Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 28 wrz 2012 - 23:38:31



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Opcje: OdpowiedzCytuj
Parcela - wniosek do powiatu o budowę chodnika i naprawę nawierzchni
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 pa 2012 - 21:17:21


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 29 pa 2012 - 21:25:07

pominąwszy "drobny" błąd: mianowicie po przecinku zaczynamy akapit z małej litery...
a już ten potworek językowy "w związku z możliwościami finansowymi Gminy nie jest możliwe ...
być może zabrakło "ograniczonymi możliwościami" lub "ograniczonymi środkami"...
czepiam się - ale cóż, moderatorka mnie natchnęła, racja, nie przymykajmy oczu >grinning smiley<
zważywszy kto podpisał i puścił takiego bubelka.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 29 lis 2012 - 20:54:00

Nie będzie na wodę bo musi być na opłacenie nowych Kierowników w OPS i Urzędzie spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 01 gru 2012 - 06:46:41

No proszę, wcześniej nie wchodziłem często na to forum ale czym więcej czytam tym bardziej jestem zdumiony. W odpowiedzi na Pana pismo przeczytać możemy, iż "Pański wniosek brany był pod uwagę do realizacji w tego rocznym budżecie, jednak ze względów budżetowych nie może być zrealizowany" hmmmm. Nie stać urzędu na zakup wiat przystankowych dla swoich mieszkańców a stać na zwroty pieniędzy do MUW za swoich pracowników ( Kierowników ) w związku z błędnie wydaną decyzją w kwocie ponad 20 000 zł? Wystarczy wejść w wystąpienia pokontrolne, które są dostępne na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. A starczyło może chociaż na wymianę podłogi i lamp w świetlicy czy wypadły, "równie nie oczekiwane wydatki" o których jeszcze nie wiemy? Panie Sołtysie życzę Panu powodzenia i dużo cierpliwości
Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-01 21:36 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2012 - 18:15:24

Pora z jednej strony rozsądna, bo blokada dotknie głównie watahy nielegalnych w tych godzinach tirowców, a sami mieszkańcy gminy przeważnie zdążą dojechać do pracy. Z drugiej strony - szczęśliwi ci mieszkańcy Parceli, którzy będą mogli zwolnić się z pracy w poniedziałkowy poranek. Niewielu pracodawców zwalnia z pracy w poniedziałek rano. A do skutecznej blokady tego ronda potrzeba jakichś przynajmniej 200 osób chodzących w kółko. Chyba, że macie zezwolenie na zajęcie całych pasów drogowych albo na przemarsz "wzdłuż".

Ja mam w szkole "okienko", czyli dziurę w planie lekcji w tym czasie. Jeśli nie będzie chorych kolegów, za których trzeba poprowadzić lekcje, albo próby jasełek, to przyjadę wesprzeć to zgromadzenie moją skromną (ale zajmującą sporo miejsca na pasach smiling smiley ) osobą. Mam wrażenie, że szanse na uzyskanie czegoś konkretnego w taki sposób są jednak większe, niż przy głosowaniach nad budżetem w komisjach, gdzie nawet "wywalczone" przez radnych po wielu dyskusjach dodatkowe sumy i tak koniec końców wracają niewykorzystane przez wykonawców budżetu.

Ze zmian wprowadzonych na wnioski radnych w tegorocznym budżecie po kilkunastu korektach w ciągu roku nie zostało prawie nic - realizowano w zasadzie to, co burmistrz pierwotnie przedstawił "Wysokiej Radzie". "Wysoka Rada" jest "wysoka" tylko do 14 grudnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 gru 2012 - 19:24:52

Jak najbardziej podpisuję się pod blokadą i też zamierzam wziąć w niej udział, ponieważ wychodzące wciąż nowe fakty nie pozostawiają wyboru. Panie Robercie ma Pan racje to nasza wspólna sprawa aby w Giminie zaczęto liczyć się z mieszkańcami!smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 03 gru 2012 - 19:34:46

nie jestem mieszkańcem Parceli ale popieram i postaram się również uczestniczyć w proteście

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2012 - 20:36:20

Ja również. Ponieważ wolałbym aby moje podatki były przeznaczone na potrzeby mieszkańców a nie dofinansowanie Kardy Kierowniczej Ośrodka! Do zobaczenia 10 grudnia. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 12:38:29

