Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...6364656667686970717273...->|-->
Bieżąca strona: 68 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lis 2013 - 12:19:17

Odnośnie obsługi bieżącej..
Ostatnio wystawilem 2 żółte worki...oddali mi tylko 1...
Nowa świecka tradycja?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 lis 2013 - 14:22:46

czas rzecz względna, ale reportaż był robiony po "rewolucji śmieciowej". Wcześniej złapała ich Uwaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 10 lis 2013 - 15:46:11


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2013 - 17:08:34


Artek_Bartek
Odnośnie obsługi bieżącej..
Ostatnio wystawilem 2 żółte worki...oddali mi tylko 1...
Nowa świecka tradycja?

wystawiłam 10 worków liści (w tym dwa worki lekarowe), dostałam 20 szt. Kiedy ja tyle ugrabię?
mconfused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 lis 2013 - 22:16:30

Maniu , ale "masz chody"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2013 - 22:37:38

Nie mam pojęcia dlaczego. Jak zaczęłam worki liczyć to prawie umarłam ze szczęścia, albo nieszczęścia - może to zmowa z ZGK, bo tylko u mnie na chodniku czekają kupki liści. Pozostali sąsiedzi nie zdzierżyli i pozamiatali nawet jezdnię, a urobek powkładali do worków różnokolorowych i Lekaro zabrało. Ja poczekam na tych obiboków. Moja ulica była sprzątana ostatnio w maju. Obciach! Sporo osób chodzi na spacery, a w czasie Otwartych Ogrodów tłumy potykały się o flaszki, pety, opakowania po wafelkach. Kosza śmieciowego w promieniu km nie uświadczysz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Oświadczenie Lekaro
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2013 - 21:49:53

W związku z Waszymi pytaniami i wątpliwościami zadałam pytanie Lekaro i otrzymałam odpowiedź:

Oświadczenie Zarządu Lekaro

Wszystkie frakcje odpadów są przez nas zagospodarowywane zgodnie z przepisami środowiskowymi i deponowane na przeznaczonych do tego składowiskach. Procedury te podlegają ścisłej kontroli.

Przepisy ustawy o odpadach precyzyjnie określają, jakiego rodzaju odpady i gdzie powinny być składowane. My tych przepisów bezwzględnie przestrzegamy i stanowczo potępiamy wszelkie praktyki nielegalnego składowania odpadów, które niszczą wizerunek branży i szkodzą środowisku.

Należy jednak zaznaczyć, że ustawa określa także, że odpad, który wyjeżdża poza instalację przetwarzania odpadów staje się własnością przewoźnika i to przewoźnik odpowiada za dostarczenie go do właściwego miejsca. W przeszłości współpracowaliśmy z jedną firmą zewnętrzną w zakresie transportu i składowania odpadów. Była ona zobowiązana umowami do przestrzegania wszelkich przepisów środowiskowych i zgodnie z przedstawianymi nam raportami usługi te wykonywała zgodnie z kontraktami. Na tej podstawie wnioskujemy, że żadna z sytuacji nielegalnego deponowania odpadów nie dotyczyła frakcji pochodzących z Lekaro.

Aby mieć stuprocentową pewność, że wszelkie odpady zagospodarowane i wywożone z naszej firmy trafiają we właściwe miejsce, od początku listopada br. realizujemy wszelkiego rodzaju transport wyłącznie przy pomocy własnych ciężarówek, wyraźnie oznaczonych nazwą naszej firmy i wyposażonych w GPS. Ponadto przeprowadziliśmy w październiku audyt decyzji środowiskowych ze wszystkimi podmiotami, z którymi pracujemy tj.: recyklerzy, składowiska.

