Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...5960616263646566676869...->|-->
Bieżąca strona: 64 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 pa 2013 - 23:03:03

Czytaj ze zrozumieniem - nie można palić poza terenami rolniczymi, w linku stoi napisane (wiem że rusycyzm):

W przypadku pozostałości roślinnych pochodzących z działalności rolniczej, np. łęty ziemniaków, gałęzie z cięć drzew owocowych w sadach, powyższy zakaz nie obowiązuje. Odpady te nie stanowią bowiem odpadów komunalnych ulegających biodegradacji objętych obowiązkiem selektywnego zbierania lecz są odpadami klasyfikowanymi jako odpady z rolnictwa i sadownictwa.

Ponadto informujemy, że palenie ognisk w celu upieczenia kiełbasek jest możliwe, pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego i norm współżycia społecznego.


Nie rolnicze liście i patyki do wora lub kompostownika, na większych gałęziach pieczemy kiełbaski.

Jak dla mnie jest powiedziane jasno i wyraźnie i nie ma sensu doszukiwać sie podtekstów.
Tak postępuję z moimi zielonymi odpadami od kilku lat, tylko zamiast brązowego worka był kontener - z igieł sosnowych i gałęzi kompost do niczego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 13 pa 2013 - 23:18:42


mania
Jak dla mnie jest powiedziane jasno i wyraźnie i nie ma sensu doszukiwać sie podtekstów.

Owszem, jest powiedziane jasno i wyraźnie - tyle, że jest to sprzeczne z ustawą o odpadach i z uchwałami Rady Miejskiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 pa 2013 - 23:50:49


Tomasz Zymer
(...)jest to sprzeczne z ustawą o odpadach i z uchwałami Rady Miejskiej.

Co jest sprzeczne? To, że nie wolno, czy że kiełbaski rolnikowi na kartoflisku wolno? Zgubiłem się już w tej konstancińskiej reformie śmieciowej. Będę wdzięczny za uściślenie informacji co konkretnie jest sprzeczne z ustawą i uchwałami.
__________________________________________
Już znalazłem w innym wątku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-13 23:57 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 pa 2013 - 00:09:53

Trzymajmy się jednego wątku. Tomku, wiem, że czasem pasuje w kilku, ale się robi bałagan i ludzie się gubią.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 14 pa 2013 - 07:02:18

Pierwsza odpowiedź w tym wątku na pytanie dotyczące spalania liści z innego wątku dała Mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 14 pa 2013 - 07:10:17

W którymś mieście obywatel ma prawo wybrać sobie czy płaci za segregowane, czy za niesegregowane. Bo zgodnie z uchwałą gminy segregować i tak musi smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 15 pa 2013 - 12:47:29

nawet już dowcipy powstają....o ZSSWRŚ...szczegóły tutaj
[www.nmfmk.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 pa 2013 - 19:02:03

Znowu - jakby znajomy tekst. Napisałam jakis czas temu, że jesli boli mieszkanie w Kcinie, to warto pomysleć o przeprowadzce. Ale nie zastrzegłam sobie autorstwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.217.205.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 pa 2013 - 00:05:03

My jesteśmy raczej takim przywiazanym do miejsca narodem ;)

A dziś na mojej wiosce została cała kupa żółtych worków...ciekawe ile z nich było nie zabranych w czasie, za który składałem reklamacje (bez wieści co się z nią zadzialo...póki co...)
Dziś najwyraźniej zabierali jedynie zgodnie z harmonogramem tj.zielone ze szkłem....ode mnie odebrali... I przewidzialem, ze żółtych nie bedą zabierać to nie zrobiłem wystawienia "reklamacyjnego"...
Jednak tak się zastanawiam czy jednak nie byłoby dla nas prościej wystawiać śmieci co najwyżej raz w tygodniu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 pa 2013 - 07:35:47


Artek_Bartek
(...) wystawiać śmieci co najwyżej raz w tygodniu...