Przeczytałem wczoraj w gazecie nad Wisłą ciekawy artykuł " Parceli wołanie o wodociąg ". Na samym prawie końcu dowiadujemy się, że Burmistrz Jańczuk o manifestacji dowiedział się od " Nad Wisłą ". Nie wiem kiedy wywiad był przeprowadzany ale Nr gazety wyszedł 6 grudnia 2012 to jest 2 dni po wpłynięciu informacji o zgromadzeniu do UMiG. I znowu problem z obiegiem dokumentów? Czyli widzę, że to dotyczy nie tylko sprawy OPS, ale jak się obawiam niewygodnych dla Burmistrza tematów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Komunikat ws. projektowania i budowy sieci wod/kan w sołectwach południowych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 gru 2012 - 21:41:48

Komunikat Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna dotyczący projektowania oraz budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w sołectwach południowych. (w tym Parceli - przyp. m)

1) Urząd Miasta i Gminy w dniu 12 października 2006 roku podpisał umowę nr 342 72/INW/2006 z wyłonioną w ramach przetargu firmą VEPRO Verkehrsbau Projekt GmbH Oddział w Polsce na wykonanie projektu sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej dla sołectwa Parcela wraz z podłączeniem osiedla Obory w celu połączenia z gminną siecią wodociągowo-kanalizacyjną. Dokumentacja została podzielona na 3 etapy: etap I ? ustalenie koncepcji rozwiązania, z terminem realizacji 7 miesięcy od podpisania umowy; etap II ? wykonanie dokumentacji projektowej, z terminem realizacji 4 miesiące od daty akceptacji przebiegu tras sieci wodociągowo-kanalizacyjnej wraz z przykanalikami i przyłączami przez zamawiającego; etap III ? uzyskanie pozwolenia na budowę, termin realizacji 3 miesiące od daty przekazania dokumentacji.

2) 7 listopada 2007 roku umowę aneksowano, przedłużając termin realizacji: etap II ? 3 miesiące po uzyskaniu decyzji lokalizacyjnej celu publicznego, jak i wypisów z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Parcela-Łyczyn i miasta Konstancin-Jeziorna oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach; etap III (pozwolenie na budowę) ? 3 miesiące po zakończeniu etapu II.

Obejmując urząd Burmistrza w grudniu 2010 roku dokonałem systematycznej analizy spraw będących w toku realizacji, w tym realizacji powyższej umowy.

3) 30 grudnia 2010 roku w formie pisemnej przypomniano projektantom o zbliżającym się terminie realizacji II etapu przedmiotu umowy
4) 18 stycznia 2011 roku wezwano projektantów do dostarczenia dokumentacji projektowej (etap II)
5) 11 kwietnia 2011 roku wezwano projektantów do dostarczenia przedmiotu umowy w terminie 7 dni od daty otrzymania korespondencji
6) 29 kwietnia 2011 roku w siedzibie urzędu odbyło się spotkanie z projektantami dotyczące realizacji dokumentacji projektowanej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej
7) 30 listopada 2011 roku odbyło się spotkanie z projektantami w siedzibie urzędu dotyczące realizacji projektu
8) 2 grudnia 2011 roku odbyło się spotkanie z projektantami w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej dotyczące uzgodnień związanych z odprowadzeniem ścieków w ramach realizowanego projektu
9) 19 grudnia 2011 roku została złożona propozycja zawarcia aneksu przesłana przez firmę VEPRO do urzędu
10) 2 lutego 2012 roku odbyło się spotkanie w siedzibie urzędu z wykonawcą ? brak efektów pracy
11) 20 lutego 2012 roku Urząd Miasta i Gminy wystosował pismo do wykonawcy z żądaniem rozwiązania umowy
12) 22 lutego 2012 roku wykonawca zaakceptował rozwiązanie umowy
13) 15 marca 2012 roku zawarto porozumienie o rozwiązaniu umowy

Po objęciu urzędu Burmistrza podjąłem w tej sprawie szereg systematycznych czynności dyscyplinujących firmę Vepro, aby należycie wykonała przedmiot umowy. Niestety, zabiegi te nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i po 7 latach procesu bezskutecznego projektowania przez firmę VEPRO została podjęta decyzja o rozwiązaniu umowy.

