Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4849505152535455565758...->|-->
Bieżąca strona: 53 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lip 2013 - 12:53:31

Ja śmieci segreguję od dawna, różnica pomiędzy poprzednim a obecnym odbiorcą polega na tym, że poprzednio szklo moglo być razem z plastikiem i papierem, a makulaturę pakowalam osobno i byla odbierana za darmo. Oczywistą oczywistością bylo, że zadeklarowalam selektywną zbiórkę odpadów. Moi sąsiedzi takoż, ale okazalo się, że wybrali ten sposób, bo taniej. Trochę się zdziwilam, jak z lekkim oblędem w oczach wypytywali mnie co pakować do którego worka, czy myć itd. Sądzilam, że wiedza w tej kwesii jest ciut lepsza eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2013 - 16:19:51

Dobrze ze na workach jest napisane co wkładać, a czego nie wolno. Myślę że taki kanał informacyjny w końcu zadziała. Zwłaszcza gdy będą wyedukowane dzieciaki, bo one rodzicom i dziadkom wytłumaczą najlepiej. Wiem cos o tym, bo wnuczek - absolwent warszawskiego przedszkola co i raz próbuje mnie zaginać i daje popalić dziadkowi lub mamie gdy wyrzuci do kubła pudełko po twarozku. Pewnie w Kcinie też sa dzieciaczki przez panie przedszkolanki edukowane.

W Pruszkowie Prezes Zakładu Odzysku co i raz wymyśla jakieś konkursy dla dużych i małych. Gdy byłam chwalił się torebkami ekologicznymi wykonanymi z materiałów odzyskanych. Napisałam do Lekaro czy zamierzaja podjąć jakies działania edukacyjne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 11 lip 2013 - 16:56:32

Lekaro prowadzi eko-edukację i opisy ich programów są dostępne na ich stronie internetowej: [www.lekaro.pl] . Pierwszy program nazywa się: "Myślę, więc segreguję" i ma następujący (bardzo frapujący) opis: AAAAAAAAAAAAAAAAAAA . Drugi program - Wsparcie inicjatyw zewnętrznych - składa się z następujących elementów według strony internetowej Lekaro: AAAAAAAAAAAA . Rozumiem zatem, że jeśli nasza szkoła zadzwoni do Lekaro i poprosi na przykład o wyedukowanie dzieci, jeśli chodzi o udział w kolejnych losowaniach śmieciolotka, to prośba ta spotka się z merytorycznym odzewem: "AAAAAAA, muszem zapytać kierownika" . ;)smiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lip 2013 - 18:10:51

a Pan, Panie Tomku, ciągle się lekramuje i kampanie sobie robi kosztem jakiegoś ... dyslektyka tongue sticking out smiley

co do segregacji, to podsłuchałam taką oto rozmowę: "ścieki i woda drożeją, a ja mam jeszcze myć śmieci i dokładać do tej segregacji ? taniej będzie przejść na total zmieszane". No cóż, edukacja ekonomiczna jakby lepsza od ekologicznej ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2013 - 22:14:36

Przestan sie wyzłosliwiać, tez to widziałam, dlatego napisałam do Lekaro - może się stronka zacieła, bo nie otwiera się zaden link.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lip 2013 - 22:24:34

Mamy kolejne radosne ogłoszenie urzędowe na gminnej stronie:

[www.konstancinjeziorna.pl]

Zacytuję w całości:

"W związku z licznymi pytaniami wydział ochrony środowiska konstancińskiego magistratu przypomina, że odbiorcą opłat z tytułu odbioru i zagospodarowania odpadów jest gmina Konstancin-Jeziorna. Co ważne, bez prowizji wpłat można dokonywać w Banku Spółdzielczym lub na poczcie.

W poniedziałek (15 lipca) mija termin płacenia za śmieci komunalne. W odpowiedzi na liczne telefony mieszkańców przypominamy, że odbiorcą opłat z tytułu odbioru i zagospodarowania odpadów jest Gmina Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna.

Opłaty można dokonywać bez dodatkowych prowizji w oddziałach Banku Spółdzielczego w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie, a także w placówkach Poczty Polskiej na otrzymany z urzędu indywidualny numer rachunku bankowego."



