Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3435363738394041424344...->|-->
Bieżąca strona: 39 z 99
Kiedy komu oraz po ile worków
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 cze 2013 - 20:40:13

czytaj tu: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 24 cze 2013 - 22:27:04

czyli do niedzieli wszyscy wszystko beda wiedziec? Smiem watpic. A kiedy odwiedza zarzadcow wspolnot i spoldzielni, aby wszystko dogadac i dostac klucze do smietnikow?

A brak co miesiac przysylanych faktur bedzie skutkowal tym, ze wiele osob przynajmniej na poczatku bedzie zapominac wniesc oplate.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-24 22:28 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 cze 2013 - 23:05:34


Hammer
A brak co miesiac przysylanych faktur bedzie skutkowal tym, ze wiele osob przynajmniej na poczatku bedzie zapominac wniesc oplate.

A czy US przysyła faktury? Nie bierz wszystkich według siebie i nie rób z sąsiadów durniów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 24 cze 2013 - 23:22:39


mania
A czy US przysyła faktury? Nie bierz wszystkich według siebie i nie rób z sąsiadów durniów.

Nie chodzi o robienie z ludzi durniów, wręcz przeciwnie. Czy np: ZGK skutecznie dochodzi zaległych opłat czynszowych i innych w mieszkaniach komunalnych, socjalnych itp. sponsorowanych przez nas wszystkich?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 25 cze 2013 - 15:34:46

jak przedsiebiorca nie zaplaci podatku to go szybko namierza. Jak nie zaplaci ZUSu to go do lekarza nie przyjma.

Wiekszosc osob jest jednak na etatach, rentach, emeryturach i nie odprowadza na biezaco podatkow.

Przynajmniej na poczatku dla wielu osob nie bedzie priorytetem to placic.

Jak nie zaplacisz za telefon to Ci go odetna. Jak nie zaplacisz za smieci to i tak je musza odebrac.

Jezeli ludzie do tej pory kombinowali to czemu mieliby przestac.

Kiedys Tomek Zymer sie dziwil, ze ZGK ma wirtualna nadplate umarzana przez Urzad. Wiecie co to jest? Wirtualne zyski z niesciagnietych oplat zza wode i czynsz. Na papierze te zyski sa, ale na koncie brak. To pokazuje skutecznosc gminy.

Pamietaj Maniu, ze z 90% mieszkancow o nowym systemie ma nikle pojecie. I watpie, aby Lekaro dalo rade wszzystko wyjasnic i objechac kazdy dom w gminie do niedzieli. Bo maja na glowie i inne gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kiedy komu oraz po ile worków
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 25 cze 2013 - 16:11:16



dostarczy właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej harmonogramy odbioru odpadów na najbliższe 7 miesięcy oraz dla tych, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komplet worków:
2 worki zielone na szkło opakowaniowe,
5 worków żółtych na odpady segregowane suche
2 worki brązowe na odpady zielone i
5 worków na odpady zmieszane.
Firma prowadzi także sprzedaż oraz dzierżawę pojemników na odpady

czyli, że na najbliższe 7 miesięcy dostanę 5 worków na segregowane suche? a jeśli ja do tej pory miesięcznie myłem i przykładnie zgniatając zapełniałem ponad 1 woreki 120 litrowy?
podobnie 5 worków na odpady zmieszane na 7 miesięcy?
przy braku jakiejkolwiek informacji 'gdzie brać więcej' to jak to ma się do informacji pt. 'odbiorą od nas wszystko co wyprodukujemy'?
a może przy każdym odbiorze (czekam na szczegółowy harmonogram) pozostawią mi ilość wokrów, którą ode mnie odbiorą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 cze 2013 - 22:05:02

W eleganckim świecie (np. w Milanówku, w Pruszkowie) jest tak, że firma zabiera napełniony worek i zostawia następny - żółty za żółty, za dwa żółte, dwa następne żółte. Myślę że i u nas tak będzie

czytaj uważnie, stoi: Firma dostarczy właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej harmonogramy odbioru odpadów na najbliższe 7 miesięcy nie worki na 7 miesięcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.49.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 cze 2013 - 23:35:06

Dostarczy harmonogram na 7 miesięcy oraz komplet worków...
Ja ze zrozumieniem słowa pisanego specjalnych problemów nie mam...
Póki co możemy opierać się na naszym zyczeniowym myśleniu a nie spisanych i jasno zakomunikowanych konkretach.. sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 cze 2013 - 23:55:25


Artek_Bartek
Dostarczy harmonogram na 7 miesięcy oraz komplet worków...
Ja ze zrozumieniem słowa pisanego specjalnych problemów nie mam...
Póki co możemy opierać się na naszym zyczeniowym myśleniu a nie spisanych i jasno zakomunikowanych konkretach.. sad smiley

Każdy odczytuje w zależności od pojmowania świata - jeden że szklanka jest do połowy pełna, drugi, że do połowy pusta.

