Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...5253545556575859606162...->|-->
Bieżąca strona: 57 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 sie 2013 - 15:15:39

Pzred chwilą po mojej ulicy jeździł Pan Lekaro i zabierał zielone, żółte stoją.

Widocznie ktoś w tej firmie mysli (zob. uwagę wyżej) confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 06 sie 2013 - 21:42:19

a ty maniu myslisz, ze te worki jada od razu do huty? Trafiaja na ta sama linie sortownicza. Bo nie oplaca sie budowac osobne linie dla plastiku, szkla itp. skoro i tak trzeba by odsegregowywac w szkle plastik, papier itp, a z suchych rowniez szklo i inne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 sie 2013 - 21:49:12

nie wiem jak jest, ale byłoby sensowne, żeby szkło odbierali osobno.
I po co jeździliby 2 razy - raz po zółte, drugi raz po zielone

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: trenertrener (---.183.225.218.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 sie 2013 - 01:21:28

Niech sobie jeżdżą ile razy chcą, oby zabierali w ustalonym terminie. natomiast kwestia mniejszych worków niż dotychczas - zdaje się, że była już gdzieś podnoszona - dlaczego tak się stało? Molestować Lekaro? Poza tym, tez w ramach ciekawostki - sympatyczny skądinąd młodzieniec z Lekaro, musiał się zdrowo napocić, podrzucając mój wór ze szkłem na wysokość jakichś 3 metrów. Skomentował to nawet, że mniejsze worki, to by się na szkło przydały, bo ciężko dźwigać.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 sie 2013 - 09:21:00

Mniejsze, czy większe worki i tak muszą zabrać wszystko to co naprodukujesz. Jesli się nie zmieścisz to w gminie musza dać więcej.
Szkło faktycznie cięzkie. Ja wystawiam po pół worka, bo jak dzieciaki gdzieś tam, to starzy rodzice ledwo to zataszczą za bramę. Dobrze że pijemy umiarkowanie smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 07 sie 2013 - 09:35:17

odbieraja osobno bo tak sobie zazyczyl nasz umig. Teoretycznie umig powinien skontrolowac kazda smieciarke, czy przebyla wyznaczone trasy.

A ze przez to my placimy wiecej bo musza jezdzic kilka razy to urzedu nie obchodzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 sie 2013 - 10:27:30


mania
Mniejsze, czy większe worki i tak muszą zabrać wszystko to co naprodukujesz. Jesli się nie zmieścisz to w gminie musza dać więcej.
Maniu czy to sprawdzone? Dostałaś w gminie jakieś worki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 sie 2013 - 17:03:58

Mi się zmieściło, ale korespondowałam z Lekaro i napisali mi że dodatkowe worki w gminie. Jesli nie to, trzeba będzie powyrywać pióra. Napiszcie jeśli ktoś miał problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 sie 2013 - 08:56:57

zabrali zielone i zmieszane (znów poza grafikiem, po paru "interwencjach"), nie zostawili żadnych worków. Napisałam do "rolny-środowisko" z cc do lekaro, odpowiedział "rolny-środowisko": "przekażemy reklamacje do lekaro". Na razie worków brak

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nowe terminy odbioru
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 sie 2013 - 18:41:59

Kłopoty kiedy komu odbiorą powinny się skończyc, UMiG opracował nową wyraźna mapę wraz z terminami odbioru i Lekaro nie powinien juz bładzić. Mapa powinna się niebawem ukazac na gminnej stronce.

Małe worki, to przypadek - nawalił producent. Od poniedziałku będa dostarczać wieksze. Jeśli komus sie trafiły (jeszcze trafią) mniejsze, proszę nie denerwować się. - Operatorzy muszą wydać małe worki do końca, bo szkoda marnować. Jeśli sie smieci nie zmieszczą - mozna wystawić obok swój worek lub pobrac w RiOŚ.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 09 sie 2013 - 13:29:05

nie wiem czemu w sprawie odbioru kontaktujecie sie z Lekaro.

Odpady odbiera Gmina i to z nia powinniscie sie kontaktowac. Lekaro to tylko podwykonawca. Jak zlecacie cos fachowcowi to z kim rozmawiacie, z nim czy jakims Mieciem podwykonawca?

