Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lis 2012 - 12:38:30

Zapis o firmach dotyczy działalności gospodarczej prowadzonej na nieruchomości zamieszkanej lub jej części. Firmy prowadzące w naszej gminie działalność na niezamieszkanych działkach przemysłowych, handlowych itp. będą oddawały odpady na dotychczasowych zasadach zgodnie z typem prowadzonej produkcji lub usług.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 15 lis 2012 - 19:08:36

Przy bardzo dużej różnorodności działalności jestem ciekawy jak tutaj może być wyliczona opłata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 lis 2012 - 19:56:49



Przy bardzo dużej różnorodności działalności jestem ciekawy jak tutaj może być wyliczona opłata
rzeczywista opłata za wywóz odpadów np.komunalnych, przeysłowych,budowlanych, itp.Czyli ile naprodukowałeś ,za tyle zapłacisz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lis 2012 - 22:42:52


daramis
Przy bardzo dużej różnorodności działalności jestem ciekawy jak tutaj może być wyliczona opłata.

T.Zymer napisał, że tak jak było. No chyba, że ktoś nie płacił i wywoził dio lasu, to teraz będzie miał problem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 15 lis 2012 - 23:11:58

A jak ktoś do tej pory dorzucał do swoich komunalnych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 lis 2012 - 09:17:59

to może mieć problem z kontrolą WIOŚ i Urzędu Marszałkowskiego z błędy w gospodarce odpadami.

Przypomnę, że kazdy prowadzący działalność gospodarczą (nawet jednoosobową) ma wiele obowiązków sprawozdawczych o których nie ma pojęcia, a grożą za nie wysokie kary.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 lis 2012 - 11:02:37

Rozumiem że pracownik który przeszedł na samozatrudnienie, czyli według tej definicji osoba prowadząca działalność gospodarczą, musi we własnym mieszkaniu zgłosić się jako mieszkaniec i jako firma.

Jest bardzo dużo rodzajów działalności które nie generują śmieci prawie wcale.


Sprawa druga.
Agent ubezpieczeniowy, który poza makulaturą wytwarza reklamówkę innych śmieci na miesiąc.

Bar, który wymaga częstego odbierania odpadków organicznych.

Warsztat lakierniczy - odpady niebezpieczne

Czy wszyscy oni mają płacić tyle samo?
Jeżeli różne opłaty, to na podstawie czego?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-16 11:15 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 lis 2012 - 11:25:38

a tusz do drukarki? To odpad niebezpieczny jest i jako firma powinien obywatel go odpowiednio utrylizować i się z tego rozliczać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 lis 2012 - 11:35:05

Z domowej prywatnej drukarki też co jakiś czas masz opakowanie po tuszu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 lis 2012 - 11:47:52

ale przedsiębiorca podlega kontrolom, a osoba prywatna nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2012 - 14:14:46

kiedy i w jaki sposób umig dostarczy deklaracje ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 lis 2012 - 15:15:12


Hammer
Bo w naszych więzieniach Maniu jest mnóstwo oszustów podatkowych, którzy źle PITa wypełnili. A sankcje są identyczne.

A moim zdaniem w przypadku wspólnot mieszkaniowych zarząd wspólnoty nie ma prawa wypełnić takiej deklaracji bo to przekracza zwykły zarząd (czyli listę rzeczy ustawowo opisanych co zarząd może, jak nie ma na liście to nie może).

I znowu wszystko na mnie.

Zarządca źle poda - będą wyrywkowe kontrole i albo mu sie upiecze, albo beknie (dopłaci z własnej kieszeni), zresztą można łatwo sprawdzić, bo płacą za wodę, ścieki.

Pzrestańcie już labidzić, w całej Europie dają sobie radę z tym problemem, to i Polska sobie poradzi. Komunie też dalismy radę.Polska jest ostatnim krajem w UE, w którym jeszcze samorządy nie zawładnęły śmieciami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 lis 2012 - 15:32:48

Nie labidzę tylko widzę trudny problem.

Czy jakieś gminy poradziły sobie z opłatą od firm?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 lis 2012 - 15:49:18


mania


Pzrestańcie już labidzić, w całej Europie dają sobie radę z tym problemem, to i Polska sobie poradzi.
To w całej UE funkcjonuje ten bubel?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 lis 2012 - 15:53:38


sprawiedliwy

mania


To w całej UE funkcjonuje ten bubel?

