Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3940414243444546474849...->|-->
Bieżąca strona: 44 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 30 cze 2013 - 23:45:12

Zwrotka Szturmowca zgrabna, dowcipna i dramatyczna - trochę się tylko oddalamy od rytmu i metrum oryginału (chodzi oczywiście o pieśń Gdy naród do boju... Gustawa Ehrenberga).

- ' - - ' - - ' - - ' -
-' - - ' - - ' -
- ' - - ' - - ' - - ' -
- ' - - ' - - ' -

OFF TOPIC: Mało kto wie, że autor tej rewolucyjnej, antycarskiej pieśni, która wywołała zmory takie, jak Jakub Szela - był rodzonym synem cara Aleksandra...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-30 23:49 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lip 2013 - 00:02:24

Śmieciowa godzina, śmieciowy nasz los
Śmieciowa jest nasza niedola
Za nie-segrowalny nasz misz-masz
Piekielna czeka ebola.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 08:44 przez szturmowiec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2013 - 00:24:55

FIRMA "GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA"
( - ) za brak czytelnej mapy z sektorami lub chociaż wykazu z nazwami ulic (tak np. jak sie podaje w obwieszczeniu o okręgach wyborczych) - dla osób NIE MAJĄCYCH DOSTĘPU DO INTERNETU. Ludzie nie wiedzą w którym sa sektorze, zwłaszcza mieszkańcy ulic na granicy sektorów. Czytając ulotkę mozna podejrzewać, że Pułaskiego / Piaseczyńska po północnej stronie to strefa 2. , a druga strona jest w strefie 1.

Myślę że za dużo osób pracuje w wydz. RiOŚ. Od lat zresztą. Jest takie przysłowie, które doskonale pasuje: "Gzdie kucharek sześć, tam nie ma co jeść..."

Jedni oglądają sie na drugich, dlatego nie byli w stanie wypocić z siebie sensownej ulotki. Pierwsza rozdawana podczas zbiórki elektrośmieci - ogólnie o nowych smieciowych porządkach była gotowcem - należało tylko wpisać nazwę gminy.

ja nie mogę, ale radni owszem złozyć interpelację ws. wykorzystywania czasu pracy przez urzędników tego licznego wydziału.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lip 2013 - 00:32:14

A ... to poezja śpiewana była! ... w końcu "ja to niestety mam talent".eye rolling smiley

Refren:
" O cześć ci woreczku kochany,
mieć więcej ciebie nie mogę,
o cześć ci woreczku, bo jak się zapełnisz,
to śmieci wysypią na drogę!"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-01 00:38 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
EDUKACJA EKOLOGICZNA - poradnik
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2013 - 01:54:51

Jeśli nasz bardzo liczny wydz. RiOŚ nie potrafił wykrzesać chęci ekologicznego wyedukowania mieszkańców K-J, to mógł chociaż zajrzeć na stronę Min. Ochrony Środowiska skopiować Poradnik z zakresu gospodarki odpadami dla każdego gospodarstwa domowego i po uaktualnieniu spowodować, żeby taki poradnik dotarł do mieszkańców.

[www.mos.gov.pl] (dośc długo się otwiera, bo aż 22 strony)

Poradnik wisi sobie w MOŚ od 2009 i zawiera wiele wiadomości, które mimo upływu czasu nadal są aktualne - np.
Co segregować, jak i dlaczego?
Co zrobić, a czego nie wolno z odpadami.
informacje dotyczą nie tylko plastików, butelek czy zsee ale także zuzytych pojazdów, mebli. Sporo się dowiedziałam ciekawych rzeczy - choć wydawało mi się, że prawie wszystko wiem

Polecam korzystającym z Internetu, a sąsiadom nie mającym tego wynalazku możecie poopowiadać przy grillu lub piwie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 lip 2013 - 07:17:15


Tomasz Zymer
A, brakuje już tylko info od Renfriego i Klaudiusza z tych, co pisali, że jeszcze worków nie mają .
Byłam w weekend nieobecna ale dostałam cynk, że worki rzucili w niedzielę!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 01 lip 2013 - 08:59:07


Renfri
Byłam w weekend nieobecna ale dostałam cynk, że worki rzucili w niedzielę!