Ale trzeba widocznie przezyć swoje, żeby się cieszyć z byle czego. Młodym jest za dobrze i dlatego chcieliby więcej i więcej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 26 cze 2013 - 06:01:36

oj tak. Ja to mam wybujale marzenia, aby wladza sprawnie wykonywala swoje obowiazki smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 26 cze 2013 - 09:31:21



jeden że szklanka jest do połowy pełna, drugi, że do połowy pusta
jeśli o mnie biega to ja mam zawsze szklankę do połowy wypełnioną ;)
a Ty Maniu zdajesz się raz kolejny mylić racjonalną ocenę sytuacji z malkontenctwem....
pożyjemy zobaczymy co na tą rewolucję w wydaniu lokalnym powiedzą nasze...lasy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 26 cze 2013 - 09:37:19

Słuchajcie, a może by tak, zamiast obciążać serwer tymi samymi wymianami zdań usiąść i poczekać. Władza głucha, gadaniem nic nie zwojujemy, wymiana tych samych uwag - bez sensu. Więc może zobaczmy co się stanie, albo jakieś realne działania bo wszyscy wiemy, że z takiego gadania to za dużo nie wynika.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ulotka z Józefowa i rozmowa z LEKARO
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 cze 2013 - 10:58:21

Zadzwoniłam do działu obsługi klienta i dowiedziałam się, że

1. zasób worków będzie uzupełniany sukcesywnie (7 worków na początek, a po zapełnieniu dalsze) - nie tak jak kracze Artek_Bartek

2. odpady w workach czy pojemnikach będą zabierane sprzed domu - nie trzeba będzie nigdzie wozić

3. harmonogramy i worki będą roznoszone w ten weekend (zn. 29 i 30. czerwca)

gdyby ktos miał niedosyt informacji, niech zajrzy do ulotki Józefowa: [www.jozefow.pl]

i żal: czy nasz wieloosobowy wydział RiOŚ wsparty przez drugi - wydz. Promocji nie mógłby wyprodukować podobnej. Czym się zajmują nasi urzędnicy?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ulotka z Józefowa i rozmowa z LEKARO
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 cze 2013 - 11:34:55

W ulotce Józefowa - na s. 15 i 16 jest szczegółowy harmonogram odbioru śmieci (dni, miesiące, a nawet lata), a nasz UMiG nie zadbał o to by dostać wczesniej taką rozpiskę i teraz na gwałt będą latać po domach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ulotka z Józefowa i rozmowa z LEKARO
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 26 cze 2013 - 12:18:02



nie tak jak kracze Artek_Bartek
A_B pyta a nie kracze...


a nasz UMiG nie zadbał o to by dostać wczesniej taką rozpiskę i teraz na gwałt będą latać po domach
a jeśli ja kraczę to...Mania marudzi! ;)
piszesz o tym samym co ja - nieodpowiedniej do sytuacji polityce informacyjnej/kampanii uśmiadamiającej/promocyjnej (jak zwał tak zwał) naszego Urzędu...
a czemu nasza ulotka nie wygląda tak jak ta z Józefowa zapytać pewnie możesz Głównodowodzącego? ale odpowiedź chyba już znamy...on jest cacy a odpowiedzialni urzędnicy be...
Bartek ma rację


Władza głucha, gadaniem nic nie zwojujemy
choć ja mam wrażenie, że przy konstruktywnych pytaniach a nawet narzekaniach może ktoś się przynajmniej zastanowi, czy nie dał d...i i czy przypadkiem jeszcze nie ma chwilki by nieco stracony czas nadgonić...


albo jakieś realne działania
ja z każdym napotkanym sąsiadem czy też np. ludźmi w szkole na ten temat dyskutuję i...stąd też wiem jak słaba była i jest kampania ze strony naszego Urzędu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-26 12:23 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2013 - 13:26:18

Mani gratuluję cierpliwości albo szczęścia. Ja do działu obsługi klienta Lekaro dzwonię regularnie od wczoraj na wszystkie telefony (w sprawie pojemnika) - stale i nieodmiennie zajęte.

