Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 19
Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 25 sie 2011 - 15:39:41

Czyżby ratusz miał w końcu powstać:
[www.nadwisla.pl]
Szkoda straconego czasu i kasy wydanej na dokumentacje "starego" projektu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 25 sie 2011 - 16:30:21

a właściwie dlaczego ratusz ma powstać w tym miejscu i tak nawiasem mówiąc kto jest właścicielem tych 4,5 tysiaca metrów ,które gmina ma odkupić od prywatnych włascicieli - jest to jawna informacja ,bo przecierz jak nasi radni głosowali za przyjęciem tej koncepcji , mieli więc przedstawioną całość zagadnienia. Ja uważam ,że ratusz w tym miejscu to wielkie nieporozumienie . Co to za miejsce ? Serce Konstancina to na pewno nie to.!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 25 sie 2011 - 17:03:12

Serce Konstancina - niekoniecznie, natomiast stosunkowo blisko do kilku linii komunikacji miejskiej i przyzwoity dojazd ze wszystkich rejonów gminy, do tego będzie miejsce na stworzenie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Zobaczymy, jaką cenę wynegocjuje UMiG za brakujące działki. Nie wiem, kto jest właścicielem - zapytam p. Machałka przy okazji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 25 sie 2011 - 18:32:11

i pan jako tak aktywny i dociekliwy radny w chwili głosowania nie zapytał o tak istotne informacje ? to takie kupowanie kota w worku . głosowanie nad czymś ,kiedy nie wiemy od kogo kupujemy i za ile ? a jak gminy na to nie stać ,to po co to podnoszenie ręki w górę ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sie 2011 - 19:42:42

zdecydowanie lepsze miejsce niż przy oczku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 sie 2011 - 20:23:12

Ratusz nie ma być w "sercu miasta", tylko w najbardziej dogodnym miejscu. Jak masz lepsze propozycje babet, to przedstaw je - bo na pewno tam lepiej niż w oczku albo na Rycerskiej. Zresztą w ukochanej lokalizacji p. byłego burmistrza też trzeba by dokupywać grunt (mówiło się o wyburzaniu banku) - miejsce idealne?

Zresztą gdzie niby jest "serce miasta" wg ciebie? W szmaciarni?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 25 sie 2011 - 20:43:06

tak krytykowane są poczynania byłych władz gminy ,byłego burmistrza-/podobno milion wywalony do tej pory na budowę ratusza / ja tylko skromnie wtrącam swoje zdanie a może to tak ma być ,popełniać błędy i nie odpowiadać za nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 sie 2011 - 22:06:43

Nie powinno tak być, ale co ma jedno z drugim? Domagasz się ukarania winnych krytykując następcę?

I, wybacz, ale z krytyki i tekstu o "sercu miasta" nie wynika nic takiego.

Więc ja ponowię pytanie - gdzie, skoro tam źle, powinien być ratusz? No bo skoro tam źle, to masz (na logikę) jakiś lepszy pomysł?

Masz taką taktykę - powiedzieć coś, potem porzucić to o powiedzieć coś zupełnie bez związku, a następnie opuścić temat. Treści w tym żadnej, za to zamieszania w sam raz.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: efreetefreet (---.knc.pl)
Data: 25 sie 2011 - 22:31:39


daru
Czyżby ratusz miał w końcu powstać:
[www.nadwisla.pl]
Szkoda straconego czasu i kasy wydanej na dokumentacje "starego" projektu.
w pierwszej chwili nie wiedzialem gdzie to jest. dla takich jak ja:
Google maps

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 26 sie 2011 - 08:43:45


Tomasz Zymer
Serce Konstancina - niekoniecznie, natomiast stosunkowo blisko do kilku linii komunikacji miejskiej i przyzwoity dojazd ze wszystkich rejonów gminy, do tego będzie miejsce na stworzenie odpowiedniej liczby miejsc parkingowych. Nie wiem, kto jest właścicielem - zapytam p. Machałka przy okazji.

Babet, ratusz ma służyć mieszkancom a nie pieknie wygladać przy oczku. Argumenty w/w są na plus tej lokalizacji.Minusem jest odkupienie brakujących gruntów, ale jak już było powiedziane w poprzedniej koncepcji był ten sam problem. Jakie znaczenie ma kto jest właścicelem brakujacych gruntów??? Ważne jest aby gmina wynegocjowała najkorzystniejszą cenę za te grunty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 26 sie 2011 - 20:53:27


Bartek
Nie powinno tak być, ale co ma jedno z drugim? Domagasz się ukarania winnych krytykując następcę?

I, wybacz, ale z krytyki i tekstu o "sercu miasta" nie wynika nic takiego.

Więc ja ponowię pytanie - gdzie, skoro tam źle, powinien być ratusz? No bo skoro tam źle, to masz (na logikę) jakiś lepszy pomysł?