z taką właśnie tfurczą inicjatywą wystąpiłam do rolno-środowiskowego: żeby w grafiku - zamiast rozrzutu znaczków - był jeden dzień w tygodniu na odbiór różnych śmieci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 pa 2013 - 09:35:32

a i nie byłaś pierwsza ;)
kwestia kto tu komu dobrze robi...ja bym nie wykluczał, że Lekaro nie jest w stanie wysłać jednego dnia kilku samochodów (jeden na mydło, drugi na powidło...)...a nasz urząd dal sobie wmówić, że to jedynie słuszna droga... bo chyba ten harmonogram był przedmiotem ustaleń a nie został zawarty w SIWZ...
ja w każdym bądź razie od patrzenia na wydruk ulotki już oczopląsów dostaję smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa 2013 - 10:00:56


ola
z taką właśnie tfurczą inicjatywą wystąpiłam do rolno-środowiskowego: żeby w grafiku - zamiast rozrzutu znaczków - był jeden dzień w tygodniu na odbiór różnych śmieci

i byłoby gadanie, tak jak kiedyś gdy były segregatory na ulicach, że wszystko na jedną kupę i do Łubnej, choć samochód odbierający był podzielony na sektory (przegródka na papier, przegródka na plastik), a potem i tak szło na taśmę w sortowni, bo ludzie wrzucali "coniebądź gdzieniebądź". Teraz też sortują, ale pewnie mają łatwiej.

Aby wprowadzić zmiany w systemie odbioru, trzeba poczekać do konca stycznia. Pewnie będzie nowy przetarg - wtedy w SIWZie będzie można podac inne warunki.

Mi wielokrotne "wystawiennictwo" nie wadzi. Cieszę się jak dziecko, że wreszcie system działa, walka przez pięć lat o uprządkowanie systemu odbioru smieci (tak jak np. w Milanówku) była walką z niemoca urzędniczą. Dopiero ustawa zmusiła. spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 pa 2013 - 11:18:37

czy działa to się okaże.

Jak na razie odpady są od nas odbierane, ale co się dalej z nimi dzieje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa 2013 - 14:16:42

ponoc gmina sprawdzała czym dysponuje Lekaro. Ma sortownię i pewnie sprzedaje butelki pet na polary, na pozostałe plastiki, z których moznaby zrobić nowe przedmioty dużego zapotrzebowania nie ma (wiad. z portalu samorzadowego), więc przerabia się razem z innym badziewiem na paliwo do cementowni. Szkło kupują huty, a o papier firmy biją się z dziadkami, którzy co i raz podkradają, żeby mieć na pyfko.

Nie wiem natomiast co robią z zsee, ale chyba firma nie ryzykowałaby odzysku pod chmurką, bo sa ogromne kary.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 pa 2013 - 14:27:08

To, że Lekaro coś posiada nie oznacza wcale tego dokąd trafiają nasze odpady. Gmina ma spore obowiązki kontrolne i mam nadzieję, że nie pojechali i nie zobaczyli "o tutaj trafią wasze odpady, a tam jest stolik z poczęstunkiem".

Po to są zapisy z GPSów ze śmieciarek. Poza tym odpady mogą trafić tylko do wytypowanych zakładów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 pa 2013 - 17:48:09



i byłoby gadanie, tak jak kiedyś gdy były segregatory na ulicach, że wszystko na jedną kupę i do Łubnej, choć samochód odbierający był podzielony na sektory
pomijając, że mi przegródki nie przeszkadzają (1 auto raczej bardziej ekonomicznie wychodzi...) to ja nie do końca widzę różnicę między 1 kursem 3 autami (gdyby wszystko zbierane było jednego dnia) a 3 kursami 1 autem (tak jak nominalnie jest obecnie)...no oczywiście poza tym, że te 3 auta trzeba mieć ;)
niewątpliwie tak to powinno być wszystko ustawione by było zarówno ekonomiczne z punktu widzenia zarówno gminy jak i zleceniobiorcy ale równie wygodne dla mieszkańców...i oby się to w którymś momencie udało osiągnąć...obok czystych lasów rzecz jasna..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa 2013 - 18:25:49

Natomiast dzis komunikacja gmina- obywatel nawaliła. W Skolimowie pojawiły sie gabaryty i ZSEE, które wg. harmonogramu rozwożonego przez Lekaro przed 1. lipca - miały zostać odebrane dzisiaj czyli 16. października. Skarby stoją (wczoraj ich nie było) przed posesjami tych osób, które napewno potrafią obsługiwac komputery jak i tych, którzy może nie kumają.

Zawiadomienia o zmianie harmonogramu usług wysyłane mailami pt. "POWIADOMIENIA" nie spełniły swojej roli. Do skrzynek pocztowych też nikt nie wrzucał. Czyli d... blada - kozetki, piekarniki, fotele mokną na deszczu.

