Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...5859606162636465666768...->|-->
Bieżąca strona: 63 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 pa¼ 2013 - 14:18:13

Wypowiedź pani Kwiatkowskiej dotyczy osób, które nie zgłosiły segregacji. A co z tymi co zgłosili?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 08 pa¼ 2013 - 16:46:03



zależy nam na skutecznej segregacji odpadów i każdego niezdecydowanego próbujemy ? z powodzeniem - nakłonić do selektywnej zbiórki.
ja już znam jeden przypadek przejścia z tych segregowanych na niesegregowane...
jest to pokłosie tego o czym pisała Hesia-Mela tj. konieczności pilnowania ilości odbiorów... w sektorze III w miesiącu październiku teoretycznie nawet 10 razy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 pa¼ 2013 - 18:03:47

A czy ktoś zna osobę która nie złożyła deklaracji i dostała decyzję z Gminy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 pa¼ 2013 - 18:15:21


Renfri
Wypowiedź pani Kwiatkowskiej dotyczy osób, które nie zgłosiły segregacji. A co z tymi co zgłosili?

Boże zlituj, od samego początku było wiadomo, że segregujący mają full wypas. Natomiast sąsiedzi niesegregujący pytali, czy oni też mogą wystawić brązowe worki i badziewie w dniu odbioru gabarytów. Wydawało mi sie że tak, ale chciałam sie upewnić, dlatego zapytałam p. Kwiatkowską.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 pa¼ 2013 - 18:55:59

mnie grafik niestraszny, bo worki są zwykle zabierane dopiero po interwencji w rolno-środowiskowym moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 pa¼ 2013 - 22:03:48

dziś pierwszy raz worki zostały do wieczora...małżonka ma złozyć jutro reklamację...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.um.warszawa.pl)
Data: 09 pa¼ 2013 - 11:57:11

W moim sektorze (II) stoi dużo żółtych worków, które wg starego harmonogramu miały być zabierane wczoraj, wg nowego będą odbierane 15.10. Widać wyraźnie, że informacja o zmianie harmonogramu dotarła do ograniczonej liczby mieszkańców. Moim zdaniem, jeśli wprowadza się zmianę harmonogramu z dnia na dzień, powinien obowiązywać jakiś okres przejściowy (tydzień, może dwa), kiedy śmieci byłyby zabierane wg obydwu harmonogramów. Oczywiście rodzi to pewne komplikacje po stronie Lekaro (zwiększona liczba kursów), ale skąd u licha mieszkańcy mają się dowiedzieć, że coś się zmieniło. W moim otoczeniu (sąsiedzi, rodzina) byłam jedynym źródłem informacji o zmianach. Do tej pory nie dotarły ulotki z nowym harmonogramem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 09 pa¼ 2013 - 12:16:06

U nas wczoraj zabrano, choć zostawiono jeden posegregowany element, nie wiedzieć czemu grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 pa¼ 2013 - 22:06:04

Ja dziś złożyłem reklamacje..ponoć jutro maja odebrać...tylko nikt mi nie potrafi powiedzieć, czemu akurat u mnie nie zabrali...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.um.warszawa.pl)
Data: 10 pa¼ 2013 - 08:33:23

U mnie zielonych też wczoraj nie zabrali, zaraz składam reklamację. Dzisiaj termin na mieszane - mam przed bramą 4 wory liści i pojemnik - czy muszę pisać jak bardzo cieszy mnie ten widok... eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 pa¼ 2013 - 11:30:07

w mojej okolicy worki znów stoją/leżą i czekaja na zmiłowanie; po cholerę te grafiki i sektory, skoro firma przyjeżdża dopiero po reklamacji ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 10 pa¼ 2013 - 11:47:32

Olu powinnaś się cieszyć. Bo to oznacza, że nasz szacowny Urząd wyciągnie konsekwencje i każe płacić firmie kary. A jako, że podatek śmieciowy może być wydany tylko na śmieci to albo urzędnicy RIOŚ za to odpowiedzialni z powstałej nadwyżki dostana nagrody, albo mieszkańcom obniżą podatek.

To będzie wynagrodzenie mieszkańców za składanie wiecznych skarg smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 pa¼ 2013 - 19:40:33

Uf, zabrali wszystko. Zniknęły też żółte wory, które od kilku dni malowniczo zalegały na ulicach Klarysewa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 pa¼ 2013 - 10:22:43

Niebawem ściąganiem należności śmieciowych będzie zajmował się Urząd Skarbowy - nowelizacja ustawy w sejmie. Tak mówiło dzisiaj RDC

I bardzo dobrze. Przynajmniej będzie jakis bat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 pa¼ 2013 - 17:51:01

znalazłam dziś w e-skrzynce liścik od "powiadomienie" nt "komunikat systemowy dotyczący gospodarki odpadami". Na widok nadawcy ("Powiadomienie") chciałam e-mail wywalić bez czytania - myśląc, że powiadamia mnie jakaś loteria o wygraniu miliona lub cos w tym guście. Jednak nie wyrzuciłam i jakież było moje zdumienie, gdy po otwarciu okazało się, że liścik wysłał do mnie rolno-środowiskowy z nowym grafikiem w załączniku.
Byłoby super, gdyby w miejscu "od" figurował umig kciński, a pod wyliczeniem, co nie należy do gabarytów, zamieszczono info, jak i gdzie pozbywać się tego, czego nie zabierze lekaro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 pa¼ 2013 - 18:17:26

Piszą źle, nie piszą źle. Ja z takim podejściem do z życia poszłabym sie zabić o sosne, albo o brzoza - zdrowiej !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 pa¼ 2013 - 21:33:50

Co to za pismo - jest ujęte w temacie, który sie wyświetla: "Komunikat systemowy dotyczący gospodarki odpadami". Powiadomienie całkiem zgrabnie napisane. Na dole jest podpis - więc nie jest to wiadomość od dilera guzioła, ani cioci kloci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 pa¼ 2013 - 07:23:39

Maniusiu, otwieram maile sądząc po nadawcy, bo antyspam nie wszystkie spamy wyłapuje. Jeśli jako nadawca figuruje "Powiadomienie", to nie mam pojęcia, kto nim jest. Obawiam się, że wielu odbiorców nie otworzy maila od takiego dziwnego nadawcy i o tej obawie napisałam do rolno-środowiskowego.
Masz rację, pisemko zgrabne, ale niekompletne, bo nie ma nic o tym, co zrobić z nie-gabarytami.
Masz również rację w ogólnej kwestii brzozy, ale ja wybieram samobójstwo forumowe, czyli skromną obecność na forum smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
UMiG o spalaniu resztek roślinnych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 pa¼ 2013 - 11:24:48

Można, ale należy się stosować do zasad podanych tu: [konstancin-jeziorna.doc.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 13 pa¼ 2013 - 22:34:55

Czyli - zgodnie z linkiem podanym przez Manię - palić liście wolno, ale jest to zabronione. Myślę, że Mania najlepiej podsumowała stanowisko gminy w tej i innych sprawach związanych z gospodarką odpadami. To się nazywa "paragraf 22 ". ;) smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...5859606162636465666768...->|-->
Bieżąca strona: 63 z 99


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.