Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...8586878889909192939495...->|-->
Bieżąca strona: 90 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (87.205.207.---)
Data: 11 lis 2017 - 01:47:23

Sama urzędniczka pofatygowała się do domu z workiem... I może jeszcze wieczorem, po godzinach urzędowania? To mnie zaskoczyłeś!
No chyba, że masz jakoś bardzo blisko do urzędu i miała po drodze z pracy? Albo masz jakieś hipnotyzujące zdolności telepatyczne smiling smiley.
To prawda, że większość społeczeństwa nie upomina się o swoje prawa i nie zgłasza problemów z odbiorem śmieci, czy np. dziury w drodze przed własnym domem itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 11 lis 2017 - 11:20:14

Może pani z UMiGu chciała mieć dowód, żeby wykazać Lekaro ściemę?

Ja miałam dwa razy przygody z RiOŚ - firma zapomniała zabrać raz żółte, raz zmieszane. Pan zrobił na monitorze podgląd mojej ulicy oraz trasy przejazdu Lekaro, zapytał czy nie za późno wystawiliśmy, bo jeździli (powiedzmy) o 13.00, a ponieważ wszystko się zgadzało, zgłosił odbiorcy i po śmiecie firma zrobiła ekstra kursy w nocy, bo rano już nie było.

Teraz się niestety zatkało z badylami, ale nie robię alarmu, bo dzikie świnie nie są liśćmi zainteresowane. Widzę ze sporo osób wystawia po kilkadziesiąt worków i widocznie nie wyrabiają. Zdaje się, że w poprzednim SIWZ, gmina się przeliczyła ws. odbioru w brązowych workach i podobno dlatego Lekaro zostało zasypane badylami. Ciekawe jak będzie teraz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.161.---)
Data: 11 lis 2017 - 12:47:35

Na wioskach wczorej nie dali rady odebrac wszystkich zmieszanych...i stoją sobie kosze przy bramach w świeto...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (195.8.101.---)
Data: 14 lis 2017 - 14:34:09

Zielone w brązowych workach już od tygodnia czekają....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (77.254.108.---)
Data: 14 lis 2017 - 17:15:31

Firma się po prostu zaorała, bo rzeczywiście worków były tysiące. Od wczoraj jeżdżą na okrągło. Dzisiaj nareszcie mi zabrali (stały badyle od tygodnia), a jutro następna wystawka - przedostatnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (87.205.167.---)
Data: 24 lis 2017 - 00:13:02

Lekaro z ofertą 14,24 mln wygrywa przetarg na odbiór odpadów przez kolejne 3 lata: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Wysokość opłat też już ustalona i jak zwykle radni klepnęli wszystko tak jak chciał burmistrz.
Segregowane 15 zł
Bez segregacji 26,5 zł

Na gminnych stronach o podwyżce ani słowa.

[piasecznonews.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-24 00:34 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 24 lis 2017 - 10:11:31

Mam nadzieje ,że przejdzie nowa ustawa o samorzadach i zostaną zniesione JOW-y ,bo w Konstancinie-Jeziornie nie sprawdziły się i cała Rada głosuje jak pan Burmistrz chce POpierany .To samo nas czeka ze ściekami ,na które podpisał Burmistrz umowę z firmą francuską na 35 lat .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 24 lis 2017 - 11:38:27


czaknoris
Lekaro z ofertą 14,24 mln wygrywa przetarg na odbiór odpadów przez kolejne 3 lata: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Wysokość opłat też już ustalona i jak zwykle radni klepnęli wszystko tak jak chciał burmistrz.
Segregowane 15 zł
Bez segregacji 26,5 zł

Na gminnych stronach o podwyżce ani słowa.

[piasecznonews.pl]

A co mieli zrobić radni, jeśli wzrosły opłaty za składowanie. Stawki max są ustalone jakąś ustawą czy rozporządzeniem (teraz nie podam), zależą od średnich zarobków, więc dla leniwych nie mogli pozostawić takich opłat jak planowano, a w segregujących trafiło rykoszetem, bo czymś musi gmina zapłacić firmie.
Decyzje podjęto wczoraj - dlatego jeszcze nie ma na stronce
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 24 lis 2017 - 11:45:11

już nie za bardzo pamiętam, ale zdaje się JOWy (jak to określasz) nie dotyczyły radnych. Tylko burmistrza wybierano bezpośrednio.

