nie pasuje do pozostałych woków.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-29 14:05 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2013 - 11:35:30

Sektor II - worków póki co brak. Ulotkę i harmonogram posiadam, ale tylko dzięki uprzejmości sąsiadki, która wzięła je z UMiG.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 12:10:59

Przed chwilą dostaliśmy worki od Lekaro: 4 żółte, 2 zielone, 2 brązowe i 5 czarnych. Żólte (półprzezroczyste) na segregowane są niestety raczej słabe - jeden już dziurawy.
Przedstawiciel firmy był uprzejmy. Nie dzwonił domofonem - wszedł na drogę wewnętrzną. Dowiedzieliśmy się, że z 6 właścicieli posesji przy naszej drodze tylko my zdeklarowaliśmy segregację. Może to oznaczać, na ile znam moich oszczędnych sąsiadów, że wcale nie wiedzieli o możliwości złożenia deklaracji i gmina ich automatycznie "przypisała" do grupy niesegregujących.
Pan z Lekaro zdziwił się, że bielawska strona Mirkowskiej jest przypisana do sektora III. Stwierdził, że zdecydowanie łatwiej będzie im "obsłużyć" całą ulicę w ramach jednego sektora (II). A zatem pani wiceburmistrz miała rację, kiedy odpowiedziała mi na sesji, że nie wiadomo, w jakim sektorze są ulice Pułaskiego, Warszawska, Wilanowska, Mirkowska i inne graniczne. Szkoda, że pani burmistrz tego nie wie na 3 dni przed startem systemu.
Generalnie, przynajmniej z mojej strony - dla frmy Lekaro plus, dla gminy - duży minus za zagubione deklaracje, za brak informacji w ostatnich miesiącach do skrzynek pocztowych oraz za bałagan z granicami sektorów.

Po dostarczeniu worków na moją posesję mamy proporcję 2/9, czyli 22% deklarujących segregację otrzymało na razie worki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2013 - 14:59:53

Spoko, rozmawiałem wczoraj osobiście z panami rozwożącymi worki. Widziałem wielostronicową listę strefy I . Powiedzieli mi, że rozwożą i przez łykend będą rozwozić, więc chyba wszyscy dostaną, ale to musi potrwać. Ja dostałem worki wczoraj. Ulotkę z harmonogramem też dostałem.
Jestem częściej krytykującym niż chwalących nasze władze, ale z tym iśmieciami, pomimo absolutnie bardzo złej polityki informacyjnej, chyba nie będzie źle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3637383940414243444546...->|-->
Bieżąca strona: 41 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.