Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7576777879808182838485...->|-->
Bieżąca strona: 80 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (78.8.93.---)
Data: 07 sty 2015 - 01:19:20

Pewnie byłaś niegrzeczna i dlatego zostawili Twój worek.
Ciesz się, że nie przywieźli Ci rózgi, albo nie wyciągnęli konsekwencji za nieuzasadnioną reklamację.
A może właśnie w ramach konsekwencji masz karną kolejkę przy odbiorze zielonych worków? Tylko jakoś w uchwałach miejskich i SIWZ nie było mowy o konsekwencjach dla mieszkańca za nieuzasadnioną reklamację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.33.---)
Data: 07 sty 2015 - 07:59:31

no to założę zapasowy worek na głowę i posypię się popiołem smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 07 sty 2015 - 09:34:44

Te ostatnie zielone worki były w jakimś sraczkowatym kolorze i jeśli był wśród żółtych mogli nie zauważyć. Po szkło jeździła inna ekipa "raniej", bo chyba odwożą do huty. Podobna historia była u sąsiadów. Wszędzie szkło pozabierali, a u nich "niby zielony" worek był pod żółtymi i stał do wieczora, nie patrzyłam później czy odjechał. Mój stał osobno. A czy sąsiad był grzeczny - nie wiem confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.36.---)
Data: 07 sty 2015 - 19:07:18

Mirków zyskuje nową atrakcję turystyczną, bilety do odbioru w UMiGu:

"GPSZOK w nowym miejscu

Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostanie przeniesiony w nowe miejsce. Od poniedziałku (12 stycznia) będzie się on mieścił przy ul. Mirkowskiej 43c w Konstancinie-Jeziornie.

GPSZOK w dotychczasowej lokalizacji, przy ul. Słowiczej 5, będzie funkcjonował do najbliższego piątku (9 stycznia). W sobotę (10 stycznia) punkt będzie nieczynny. W nowym miejscu - przy ul. Mirkowskiej 43c w Konstancinie-Jeziornie - zostanie otwarty w poniedziałek, 12 stycznia.

Nowy GPSZOK ma pow. 549 mkw. Teren jest utwardzony i ogrodzony. Wkrótce zostanie też oświetlony oraz zadaszony.
Punkt przy ul. Mirkowskiej 43c będzie czynny:

- poniedziałek w godz. 13.00-19.00;

- środa w godz. 9.00-14.00;

- piątek w godz. 13.00-19.00;

- sobota w godz. 10.00-18.00."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 07 sty 2015 - 19:24:40

Wszystko k... źle, na Słowiczej źle, w Mirkowie źle, to gdzie ma być ten GPSZOK? W Parku Zdrojowym?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.213.---)
Data: 07 sty 2015 - 19:29:25


mania
Wszystko k... źle, na Słowiczej źle, w Mirkowie źle, to gdzie ma być ten GPSZOK? W Parku Zdrojowym?
Najlepiej u sąsiada ,np. w innej gminie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.36.---)
Data: 07 sty 2015 - 19:32:32


mania
Wszystko k... źle, na Słowiczej źle, w Mirkowie źle, to gdzie ma być ten GPSZOK? W Parku Zdrojowym?

Zgromadźmy wszystkie "zgniłe" jajka w Mirkowie. Wszystko to co nie pasuje i na to, na co nie ma zgody nigdzie indziej. To jak widać już się działo i dzieje. A potem poprośmy inwestorów od "lekkich usług", loftów, parków technologicznych by łaskawie przyszli i zrobili nam w Mirkowie druga dolinę krzemową. Tylko niech pozstaną na bezdechu przez 8 godzin bytności u nas.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 sty 2015 - 19:38:15

Developerzy mają bezdech w dupie, zasadniczo. Wystarczy, że na kilka tygodni obstawią się kurtynami powietrznymi, żeby frajerzy kupujący superapartamenty w bagnie, gnojowicy i smogu się nie zorientowali za szybko, że ich ktoś w wała tnie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.36.---)
Data: 07 sty 2015 - 20:06:53


Bartek
Wystarczy, że na kilka tygodni obstawią się kurtynami powietrznymi, żeby frajerzy kupujący superapartamenty w bagnie, gnojowicy i smogu się nie zorientowali za szybko, że ich ktoś w wała tnie.

Ojej, jestem frajerem smiling smiley

Są też niekoniecznie frajerscy inwestorzy, którzy widzą, że uzdrowisko to wydmuszka a jej włodarze dorzucają drewno do kominka w asflaciarni.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-07 20:08 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 sty 2015 - 20:14:47

Tacy tu nie przyjadą. Więc o nich nie musimy się martwić.

