Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3334353637383940414243...->|-->
Bieżąca strona: 38 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2013 - 19:47:53

Bez marudzenia.

Za 10 dni zacznie odbierać nowa firma - przydałby się HARMONOGRAM.
Sprawa dość istotna dla tych którzy mieli odbierane raz w miesiącu, a teraz muszą zaczekać tydzień lub cztery.

O ofercie Lekaro dowiedziałem się z dzisiejszej gazety NW. Chyba wszystkie pozostałe firmy po ogłoszeniu wyników przetargu zaoferowały swoim dotychczasowym klientom odkupienie używanych pojemników.

Może swoje zamiary Lekaro zdradzi w następnym numerze NW.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-20 19:49 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 cze 2013 - 19:50:29

Prosiłem p. kierownik wydziału środowiska o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami ws. wprowadzanej ustawy śmieciowej. Poprosiłem o to, wówczas kiedy byłem ankieterem i wypełniałem z mieszkańcami deklaracje. Moja prośba była pokłosiem tego, że wszyscy odwiedzeni przeze mnie mieszkańcy mieli wiele pytań i wątpliwości co do ustawy śmieciowej.

Jednak p. kierownik odpowiedziała mi, że takie spotkanie już się odbyło z burmistrzem i mieszkańcami w sali przy Świetlicowej, i następnych nie ma w planach.

A mieszkańcy tak jak nic nie wiedzieli, tak dalej nic nie wiedzą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2013 - 19:52:56


tomasznowicki

A mieszkańcy tak jak nic nie wiedzieli, tak dalej nic nie wiedzą...

Nieważne, grunt by pieniądze zapłacili.grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2013 - 21:27:40


daramis
O ofercie Lekaro dowiedziałem się z dzisiejszej gazety NW. .

o wygraniu przetargu przez Lekaro pisał Mixiorek tu: [www.konstancin.com] wiad. z 5 czerwca.
O kubłach wisi na gminnej stronce [www.konstancinjeziorna.pl] od wczoraj, ja też o tym pisałam na forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2013 - 21:33:32

Spotkania burmistrza i przedstawicieli RiOŚ z mieszkańcami były w róznych częściach gminy, niestety mało kto wiedział, bo nie mamy polityki informacyjnej.

Jest gminna ulotka w Internecie i wydrukowana w 5 tys egzemplarzy, ale z pewnymi niedomówieniami. Teraz ma się wziąć za uświadamianie Lekaro, we własnym interesie, bo jak nie będzie miał surowców do odzysku, to pójdzie z torbami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 cze 2013 - 23:13:15


daramis
Bez marudzenia.

Za 10 dni zacznie odbierać nowa firma - przydałby się HARMONOGRAM.
Sprawa dość istotna dla tych którzy mieli odbierane raz w miesiącu, a teraz muszą zaczekać tydzień lub cztery.

Oprócz harmonogramu przyda się również "indywidualne konto bankowe" (cytat z ulotki UMiGU), na które należy wpłacać pieniądze raz w miesiącu! tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 cze 2013 - 12:38:17



Spotkania burmistrza i przedstawicieli RiOŚ z mieszkańcami były w róznych częściach gminy, niestety mało kto wiedział, bo nie mamy polityki informacyjnej
czyli, że co? że Burmistrz sam z siebie uprawia sztukę dla sztuki? Bez uprzedniego wyegzekwowania od swych podwładnych określonych działań?


Luudzie, przestańcie biadolić, bo zapeszycie.
To nie jest Maniu biadolenie...to jest po prostu realna ocena sytuacji...
rewolucje wprowadza się albo w sposób zaplanowany albo...w typowo polski sposób improwizując 'jakoś to będzie'...
zatem...jakoś to będzie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 21 cze 2013 - 12:58:00

gdybysmy narzekali, a czemu śmietniki na segregowane nie są błękitne, tylko niebieskie to byłoby biadolenie.

Ale my mamy do czynienia albo z brakiem informacji, a nawet częściej z dezinformacją z urzędu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
wszystko do d... ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 cze 2013 - 14:26:34

Są uchwały - inne gminy motają się do dziś

Jest ustalona opłata - inne gminy motają się do dziś

Jest wybrana firma - inne gminy motają się do dziś

Jest ulotka - inne gminy motają się do dziś

A jeszcze to cholerne słońce hajcuje jak oszlałe - na pocieszenie - w innych gminach też.

Mając takie podejście do rzeczywistości - ani cienia zadowolenia, należy wyjechać, zabić sie o sosnę, albo położyć sie w krzakach i dać się zjeśc komarom. Albo żeby ruski stanął u wrót, wtedy wszystkie drobne niedociągnięcia pójda w niepamięć i znowu Polak będzie kochał Polaka, nawet burmistrza czy Premiera.

