Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 5 z 7
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 18:09:07



Jedynym sposobem, w jaki RM mogła nie dopuścić do powstania "asfaciarni" byłoby uchwalenie znacznie bardziej restrykcyjnego planu miejscowego w roku 2002 i nieuwzględnienie ówczesnych wniosków inwestora.

czy ta lekcja znajdzie pojętnych uczniów w obecnej kadencji ? Hm ...confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: iannaianna (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 19:19:20

No chyba nie...skoro obecne władze UMiG namawiają (RM) do zmiany (uchwalenia) planu zagospodarowania terenów po Metsa, że niby lepiej jak to pójdzie pod zabudowę bo...TIR-ów nie będzie a że 4-5 ty mieszkańców to pikuś spinning smiley sticking its tongue out (o przepraszam Pan Pikuś )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 pa¼ 2011 - 21:33:15

Przepraszam za mój pesymizm, ale mam wrażenie, że Metsa niestety dostanie to co będzie chciała

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa¼ 2011 - 08:19:01

Metsa dostanie to, o co będzie walczyć - a my dostaniemy to, o co zawalczą radni. Jeśli radni uznają, że nic nie mogą, bo wszystko zależy od starostwa - będzie to oznaczać, że nie mają pojęcia o własnych możliwościach i po raz kolejny nie przeczytali tego, co powinni byli.


Tomasz Zymer
Rada Miejska nie może zgadzać się lub nie zgadzać na inwestycje typu "asfalciarnia". Pozwolenie na budowę wydaje starostwo na podstawie planu miejscowego. RM [może] uchwalić znacznie bardziej restrykcyjny plan miejscowy (...) i nie uwzględniać wniosków inwestora [sprzecznych z tym planem]

Pisząc wcześniej o wyrażaniu zgody/decyzyjności RM nie miałam na myśli deklaracji "tak" lub "nie" - lecz takie postępowanie RM w ramach istniejących procedur, które sprosta determinacji inwestorów. Nawet dzieci znaja tę zabawę: oni chcą wtargnąć na nasz teren, a my się nie dajemy wszelkimi sposobami smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 27 pa¼ 2011 - 17:43:02

nieco w kwestii marnowania pieniędzy na drogi...przejechałem się wczoraj świeżo (prawie) zakończoną drogą przywałową Ciszyca-Gassy (zwaną obiegowo 'bąkówką')...
wąsko jak diabli (w wielu miejscach raczej brak możliwości minięcia z innych samochodem) choć droga nie ma stałej szerokości (na wysokości jednej posesji jest wyraźnie szersza), z kilkoma bardzo niebezpiecznymi zakrętami....zastanawiając się, czy to była najpilniejsza inwestycja powiatowa, na którą gmina dołozyła swoje pieniądze myślę sobie, czy nie mamy do czynienia z przysłowiowym 'psy szczekają karawana jedzie dalej'... sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 10:13:42

Witam wszystkich na forum.Od dłuższego czasu obserwuję wypowiedzi na temat tej drogi przy wale.Dlaczego władza w gminie podejmuje takie decyzje?Kto ma wpływ na te decyzje? i kto tam taki wpływowy mieszka?.Pszecierz są pilniejsze inwestycje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 18:54:30


FURMAN
(...) Pszecierz sÄ… pilniejsze inwestycje.

no właśnie, pszecierz priorytety inwestycyjne/budżetowe miały nam zostać objawione wraz z nową RM, ale - jako rzecze ArtBart



'psy szczekajÄ… karawana jedzie dalej'

... a pod decyzjÄ… o budowie tej drogi widniejÄ… zapewne jakies podpisy eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 29 pa¼ 2011 - 14:15:45

Przyznanie 540 tys. zł z kasy gminnej na wspólną budowę drogi przywałowej Gassy-Ciszyca zatwierdziło na sesji 29 czerwca w formie uchwały nr 109 (http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/32/99/32996/Uchwala_nr_109.pdf) 10 radnych, jeden był przeciw (Zymer), dwoje się wstrzymało, razem obecnych 13 z 21 (był to wczesny wieczór). Radni uznali argumenty przedstawione przez burmistrzów Jańczuka i Machałka: że droga jest potrzebna jako obwodnica miasta, że wzmocni podstawę wału i że stanowi naturalne przedłużenie już zbudowanego odcinka od Ciszycy do Kępy Oborskiej. Są to w sumie argumenty racjonalne, choć się z nimi nie zgadzam. Protokół z 12 sesji odnotowuje moje wystąpienie i mój argument, że powiat nie jest taki biedny, aby gmina musiała zawsze go wspierać, ale pozostałe argumenty - związane ze stanem wału wiślanego, sąsiedztwem rezerwatów wiślanych i obszaru Natura 2000, relatywnie małą przydatnością drogi dla mieszkańców, istnieniem tylko czterech posesji wzdłuż tego odcinka drogi oraz faktem, że droga na wielu odcinkach stanowi częściowo prywatną własność a pas gminny jest zbyt wąski, by mógł służyć jako coś więcej niż dojazd do posesji - protokół pomija milczeniem, zatem odsyłam do nagrania z sesji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-29 14:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 15:04:36



droga jest potrzebna jako obwodnica miasta
komu? i jak może pełnić tą funkcję skoro


pas gminny jest zbyt wąski, by mógł służyć jako coś więcej niż dojazd do posesji
?

