Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 16 sie 2012 - 10:46:24

Maniu, przepraszam, masz rację, pomyliłem się. Nie został przyjęty ponieważ Przewodniczący nie wprowadził w ogóle tego punktu na sesję. Byłem na całej sesji, ale nie pamiętam, czy wyjaśniano jakoś brak tego protokołu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sie 2012 - 11:23:23

W protokole były jakieś uchybienia, BRM miało poprawić i pzredstawić ponownie RM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 16 sie 2012 - 18:15:45

"tym razem Wydział Promocji"
nie TYM RAZEM, tylko nigdy z winy Wydziału Promocji od kiedy pracuje w nim p. Gozdan, nie doszło do uchybień i zaniedbań.
Radzę zweryfikować statystyki. sondaż telefoniczny to nieco mało - może skany maili odświeżyłyby pamięć niektórym pracownikom biura rady.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sie 2012 - 23:09:58


maria
"tym razem Wydział Promocji"
nie TYM RAZEM, tylko nigdy z winy Wydziału Promocji od kiedy pracuje w nim p. Gozdan, nie doszło do uchybień i zaniedbań.
Radzę zweryfikować statystyki. sondaż telefoniczny to nieco mało - może skany maili odświeżyłyby pamięć niektórym pracownikom biura rady.
maria

OK! wyjaśnię

i jeszcze zapytam rzeczniczkę wydz. Promocji dlaczego na gminnej stronce prowadzonej przez ten wydział sporo nieświeżych wiadomości w zakładkach, niektóre sprzed 4. lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 sie 2012 - 23:58:13

[www.konstancin.com]

może nie sprzed 4 lat ale jakby lekko nieświeże smiling smiley Jest ich więcej..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sie 2012 - 13:14:07


harmattan
[url

http://www.konstancin.com/2012/06/wianki-nad-wisla-23-vi/[/url]

może nie sprzed 4 lat ale jakby lekko nieświeże smiling smiley Jest ich więcej..]

Nie ma sie co wyzłosliwiać, to jest informacja, która po ukazaniu się nowych wiadomości spada i podobnie jest na stronce gminnej - o co nie czynię zarzutu, ale wstyd, żeby w zakładkach stałych były informacje takie jak te, napisałam zresztą że chodzi o zakładki:

Inwestycje gminne, a tam wiadomośc spzred 4 lat o tylko o jednej inwestycji - termomodernizacji bud szkoły [www.konstancinjeziorna.pl]. Ani słowa o Amfi, o Parku, o odbudowie szkoły w Opaczy i in.
lub ta: Jak dojechać [www.konstancinjeziorna.pl] , ani słowa o linii 742 i połączeniach lokalnych
albo: przegląd prasy - czyzby o Kcinie nie pisano od półtora roku??? [www.konstancinjeziorna.pl]

i inne - chwalić Pana - wieszane jeszcze pzrez Tomka Marszała, który nie pracuje chyba od 2 lat. Wygląda na to, że nikt zakładek nie aktualizuje

Pytanie w zw. z powyższym co porabiaja urzędnicy (zdaje się cztery osoby) przez 8 godzin dziennie w dni powszednie. W święta podobno też, ale za to odbierają sobie wolne w innym terminie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 18 sie 2012 - 14:06:07

"Ani słowa o Amfi, o Parku"
o to proszę spytać może nowego kierownika BFZ. Ja wysyłałam info do zakładki fundusze UE i pojawiało się tego samego dnia - nawet jak p. Gozdan była sama w wydziale ... cuda jakieś
>grinning smiley<

maria



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-18 14:07 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sie 2012 - 15:11:40


maria
"Ani słowa o Amfi, o Parku"
o to proszę spytać może nowego kierownika BFZ. Ja wysyłałam info do zakładki fundusze UE i pojawiało się tego samego dnia - nawet jak p. Gozdan była sama w wydziale ... cuda jakieś
>grinning smiley<

maria

co nie tłumaczy, że żaden urzędnik nie zainteresował się co wisi w zakładkach.

Były też błędy w zakładce Sprzedaż nieruchomości, to zauważyłam wcześniej i napisałam do wydziału Promocji -wprowadzono poprawkę. O uwagach, które wysyłałam do BIP już nie wspomnę.
Ale czy to PODATNICY, którzy utrzymują urzędników mają pilnować ich żeby obrabiali swoją działkę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 18 sie 2012 - 15:17:10

"nie tłumaczy, że żaden urzędnik nie zainteresował się co wisi w zakładkach."
żaden - nawet capo di tutti capi???
a co do podatnikó tłumaczyłam kiedyś, jaka część Państwa PIT trafia do budżetu gminy, ale widać nie dotarło...
maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-18 15:17 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sie 2012 - 16:54:02


maria
"nie tłumaczy, że żaden urzędnik nie zainteresował się co wisi w zakładkach."
żaden - nawet capo di tutti capi???
maria

Po to ma personel, a nawet podobno grinning smiley "rzecznika prasowego" confused smiley żeby pilnował zawartosci stronki, która też jest organem prasowym/ informacyjnym gminy


a co do podatnikó tłumaczyłam kiedyś, jaka część Państwa PIT trafia do budżetu gminy, ale widać nie dotarło...
maria