__________________________________
wiem, że płacenie gminie to przykrość, bo dotąd mozna było za darmo wyrzucac do lasu, czyż nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: wszystko do d... ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 cze 2013 - 15:49:34

tu nie ma znaczenia co jest...ma znaczenie co będzie....
choć w sumie najbardziej mnie rozbawiłaś z tą ulotką ;)
ale ogólnie...będzie pan zadowolony :-)
[demotywatory.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 21 cze 2013 - 16:43:28

Mania ma rację - nasza gmina przygotowała się do reformy śmieciowej o 68% lepiej i skuteczniej niż inne znane i wiodące gminy*

*według badań przeprowadzonych przez UMiG Konstancin-Jeziorna i Wydział Promocji w Budowie na reprezentatywnej próbce 3 gmin, w tym jedna na Pomorzu Zachodnim, jedna w Bangladeszu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-21 16:44 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 23 cze 2013 - 11:05:46

jak rozumiem Maniu ty otrzymalas informacje na jakie konto wplacac pieniadze. Ulotke o nowym systemie znalazlas juz dawno w skrzynce na listy i nie masz zadnych watpliwosci.

Ale ogromna wiekszosc naszych mieszkancow nie ma takiego szczescia.

Ja ulotke mam bo jeden sasiadow wyprosil ja dla kazdego mieszkanca bloku w Urzedzie i sam roniosl.

Mam dziwne przeczucie, ze ankiety zlozylo max 70 % wlascicieli nieruchomosci (tylko pewnie ?zapomnieli? wpisac wszystkich mieszkancow).

Oplaty mamy wniesc na poczatku lipca. Pewnie z polowa z tych co wyslali ankiete wplaci. Ale firmie Lekaro gmina musi zaplacic 100% faktury zza lipiec. Skads te pieniadze musza wziac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 cze 2013 - 11:37:25


Hammer
na jakie konto wplacac pieniadze. (...)

ani ja, ani nikt w okolicy nie otrzymał jakiejkolwiek informacji o nowościach w śmieciach. Mam nadzieje, że tak, jak dostaję fakturę z ZGK za wode i ścieki, dostanę też fakturę za śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 23 cze 2013 - 11:59:28


ola

Hammer
na jakie konto wplacac pieniadze. (...)

ani ja, ani nikt w okolicy nie otrzymał jakiejkolwiek informacji o nowościach w śmieciach. Mam nadzieje, że tak, jak dostaję fakturę z ZGK za wode i ścieki, dostanę też fakturę za śmieci.


...I tu mała niespodzianka, bo faktur nie będzie (choć Rada dodała wydziałowi środowiska 100 000 - słownie: sto tysięcy złotych - na stemple Poczty Polskiej), tylko (w najlepszym razie) informacja, na jakie konto wpłacać regularnie co miesiąc pieniądze.
Mania już dostała wiadomość o numerze indywidualnego konta? Ja zamierzam w przyszłym tygodniu wysłać monit do wydziału RIOŚ z powołaniem się na przepisy podjętych przez nas uchwał oraz ustawy śmieciowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 cze 2013 - 14:16:27

Nie. Mania jeszcze nie dostała, ale wiem, że informacja będzie wysyłana. Może poczekaj z tym monitem.

Ma być zmieniony termin dokonywania wpłat na inny niż "do dnia 15 każdego miesiąca", tak żeby emeryci mieli juz swoje nędzne grosze na koncie i mieli z czego przelać. Wymaga to zmiany w druku deklaracji pkt.8 na samym dole. A ponieważ wzór deklaracji był przyjęty uchwałą, to pewnie RM musi wyrazić zgodę ibędą rozsyłać posesji - tak myślę.

To nie znaczy, że bedziemy wypełniać deklaracje od nowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 cze 2013 - 14:45:49


Tomasz Zymer
(...) ...I tu mała niespodzianka, bo faktur nie będzie (...).

aaaa, rozumiem, to nawet ma sens, bo wody zużywam i ścieków produkuję w zmiennych ilościach (stąd faktury uwzględniające bieżący stan faktyczny), a śmieci - choćbym nie wiem ile ich naprodukowała - zawsze będą mnie kosztować zgodnie z deklaracją. Super smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 cze 2013 - 16:28:04

Była kiedyś zabawna historia w jednym z miast, gdzie urząd chciał zmusić do segregowania i okreslił na podstawie jakichś badań, że każdy ludź musi oddać okresloną ilośc "recyklingu", bo jak nie to kara... i zaczęło się... Jedni drugim podkradali śmiecie. Żałuję, że nie zachowałam tego artykułu. Może znajdę w Internecie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 24 cze 2013 - 10:08:25

kazda zmiana w deklaracji powoduje koniecznosc jej zebrania od ludzi ponownie.

Po to sie podpisujemy pod deklaracja pod odpowiedzialnoscia karna jak wpisal Urzad, ze bedziemy placic do 15-tego i przestrzegac innych warunkow. Gdyby termin platnosci byl w innech uchwale to nie ma problemu.

A moze ktos ma info z urzedu jak jest z wypelnianiem ankiet?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 24 cze 2013 - 12:01:52

skoro ludzie zorientowani mają wątpliwości tydzień przed wejściem w życie rewolucji śmieciowej to aż się boję pomyśleć jak to będzie wyglądało u ludzi niezorientowanych...
wczoraj byłem na mszy w Górze Kalwarii...tam wpadli na to, by komunikaty o zmianach czytać dodatkowo z ambony ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 cze 2013 - 16:14:00


Artek_Bartek
wczoraj byłem na mszy w Górze Kalwarii...tam wpadli na to, by komunikaty o zmianach czytać dodatkowo z ambony ;)

u nas pewnie bali się na to wpaść, bo bogaty Kcin musiałby więcej wyłozyc na tacę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3334353637383940414243...->|-->
Bieżąca strona: 38 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.