ja bym na dziś tego nie nazywał 'drogą'...co najwyżej dojazdem do posesji (z tych 4 o których piszesz ze 2 to chyba opuszczone domostwa) albo...utwardzeniem stopy wału...tylko mam wątpliwości, czy zastosowane technologie (nieco tłucznia i cienkawy asfalt) mogą taką funkcję pełnić...

ja osobiscie żałuję, że w przypadku tej inwestycji racjonalnie do tematu podszedł tylko 1 z radnych dając temu wyraz w głosowaniu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 22:32:43

Obwodnica -bzdura
Wzmocnienie stopy wału- rzecz wątpliwa

Ale za to rowerzyści , zwłaszcza ci jeżdzący na cienkich oponach się cieszą smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 31 pa¼ 2011 - 09:07:36


Artek_Bartek
co najwyżej dojazdem do posesji (z tych 4 o których piszesz ze 2 to chyba opuszczone domostwa)

Ważne, że na tej jednej posesji mieszka ktoś ważny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 31 pa¼ 2011 - 09:09:47


harmattan
Ale za to rowerzyści , zwłaszcza ci jeżdzący na cienkich oponach się cieszą smiling smiley smiling smiley smiling smiley

W tej całej sytuacji jest jedyny argument, który do mnie przemawia ;-)
Niestety smutne jest to, że inne inwestycje np: Chylicka nie została zrobiona. Jak rozumiem jeżeli w przyszłym roku Chylicka zostanie zrobiona to w 100% ze środków powiatowych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 pa¼ 2011 - 21:51:43

Ostatnio jechałem drogą przy wałową Ciszyca-Gassy. Niestety pomyłka, droga jest tak wąska,że minąć się z rowerzystą ledwie można.Dlatego ruch znikomy.Pobocza są zaniżone łatwo będzie się zsunąć.Co się będzie działo zimą, lub wiosną gdy ruszą ciągniki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 31 pa¼ 2011 - 23:08:02

Panie Bogusławie a czy pan nie dołożył swojego głosu do tej pomyłki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lis 2011 - 08:21:50

Nie mam żadnego wpływu na projekt drogi, czy jej wykonanie.Każda droga jest potrzebna a polska jest na cywilizacyjnym szarym końcu jeśli chodzi o ilość i jakość.Co ciekawsze droga na pewnym odcinku jest niezgodna z MPZP Gassy.Furą się tam dobrze jeździ to w czym problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 lis 2011 - 09:27:05

W momencie głosowania w czerwcu radnym było wiadome, że pas drogowy na wielu odcinkach wchodzi w prywatny grunt, zaś ta część, która należy do samorządu, waha się od 3 do chyba 6 metrów, jest zatem zbyt wąska, by móc na niej zaprojektować drogę ogólnodostępną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 lis 2011 - 09:34:35


Bogusław Komosa
Nie mam żadnego wpływu na projekt drogi, czy jej wykonanie.Każda droga jest potrzebna a polska jest na cywilizacyjnym szarym końcu jeśli chodzi o ilość i jakość.Co ciekawsze droga na pewnym odcinku jest niezgodna z MPZP Gassy.Furą się tam dobrze jeździ to w czym problem.

Ale panie Bogusławie, tego nikt nie oczekuje. Padło tylko pytanie - czy pan ją poparł. Jako nasz reprezentant chyba mógłby pan powiedzieć, jak pan w tej sprawie zagłosował - mam nadzieję, że tak, jak pan pisze, przeciw głupocie?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lis 2011 - 11:29:13

To może ja pomogę tym , którzy tak koniecznie chcą wydusić od radnego B.Komosy odpowiedź na pytanie:

Bartek
Jako nasz reprezentant chyba mógłby pan powiedzieć, jak pan w tej sprawie zagłosował - mam nadzieję, że tak, jak pan pisze, przeciw głupocie?
P.Bartku , pana nadzieja nie zmieni przecież faktów , kilka postów wcześniej radny p.T.Zymer napisał jak wyglądało głosowanie:


Przyznanie 540 tys. zł z kasy gminnej na wspólną budowę drogi przywałowej Gassy-Ciszyca zatwierdziło na sesji 29 czerwca w formie uchwały nr 109 (http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/32/99/32996/Uchwala_nr_109.pdf) 10 radnych, jeden był przeciw (Zymer), dwoje się wstrzymało, razem obecnych 13 z 21

Z powyższego wynika , że radny p.B.Komosa mógł jedynie wstrzymać się od głosowania lub być za. Mógł być też nieobecny na sesji. W żadnym wypadku nie mógł głosować przeciw . To chyba proste ?