Ja również w niedzielę dołączyłem do grupy workowych szczęściarzy. Fakt, że worki mimo otwartej na oścież bramy zostały rzucone w błoto pod furtkę a harmonogram poniewierał się po podwórku, to jednak trzeba przyznać, że firma Lekaro wywiązała się z zadania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Worek za worek
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2013 - 11:50:44

Wiad. uzyskana w LEKARO:

wystawisz worek pełny, operator pozostawi pusty

jeśli będzie za mało, można będzie dodatkowe worki pobrać w gminie

_____________________________________

Szkoda, że nie ma takiej informacji na gminnej stronce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Niech nam żyje śmieciowy (nowy ?) ład grinning smiley
Wysłane przez: iannaianna (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lip 2013 - 12:05:29

Przynajmniej popiszę sobie na forum:-) wylewając swoją hm....lekką frustrację z powodu "wiem, że nic nie wiem"

Rzecz się tyczy śmieci. Dopiero w ub tygodniu ( w sobotę 29 czerwca) dostałam informację do skrzynki kto będzie odbierał śmieci i jaki będzie harmonogram odbioru (po strefach). Super fajnie. Weszłam na stronę gminną - mapka - a jakże - jest - nieczytelna (kolorami zaznaczono strefy ale ulic na mapce nie widać- można przecież "tak na oko" powiedzieć, w jakiej strefie odbioru się jest a w ogóle to każdy mieszkaniec K-J ma obowiązek wiedzieć jakie są ulice graniczne w naszym mieście) No to postanowiłam skorzystać z ulotki gminnej i zadzwonić do WOSiR - o naiwności wielka! Sądziłam, że jak podają telefony to po to, żeby je odbierać - nic z tego. Po co odbierać telefony - zakłócają pracę urzędu wszak ;-)

Tak więc - wiem, że:
? śmieci będą odbierane (sukces :-) )
? za śmieci będę płacić na indywidulane konto (ok...)
? mogę się domyślić kiedy będą odbierane

Nie wiem zaś i nie mogę się dowiedzieć bo nikt nie odbiera telefonu :grinning smiley
? jakie jest moje indywidualne konto na które mam płacić lub kiedy i skąd się dowiem
? w jaki sposób i kiedy ! dostarczą mi worki, żebym te śmieci mogła pakować
? potwierdzić czy moja ulica to jednak jest w tej strefie w której zgaduję, że jest.

I tak się zastanawiam, że nikt w Gminie nie pomyślał, że skoro informują (informacją niedostateczną) mieszkańców na ostatnią chwilę to powinni się spodziewać, że liczba dzwoniących w pierwszych dniach lipca może wzrosnąć a w związku z tym dać 1-2 pracowników do obsługi a la linii informacyjnej w sprawie śmieci ? tak powiedzmy od 1 lipca-10 lipca. No i nie udawać, że nikogo w domu nie ma confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2013 - 17:50:07

Jak to jest w przypadku gdy ktoś ma mieszkanie w bloku i złożył deklaracje że bedzie segregowal smieci czyli placi chyba 5zl mniej miesiecznie i co gdzie te śmieci trzeba oddawać, kto to sprawdza i jak to w ogóle działa? confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 cze 2013 - 18:08:18

Jak na mój gust - nijak. Po prostu będą pojemniki. Wątpię, czy ktoś byłby w ogóle w stanie sprawdzać coś takiego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 18:19:18

Pan burmistrz Jańczuk mówił na ostatniej sesji Rady (przedwczoraj), że jeśli firma odbierająca śmieci ustali, iż procent cukru w cukrze (przepraszam - śmieci zmieszanych wśród segregowanych) jest zbyt duży, to gmina odgórnie naliczy wyższą opłatę plus dopłatę za poprzedni okres (nie pamiętam tylko, czy z odsetkami). Mam to nagrane. Wynika z tego, że ktokolwiek Wam w blokach podrzuci śmieci zmieszane do pojemnika na segregowane, zapłacą za to wszyscy lokatorzy, którzy deklarowali segregację.