Nawet jesliby to była symboliczna złotówka, to też do czegoś zobowiązuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 18 sie 2012 - 17:17:42

Pani Mario a podadki od nieruchomości to gdzie trafiają i kto je płaci w K-J?;)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-18 17:22 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 18 sie 2012 - 17:20:51

>grinning smiley<Ach - kłania się dobre zarządzanie zasobami ludzkimi
wiem wiem winni są inni, obcy kosmici... "to nie my to oni"
sprawiedliwy - proszę Pana - tak, ma Pan rację.

maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-18 17:21 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sie 2012 - 18:20:53


mania
Po to ma personel, a nawet podobno "rzecznika prasowego" żeby pilnował zawartosci stronki, która też jest organem prasowym/ informacyjnym gminy

Mnie Pani upomniała abym sie nie wyzłośliwiał. To ja niezłośliwie spytam: - gdzie Pani znalazła informację, że UMiG ma rzecznika prasowego ?

A od tych kilku mało istotnych potknięć na stronce to chyba się świat nie zawali !? Wystarczy, że się walą autostrady budowane za nasze podatki. smiling smiley Stronka gminna , prowadzona za nasze podatki, nie jest wlasnością ani p.A.Gozdan ani p.burmistrza - nasza wspolna jest. Jeśli mamy jakieś uwagi do jej prowadzenia wystarczy przekazać je osobie uprawnionej do wniesienia stosownych poprawek i po sprawie.
Korona z głowy spadnie ? A tak to z igły robią się wielkie widły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 sie 2012 - 20:45:22

Ale "rzecznik prasowy" to nie rzecznik prasowy. Panie Andrzeju! Od mało istotnych potknięć nic się nie zawali. Od sporych braków, które sam pan wytykał, raczej się nie wyprostuje.

Ale emocje warto, abyśmy wszyscy trzymali na wodzy!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 18 sie 2012 - 20:58:35

toteż i ja się z koniem kopać nie zamierzam i wymiksowuję z dyskusji z moderatorką.
grinning smiley


maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-18 21:01 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sie 2012 - 22:43:54


harmattan

A od tych kilku mało istotnych potknięć na stronce to chyba się świat nie zawali !? .

kto wie?
Na gminnej stronce w zakładce bezpieczeństwo/ policja [www.konstancinjeziorna.pl]
sa podane takie informacje:

Komisariat Policji w Konstancinie-Jeziornie
ul. Polna 1, 05-520 Konstancin-Jeziorna

tel. 22 756 42 17, 22 756 46 17

A w BIP takie:
Komisariat Policji w Konstancinie-Jeziornie
ul. Polna 1, 05-520 Konstancin-Jeziorna
Tel.: 22-754-00 71, 22-756-42-17

to na który dzwonić jeśli 22 756 42 17 jest zajęty, a złoczyńca u wrót z siekierą stoi?

Oczywiście korona z głowy nie spadnie i dlatego wiele razy pisałam, zwracając uwagę na braki, ale pomyślałam - czy mam robić za dozorcę - pokazywać palcem, że coś nawala. Czy urzędnicy (zdaje się cztery osoby) nie mogą się wykazać kreatywnością chociaż w tym względzie?

Jak mi powiedziano stronkę i BIP zrobiła wynajęta firma, rola urzędników to faszerowanie wiadomościami (stron, nie firmy), a to przecież nie taka fatyga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sie 2012 - 23:41:09


mania
to na który dzwonić jeśli 22 756 42 17 jest zajęty, a złoczyńca u wrót z siekierą stoi?

Dzwonić na pierwszy niezajęty.


Bartek
Od sporych braków, które sam pan wytykał, raczej się nie wyprostuje.

Jedyne co wytykałem , to niedoskonałe rozwiązania proceduralne. Wydaje mi się , że one nadal mogą obowiazywać.


mania
Oczywiście korona z głowy nie spadnie i dlatego wiele razy pisałam, zwracając uwagę na braki, ale pomyślałam - czy mam robić za dozorcę - pokazywać palcem, że coś nawala.

A czemu nie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 sie 2012 - 00:50:31


harmattan
A czemu nie ?

Bo od tego są ludzie, którym pan płaci za robotę? (zakładam, że podatki pan płaci; a jak się komuś płaci, to nie za to, żeby go w robocie wyręczać).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 sie 2012 - 12:09:57


Bartek
(...)a jak się komuś płaci, to nie za to, żeby go w robocie wyręczać (...)

Oczywiście. Ale mnie bardziej chodzi o pewien rodzaj spolecznego nadzoru. Życzliwego nadzoru.

Buduję dom ...robotnikom płacę. I co , mam nie kontrolować jakości tej pracy ? Wiadomo przecież, że nie będę zaraz za murarza murował.

Widzę p.Bartku, że pisanie nocne Panu niestraszne smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rada Miejska udzieliła absolutorium Burmistrzowi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 sie 2012 - 13:04:33

Jak pisałam, nadzór życzliwy był, ale ileż można - czas by urzędnicy wydorośleli i brali odpowiedzialność za to co robią.

Redakcja BIP: Agnieszka Gozdan, Andrzej Solecki, Patryk Siepsiak, Ewelina Łukasiuk [bip.konstancinjeziorna.pl]

4 (cztery) osoby po 8 godz. dziennie, to chyba dałoby się zbudować dom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.