Kto napisał tego gniota? Ta sama osoba, która spłodziła kilka tysięcy papierów sygnowanych anonimem i nie wpadła nawet na to, żeby przystawić urzędową pieczątkę w nagłówku?

Poza nazwą odbiorcy, przydałaby się jeszcze treść pola "tytułem". Może mam wpisać: "na pół litra dla burmistrza za to, że tak świetnie odbiera moje śmieci"? Taki przelew też przejdzie smiling smiley.

Dalej możemy przeczytać, że termin mija w poniedziałek 15 lipca...
A ja myślałem, że termin mija 15 każdego miesiąca i co najwyżej pierwszą w historii opłatę należy wnieść do 15 lipca... Tylko zapomniano napisać którego roku, bo przecież kolejny poniedziałek 15 lipca będzie już w 2019 roku! Może urzędowi się nie spieszy, a ja kaski trochę zaoszczędzę? Skoro podatków od firm nie ściągają zajadle, to może na moją opłatę poczekają do poniedziałku, do 15 lipca, 2019?

Z tego ogłoszenia niektórzy mogą wywnioskować, że trzeba zapłacić za pół roku, rok, albo nawet półtora (bo przecież poszła informacja o tym, że Lekaro odbiera przez 1,5 roku) z góry. A może trzeba zapłacić tylko raz, kwotę wyszczególnioną na tym świstku, do 15 lipca i później już nie?

Czy te opłaty w każdej placówce Poczty Polskiej bez opłat? Mogę opłacić jak będę przejazdem w Urzędzie w Pcimiu Dolnym?

I dziwią się, że im ludzie dupę zawracają...


P.S. Kto pierwszy zauważy poważny błąd merytoryczny w tym ogłoszeniu, w jego meritum? smiling smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 22:41 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: trenertrener (---.183.222.98.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 11 lip 2013 - 22:51:04


czaknoris

P.S. Kto pierwszy zauważy poważny błąd merytoryczny w tym ogłoszeniu, w jego meritum? smiling smiley

Chodzi o komunalne? ;)



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lip 2013 - 22:57:07


czaknoris
Mamy kolejne radosne ogłoszenie urzędowe na gminnej stronie:

[www.konstancinjeziorna.pl]

Zacytuję w całości:

"W związku z licznymi pytaniami wydział ochrony środowiska konstancińskiego magistratu przypomina, że odbiorcą opłat z tytułu odbioru i zagospodarowania odpadów jest gmina Konstancin-Jeziorna. Co ważne, bez prowizji wpłat można dokonywać w Banku Spółdzielczym lub na poczcie.




Kto napisał tego gniota? Ta sama osoba, która spłodziła kilka tysięcy papierów sygnowanych anonimem i nie wpadła nawet na to, żeby przystawić urzędową pieczątkę w nagłówku?



[/b]

W Urzędzie Gminy Konstancin-Jeziorna jest Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska a nie "wydział ochrony środowiska" !

Pozdrowienia dla urzędników !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 11 lip 2013 - 22:59:18

Jak to działa? Ano tak.

Pismo o numerze konta dostałem. Harmonogram też. Strefa - 4. Worki też. Wczoraj odebrano biodegradowalne, zostawiono nowe worki. Znaczy że działa.... działało....

Dzisiaj 5.55 AM wystawiłem pojemnik ze zwykłymi śmieciami (w worku w pojemniku). Jest prawie 23. Śmieci stoją w pojemniku. Ciekawe, czy jutro rano będę miał:

a) pojemnik ze śmieciami ?
b) pojemnik bez śmieci ?
c) same śmieci.... bez pojemnika...

Obstawiacie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 11 lip 2013 - 23:22:01

Klaudiusz, Ty jesteś w strefie 4 tylko w środy. W czwartki jesteś w 2, a w piątki Cię nie ma. Wsjo panjatna?
Poza tym niepotrzebnie podważasz, jątrzysz i nie rozchodzisz się na wezwanie. Przecież Mania i Bartek napisali, że już Działa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2013 - 23:35:41

Napisaliśmy, że u nas działa

Ja obstawiam, że pojemnik zniknie. Wczoraj w nocy słyszałam jak coś turkotało po chodniku, gdy oprzytomniałam pomyslałam że to komuś cos odjechało. Nie pytałam sąsiadów czy coś stracili.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: trenertrener (---.183.222.98.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 12 lip 2013 - 00:08:12


Hesia-Mela

W Urzędzie Gminy Konstancin-Jeziorna jest Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska a nie "wydział ochrony środowiska" !

