Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4950515253545556575859...->|-->
Bieżąca strona: 54 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 lip 2013 - 18:33:24

qrcze...ależ jestem podekscytowany faktem, czy jak dopedałuję do domu to czy zastanę przed domem opróżniony pojemnik czy jednak pełen...
dwie rzeczy wiem na pewno....pierwsze primo - słusznie prawiłem żonie, że nie ma potrzeby taszczenia pojemnika o 6 rano smiling smiley
drugie primo - dalej nie otrzymałem żadnego śmiecia wskazującego na jakie konto mam wpłacić pieniądze w najbliższy poniedziałek...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 18:52:42

Ja odebrałem dziś pismo z poczty i od razu zrobiłem wpłatę. Nazwę odbiorcy wziąłem z ogłoszenia na stronie gminnej (w liście poleconym jej brak), a tytuł przelewu wymyśliłem sam (także brak w liście).
Wysyłka tych zawiadomień kosztowała gminę 5,70 x ok. 8 tysięcy podmiotów = z grubsza 45 tysięcy złotych. Pismo nakazuje wszystkim członkom wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni kontakt telefoniczny lub osobisty przed wpłatą z Wydziałem Ochrony Środowiska UMiG (to już trzecia nazwa tego wydziału w tym tygodniu). Oznacza to ok. 5-6 tysięcy osób do rozmowy indywidualnej na dwie osoby, które w Wydziale RIOŚ zajmują się gospodarką odpadami (podczas środowej wizyty w tym wydziale przekonałem się, że inni pracownicy nie zostali oddelegowani do zajmowania się tym tematem).

Moje śmieci zmieszane odebrano dziś rano. Zrobiłem to tak: bezpośrednia rozmowa z kierowniczką Wydziału RIOŚ (obiecała wyjaśnić sprawę wszystkich ulic granicznych z Lekaro), następnie wczoraj telefon do Lekaro (kazałem pani się przedstawić, wtedy ona zawołała kierownika i on zapisał "przy mnie", że zgodnie z pierwotnym harmonogramem dziś ma być odbiór. Jest takie hasło: "Bierzmy sprawy gminy we własne ręce" smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 18:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 18:53:05

miałam dziś Bliskie Spotkanie 3. Stopnia z panami z Lekaro - błąkali się we dwóch po sięgaczu, ja akurat przyjechałam, więc się na mnie rzucili z pytaniem, czy to ja składałam reklamację, bo oni nie wiedzą, są "od wielorodzinnych", a tu ich skierowano, no ale jak okiem sięgnąć nie widać żadnego worka oczekującego ... Nie składałam reklamacji, ale zwietrzyłam okazję pozbycia się segregowanych, niestety, panowie przyjechali tylko po zmieszane (nie wstrząśnięte, co to - to nie). Przy okazji usłyszałam, że żadnych kluczyków czy haczyków, worki maja znać swoje miejsce i je zajmować, nooo, ale nagle jeden z panów przypomniał sobie, że kiedyś jakiś dyspozytor im mówił, żeby szarpnięciem furtki sprawdzali dostępność altan... W kwestii mojej przynależności sektorowej zdania były podzielone, a panów dwóch drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 19:00:36

Na Lipowej odbiór odbył się wzorowo. Panowie wprawdzie mieli jakąs nieaktualną listę (mnie na niej nie było), ale bez protestów zabrali moje skromne pakunki i sąsiedzkie też. Byli po 10 rano. Raczej prze szóstą zrywać się nie bedę musiał smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 19:01 przez Bielau.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lip 2013 - 20:59:21

a po kiego czorta mieszkancy wspolnot maja dzwonic skoro oplate musza wniesc na konto tejze wspolnoty, a ta do umigu?

Tam to jest niezly burdel bo inaczej tego nazwac nie moge.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 21:46:58


Hammer
a po kiego czorta mieszkancy wspolnot maja dzwonic skoro oplate musza wniesc na konto tejze wspolnoty, a ta do umigu?

Tam to jest niezly burdel bo inaczej tego nazwac nie moge.

To zależy, niektóre wspólnoty postawiły się i objawiły, że składać deklaracji za mieszkańców nie będą, że to właściciele lokali mają robić, tak uczynili i poszczególni właściciele lokali dostali słynny już papier z informacją o numerze konta niewiadomej instytucji grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lip 2013 - 21:47:13


ola
miałam dziś Bliskie Spotkanie 3. Stopnia z panami z Lekaro - błąkali się we dwóch po sięgaczu, ja akurat przyjechałam, więc się na mnie rzucili z pytaniem, czy to ja składałam reklamację, bo oni nie wiedzą, są "od wielorodzinnych", a tu ich skierowano, no ale jak okiem sięgnąć nie widać żadnego worka oczekującego ... Nie składałam reklamacji, ale zwietrzyłam okazję pozbycia się segregowanych, niestety, panowie przyjechali tylko po zmieszane (nie wstrząśnięte, co to - to nie). Przy okazji usłyszałam, że żadnych kluczyków czy haczyków, worki maja znać swoje miejsce i je zajmować, nooo, ale nagle jeden z panów przypomniał sobie, że kiedyś jakiś dyspozytor im mówił, żeby szarpnięciem furtki sprawdzali dostępność altan... W kwestii mojej przynależności sektorowej zdania były podzielone, a panów dwóch drinking smiley