Zarząd Lekaro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 11 lis 2013 - 22:11:43

Nu tak, tawariszczi - bumagi u nich w parjadkie, daże i rieszienia u nich jest', a atkuda etot musor w liesu i nad riekoj, ani prosta nie znajut. A wy wsjo taki żałujeties'. ;)smiling smiley

Ktoś może zapytać, czemu to po rosyjsku. Ano, tak mi się jakoś głupio kojarzy ta potwierdzona na piśmie doskonałość z tekstami, których się uczyłem na pamięć w szkole. Tam też wszystko było takie wspaniałe, że aż się człowiek dziwił, że tego nie widzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-11 22:21 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lis 2013 - 22:16:03

Naprawdę zdziwiłbym się gdyby wydali oświadczenie innej treści smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2013 - 23:16:38

Tomaszu, złóż doniesienie do prokuratury, jeśli twierdzisz, że Lekaro wywoziło towar nielegalnie. W programie Sekielskiego nie pada ani razu nazwa firmy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Stanowisko Lekaro po programie UWAGA w r. 2011
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 00:53:07

Stanowisko Lekaro: [uwaga.tvn.pl]
- brzmi wiarygodnie

program UWAGA [uwaga.tvn.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oświadczenie Lekaro
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lis 2013 - 05:40:13

ze statystyk GIOSiu ktore powstaja na podstawie danych przedsiebiorcow ostatnio wyszlo, ze w Polsce znacznie wiecej sie jakis odpadow przerabia niz ich zbiera smiling smiley

o roznych sytuacjachslyszalem w ktorych to co jest na papierze rozjezdza sie z tym co w rzeczywistosci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lis 2013 - 07:53:14


mania
Tomaszu, złóż doniesienie do prokuratury, jeśli twierdzisz, że Lekaro wywoziło towar nielegalnie. W programie Sekielskiego nie pada ani razu nazwa firmy.

Ja niczego takiego nie twierdziłem. Jak napisałem i jak oni sami napisali - papiery mają w porządku, firmy, z którymi współpracują - także. Nawet jak ktoś kiedyś kogoś złapie za rękę, to nie będą oni, tylko kierowca, podwykonawca, itp. i sprawa się rozmyje. Do tego właśnie służy cały ten system z WIOŚami, RDOŚami i innymi instytucjami, żeby papiery były w porządku i wszystko było zgodnie z prawem. Tyle, że z czystym środowiskiem, powietrzem, wodą, glebą raczej niewiele ma to wspólnego, ale to już insza sprawa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 lis 2013 - 12:18:51



- brzmi wiarygodnie
czy tylko ja mam wrażenie, że ta spokojna wypowiedź padła z ust tego najbardziej agresywnego gościa z pierwotnego materiału?
zestawienie jednego z drugim, nawet jeśli było dość tendencyjnie zmontowane przez TV...daje do myślenia...
choć...to było w sumie ponad 2 lata temu i niewątpliwie firma ta spełniła nadzieje wypowiadane przez panią w materiale 'że pod rządami nowej ustawy będzie już wszystko cacy' ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa śmieciowa nie działa w K-J
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lis 2013 - 17:38:23

Ustawa śmieciowa nie działa w Konstancinie-Jeziornie. Zlikwidowany GPSZOK na Słowiczej! Nowego nie ma !

Wybrałam się dzisiaj do GPSZOK - puszki po farbach, kartony i opakowania ze styropianu po sprzęcie AGD i inne śmieci segregowane. Pełen bagażnik i jeszcze kartony na tylnym siedzeniu.

Brama zamknięta do połowy. Tablice informacyjne dalej wiszą. Ochroniarz poinformował mnie i jeszcze chętnych do pozbycia się śmieci ( w tym samym czasie podjechały jeszcze2 samochody), że Lekaro zwinęło się dzisiaj rano i punkt odbioru śmieci segregowanych ... nie istnieje.

Zapytałam - ilu dzisiaj mieszkańców przyjechało (byłam po godz.15)? - ponad 20 samochodów.

Żadnej kartki z informacją od UMIG, ani przeprosin ... nawet telefonu do gminy - nie ma.

Udałam się do UMIG - Wydział Ochrony Środowiska z pytaniem - gdzie mam wyrzucić śmieci, bo GPSZKOK nie działa. .... urzędnik odpowiedział, że też dzisiaj się dowiedział, bo starosta nie wydał zgody dla Lekaro na dalsze prowadzenie punktu odbioru odpadów w tym miejscu.

Pan urzędnik poinformował, że niestety nie jest osobą decyzyjną, więc nic nie może.

Moje pytania - gdzie informacje n/t temat?

Co zrobić ze śmieciami - czy przynieść je do UMIG?

Dlaczego nie ma informacji na stronie internetowej?

Dlaczego UMIG nic nie zrobił w tej sprawie, bo przecież zastrzeżenia starosty są znane nie od dzisiaj?