Umig potem znowu umyje raczki, ze nic nie wiedzial ze cos jest nie tak.

Ale musza to byc pisma skladane do kancelarii, albo maile kierowane na ogolna skrzynke umig. Bo wtedy sa rejestrowane i czytane przez ktoregos z Burmistrzow.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 sie 2013 - 07:35:47

Na stronie gminnej pojawił się nowy harmonogram odbioru odpadów. Dowiedziałam się, że odpady zmieszane, które miały być odebrane we wtorek 13.08. były odbierane... wczoraj angry smiley Termin odbioru segregowanych też przesunął się o tydzień, ale na szczęście w przód, więc dam radę eye rolling smiley
Gratuluję pomyślunku miejskim urzędnikom - zmiana harmonogramu w środku miesiąca, bez informowania o tym mieszkańców - rewelacja. Z takim podejściem do sprawy wszystko na pewno ma szanse zadziałać. Obawiam się, że wory zalegające na ulicach, to w najbliższym czasie wizytówka Konstancina moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 sie 2013 - 07:50:27

rozumiem, że na razie "zabudowa jednorodzinna" ma dotychczasowy harmonogram ?? chociaż sięgacz i tak jest obsługiwany jakoś losowo ... Wczoraj worki zostały dostarczone (małe jakieś ...) późnym popołudniem, ale bez czarnego (na zmieszane), dżizus, znów mam dzwonić i mailować eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 sie 2013 - 09:14:31

Już pisałam. że worki mniejsze to błąd producenta. Następne będą normalnej wielkości.

w wiadomości - Odbiór odpadów z posesji jednorodzinnych

tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

w kalendarzach wywozu w poszczególnych sektorach (zob załączniki na dole) sa wymienione wszystkie ulice należace do danego sektora (trzeba zjechać na dół) oraz informacja o działaniu PSZOK.
Może nareszcie LEKARO nie będzie zapominało zabierać

Opcje: OdpowiedzCytuj
informacje UMiGu o odpadach w dziale KOMUNIKATY URZĘDOWE
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 sie 2013 - 10:39:01

Pozbierałam informacje i wrzuciłam do jednego watku,

tu: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 sie 2013 - 09:16:19

Zgodnie z tym co pisała Mania, dostałam większe niż ostatnio worki na odpady zielone. Co prawda folia jest cieniutka ale rozwaliła mnie instrukcja co wrzucać a czego nie.
Otóż jest napisane: NIE WRZUCAĆ: trawy, liści, gałęzi moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sie 2013 - 10:17:43

Poprosiłam p. Burmistrza, żeby interweniował.
w gminnej ulotce [www.konstancinjeziorna.pl] , a także ulotce Józefowa (też LEKARO) oraz na workach poprzednio wydawanych były trawa, liście i małe gałazki

Takie ograniczenie do fusów, obierków i skorupek jest smieszne, bo żeby zapełnić choćby jeden worek trzeba w domu mieć gromadę ludzi i kto by sobie zawracał głowę - fru do zmieszanych i już, a nie o to chodzi.
Może niech sobie LEKARO kupi komposter, jesli ma problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 sie 2013 - 12:42:29

Jeszcze jedno śmieciowe pytanko - jutro wystawiamy elektrośmieci przed posesję rano?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 sie 2013 - 14:17:19


Renfri
Jeszcze jedno śmieciowe pytanko - jutro wystawiamy elektrośmieci przed posesję rano?

Tak, z wyjątkiem żarówek energooszczędnych (i in. rtęciowych)
Żarówki trzeba dobrze zapakować i odwieźć do GPSZOKa

W lipcu wieszałam korespondencję z LEKARO - napisałam do nich po tym jak urzędniczka RiOŚ powiedziała: "Nie wiem"

Nie mogę znaleźć tego maila, więc przed chwilą zadzwoniłam i upewniłam się: ZSEE tak, ale bez żarówek energooszczędnych, świetlówek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dipservice.com.pl)
Data: 20 sie 2013 - 14:59:03

Świetlówki energooszczędne są ekologiczne i można je wyrzucać na trawnik w parku, szybko się biodegradują i użyźnią glebę.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...5253545556575859606162...->|-->
Bieżąca strona: 57 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.