Rozumiejąc wagę braku sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w wielu obszarach gminy:

1) 27.04.2012 roku zostało wszczęte postępowanie o zamówienie publiczne na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej dla terenu południowych miejscowości;
2) 24.07.2012 roku została zawarta umowa na opracowanie dokumentacji z wyłonioną w przetargu firmą Schuessler Plan Inżynierzy Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Wykonanie dokumentacji podzielono na następujące zadania:
1. Projekt kolektora sanitarnego między oczyszczalnią ścieków, a przepompownią w Oborach wraz z budową przepompowni ? termin wykonania 31 marca 2013 roku
2. Projekt:
a) sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od zaprojektowanej przepompowni ścieków w m. Obory, wzdłuż ulic: Literatów, Baczyńskiego do skrzyżowania z ulicą Wiślaną oraz ulicy Podlaskiej do skrzyżowania z ul. Grzybowską, wraz z przyłączami;
b) sieci wodociągowej przez spięcie istniejących rurociągów na terenie sołectwa Słomczyn przewodem wzdłuż ulic: Baczyńskiego, Literatów z siecią w osiedlu Obory oraz wzdłuż ulicy Podlaskiej do skrzyżowania z ul. Grzybowską.
Termin realizacji do 31 maja 2013 roku.

3. Projekt sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie sołectwa Parcela-Łyczyn. Termin wykonania dokumentacji 30 czerwca 2013 roku
4. Projekt sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od zaprojektowanej sieci w ul. Baczyńskiego, wzdłuż ulic: Wiślanej i Jabłoniowej do skrzyżowania z ulicą Wilanowską oraz wzdłuż ulicy Łyczyńskiej do skrzyżowania z ulicą Wilanowską, z terminem realizacji 30 sierpnia 2013 roku.

Burmistrz
Gminy Konstancin-Jeziorna
/-/ Kazimierz Jańczuk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikat ws. projektowania i budowy sieci wod/kan w sołectwach południowych
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 21:55:48


mania
Po objęciu urzędu Burmistrza podjąłem w tej sprawie szereg systematycznych czynności dyscyplinujących firmę Vepro, aby należycie wykonała przedmiot umowy. Niestety, zabiegi te nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i po 7 latach procesu bezskutecznego projektowania przez firmę VEPRO została podjęta decyzja o rozwiązaniu umowy.

Ja nie będę burmistrzem, bo mnie taka praca zupełnie nie interesuje, a poza tym się charakterologicznie nie nadaję. Gdybym jednak był burmistrzem, czysto hipotetycznie, panem Skowrońskim lub panem Jańczukiem, nie czekałbym 7 lat. Rozwiązałbym umowę w 3-4 tygodnie po niedotrzymaniu pierwszego terminu, a sformułował ją tak, by firma musiała zapłacić karę umowną.

Tu jednak mały problem - pan Jańczuk wyraźnie powiedział na sesji Rady, że odstąpiono od roszczeń ze strony gminy, bo gmina PONOSIŁA W ZNACZNYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNOŚĆ za powstałe opóźnienie. Dotyczy to m.in. koncepcji prowadzenia sieci pod ul. Literatów oraz puszczenia zbyt wąskich przekrojów kolektora pod groblą. W powyżej cytowanym komunikacie nie ma już mowy o tym, że sprawę w dużej części zawaliła gmina, przyjmując błędną koncepcję, którą KAŻDY zorientowany w sprawach ochrony przyrody w gminie pracownik Wydziału RIOŚ oraz każdy kompetentny pracownik Wydziału Inwestycji powinien był natychmiast odrzucić. Zapomniano o wiekowych dębach Potulickich? Urzędnicy nie wiedzą, jakie przekroje rur są niezbędne na jaką liczbę mieszkańców? Przeciez toi wszystko świadczy o BRAKU PROFESJONALIZMU, o DYLETANCTWIE, NIEDBAŁOŚCI urzędników - a za dopuszczenie do nich odpowiada burmistrz. Każdy kolejny burmistrz bez względu na nazwisko i koneksje polityczne.

Szkoda, że w naszym Urzędzie nawet słowo przepraszam należy do słownika wyrazów obcych. Zupełnie obcych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:00:21

Będąc radnym proponowałem grubszą rurę przez groblę i krytykowałem przejście kolektora ulicą Literatów pod górę.Ten pomysł uważałem za chory tak jak kolektor do Warszawy przez środek Okrzeszyna i Bielawy.Na nic zdały się protesty.Wielokrotnie dopytywałem się o rezultaty projektowania wody i kanalizacji w Skolimowie,Parceli i Kierszku. Pytania pozostawały bez odpowiedzi, bo rządziły Pionki.Burmistrz i rządząca koalicja bawiła się kupowaniem nic nie wartych nieruchomości.Inwestycje miały z założenia poczekać na wieczne nigdy.Za 6,5 mln wydane na amfiteatr można było wybudować amfi i sale w Opaczy lu wodociąg w Parceli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikat ws. projektowania i budowy sieci wod/kan w sołectwach południowych
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:39:14


Tomasz Zymer

mania
Po objęciu urzędu Burmistrza podjąłem w tej sprawie szereg systematycznych czynności dyscyplinujących firmę Vepro, aby należycie wykonała przedmiot umowy. Niestety, zabiegi te nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i po 7 latach procesu bezskutecznego projektowania przez firmę VEPRO została podjęta decyzja o rozwiązaniu umowy.