Pisalam już, że ws. kluczyków nie do operatorów, ale do dyspozytora. Facet z infolinii LEKARO powiedział żeby listem poleconym wysłać kluczyk z przywieszka adresową (Twoją) na adres Lekaro z dopiskiem dla dyspozytora. W środku oprócz kluczyka, karteczka z nazwiskiem i adresem (Twoim) -

Więcej juz nie będę pisać, bo ile można o tym samym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2013 - 22:36:46


Artek_Bartek
qrcze...ależ jestem podekscytowany faktem, czy jak dopedałuję do domu to czy zastanę przed domem opróżniony pojemnik czy jednak pełen...
dwie rzeczy wiem na pewno....pierwsze primo - słusznie prawiłem żonie, że nie ma potrzeby taszczenia pojemnika o 6 rano smiling smiley
drugie primo - dalej nie otrzymałem żadnego śmiecia wskazującego na jakie konto mam wpłacić pieniądze w najbliższy poniedziałek...

Powinien być odebrany. U mnie byli o 8.00 i pojechali w Twoją stronę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 23:21 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 22:39:30


Klaudiusz
To zależy, niektóre wspólnoty postawiły się i objawiły, że składać deklaracji za mieszkańców nie będą

Bardzo słusznie!
W takim przypadku ewentualnym ściąganiem należności zajmie się gmina, a pozostali członkowie nie będą musieli płacić za sąsiadów dłużników.

Jeżeli Urząd dopuścił do tego (wbrew stanowisku swoich prawników), że każdy członek wspólnoty sam składa deklarację, to reszta wspólnot i spółdzielni w gminie powinna domagać się tego samego, równego traktowania.
Urząd chciał się wykpić od roboty kosztem wspólnot i spółdzielni, nakładając na nie dodatkowe obowiązki, bez nadania im uprawnień organu podatkowego. Skoro podatki od nieruchomości płaci się bezpośrednio do urzędu, to dlaczego opłaty za odpady mają być wnoszone za pośrednictwem wspólnoty czy spółdzielni?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 22:58:04

Urząd zmodyfikował nieco ogłoszenie. Wszystkich błędów oczywiście nie poprawili. Ciekawe kiedy je zauważą? smiling smiley

[www.konstancinjeziorna.pl]

Zacytuję znowu w całości:

"W związku z licznymi pytaniami wydział ochrony środowiska konstancińskiego magistratu przypomina, że odbiorcą opłat z tytułu odbioru i zagospodarowania odpadów jest gmina Konstancin-Jeziorna. Co ważne, bez prowizji wpłat można dokonywać w Banku Spółdzielczym lub na poczcie.

W poniedziałek (15 lipca) mija termin uregulowania opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Wpłaty można dokonywać bez dodatkowych prowizji w oddziałach Banku Spółdzielczego w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie, a także w placówkach Poczty Polskiej na otrzymany z urzędu indywidualny numer rachunku bankowego.

W odpowiedzi na liczne telefony mieszkańców przypominamy, że odbiorcą opłat z tytułu odbioru i zagospodarowania odpadów jest Gmina Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna.


UWAGA! Osoby, które zamierzają dokonywać wpłat za odbiór odpadów w Banku Spółdzielczym, powinni mieć ze sobą otrzymane z Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna zawiadomienie o przyjęciu deklaracji i nadaniu indywidualnego numeru konta. Dzięki temu nie trzeba będzie wypełniać druku wpłaty gotówkowej."


Na tych gniotach jest login i hasło do jakiegoś elektronicznego systemu dla mieszkańców.

Czy rozsądnym jest namawianie mieszkańców żeby pokazywali dokument (zawierający dane kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa konta użytkownika) pracownikowi banku?
Przecież obsłudze banku nie ujawnia się nigdy hasła do konta, ani numerów PIN!


Jeżeli urząd ma takie podejście do o bezpieczeństwa danych właścicieli nieruchomości, to ja nie mam pytań.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 23:05 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lip 2013 - 00:11:03

Jeśli można Państwu podpowiedzieć jak sobie ułatwić sobie życie z opłatą za śmieci to niniejszym czynię.
W swoim banku zleciłem stały przelew comiesięczny 20zł / tyle wynosi moja opłata / z terminem płatności 10-tego każdego miesiąca i poprawię tę kwotę jeśli będą jakieś zmiany, inaczej mam spokój na długo. Opłata za przelew w moim banku 50groszy.
NIe podawałem żadnych hasel bo i po co. Mają moje nazwisko, adres, więc pomyłki nie będzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lip 2013 - 09:08:44


mania
(...) Pisalam już, że ws. kluczyków nie do operatorów, ale do dyspozytora. Facet z infolinii LEKARO powiedział żeby listem poleconym wysłać kluczyk z przywieszka adresową (Twoją) na adres Lekaro z dopiskiem dla dyspozytora. W środku oprócz kluczyka, karteczka z nazwiskiem i adresem (Twoim).Więcej juz nie będę pisać, bo ile można o tym samym

oczywiście zreferowałam panom tę koncepcję, czym wprawiłam ich w niepohamowaną wesołość. Zgodnie stwierdzili, że wysłanie kluczyka pocztą=zguba tegoż, a przecież znają realia swojej firmy eye rolling smiley Mam nadzieję, że może jednak wyjdzie na Twoje, Maniu, i z czasem Lekaro uzna, że działa na rynku klienta (a nie - firmowym). Ja mam haczyk, sprawę kluczyka poruszyłam w imieniu sąsiada

