Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...8788899091929394959697...->|-->
Bieżąca strona: 92 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.3.---)
Data: 05 sty 2018 - 16:51:11

Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza od stada lwów pod wodzą barana spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 sty 2018 - 09:38:30


Hammer
Aczkolwiek sam poczty unikam. Ale poczta na Klarysewie jest o niebo lepsza niż na Grupie.

Wszystko jest lepsze, niż poczta na Grapie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.160.---)
Data: 10 sty 2018 - 22:34:12

Workow i harmonogramu nie dostale...
Dzisiejsza proba odebrania awizowanej przesylki na Grapie...katastrofa...:-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (87.205.170.---)
Data: 11 sty 2018 - 00:13:37

worki skąpią.

Wystawiłam 4 z papierem (zbierałam ponad 2 miesiące wiedząc, że ocalę choć jedno drzewo po "hakatumbie" szyszki) - były oznaczone, że w środku makulatura i 4 z plastikiem i td. Zabrali i cisnęli przez płot jeden niebieski i 4 żółte.
Harmonogram był w ub. tyg. w skrzynce

Zgłosiłam reklamację do RiOŚ - trudno było się dodzwonić, pewnie nie ja jedna miałam kłopot

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (194.30.179.---)
Data: 11 sty 2018 - 11:22:39

A do mnie dotarło pismo o podwyżce, worków oczywiście nie dostałam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (37.47.46.---)
Data: 04 lut 2019 - 00:00:12

Jak są segregowane odpady? - Fabryki w Polsce
Firma Lekaro rocznie przetwarza około 300 tys. ton odpadów, z czego odzyskiwanych jest 35 tys. ton surowców wtórnych. Zobaczcie przebiega proces segregacji odpadów.

[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (37.47.43.---)
Data: 04 lut 2019 - 00:47:58

Ciekawy filmik i warto żeby obejrzały także dzieci.

A te starsze mogłyby pojechać zwiedzić taki zakład. Dzieci potrafią rodziców / dziadków nauczyć sortowania, bo niestety nasze społeczeństwo jeszcze nie dorosło do szanowania surowców wtórnych.
Co i raz słyszę "a po co i tak wszystko jedzie na jedną kupę..." Kilka lat temu byłam w sortowni w Pruszkowie, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, zobaczyłam maszyny i jak się pracuje na taśmie.

O ile mieszkańców jednorodzinnych domków można zmobilizować / skontrolować, to w osiedlach gdzie oplata za śmiecie jest wliczona do czynszu, odzyskiwanie surowców zależy od świadomości mieszkańców.

Ten filmik chyba był nakręcony wcześniej niż podana data publikacji, bo od wielu miesięcy papier jest zbierany osobno - powinien być, ale kto wie, może ludzie "napełniają worki - jak leci"?

Ceny odbioru wzrosły nie tylko z powodu podwyższenia tzw. opłaty marszałkowskiej (za wyrzucanie na wysypisko), ale także dlatego, że firmy zbierające nie mają komu sprzedawać plastików - od bodajże 2 lat Chińczycy w niewielkim stopniu zgłaszają chęć zakupu butelek plastikowych w Polsce, nie dlatego że robią mniej polarków podobno nie mogli dogadać z naszymi handlowcami (od siedmiu boleści). Cementownie i ciepłownie też są w mniejszym stopniu zainteresowane kupnem płytek do palenia produkowanych przez sortownie z pozostałości. Wolą palić naszym bogactwem narodowym - czarnym złotem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (141.0.12.---)
Data: 04 lut 2019 - 09:26:51

Ja bym wolał obejrzeć inny film z tego zakładu:


otwock.pl
Prace zakładu udokumentowano przy użyciu drona dużego zasięgu. Zarejestrowano, że przywożone śmieciarkami odpady pod adres Wola Ducka 70 A są w znacznej części przetwarzane z pominięciem Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów, co stanowi zasadnicze źródło uciążliwości poza terenem zakładu;

źródło

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (37.47.43.---)
Data: 04 lut 2019 - 14:34:47

jeśli jesteś masochistą to se oglądaj, albo zawiadom CBA, CBŚ lub inne C...

Mnie chodziło o to żeby wdrożyć młode pokolenie do szanowania surowców wtórnych, nie koniecznie oglądając Lekaro, bo są inne zakłady

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (82.145.223.---)
Data: 04 lut 2019 - 18:45:40

A może nasi urzędnicy by się zainteresowali jak Lekaro wykonuje umowę? Bo może to "nasze śmieci" przejechały obok? I może trzeba by sprawdzić dokładniej GPS i rozliczenia?

A film został nagrany na zlecenie literek WIOŚ. I między innymi dlatego władze Warszawy twierdzą że rząd się uparł żeby pognębić Warszawę i zamknąć wszystkie zakłady. Skoro działają w ten sposób to jedyne rozwiązanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-04 18:47 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (37.47.47.---)
Data: 04 lut 2019 - 20:32:37


Hammer
A może nasi urzędnicy by się zainteresowali jak Lekaro wykonuje umowę? Bo może to "nasze śmieci" przejechały obok? I może trzeba by sprawdzić dokładniej GPS i rozliczenia?