Masz taką taktykę - powiedzieć coś, potem porzucić to o powiedzieć coś zupełnie bez związku, a następnie opuścić temat. Treści w tym żadnej, za to zamieszania w sam raz.
nie krytykuję następcy , ale obawiam się o to aby poczynania nowych władz w sprawie np. ratusza nie skończyły sie tak samo jak poprzedników.mam oczywiscie taki schemat ,iż poruszam tematy takie , w których nikt nie widzi nic złego / nie zauważają podobieństw w podejmowaniu decyzji / temat może opuszczam ,ale to nie znaczy ,że nie śledzę poruszonych spraw. jeżeli mogę się wypowiedzieć na temat miejsca odpowiedniego dla ratusza to wg .mnie plac sportowy jest odpowiedni. ożywiło by to tą część naszego konstancina-jeziorny ,czyli skolimowa /wymarłego obecnie -niestety/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 sie 2011 - 21:35:29

mpzp Placu sportowego nie przewiduje takiej budowli, prędzej plac u zbiegu Rycerskiej, Prusa - b. duży gminny plac, część zajmuje budynek gminny, w którtym jest OPS, biblioteka i chyba jeszcze coś. Zgadzam się , że Skolimów by wtedy ozył. Przeciwnicy mówili że brak komunikacji stoi na przeszkodzie - teraz od 1 września odpada. Będą przejeżdżały 4 linie: 700, 710 i dwie busikowe eLki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.5.---)
Data: 27 sie 2011 - 14:51:50

plac przy rycerskiej ,może bardziaj trafiony. dla tych co zapomnieli i co nie wiedzą ,co to jest zła komunikacja,i podobno cierpimy na jej brak w dzisiejszych czasach - 21 wiek: włdze miasta w latach dawnych i jeszcze dawniejszych mieściły się i działały w dzisiejszym przedszkolu przy ul. oborskiej .czy teraz w czasach wielkiej sanacji gospodarki rynkowej- komunikacja jest gorsza niż w czasach realnego socjalizmu /czy komunizmu,czy jakoś tak/.?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 sie 2011 - 20:14:00

To, że tam wtedy władze działały, to nie znaczy niestety, że było dobrze, a dojazd był boski. To znaczy tylko tyle, że tam działały. Z jakiegoś powodu zostały przeniesione potem na Warszawską. Być może to było czyjeś widzimisię albo partyjny interes, a może to była decyzja rozumna - trudno teraz powiedzieć tak z marszu.

I prawdę mówiąc, dla mnie, miejsce, gdzie jedzie się trzema autobusami, położone w geograficznym centrum miasta i które jest 100 metrów od jednego z głównych skrzyżowań jest lepsze niż miejsce, do którego dojeżdżają dwa autobusy i które jest jednak na uboczu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 21 wrz 2011 - 08:04:19

Dwie sprawy związane z Ratuszem. Po pierwsze Burmistrz chciał nowy płot:

"Radni nie chcieli nowego ogrodzenia magistratu
19 września 2011 r.
Burmistrz chciał przeznaczyć prawie 108 tys. zł na nowe ogrodzenie magistratu. Nikt nie zagłosował ?za?.
Chyba pierwszy raz w tej kadencji rada miejska tak zdecydowanie odrzuciła projekt uchwały autorstwa Kazimierza Jańczuka.
[...]"
http://nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=96

Po drugie nowa lokalizacja się krystalizuje:

"2011-09-16
Ratusz przy Piaseczyńskiej (Konstancin-Jeziorna)
Grzegorz Traczyk

KONSTANCIN-JEZIORNA Podczas ostatniej sesji, która odbyła się 13 września, rada miejska zatwierdziła lokalizację nowego ratusza. Siedziba urzędu ma powstać w Jeziornie przy ul. Piaseczyńskiej za rondem Armii Krajowej. Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie
[...]"
http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&page=artykul&id=7753

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 wrz 2011 - 21:01:41

A mnie się zdawało, że niektórzy radni nie byli przekonani. Zmienili zdanie czy burmistrz ich przekonał?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 21 wrz 2011 - 21:29:58

Może nie wszyscy byli przekonani, ale też nie wszyscy byli obecni. Podczas I części sesji frekwencja ok. godziny 16.00 osiągnęła chyba 17 osób i pozostała dość przyzwoita aż prawie do północy (zarzuty do planu Słomczyna Zachodniego), jednak w II części około 21-ej przewodniczący Rady walczył z wychodzącymi radnymi o utrzymanie quorum. Szczególnie jeden nieprzekonany radny, który niedawno był burmistrzem, był przy tym głosowaniu (i większości innych) nieobecny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 wrz 2011 - 22:30:43


Szczególnie jeden nieprzekonany radny, który niedawno był burmistrzem, był przy tym głosowaniu (i większości innych) nieobecny.

to może już nie chce być radnym?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Debata publiczna o nowym ratuszu - 21 sierpnia 17.00
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 sie 2012 - 17:20:34

DEBATA PUBLICZNA O KSZTAŁCIE NOWEGO RATUSZA I REFORMIE PRACY UMIG: 21 sierpnia 2012 r. o godz. 17.00, ul. Świetlicowa:
[www.konstancinjeziorna.pl]

"Celem debaty jest wspólne przedyskutowanie wizji nowego ratusza, pojmowanego nie tylko jako nowy budynek, ale przede wszystkim jako nowoczesny urząd, służący, jak najlepiej mieszkańcom.

Założeniem jest, aby rezultaty tej dyskusji stały sie podstawą do dalszych decyzji i sformułowania szczegółowych założeń dla projektantów budynku nowego ratusza."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 sie 2012 - 19:54:14

"ratusz mój widzę ogromny"

jak mówi Biblia, "błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli"grinning smiley

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.