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 13 lip 2013 - 09:28:41

zauwaz Maniu, ze co konsultant w Lekaro to inna wersja smiling smiley

a co do buntu wspolnot to gmina w czasie kontroli bedzie miala problem bo to ustawa przeniosla na wspolnoty ten obowiazek. Czyli gmina lamie ustawe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 13 lip 2013 - 20:48:57

No niestety mimo wczorajszych obietnic do mnie i sąsiadów LEKARO po śmieci czwartkowe nie dotarło.
Był widziany samochód ich firmy na wsi kilkaset metrów dalej, ale śmieci moje i sąsiadów jak stały tak stoją.
Jeszcze chwila i zaczną kwitnąć grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 lip 2013 - 17:17:27


Klaudiusz
(...) Był widziany samochód ich firmy na wsi kilkaset metrów dalej, ale śmieci moje i sąsiadów jak stały tak stoją. grinning smiley

noooo, coś musi być na rzeczy, Klaudiuszu ... Może się komuś naraziłeś ? A może celowo chowasz śmieci, gdy śmieciara nadjeżdża, by potem siać ferment i szerzyć defektyzm ??? tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 14 lip 2013 - 17:52:49

albo ankiety nie zlozyles.

Albo co gorsza nie upilnowales urzedowego psa i ja zjadl smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 14 lip 2013 - 19:03:40


ola

Klaudiusz
(...) Był widziany samochód ich firmy na wsi kilkaset metrów dalej, ale śmieci moje i sąsiadów jak stały tak stoją. grinning smiley
noooo, coś musi być na rzeczy, Klaudiuszu ... Może się komuś naraziłeś ? A może celowo chowasz śmieci, gdy śmieciara nadjeżdża, by potem siać ferment i szerzyć defektyzm ??? tongue sticking out smiley

o, może to grinning smiley



Hammer
albo ankiety nie zlozyles.
Albo co gorsza nie upilnowales urzedowego psa i ja zjadl smiling smiley

Ankieta, zwana deklaracją złożona, a śmieci już raz odbierali - biodegradowalne, i trafili bez problemu grinning smiley druga porcja śmieci widać im śmierdzi grinning smiley



edit:

Kolejna noc z pełnym pojemnikiem przed bramą. Kuszę los grinning smiley


edit no.5 grinning smiley

Victory!

Po 3 interwencjach telefonicznych i reklamacji złożonej emailem, dzisiaj ok.20 wpadła szybka ekipa i ode mnie i sąsiadki śmieci zmieszane odebrała. Panowie sympatyczni i sprawni, ale nie wiedzieli do końca po co, gdzie, z jakiej przyczyny jadą.... Widać że styrani, pewnie od świtu w drodze.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-16 22:16 przez Klaudiusz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: trenertrener (---.183.249.149.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 17 lip 2013 - 12:33:38

"Jak dowiedział się reporter RMF FM Inspektoraty Ochrony Środowiska rozpoczęły kontrolę w całym kraju. Część firm odbierających i przetwarzających odpady komunalne oszukuje ? podejrzewają eksperci.

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wywożą i przetwarzają odpady zostaną skontrolowani. Zaniepokojenie inspektoratu wzbudziły sygnały od właścicieli profesjonalnych przedsiębiorstw posiadający duże instalacje do przetwarzania odpadów."


[niezalezna.pl]



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 17 lip 2013 - 14:21:56

z pozytywów...na wioskach zdaje się wystawione worki zostały odebrane (na mojej wiosce gdzieś tak między 8 a 9 jechały 2 ciężaróweczki) a na ich miejsce oddane puste (ja dałem 2 żółte i 1 zielony a otrzymałem po 2 sztuki każdego :-))
negatyw...te żółte worki to jakieś megabadziewie...moje się porozrywały od samego przenoszenia sad smiley
a dodatkowo...tak na moje oko to jakieś 50 % posesji śmiecie segregowane wystawiło... ale na Bielawie przed jedną posesją widziałem żółtych z 15 sztuk także pewnie średnia dla gminy się zgadza ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lip 2013 - 18:40:53

w ub tyg nie zabrali plastiku & papieru, w tym (dziś) nie zabrali trawy & wsadu kompostowego ... Jeśli mam ciągle wydzwaniać do Lekaro (bo gmina najwidoczniej ma to w .... i nie monitoruje wykonania zleconej usługi) to ja chrzanię taką reformę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4950515253545556575859...->|-->
Bieżąca strona: 54 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.