Ja nie będę burmistrzem, bo mnie taka praca zupełnie nie interesuje, a poza tym się charakterologicznie nie nadaję. Gdybym jednak był burmistrzem, czysto hipotetycznie, panem Skowrońskim lub panem Jańczukiem, nie czekałbym 7 lat. Rozwiązałbym umowę w 3-4 tygodnie po niedotrzymaniu pierwszego terminu, a sformułował ją tak, by firma musiała zapłacić karę umowną.

Tu jednak mały problem - pan Jańczuk wyraźnie powiedział na sesji Rady, że odstąpiono od roszczeń ze strony gminy, bo gmina PONOSIŁA W ZNACZNYM STOPNIU ODPOWIEDZIALNOŚĆ za powstałe opóźnienie. Dotyczy to m.in. koncepcji prowadzenia sieci pod ul. Literatów oraz puszczenia zbyt wąskich przekrojów kolektora pod groblą. W powyżej cytowanym komunikacie nie ma już mowy o tym, że sprawę w dużej części zawaliła gmina, przyjmując błędną koncepcję, którą KAŻDY zorientowany w sprawach ochrony przyrody w gminie pracownik Wydziału RIOŚ oraz każdy kompetentny pracownik Wydziału Inwestycji powinien był natychmiast odrzucić. Zapomniano o wiekowych dębach Potulickich? Urzędnicy nie wiedzą, jakie przekroje rur są niezbędne na jaką liczbę mieszkańców? Przeciez toi wszystko świadczy o BRAKU PROFESJONALIZMU, o DYLETANCTWIE, NIEDBAŁOŚCI urzędników - a za dopuszczenie do nich odpowiada burmistrz. Każdy kolejny burmistrz bez względu na nazwisko i koneksje polityczne.

Szkoda, że w naszym Urzędzie nawet słowo przepraszam należy do słownika wyrazów obcych. Zupełnie obcych.

No właśnie, niestety w naszym Urzędzie wina leży wszędzie tylko nie po stronie osób decyzyjnych. To jest bardzo przykre i niestety cierpią na tym mieszkańcy. A jak przychodzi do rozliczeń to mam wrażenie, że ręka rękę myje. A przed wyborami są takie obietnice, takie rozliczanie poprzedniej władzy i takie mydlenie oczu. Przy następnych wyborach zastanowię się 10 razy zanim oddam głos i myślę, że nie tylko ja!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ale numer!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 gru 2012 - 00:11:43

jak wynika z cytatu:

mania
Po objęciu urzędu Burmistrza podjąłem w tej sprawie szereg systematycznych czynności ....


zostałam burmistrzem???? Ale jaja!

Nie chcę, nie umiem, za żadne pieniądze...., wolę lepić pierogi i zamiatać chodnik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 gru 2012 - 00:13:38

Niestety gruba kreska dominuje w Polsce.Słyszał kto o ukaraniu burmistrza lub radnego ? Sądy są po stronie władzy.Mieszkańcy też są winni, wystarczy popatrzeć kogo wybierają.W każdej kadencji wybierani są radni którzy w gminie nie mieszkają/wystarczy zameldować się u rodziny i mieć ją liczną/.Byli radni, którzy przez całą kadencje głosu nie zabrali i wykształcenie nie ma znaczenia.znałem nawet doktorów niemowów. Debeściara była też pewna pani która przez 3 kadencje wybierano a nigdy głosu nie zabrała.Natomiast członkowie rodziny różne przetargi wygrywali.Inni radni zadowalali się załatwieniem pracy dla pociotka, nieraz bez żadnego doświadczenia samorządowego.W poprzedniej kadencji zatrudniono w inwestycjach panią radną z sąsiedniej gminy.Pani miała doświadczenia w inwestycjach poprzednio pracowała w Łazienkach Królewskich.Czyżby je budowała?Pani ta nie musiała nawet zbyt często przychodzić do pracy.inna pani równolegle pracowała w gminie i sąsiednim sklepie/na drugi etat?/ Dziwne,że o takich przypadkach w żadnej gazecie nie pisano.Gdy przez Konstancin-Jeziornę przejeżdżał autobus z Pionek, ludzie się śmieli,że w gminie pewnie konkursy na stanowiska urzędnicze.Była też zatrudniona skarbniczka która zamiast na komputerze liczyła na liczydle.Przy liczeniu milionów liczydło wysiadało.Swego czasu dyrektorem ZGK był człowiek uzależniony od alkoholu.Potem zatrudniono gościa przeciwko któremu prowadzono sprawę za przekręty w zawiślańskim odpowiedniku ZGK.Na szczęście ów as został zwolniony.Potem konkurs wygrał gość, który straszył radnych na komisjach i wyzywał od różnych.Na szczęście nie pracuje.Obecne władze ZGK są na poziomie i dobrze oceniam pracę ZGK. Ludzie tam pracujący się starają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 08 gru 2012 - 01:13:56