Natomiast JOWy były chyba w gminach < od Kcina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 24 lis 2017 - 12:10:32


mania
już nie za bardzo pamiętam, ale zdaje się JOWy (jak to określasz) nie dotyczyły radnych. Tylko burmistrza wybierano bezpośrednio.

Natomiast JOWy były chyba w gminach < od Kcina
"Nie bardzo pamietam" to trzeba sprawdzić a ja przypomnę : "Wybory samorządowe 2014 – okręgi jednomandatowe
Wybory samorządowe w 2014 roku odbędą się 16 listopada. Są one organizowane raz na cztery lata, w 2014 roku pierwszy raz w okręgach jednomandatowych. Wybory samorządowe dotyczą wyboru takich władz jak: radni (gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich), wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast. W 2014 r. radni zostaną wybrani w okręgach jednomandatowych."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 24 lis 2017 - 13:13:18

Nie zgodzę się z aniną, widać było po niektórych sprawach - MPZP Klarysewa Płn./Zach, śmieciach, czy kilku innych kwestiach, że radni stawali okoniem. Innym tematem jest umocowanie radnych w systemie - mogą przytrzymać kasę, ale w końcu muszą popuścić wodze, by np. śmieci były odebrane. Inny plus JOWów - jak były wybory proporcjonalne, sam miałem wynik dwukrotnie lepszy od niektórych radnych tamtego okresu, a radnym nie zostałem, więc gdzie tu sprawiedliwość? ;) i śmieci wyborczych mniej - nie 450 kandydatów tylko np. 80.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 24 lis 2017 - 13:48:21

Stawiali okoniem Klaudiuszu ,z jakim skutkiem ? confused smiley W JOW-ach tylko chodzi o rozdrobnienie celów .Przez trzy lata mój radny /kto nim jest ,zapomniałam / nie próbował spotkać się z wyborcami na swojm terenie ,a mieszkam na Grapie i jest miejsce do spotkań .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-24 14:06 przez anina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.70.---)
Data: 24 lis 2017 - 14:14:09


A
Mam nadzieje ,że przejdzie nowa ustawa o samorzadach i zostaną zniesione JOW-y ,bo w Konstancinie-Jeziornie nie sprawdziły się i cała Rada głosuje jak pan Burmistrz chce
A poprzednio to było inaczej?
To co Klaudio pisze to jest klucz!

A
W JOW-ach tylko chodzi o rozdrobnienie celów .Przez trzy lata mój radny /kto nim jest ,zapomniałam / nie próbował spotkać się z wyborcami na swojm terenie ,a mieszkam na Grapie i jest miejsce do spotkań .
To sa argumenty, które mozna zbic „a co Ty zrobiłaś dla ojczyzny” czyli probowałas isc na dyżur?
JOW w samorzadzie to jedyna opcja by mieć „swojego” radnego a nie jakiegoś partyjnego skoczka...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 24 lis 2017 - 18:55:54



To sa argumenty, które mozna zbic „a co Ty zrobiłaś dla ojczyzny” czyli probowałas isc na dyżur?
Z moich podatków pan radny pobiera diety , a dla ojczyzny "coś"zrobiłam i nie za pieniadze .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.1.---)
Data: 24 lis 2017 - 21:26:28

Ten partyjny tez bedzie pobieral diete...
Do tego z JOWu mozesz pojsc jak do swojego...
A Ty mowisz ze nie znasz go nawet...
Ale wymagasz by cos robił...
I 95 % mysli, ze radny powinien sie domyślic...
Generalnie ok 5 % ludzi sie cokolwiek interesuje....zdecydowana wiekszosc o ile juz zdanie wyraza to najczesciej krytykuje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (77.253.84.---)
Data: 25 lis 2017 - 01:17:45


Klaudiusz
MPZP Klarysewa Płn./Zach, śmieciach, czy kilku innych kwestiach, że radni stawali okoniem. Innym tematem jest umocowanie radnych w systemie - mogą przytrzymać kasę, ale w końcu muszą popuścić wodze, by np. śmieci były odebrane.