Myślisz, że oni to w ogóle sprawdzają? Analizują raporty z GPS?
Ciekawe tez czy taki plik ma jakiekolwiek zabezpieczenia, czy np. można go edytować tekstowo w notatniku czy przy użyciu nieco bardziej wyrafinowanego narzędzia?



Hammer
A film został nagrany na zlecenie literek WIOŚ. I między innymi dlatego władze Warszawy twierdzą że rząd się uparł żeby pognębić Warszawę i zamknąć wszystkie zakłady. Skoro działają w ten sposób to jedyne rozwiązanie.

Nawet na tym nagraniu z programu Fabryki w Polsce, w scenie kiedy śmieciarka wjeżdża do hali, to na placu na pod kołami leżą już dobrze rozjeżdżone śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (5.184.49.---)
Data: 06 lut 2019 - 04:48:30

Firma Lekaro zażądała od władz gminy drastycznej podwyżki wynagrodzenia za wywóz odpadów. Grozi przy tym, że z końcem lutego zerwie umowę, jeśli nie dojdzie do porozumienia

Do tej pory ratusz płacił firmie za usługę niespełna 400 tys. zł miesięcznie. Teraz ta kwota miałby wzrosnąć o przeszło 500 tys. zł! W magistracie wyliczono, że jeśli samorząd spełniłby oczekiwania spółki, każdy mieszkaniec musiałby zapłacić za posegregowane odpady około 40 zł za miesiąc.

W poniedziałek Kazimierz Jańczuk wystosował do przedsiębiorstwa pismo, w którym domaga się wiarygodnych danych na temat wzrostu kosztów wywozu odpadów z gminy, ponieważ wyliczenia podane przez dotychczas przez spółkę uważa za ogólnikowe.


[piasecznonews.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-06 05:00 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (82.145.221.---)
Data: 06 lut 2019 - 21:18:16

Skończyło się eldorado...


iotwock.info

Główny Inspektor Ochrony Środowiska nakazał zamknięcie instalacji Lekaro do końca stycznia 2019 roku ze względu na brak pozwolenia zintegrowanego na działalność. Firma uzyskała jednak od Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wstrzymanie wykonalności decyzji - poinformował portal TVN Warszawa - czyli może działać jak dotychczas, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia sprawy w WSA.

źródło

Może chcą jeszcze wycisnąć ile się da zanim zamkną...

Tak tylko przypomnę, że ten sam WIOŚ doprowadził do zamknięcia części Radiowa.

źródło

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.185.---)
Data: 13 lut 2019 - 19:35:04

Ponoć Lekaro wypowiedziało umowę na odbiór śmieci z KJ z końcem lutego.
Czy może ktoś potwierdzić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.238.125.---)
Data: 14 lut 2019 - 11:08:52


m_wisniewski
Ponoć Lekaro wypowiedziało umowę na odbiór śmieci z KJ z końcem lutego.
Czy może ktoś potwierdzić?
Może zadzwonić do UMIG Konstancin-Jeziorna ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.77.---)
Data: 14 lut 2019 - 14:14:21

Dzwoniłem.

Otrzymałem jedynie potwierdzenie tylko, że przyszło pismo i burmistrz się stara.
Brak większych konkretów co w piśmie o jakie działania będą podjęte.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-02-14 14:15 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (37.47.44.---)
Data: 14 lut 2019 - 17:39:59

Cały czas trwaja negocjacje z wieloma firmami. Niestety, albo firmy już nie mają mocy przerobowych, albo windują niesamowite ceny (tak sobie mysle, że może to zmowa cenowa confused smiley )

choć jak podaje portal piaseczno.news wzrost opłat wynika -

– Z uwagi na znaczny wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów, wynikający m.in. ze wzrostu kosztów pracy, energii, podatków środowiskowych oraz zmian legislacyjnych, obecne wynagrodzenie uzyskiwane od gminy Konstancin-Jeziorna nie pokrywa kosztów realizacji usługi odbioru odpadów – tłumaczy Leszek Zagórski, dyrektor w spółce [Lekaro - przyp. m]

W marcu ma być ogłoszony przetarg, dotąd pewnie będzie po staremu (choć drożej)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 14 lut 2019 - 19:52:32

Kłopot polega na tym, że przetarg przetargiem, ale w ślad za nim pójdą poważne podwyżki podatku śmieciowego (musi się równoważyć z opłatami dla firmy śmieciowej) i brak usługi śmieciowej dla mieszkańców od 1/marca, co jest zapowiedziane przez Lekaro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (37.47.44.---)
Data: 15 lut 2019 - 17:58:18

tu: [stacjapoludnie.info] szczegółowo o planach związanych z odpadami

Opcje: OdpowiedzCytuj
lepszy biznes niż mozolne odbieranie śmieci od mieszkańców
Wysłane przez: maniamania (37.47.38.---)
Data: 16 lut 2019 - 11:54:40

Może firmy zajęły się importem odpadów?

[www.fakt.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...8788899091929394959697...->|-->
Bieżąca strona: 92 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.