Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7374757677787980818283...->|-->
Bieżąca strona: 78 z 99
Re: nadal LEKARO
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.0.---)
Data: 19 gru 2014 - 23:02:32

Jest nowy harmonogram na styczeń , a tam m.in .6 stycznia odbiór żółty + zielony worek. Jest to dzień świąteczny Trzech Króli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.0.---)
Data: 29 gru 2014 - 17:22:53

jest nowy harmonogram , z 6 przeniesiono na 5 styczeń

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 29 gru 2014 - 18:00:42

właśnie próbowałam znaleźć nowy grafik w eBIPie, ale mi się nie udało, ani w zakładce "gospodarka odpadami", ani wg "słowa kluczowe" (odpady, grafik). Zojko, daj linka, pliiiiz eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.172.---)
Data: 29 gru 2014 - 18:06:11


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 29 gru 2014 - 18:17:07

dzięki, Tomku. Mam nadzieję, że roczny grafik znajdę w realnej skrzynce pocztowej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.0.---)
Data: 29 gru 2014 - 19:51:00

Rocznego jeszcze nie ma , tylko kawałek na styczeń, ale znalazłam na tym 2 -gim portalu K-cina )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 29 gru 2014 - 23:27:43

Przetarg rozstrzygnięto przed samymi świętami, umowa dopiero zostanie podpisana, dlatego na chybcika został sporządzony harmonogram tylko na styczeń. Na pozostałą część roku harmonogram zostanie podany po podpisaniu umowy - taką informację znalazłam na gminnej stronce, tam także wisi (od dłuższego czasu) styczniowy harmonogram: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.222.---)
Data: 29 gru 2014 - 23:56:47

Moze uda sie jakoś sensowniej to ustawić bo juz nie bedą łączyč by im wygodniej było zabierać z rożnych miast w tym samym czasie...na pewno bowiem Lekaro juz nie bedzie odbierać w Gorze (tam przegrali z Remondisem)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 30 gru 2014 - 08:43:12

czyli eBIP jest passe ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: MarioMario (37.30.100.---)
Data: 30 gru 2014 - 09:29:55

Wczoraj na sesji Pan Burmistrz podał informacje o tym, że prawdopodobnie będzie tak, że zarówno odpady zmieszane jak i segregowane będą odbierane w tym samym dniu.Jednakże ostateczny harmonogram poznamy nieco później.Póki co obowiazuje harmonogram stworzony na styczeń.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 30 gru 2014 - 10:38:05


ola
czyli eBIP jest passe ?

W BIP, w zakładce ochrona środowiska sa podane uchwały, wypiski z ustawy i zarządzenia: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Natomiast na gminnej stronce jest specjalna zakładka "gospodarka odpadami" [konstancin-jeziorna.doc.pl]
którą należy otworzyć i zajrzeć do działu harmonogramy odbioru odpadów, tam są jeszcze grudniowe i styczniowe
[konstancin-jeziorna.doc.pl]

Po co miałby być podawany również w eBIP ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 30 gru 2014 - 11:16:43

Tak aby człowiek mógł to latwo znalezc. Bo jedne rzeczy są tu, a inne tu. Nie ma powodu aby bylo w jednym miejscu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 30 gru 2014 - 15:45:09


Hammer
Tak aby człowiek mógł to latwo znalezc. Bo jedne rzeczy są tu, a inne tu. Nie ma powodu aby bylo w jednym miejscu.

Najpierw zajrzyj do podanych linków, a potem ujadaj, bo Cię żółć kiedyś zaleje. Wszystko co trzeba jest w zakładce na głównej stronie: [konstancin-jeziorna.doc.pl]
uchwały też - czyli to co nawet mało gramotny człowiek łatwo znajdzie, natomiast w BIP sa informacje bardziej urzędowe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 30 gru 2014 - 16:10:17


mania
(...) nawet mało gramotny człowiek łatwo znajdzie, natomiast w BIP sa informacje bardziej urzędowe

jestem wyjątkowo mało gramotna, choć należę do elitarnego grona uinternetowionych. Współczuję tym jeszcze mniej gramotnym (aloha !) oraz nieuinternetowionym confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: topictopic (185.15.0.---)
Data: 30 gru 2014 - 18:47:36

Czyli gabaryty jeszcze u mnie pomieszkają. Nie to, że narzekam ale trochę ciasno...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 30 gru 2014 - 19:28:20

gabaryty o ile sobie przypominam - w zabudowie jednorodzinnej 2 razy w roku (wiosna i jesień), za to częściej w wielorodzinnej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.213.---)
Data: 30 gru 2014 - 19:55:19


mania
gabaryty o ile sobie przypominam - w zabudowie jednorodzinnej 2 razy w roku (wiosna i jesień), za to częściej w wielorodzinnej
Prosta logika w zabudowie wielorodzinnej mieszka np. 12 rodzin i pozbywają się oni gabarytów, każda rodzina raz w roku / np.wywóz starego mebla na jedna rodzinę 1 raz w roku/,a w zabudowie jednorodzinnej 1 rodzina pozbywa się gabarytów i ma wywóz dwa razy w roku .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 30 gru 2014 - 21:17:27


babet

mania
gabaryty o ile sobie przypominam - w zabudowie jednorodzinnej 2 razy w roku (wiosna i jesień), za to częściej w wielorodzinnej
Prosta logika w zabudowie wielorodzinnej mieszka np. 12 rodzin i pozbywają się oni gabarytów, każda rodzina raz w roku / np.wywóz starego mebla na jedna rodzinę 1 raz w roku/,a w zabudowie jednorodzinnej 1 rodzina pozbywa się gabarytów i ma wywóz dwa razy w roku .

Nie musisz mi tłumaczyć, mieszkałam w blokowisku, to wiem jaki był problem z wysłużonymi gratami - wtedy trzeba było wynająć "umyślnego", który za odpowiednia opłatą wywiózł. Teraz jest lepiej, bo operatorzy maja obowiązek zabrać.
Teraz gdy mieszkam "jednorodzinnie" mogę grata schować gdzieś pod krzakiem i przeczekać do wiosny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: czaknoris (87.205.240.---)
Data: 31 gru 2014 - 17:21:44

W piątek, 2 stycznia będzie odbiór odpadów zmieszanych we wszystkich sektorach w zabudowie jednorodzinnej.

Czy Urząd poinformował nieskomputeryzowanych mieszkańców o tym kiedy należy wystawić pojemniki i worki? Z tego co wiem, to żadne ulotki ze styczniowym rozkładem śmieciowych do mieszkańców nie trafiły. Kto ma internet i lubi przeszukiwać gminną witrynę ten wie. Kto nie ma i nie wystawi (bo skąd ma wiedzieć kiedy?), nadmiar świątecznych śmieci wywala pod siedzibą "tut. Urzędu".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-31 17:22 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.12.---)
Data: 01 sty 2015 - 20:57:26

Nooooo.....oczywiście poinformowani sa wszyscy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7374757677787980818283...->|-->
Bieżąca strona: 78 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.