Pogadali i na tym się skończyło. Burmistrz symbolicznie obniżył stawki i w końcu przegłosowali.
Uchwały określające sposób i częstotliwość odbiorów były dorabiane po fakcie do tego co burmistrz zapisał w warunkach przetargu na odbiór odpadów.
Nie raz już burmistrz stosował politykę stawiania rady przed faktami, których sam dokonał i w zdecydowanej większości przypadków rada sprowadziła się do roli akceptującego te ustalenia, a nie choćby partnera do dyskusji nad danym rozwiązaniem, bo o nadawaniu kierunków można zapomnieć.



Klaudiusz
Inny plus JOWów - jak były wybory proporcjonalne, sam miałem wynik dwukrotnie lepszy od niektórych radnych tamtego okresu, a radnym nie zostałem, więc gdzie tu sprawiedliwość? ;)

Sprawiedliwość? Nie ma, nie było i nie będzie. Teraz, mimo JOWów, też były przypadki, że osoba z kolejnym wynikiem z jednego okręgu miała nawet więcej niż dwa razy tyle głosów co zwycięzca z innego. Np. obecny przewodniczący rady miał jeden z ostatnich wyników pod względem liczby głosów wśród kandydatów, którzy uzyskali mandat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-25 01:20 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.32.---)
Data: 25 lis 2017 - 12:30:17


czaknoris
Pogadali i na tym się skończyło. Burmistrz symbolicznie obniżył stawki i w końcu przegłosowali.
Uchwały określające sposób i częstotliwość odbiorów były dorabiane po fakcie do tego co burmistrz zapisał w warunkach przetargu na odbiór odpadów.
Nie raz już burmistrz stosował politykę stawiania rady przed faktami, których sam dokonał i w zdecydowanej większości przypadków rada sprowadziła się do roli akceptującego te ustalenia, a nie choćby partnera do dyskusji nad danym rozwiązaniem, bo o nadawaniu kierunków można zapomnieć.

Dokładnie, smutna prawda. To samo było przy nowej lokalizacji przedszkola i wielu innych sprawach. Burmistrz ogrywa Radę i Radnych jak chce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 28 lis 2017 - 09:24:37



Arek-Bartek
Do tego z JOWu mozesz pojsc jak do swojego...
A Ty mowisz ze nie znasz go nawet...
Ale wymagasz by cos robił...
I 95 % mysli, ze radny powinien sie domyślic...
Generalnie ok 5 % ludzi sie cokolwiek interesuje....zdecydowana wiekszosc o ile juz zdanie wyraza to najczesciej krytykuje...
Po co mam iść do "swojego" radnego .kiedy on jest burmistrzowy i głosuje jak Burmistrz ,delikatnie mówiąc sugeruje confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: daramisdaramis (83.31.60.---)
Data: 28 lis 2017 - 17:55:19

"Po co mam iść do "swojego" radnego .kiedy on jest burmistrzowy i głosuje jak Burmistrz ,delikatnie mówiąc sugeruje confused smiley"

Na tej zasadzie, to zostaje tylko samemu skutecznie kandydować, chyba że po wyborze też zostanie się "burmistrzowym radnym".

Tak na poważnie - bardziej zbliżyć radnego do wyborców niż przy pomocy JOW, to się chyba nie da.
1 niewielka ilość wyborców w okręgu
2 ponieważ mieszkasz w tym okręgu jest możliwość, że znasz znaczącą część/większość potencjalnych wyborców
3 kandydat też raczej mieszka w najbliższym otoczeniu, więc jest szansa, że go znasz

We wszystkich pozostałych sposobach wyboru radnych te trzy parametry są gorsze.

ale to chyba inny wątek

eot

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 28 lis 2017 - 18:25:55



dasramis
We wszystkich pozostałych sposobach wyboru radnych te trzy parametry są gorsze.
Nie przekonasz mnie ,w naszych warunkach nie ma szans aby radni wybrani w JOW-ach dogadali się i np. zagłosowali w swojej większości przeciwko " pomysłom " Burmistrza .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...8586878889909192939495...->|-->
Bieżąca strona: 90 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.