Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 13:24:35

Trzeba się zgłosić do SPZOZ lub NZOZ, żeby zbadał lekarz i zakwalifikował do szczepienia. Osoby, które ukończyły 55 lat nie płacą za szczepienie -
dotyczy mieszkańców gminy.
Pozostałe osoby płacą za szczepionkę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 13:59:18

Dobrze, że to jeszcze nie w ramach szczepień przymusowych smiling smiley Nawet za darmo nie chcę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 14:21:27

Spoko, dożyje pan przymusowych pewnie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 wrz 2012 - 22:29:37

przymusowe tylko wtedy gdy trafi się śmiercionośna epidemia - tak stoi w ustawie. Nikt nie każe się szczepić p/grypie, czy tężcowi, ani nikt nie będzie karał za brak chęci. Spoko.
Tak czy owak ja się szczepię od 15 lat i od tego czasu bardzo rzadko choruję, nie tylko na grypopodobne, ale też inne infekcje wredne, które przynosi mały pzredszkolak. Jak mi wyjaśnił mądry lekarz - jesli nawet szczepionka nie trafi w aktualnego wirusa, to organizm jest przygotowany do walki - jest nauczony że trzeba stawić czoła przeciwnikowi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.210.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 22:44:44

Zwolenników szczepionek jest pewnie tyle samo co tych, którzy twierdza, ze to marketing firm farmaceutycznych, którym nabija sie kasę...
Na szczęście każdy ma wolny wybór i moze sam zdecydować...
Osobiście najgorsza grypę przeszedłem, gdy/mimo, ze sie zaszczepilem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 23:17:03



Jak mi wyjaśnił mądry lekarz - jesli nawet szczepionka nie trafi w aktualnego wirusa, to organizm jest przygotowany do walki - jest nauczony że trzeba stawić czoła przeciwnikowi

Ja natomiast preferuję leki homeopatyczne. Przeciw grypi np. ossilococcinum. Tylko trzeba przyjąć w odpowiednim momencie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.210.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 25 wrz 2012 - 23:37:25

Kiedyś czytałem takie porównanie....wlewamy szklankę herbaty w Krakowie do Wisły, nabieramy szklankę wody z Wisły w Warszawie...to podobno jest homeopatia smiling smiley
Oczywiście każdy wierzy w co chce...mi na przeziębienie najlepiej pomaga...łącka śliwka ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Rekomendacje polskich ekspertów dotycząceszczepień p/ grypie w sezonie 2012/ 13
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 pa¼ 2012 - 13:32:46

Żeby nie było watpliwości - nikt nikogo nie zmusza do szczepień, ani nie namawia, ale przeczytać warto

Na stronie internetowej Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych opublikowano 2 października rekomendacje polskich ekspertów ws. szczepień przeciw grypie na sezon epidemiczny 2012/2013.

[www.izbapiel.org.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rekomendacje polskich ekspertów dotycząceszczepień p/ grypie w sezonie 2012/ 13
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 03 pa¼ 2012 - 14:24:22

z jednej strony szacunki 600 mln strat z tytułu absencji chorobowych z drugiej...potencjalne zyski z różnicy między 4,5% szczepionych obecnie a wartością zalecaną przez instytucje zdrowotne a mocno pożądaną przez producentów szczepionek smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
szczyt zachorowań zazwyczaj między styczniem a marcem
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 gru 2012 - 10:48:17

więc jeszcze zdążymy


"Prof. Brydak (kierownik Zakładu Badania Wirusów Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH) podkreśla, że nie do oszacowania są skutki wielonarządowych powikłań pogrypowych, które należy rozpatrywać w aspekcie zdrowotnym oraz ekonomicznym."

[www.rynekzdrowia.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
świnska grypa atakuje - może warto się zaszczepić?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 sty 2013 - 12:07:23

Świńska grypa w kolejnych województwach
W województwie łódzkim odnotowano siedem przypadków świńskiej grypy, a w województwie śląskim 43 przypadki zachorowań na grypę wywołaną wirusem AH1N1.
(...)
Sanepid apeluje także o zastosowanie profilaktyki przeciwgrypowej. Należy unikać zatłoczonych miejsc, dobrze się odżywiać i stosować się do lekarskich zaleceń.
Tegoroczna szczepionka przeciwko grypie zawiera antygen wirusa AH1N1.

cały artykuł tu: [www.rynekzdrowia.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
komunikat GIS: styczeń przyniósł duży wzrost zachorowań na grypę
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 sty 2013 - 11:24:51

tu: [www.rynekzdrowia.pl] treść komunikatu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.play-internet.pl)
Data: 28 sty 2013 - 14:35:22

Brrr.. żadnych szczepionek. Nigdy się nie szczepiłam, a na zdrowie odpukać nie narzekam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaszczep siÄ™ p/ grypie. Seniorzy > 55 lat maja w prezencie od gminy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sty 2013 - 15:10:58

Spokojnie, to tylko propozycja, nikt nie zmusza - każdy kowalem ...jest

Opcje: OdpowiedzCytuj
Czy warto tracić zdrowie i pieniądze?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sty 2013 - 10:33:00

Koszty bezpośrednie wywołane w Polsce przez grypę sięgają w skali roku od 43,5 mln do nawet 730 mln zł - wskazuje raport firmy Ernst&Young przedstawiony we wtorek (29 stycznia) w Warszawie.
(...)
Tymczasem w sezonie 2011/2012 przeciwko grypie zaszczepiło się jedynie 4,5 proc. Polaków, a w obecnym sezonie 2012/2013 - zaledwie 3,8 proc. Stawia to Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Europie.
więcej tu: [www.rynekzdrowia.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.