Po mojemu , nawet jeśli p.B.Komosa głosował za przyznaniem środków gminnych na budowę drogi, to głosował za drogą jako taką , drogą potrzebną . Z całą pewnością nie głosował za złym jej wykonaniem.
To czy akurat ta droga to priorytet ? W tym kraju jeszce się taki nie urodził , coby każdemu dogodził smiling smiley

To , że ta droga "bąkówką" zwana, nie spełnia roli , którą chciał jej przydzielić wiceburmistrz R.Machałek , nie ulega najmniejszej watpliwości. Zdaje się , że jeden z uzytkowników o nicku Obserwator 2 wspomniał coś o kolejnych , mozliwych "wałkach" tego pana ?

Mnie interesuje aspekt wzmocnienia stopy wału. Jest to poddawane w wątpliwość , ale nikt nie stwierdza , że tak absolutnie nie jest. Ciekawy jestem (bo sie nie znam) jak jest w rzeczywistości ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lis 2011 - 12:17:32

O ile pamiętam to głosowałem za tą drogą,tak jak za każdą inną logiczną koncepcją rozłożenia natężenia ruchu.Zawsze domagam się o przeznaczanie większych pieniędzy na drogi.Dlatego nie popierałem pastorałów.One są dobre w parku.U nas jest odwrotnie, w parku lampy uliczne, na drodze wojewódzkiej często na środku chodnika pastorały.To jest chore.Pastorały są jeszcze przewidziane na ulicy Chylickiej.Lepiej ją poszerzmy i zbudujmy tam ścieżkę rowerową.Co do wzmocnienia stopy wału to jestem przekonany, że porządnie zrobiona droga wał wzmacnia.Widać to było w czasie wysokich stanów wód Wisły.Odcinki z tłucznia ulegały rozmiękczeniu tak,że samochody strażackie nie mogły przejechać do zagrożeń.Jak ta droga jest zrobiona niewiele wiem.Brak jest wjazdów na sąsiadujące działki.Obawiam się,że ciągniki wyjeżdżające z pól ta drogę rozpieprzą.To będzie finał głupoty i ślepoty urzędników.Wydaje się,że droga ta nie jest skończona.Należałoby krzaki niektóre wyciąć, porobić mijanki,rozebrać nielegalne ogrodzenia,porobić solidnie utwardzone pobocza.Aby to zrobić to ktoś musi myśleć.Zaledwie raz byłem na odbiorze drogi powiatowej-ul.Mirkowskiej-od Warszawskiej do ronda.Droga nie została odebrana, słusznie bo wykonanie było partackie.Więcej nikt mnie na odbiory nie prosił.Sami fachowcy.Przydałoby się aby do miast partnerskich wyjeżdżali też urzędnicy może by zobaczyli jak robi się porządne drogi-dobrze,solidnie i szybko, a mostki buduje się w dwa miesiące,a nie partoli kilka miesięcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Głupota władzy i marnowanie pieniędzy na drogi - c.d.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 lis 2011 - 13:53:47

Panie Bogusławie:


Bogusław Komosa
O ile pamiętam to głosowałem za tą drogą,tak jak za każdą inną logiczną koncepcją rozłożenia natężenia ruchu.

kontra to:


Bogusław Komosa
Ostatnio jechałem drogą przy wałową Ciszyca-Gassy. Niestety pomyłka, droga jest tak wąska,że minąć się z rowerzystą ledwie można.Dlatego ruch znikomy.Pobocza są zaniżone łatwo będzie się zsunąć.Co się będzie działo zimą, lub wiosną gdy ruszą ciągniki.

Rozumiem, że ta przebudowa (remont, inwestycja-nie-inwestycja, czy co tam), zmieni ten stan rzeczy, o którym mowa w drugim z cytatów i dlatego pan go poparł? Bo jeśli nie, to te dwa cytaty będą stały w sprzeczności...

smiling smiley

Proszę w żadnym wypadku nie brać tego osobiście, jak ostatnio kilka pytań (w sumie nadal bez odpowiedzi), po prostu radnych jest tu na forum tylko dwóch, nie ma kogo innego zapytać o takie rzeczy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 5 z 7


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.