PS. Właśnie się dodzwoniłem do Lekaro. Sprzedają pojemniki, ale ceny podane na stronie gminnej dotyczą wyłącznie starych używanych, których już nie mają. Za nowy pojemnik 120 l trzeba zapłacić, o ile zrozumiałem (był straszny hałas na linii), 120 zł, za 240l (tyle przysługuje na rodzinę 3-4 osobową na 2 tygodnie) - 200 zł. Worków do pojemników na odpady zmieszane dostarczać nie będą (moja poprzednia firma dostarczała mocne i solidne). Na pytanie, jak zrobić, żeby pojemnik nie był brudny i nie śmierdział, pani oświadczyła, że mogę... popakować sobie odpady zmieszane w mniejsze torby czy woreczki plastikowe, które mam w domu. Tyle na temat segregacji.

Pojemnik odkupuję od mojej dawnej firmy za 50 zł. Jeśli Lekaro oświadczy, że do ich sprzętu jest niekompatybilny, powiem im, że ustawa nakazuje mi się zaopatrzyć w standardowy pojemnik, a nie - dostosować do samochodów konkretnej firmy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-26 14:46 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 cze 2013 - 20:53:32

Ja do LEKARO zadzwoniłam raz, pan nie mógł rozmawiać, ale za 10 minut sam oddzwonił - przedstawiłam się jako mieszkanka Konstancina.

Możesz pojemnik wydzierżawić.

Ja mam w domu kubeł, do którego wkładam worek 60 l. jak się zapełni zawiązuję na supeł i wrzucam do podwórkowego pojemnika. Gdy czasem coś wycieknie, pojemnik (także kubeł) myję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 26 cze 2013 - 22:06:14

Maniu, nie chwal się, ja mam w domu 3 kubły, a w kurniku sortownię smiling smiley;)

Pojemnik odkupię za 1/3 ceny od firmy, która mnie przez 8 lat obsługiwała i której życzę przetrwania na rynku (mają nadzieję utrzymać się na rynku firm i budowlanym). Przyszłemu (już wkrótce) monopoliście płacić dodatkowo 25% miesięcznie za dzierżawę kawałka cienkiego plastiku nie mam zamiaru - nie z braku pieniędzy, tylko dla zasady. Jeśli im się mój pojemnik nie spodoba, niech sobie ręcznie przerzucają te woreczki na samochód. Już napisałem - ustawa zobowiązuje mnie do posiadania standardowego pojemnika, na tym koniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.147.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 26 cze 2013 - 23:38:44

Zatem wszystko jest cacy tylko malkontenci tego nie są w stanie dostrzec ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 cze 2013 - 00:58:38


Tomasz Zymer
Maniu, nie chwal się, ja mam w domu 3 kubły, a w kurniku sortownię smiling smiley;)

.

Nie chwalę się, że mam jeden kubeł, bo mam trzy: jeden na badziewie (nie do odzysku) i dwa na segregowane (to też razem 3). Kubły kupione dawno. Jesli nie będą pasowały, to wystawię w workach.

Jak czytam na gminnej stronce: [www.konstancinjeziorna.pl]
P.P.H.U. ?Lekaro" z siedzibą w Woli Duckiej dostarczy właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej harmonogramy odbioru odpadów na najbliższe 7 miesięcy oraz dla tych, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komplet worków: 2 worki zielone na szkło opakowaniowe, 4 worki żółte na odpady segregowane suche, 2 worki brązowe na odpady zielone i 5 worków na odpady zmieszane.


PS. Nie mam kurnika (zazdroszczę) więc sortownię mam w kuchni najpierw skarby wędruja do zmywarki (z wyj. papierów), potem emigrują do kubłów na recykling; obierki, skorupki itp. zasilają kompostownik.

Gazety wsiąkliwe jadą do kociego azylu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3435363738394041424344...->|-->
Bieżąca strona: 39 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.