Jak można w taki sposób lekceważyć mieszkańców?

.... pozostały bez odpowiedzi!!!


Niedługo będzie 2 lata odkąd ustawa śmieciowa weszła w życie.

To dla Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna za mało!


Totalne lekceważenie mieszkańców - niech jeżdżą i tracą pieniądze i czas - żeby pocałować klamkę. ... po prostu wstyd!!!

Niemoc urzędu jest powalająca - za niefrasobliwość, lekceważenie mieszkańców, bezczynność, zaniedbanie wykonywania obowiązków ... chyba ktoś decyzyjny poniesie konsekwencje?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 17:39 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lis 2013 - 17:59:43

Półtora roku temu złożyłem w UMiG wniosek do miejscowego planu Mirkowa o umieszczenie GPSZOK oraz bazy ZGK (z ul. Wareckiej) na terenie poprzemysłowym w Mirkowie po przejęciu gruntów wytwórni mas bitumicznych oraz sąsiedniej wytwórni betonu na cele publiczne za odszkodowaniem. Część tego odszkodowania mogłaby pochodzić ze sprzedaży niezwykle atrakcyjnego gruntu po bazie przy ul. Wareckiej. Obecnie czekam na rozpatrzenie tego wniosku.

Lokalizacja GPSZOK przy ul. Słowiczej była niezgodna z obowiązującym planem miejscowym oraz (moim zdaniem) także z ustawą o uzdrowiskach. Urząd Miasta i Gminy doskonale o tym wiedział. Pan Burmistrz informował radnych o tym problemie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa śmieciowa nie działa w K-J
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 lis 2013 - 18:09:25

inna rzecz widać o problemie wiedzieć a inna go rozwiązać...zarówno asfalciarnia jak i gp....SZOK....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa śmieciowa nie działa w K-J
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lis 2013 - 18:36:51


Hesia-Mela
(...) Udałam się do UMIG - Wydział Ochrony Środowiska (...) Pan urzędnik poinformował, że niestety nie jest osobą decyzyjną, więc nic nie może.(...)
Niemoc urzędu jest powalająca - za niefrasobliwość, lekceważenie mieszkańców, bezczynność, zaniedbanie wykonywania obowiązków ... chyba ktoś decyzyjny poniesie konsekwencje?

nie znalazłam w e-BIP żadnej info, kto jest "decyzyjny". Czy w ogóle ktoś taki jest ? bo główną zasadą w grze "to nie my - to oni" jest rozcieńczenie odpowiedzialności, noooo ale jest to zasada niebezpieczna, bo w ostatecznym rozrachunku odpowiedzialność ponosi burmistrz (chyba, że gminni radcowie wykombinują inaczej grinning smiley )

Bardzo mnie zaintrygował numer z roszadą ZGK i asfalciarni; czy to jest realne ? lubię to thumbs up smoking smiley

ps: rozczulająca jest troska starostwa o ... no nie wiem, o co, ale o cos przecież chodzi z tą likwidacją gpszok-a, tymczasem asfalciarnia w bezpośrednim sąsiedztwie 5 szkół i 1 przedszkola takiej troski w starostwie nie wywołuje, troski o naszych milusińskich, o dziateczki nasze kochane, o naszą przyszłość w zbezczeszczonych płuckach zaklętą moody smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 18:45 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 19:22:04

Pisałam chyba w ub. tyg, że starosta "zamierza się" na PSZOKa, ale nikt się nie spodziewał, że zamknie natychmiast. Proponuje towar dostarczyć pod Starostwo, zamiast do nieistniejącego PSZOKa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lis 2013 - 19:29:32

Co nie zmienia faktu, że starosta miał pełne podstawy prawne do niewydania pozwolenia na funkcjonowanie GPSZOK w tej lokalizacji.

Jak nazwać kogoś, kto sam pcha się do terrarium z głodnym grzechotnikiem i twierdzi, że grzechotnik zrozumie sytuację i mu daruje? Sądzę, że taka osoba nazywa się - papu dla grzechotnika. Albo ma tak kiepski wzrok, że jej się grzechotnik pomylił z wężem do prysznica.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...6364656667686970717273...->|-->
Bieżąca strona: 68 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.