Podrzucanie śmieci już się zaczyna. My dziś dłużej niż zwykle czekamy na swoją starą firmę (ostatni termin odbioru śmieci), która zbiera z całego rejonu swoje pojemniki i w związku z tym ich przyjazd się opóźnia. W międzyczasie do naszego pojemnika oraz do firmowych worków z nadrukiem na segregowany plastik i szkło dołączyła ogromna czarna torba wypełniona zmieszanym zajzajrem - jakiś sąsiad skorzystał, że worki stoją przy bramie. Przez poprzednich kilka lat nie było takich numerów. Podejrzewam, że tego typu zabawy wejdą teraz w modę. Chyba, że ktoś ma zamykaną altanę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2013 - 18:25:12

no to jest chyba niepoważne po pierwsze nikt nie sprawdzi czy wszyscy, ktorzy sie zadeklarowali że będą oddawać śmieci posegregowane rzeczywiście je oddają a po drugie dlaczego ktoś kto oddaje śmieci tak jak się zadeklarował (segreguje) w zamian za co teoretycznie mniej płaci ma płacić karę gdy ktoś podrzuci mu nieposegregowane śmieci smiling bouncing smiley Przecież to można zabić śmiechem.
I wreszcie po trzecie jaka to sprawiedliwość w stosunku do tych co mieszkają w domach którzy są dokładnie sprawdzani jakie smieci oddaja skoro w blochach róbta co chceta i tak nikt nie sprawdzi. Będzie dym



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-29 18:25 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2013 - 21:55:55

będzie dym, ale zdaje się takie rozwiązanie - "nie segregujesz, albo oszukujesz lub oszukują" - jest w ustawie.
Pewnie po to, bo jest nadzieja, że sąsiedzi wychowają sasiadów - poprzez łagodną perswazję oczywiście, bo "bicie" nie pomoże. Jakoś udało się wychować obywateli Niemiec, Szwecji, Szwajcarii. Nie daj Bóg żeby wrzucić towar, który może mieć drugie zycie do śmieci jadących na wysypisko. Już kiedys pisałam, że córka (wówczas kilkuletnia) podczas wyprawy narciarskiej do Szwajcarii wrzuciła sreberko od jogurtu do "zmieszanych", była draka - przyleciała włascicielka pensjonatu ze sreberkiem w garści i z awanturą, że jak ktos śmiał zmarnować. Była to bardzo dobra lekcja, młoda do dziś wpomina i pilnie segreguje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 00:23:40

szkoda, że to nie decydenci na takiej wycieczce byli...może by wtedy wiedzieli jak istotna jest edukacja w tym temacie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 07:34:45

fajnie by było, gdyby edukacja dokonywała się z dnia na dzień, a najlepiej podczas snu ... - i takie są ewolucyjne przewidywania (za jakieś 256 tys lat, tuż przed zgaśnięciem Słońca). Na razie jednak edukacja wymaga czasu i ... ofiar smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 30 cze 2013 - 09:06:15

to ile zaplacisz zalezy od zarzadu wspolnoty, spoldzielni.

To ona wybiera dla calego bloku czy segregujecie, czy nie. Nastepnie wyliczy oplate dla calego bloku mnozac ilosc osob przez wybrana stawke.

Potem wybierze sposob w jaki uzyskana kwote zebrac od mieszkancow. Moze to byc ilosc zadeklarowanych osob, ale tez metry mieszkania, lub stala oplata od mieszkania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 10:50:33

a ja powiem tak... gdy pytałem się w maju o te deklaracje w spółdzielni to nikt mi nie potrafił nic powiedzieć. Za to pod koniec czerwca dowiedziałem się że przypisano mnie do śmieci niesegregowanych. Dobrze że w ogóle wiem że jest możliwość wyboru - pójdę do spółdzielni i złożę deklarację. Ale część (szczególnie starszych mieszkańców) o takiej możliwości wiedzieć nie będzie. A ze spółdzielni też niewiele się dowie - gdy pytałem tam czy są jakieś informacje co i gdzie wrzucać, czy będą jak dotychczas dzwony czy inne pojemniki, jak to wszystko będzie wyglądało itp itd - nic nie wiedzą, wszystko wyjdzie w praniu. Na tydzień przez wejściem w życie ustawy!
Przez pierwsze miesiące będzie niezły bałagan...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 21:55:09

Do mnie i sąsiadów (sztuk 2) worki dziś dotarły..slabawe są one oj slabawe...
Wyjdzie w praniu...tylko ile nas to pranie bedzie globalnie kosztowało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: segregacja smieci w blokach
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 21:58:30

ja dziś byłem wyrzucić śmieci - dzwony spod altanek śmietnikowych zniknęły, za to na kubłach pojawiły się naklejki "śmieci suche" śmieci mieszane, "opakowania szklane"... a w każdym z kubłów mieszanka wszystkich rodzajów śmieci.
Spółdzielnia powinna przyszykować jakąś akcję informacyjną, bo inaczej czarno to widzę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3940414243444546474849...->|-->
Bieżąca strona: 44 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.