Ja wystawiłam wczoraj i zabrali

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 pa 2013 - 21:23:29


mania
i byłoby gadanie, tak jak kiedyś gdy były segregatory na ulicach, że wszystko na jedną kupę i do Łubnej, choć samochód odbierający był podzielony na sektory (przegródka na papier, przegródka na plastik), a potem i tak szło na taśmę w sortowni, bo ludzie wrzucali "coniebądź gdzieniebądź".

Jakoś gmina nie przejmowała się gadaniem ludzi kiedy ZGK ("nasz" gminny, konstanciński) odbierał papier, plastik i szkło z pojemników do segregacji.
Z tego co wiem zbierali wszystko do jednego kontenera (niepodzielonego), bo tak podobno było... taniej. Miało być taniej, dlatego że przebierali to później ludzie i nie zbierano każdego rodzaju odpadów ze wszystkich pojemników osobnym kursem.
ZGK ma widocznie własną szkołę ekonomii.
A gadanie ludzi to ZGK i urząd mają w poważaniu. Czasem nawet bardzo głębokim.



mania
Aby wprowadzić zmiany w systemie odbioru, trzeba poczekać do konca stycznia. Pewnie będzie nowy przetarg - wtedy w SIWZie będzie można podac inne warunki.

Chyba tylko Lesznowola ogłosiła pierwszy przetarg na pół roku. U nas przetarg był na 1,5 roku, czyli do końca grudnia 2014 śmieci z K-J odbiera Lekaro na zasadach określonych w SIWZ.


Moim zdaniem wygodniej byłoby wystawiać śmieci jednego dnia.
Nie wiem jaki problem podzielić gminę na większą liczbę sektorów jeżeli firma się nie wyrabia i wystawiać co dwa lub cztery tygodnie w ten sam dzień tygodnia.
Zmiany harmonogramów w trakcie ich obowiązywania (a i tak podano tylko na pół roku) są jakimś nieporozumieniem. Tym bardziej jeżeli w niektórych przypadkach przyspieszono odbiór. Gdyby opóźniono, to najwyżej graty stałyby dwa dni dłużej, ale zostałyby zabrane. Nie wiem też po co w ogóle zmieniano terminy odbioru. Wystarczyło dodać nowe, dodatkowe, ale starych nie ruszać. Gabarytów też pewnie nie będzie tyle co w sierpniu, bo ogromną większość zalegających gratów ludzie już wystawili przy pierwszej okazji. Można było terminu nie zmieniać, a najwyżej odebraliby następnego dnia. Zrobiło się tylko niepotrzebne zamieszanie, a ludzie gadają jeszcze bardziej (czym oczywiście urząd się nie przejął). Przecież druk nowych ulotek i kolportaż przez Pocztę to są wymierne koszty. Zbędne koszty, czyli kolejna kasa podatników wywalona w błoto.


Nawet na tym forum podnoszono sprawę częstotliwości odbiorów już na etapie opiniowania uchwał RM, w których były określone maksymalne okresy między odbiorami. Trzeba było zmienić SIWZ, nawet w trakcie przetargu, a nie majstrować przy już ogłoszonym harmonogramie. Urząd wiedział lepiej - jak zawsze. Wyszło też - jak zawsze. A miało być tak pięknie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa 2013 - 22:15:47

urząd mieszkańców uważnie grinning smiley słucha, ale nie nadąża moody smiley Procedury, procedury...

Jesteś pewnien że umowa z Lekaro aż do końca 2014r, bo harmonogramy są opracowane do końca stycznia 2014 ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 pa 2013 - 22:42:08

Harmonogramy są do stycznia, bo pewnie w nie zdążyli opracować na dłużej. Może też zakładali jakieś zmiany po półrocznym "rozruchu". Dlatego tym bardziej dziwi zmiana po 3 miesiącach.

W czerwcu wszystko było robione na wariackich papierach, 1 lipca nic nie było przygotowane tak jak być powinno.
Ciekawe czy w ogóle zaczęli składać raporty miesięczne i raporty z GPS śmieciarek?


Umowa na pewno jest do końca 2014. Sprawdziłem zanim napisałem. Od tego zależy tez cena, bo 2,5 mln było za 1,5 roku.

PL-Konstancin-Jeziorna: Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
2013/S 077-129765
Ogłoszenie o zamówieniu Usługi

(...)
Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2013. Zakończenie 31.12.2014




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-16 22:46 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...5960616263646566676869...->|-->
Bieżąca strona: 64 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.