Uwaga, ironia.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.36.---)
Data: 07 sty 2015 - 20:58:22

Wracając do GPSZOK. Mam nadzieję, że kolejne informacje i inwestycje w Mirkowie to będą tylko pozytywne wieści dla gminy uzdrowiskowej.

Ze spraw organizacyjnych i pytań do urzędu - może warto zrobić mapkę dojazdu do ul. Mirkowskiej 43C lub mapkę z informacją która to działka? Sądzę, że nie wszyscy wiedzą gdzie jest i nie każdy sprawdzi w GSIP lub na mapach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-07 20:58 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.10.---)
Data: 10 sty 2015 - 07:56:34

czy szkło też do GPSZOKa ? bo moje wciąż w śmietniku drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 10 sty 2015 - 09:34:26

też, tylko tam nie dawali worka na wymianę, ale wtedy gdy zawoziliśmy rządziło ZGK

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 11 sty 2015 - 08:04:10

oooo !!! to już nie odbierają szkła z posesji ? Maniu, skąd masz ten njus ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.158.---)
Data: 11 sty 2015 - 08:32:21


ola
oooo !!! to już nie odbierają szkła z posesji ?

W grudniu, ... na mojej ulicy szkło leżało przez tydzień. W końcu przestałam liczyć na cud i zadzwoniłam do właściwej osoby w urzędzie!
Pan stwierdził, że wyśle Straż Miejską, żeby sprawdziła smiling smiley ... i nie minęło kolejnych 2-3 dni i szkło zniknęło.

Tak to ze szkłem było ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 11 sty 2015 - 09:27:45

Jeśli jest problem z rzetelnością wykonawcy to moim zdaniem czy to SM czy osoba odpowiedzialna z Urzędu powinna po każdym terminie odbioru zrobic objazd/przegląd rejonów...i egzekwować kary...o ile takowe w umowie zostały zapisane...
Choc pewnie mechanizm 'jakby co to zbulwersowany mieszkaniec zadzwoni' działa skutecznie acz z 2-3 dniowym opóźnieniem ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 11 sty 2015 - 10:33:35


ola
czy szkło też do GPSZOKa ? bo moje wciąż w śmietniku drinking smiley

pytałaś, to odpowiedziałam:


mania

też, tylko tam nie dawali worka na wymianę, ale wtedy gdy zawoziliśmy rządziło ZGK



ola
oooo !!! to już nie odbierają szkła z posesji ? Maniu, skąd masz ten njus ?

Wniosek: wszystko można przekuć w nieszczęście. I jak tu się radować światem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (159.205.244.---)
Data: 12 sty 2015 - 01:04:40

W ZGK swego czasu stało trochę używanych "dzwonów", które straciły zajęcie.
Można na próbę postawić w kilku miejscach (najlepiej w zasięgu kamer monitoringu miejskiego) po jednym takim dzwonie tylko na szkło. Komu będzie zbywało kilka butelek i słoików, to po drodze sobie wyrzuci.
Jak wywalane będą inne śmieci, albo nie będzie zapotrzebowania to wtedy zlikwidować.

Szkoda worków zużywać, albo zbierać kilka miesięcy, żeby cały worek zapełnić. Nie wszyscy masowo kupują coś w jednorazowych butelkach i słoikach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 sty 2015 - 13:36:47

Komu będzie zbywało, to wyrzuci. Reszta pod dzwonem zostawi worki.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 12 sty 2015 - 15:31:33


czaknoris
Można na próbę postawić w kilku miejscach (najlepiej w zasięgu kamer monitoringu miejskiego) po jednym takim dzwonie tylko na szkło. Komu będzie zbywało kilka butelek i słoików, to po drodze sobie wyrzuci.
Jak wywalane będą inne śmieci, albo nie będzie zapotrzebowania to wtedy zlikwidować.

Szkoda worków zużywać, albo zbierać kilka miesięcy, żeby cały worek zapełnić. Nie wszyscy masowo kupują coś w jednorazowych butelkach i słoikach.

Już przerabialiśmy, gdy w mieście stały kontenery i dzwony. M.in. na szkło na Rycerskiej obok dawnego sklepu - bodajże Smak. Czego tam nie było dookoła: świetlówki, baterie, tablice rozdzielcze. Myślę że to zły pomysł, a worka zielonego nikt nie ma obowiązku wystawiać jeśli niepełny. Obsuwa z nie zabraniem worka była pewnie prozaiczna - wcześnie zapadają ciemności i worek sraczkowato-zielony mógł być niewidoczny wśród żółtych. Ja stawiam osobno i nie zdarzyło się by zostawili.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7576777879808182838485...->|-->
Bieżąca strona: 80 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.