Tak i to od wielu lat, zdaje się ze działał w cywilizowanych krajach zanim powstała UE

Ws. labidzenia to głównie do Hammera

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 lis 2012 - 16:00:34


sprawiedliwy

mania


To w całej UE funkcjonuje ten bubel?

Tak i to od wielu lat, zdaje się ze działał w cywilizowanych krajach zanim powstała UE

Ws. labidzenia to głównie do Hammera.

Odnośnie odbioru odp. od przedsiębiorców:

Muszę zajrzeć do uchwał w innych miastach, albo zajrzyjcie sami, bo na razie nie mam czasu. moody smileyTrzeba wpisać do google nagłówek naszej uchwały: "uchwała ws. szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów w gminie" Powinno się pokazać kilka gmin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 16 lis 2012 - 18:47:42


mania

sprawiedliwy

mania


To w całej UE funkcjonuje ten bubel?

Tak i to od wielu lat, zdaje się ze działał w cywilizowanych krajach zanim powstała UE
W krajach UE działają różne systemy gospodarki odpadami niekoniecznie zbliżone podobieństwem do naszego nowoczesnego bubelka na którym ktoś chce zbijać kokosy puki co o dalszym losie ustawy zdecyduje trybunał[www.portalsamorzadowy.pl] Mamy wolny rynek i tak moim skromnym zdaniem powinno pozostać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-16 18:56 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2012 - 19:22:47

Krótko treściwie. Po wstępnych obliczeniach i przyjęciu, że mieszane 15zł, a segregowane 10zł, to nowy system gospodarki śmieciami będzie mnie kosztował o sto kilkanaście procent więcej niż płacę teraz.
Z mojego punktu widzenia gmina chce na mnie zarabiać. Zwyczajnie nie produkuję tyle śmieci. Natomiast co miesiąc płacić będę musiał. Gdzie tu sens? Jak dla mnie to kolejne uzależnienie i w pewnym sensie ograniczenie "swobody życia". To kolejny abonament do którego zostaję zmuszony (po abonamencie RTV, a nikt mi nie udowodni, że oglądam Telewizję Polska, a nie stacje prywatne).
Przy obecnym założeniu cenowym na mieszkańca żadnej deklaracji nie podpiszę.
Uchwały mają luki. Inaczej śmieci rodzina 2 plus dziecko, a inaczej właściciel pensjonatu, hotelu, domu starców gdzie raz ma więcej klientów, a za chwilę nie ma wcale. Co z takimi odpadami jak ... popiół? I jak zostanie rozwiązany sezonowo większa ilość śmieci właśnie ze względu na sezon grzewczy? Co pół roku mam się deklarować w gminie, że raz mam więcej śmieci, a później mniej? Jeszcze sporo ludzi ma kuchnie i piece C.O. na paliwa stałe.
Z różnymi ludźmi się widzę i takie pytania-pogaduchy też padają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2012 - 20:19:04

A ja podpiszę panie szeptuś .A tak na marginesie jak pan panie szeptuś nie podpiszesz ,to kto zapłaci za twoje i twojej rodziny śmeci ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 lis 2012 - 21:27:46

[www.portalsamorzadowy.pl] do trybunału sposób organizowania przetargów, nie przejęcie smieci przez gminy.


szeptuś
Po wstępnych obliczeniach i przyjęciu, że mieszane 15zł, a segregowane 10zł, to nowy system gospodarki śmieciami będzie mnie kosztował o sto kilkanaście procent więcej niż płacę teraz.


zlituj się, za 10 zł nie naśmiecisz?
Gmina przejmie wszystkie Twoje odpady w dowolnej ilości, popiól z pieca też. Opłata jest taka sama, niezależnie czy oddasz popiół w zimie, czy będziesz imprezował latem i "produkował" tacki, butelki, obgryzione kości. Będziesz się mógł pozbyć zardzewiałej lodówki, kanapy (teściowej niestety nie) - 2 razy do roku zabiorą Ci sprzed domu, a w ciągu roku będziesz mógł zataszczyć do gminnego punktu odbioru.

Wiem, że to szok dla niektórych osób, którzy pozbywali się metodą "za płot"lub do lasu. Teraz szkoda będzie fatygi, bo zabiorą z pojemnika sprzed domu/ bloku i nie trzeba będzie szukać płotu - przez który...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.