Cyt : " pociotka " , " ludzie się śmieli" , " zatrudniono gościa" , " Swego czasu dyrektorem ZGK był człowiek uzależniony od alkoholu" ( rozumiem, że był Pan w Komisji Alkoholowej lub wciąż Pan jest jej członkiem skoro posiada Pan takie informacje ), " ów as został zwolniony" ( o jakiego Panu Asa chodzi? James Bond, 007 zgłoś się ? ), " wygrał gość, który straszył radnych na Komisjach i wyzywał od różnych" .

Szanowny Panie czy do tego odnosi się Pańska wiedza merytoryczna i konkrety o które Pan wszędzie prosi?
Mam nadzieję, że Młodzieżowa Rada Miejska nie będzie sczytywała Pańskich postów, ponieważ to byłby zły przykład dla naszej młodzieży. I jestem przekonany, że odeszłaby im ochota na pracę w samorządzie Gminnym, przynajmniej części z tych młodych osób.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08 gru 2012 - 08:03:59


krzysztof
Mam nadzieję, że Młodzieżowa Rada Miejska nie będzie sczytywała Pańskich postów, ponieważ to byłby zły przykład dla naszej młodzieży. I jestem przekonany, że odeszłaby im ochota na pracę w samorządzie Gminnym, przynajmniej części z tych młodych osób.

Jak już powoli nie odchodzi. Nie mogą się doprosić zwołania nadzwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej,ws. opiniowania budżetu na rok 2013. Chociaż mają takie prawo i statut im na to pozwala. Dziwię się, że z takim oporem to wszystko idzie, i już na początku ich pracy. Pomyśleć tylko, co będzie później...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 08 gru 2012 - 08:37:28

Panie Tomaszu bardzo mi przykro. Mam nadzieję, że MRM nie da się zniechęcić, ponieważ moim zdaniem to bardzo dobrze, iż " rośnie" pokolenie młodych Ludzi, którzy interesują się losami swojej Gminy i będę chcieli występować w interesie mieszkańców. A czy mogę spytać co jest podawane jako powód odmowy umożliwienia MRM zwołania nadzwyczajnej Sesji i kto takie "problemy stwarza"? Czy komuś zależy na tym, żeby świeże młode umysły nie przeanalizowały zbyt dokładnie Budżetu, bo moim zdaniem mogłoby to wyjść UMiG tylko na dobre?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parcela - "powtarzalne" wnioski do UMiG - czyli przykłady totalnej ignorancji UMiG potrzeb mieszkańców naszej wsi i kolejne wnioski
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 08 gru 2012 - 11:04:12

Panie Robercie jak najbardziej popieram. Niestety mozna zauwazyc tendencje Pana Burmistrza do "niedostrzegania" niekompetencji i bledow osob dzialajacych w jego imieniu. To jest poprostu bulwersujace. Dlatego tak mnie poruszyla sprawa wodociagow w Perceli mimo, ze nie jestem jej mieszkancem. Jak mozna pozwolic aby ludzie pili wode ze skazonych studni??? Jak najbardziej popieram protest. A moim zdaniem pojawila sie jakas dziwna tendencja obwiniania wladz poprzedniej kadencji za bezczynnosc obecnej. Moim zdaniem gdyby Pan Burmistrz nie pozwolil sobie na zatrudnianie nowych kierownikow w jednostkach administracyjnych i wciskanie argumentow (delikatnie mowiac) ze w 2012 nagle wymusily to przepisy ustawy z 2008 r to moze gminne pieniadze poszly by wkoncu na wlasciwe cele zgodne z podstawowymi potrzebami mieszkancow.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.