Pozdrowienia dla urzędników !

Coś chyba mylisz. Napisano: "wydział ochrony środowiska konstancińskiego magistratu". Środowisko konstancińskiego magistratu powinno się wypowiedzieć. grinning smiley



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 01:00:05

Chodzi o tzw. Magistraturę, która sprawuje władzę w Konstancinie w świecie paralelnym ("Mroczne materie", "Złoty Kompas" ). Dzięki ogromnym ilościom odpadów nagromadzonym na posesjach od początku reformy śmieciowej, wytworzył się Pył (Dust), który połączył nasz świat z tamtym światem, w którym Reforma już się dokonała. Lyra Belacqua i jej demon Pantalaimon wyprawiają się z tamtego Konstancina do naszego świata kosmiczną wersją kolejki wilanowskiej (która w świecie Lyry nie została zlikwidowana). Ich celem jest - nauczyć ludzi zamieniać odpady w energię ciemnego słońca, która da wszystkim ludziom na Ziemi szczęście i dobrobyt. Na przeszkodzie ich planom stoi jednak Wielka Maszyna na "B" oraz obsługujący ją Maszyniści. CDN



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 01:02 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 07:47:09

ten .. "dokument" wygląda na promocję gminy taką bardziej w stylu vintage; każdy, kto wejdzie na stronę albo na czekające na uliczkach wory, wyrobi sobie zdanie

co do "działa-nie-działa", to moja odpowiedź zależy od sektora (jeśli jestem w 2, to nie działa, bo segregowane czekają, jeśli w 1, to działa z doskoku) - no ale nie wiem, w którym jestem sektorze, może w X ..??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 08:19:43

Kto odpowiedział "A" ma u mnie mufinkę grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 08:29:36

No to masz Klaudiusz nadal pojemnik i możesz z nim dalej obstawiać w kolejnych losowaniach śmieciolotka.
Jak mawiają Anglicy, "każda chmurka ma srebrną podszewkę".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 12 lip 2013 - 12:39:42


Klaudiusz
Dzisiaj 5.55 AM wystawiłem pojemnik ze zwykłymi śmieciami (w worku w pojemniku). Jest prawie 23. Śmieci stoją w pojemniku......

Ja również strefa 4 - śmieci odebrane ok 18. Panowie się dziwili że tyle tu "ulic" (poprzeczne), bo dostali mapkę na której były zaznaczone 2 "główne" ulice. Worki dostałem a jakże, tylko z opisem gmina Piaseczno cool smiley. Kto tu jest bardziej zakręcony, Lekaro czy gmina z aktualnymi mapkami.confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 12 lip 2013 - 12:48:40

Dzwoniłem do LEKARO, fakt że około 20 minut ale udało mi się połączyć, nie wyjaśniono czemu śmieci zostały, obiecano transport jutro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lip 2013 - 13:05:16

jak rozumiem nasi urzednicy bardzo dokladnie przejrza dane z gpsow zamontowanych w kazdej smieciarce i wyciagna odpowiednie wnioski i kary od Lekaro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lip 2013 - 14:28:15


daru
Ja również strefa 4 - śmieci odebrane ok 18. Panowie się dziwili że tyle tu "ulic" (poprzeczne), bo dostali mapkę na której były zaznaczone 2 "główne" ulice. Worki dostałem a jakże, tylko z opisem gmina Piaseczno cool smiley. Kto tu jest bardziej zakręcony, Lekaro czy gmina z aktualnymi mapkami.confused smiley

A jakie to ma znaczenie, czyżby śmieciowy patriotyzm lokalny? Ale kolory worków się zgadzają. Może lepiej, bo jak ktos nawsadzał do worków niezgodnie z instrukcja, to będzie obciach, ale zapisany na konto Piaseczna - wszak moje smiecie swiadcza o mnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4849505152535455565758...->|-->
Bieżąca strona: 53 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.