Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: mierni ale wierni
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 pa 2012 - 23:03:34

Nie gra...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lis 2012 - 07:32:24

5 tys netto ?! łał ... A wśród dodatków - warsztaty gramatyczne gratis confused smiley Zaiste, bogaty ten Kcin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lis 2012 - 11:43:55

warsztaty gramatyczno - ortograficzne, to może ze srodków unijnych by się znalazły, kiedyś pewnie mogłaby sie postarać koleżanka dbająca o dobro koleżanek czy kolegów, żeby nie robili z siebie pośmiewiska



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 15:02 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Obwieszczenie o wynikach wyborów w wyborach
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 lis 2012 - 11:54:59

OBWIESZCZENIE
Gminnej Komisji Wyborczej w Konstancinie-Jeziornie
z dnia 29 października 2012 r.

wynikach wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie w wyborach zarządzonych
na dzień 23 października 2012 r. r. [...]"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 lis 2012 - 14:17:04

Błędy językowe robi niemal każdy. Ja także. Nie założyłem tego wątku, żeby wyśmiewać urzędników czy niezgrabności stylistyczne i składniowe w oficjalnie publikowanych tekstach, tylko z nadzieją, że będzie on inspirował pracowników UMiG do większej dbałości o językową stronę dokumentów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 lis 2012 - 14:54:39

forumowy wątek, jako ..hm ... "inspiracja" dla suto opłacanych urzędników ? z punktu widzenia efektów lepsza byłaby staranna rekrutacja, bo 5 tys netto - to gaża bliska profesorskiej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lis 2012 - 15:22:37

Dziękuję urzędniczce11 za zwróconą uwagę, poprawiłam bez zaglądania do słownika - rozmnożyło mi się "by". Tyle że ja nie tworzę dokumentów urzędowych i nikt mi nie płaci za pisanie, ani czytanie tego co Państwo piszą.

tu - [bip.konstancinjeziorna.pl] sa oświadczenia majątkowe nielicznych osób z kadry zarządzającej UMiG, z wyj. osób, co niedawno podjęły pracę (p. Karaś) są spore
A tu: [bip.konstancinjeziorna.pl] oświadczenia dyrektorów i pracowników jednostek organizacyjnych gminy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 01 lis 2012 - 17:22:14

Zarobki urzędników, jak każdej innej grupy zawodowej (z wyjątkiem grup objętych specjalnymi pozarynkowymi systemami ochronnymi takimi, jak Karta Nauczyciela w szkołach państwowych) - wynikają zazwyczaj z sytuacji na rynku pracy. Jeśli nie wynikają, to dochodzi do tzw. negatywnej selekcji, czyli z zakładu pracy odchodzą jednostki najlepiej wykształcone, najambitniejsze, najbardziej efektywne. Miałem okazję obserwować ten proces np. w kuratorium oświaty.

Nie każdy urzędnik szuka też na posadzie publicznej wysokich zarobków. Koordynując i prowadząc przez wiele lat jako lektor i metodyk kursy językowe (z przetargu) w Ministerstwie Finansów, miałem możliwość spotkać tam wielu młodych specjalistów (prawników, finansistów, audytorów i in.), pracowników służby cywilnej, dla których ministerstwo było miejscem zdobywania wiedzy (liczne szkolenia, programy) i cennych kontaktów. Średnio po 3-5 latach odchodzili do sektora firm.

Zarobki i kwalifikacje urzędników mają raczej niewiele wspólnego z tym wątkiem i wolałbym, żeby na ich temat dyskutowano gdzie indziej, gdyż w przeciwnym razie wątek poświęcony poprawności językowej zamieni się w nagonkę na urzędników, co z pewnością nie było moją intencją.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: mariamaria (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 lis 2012 - 09:09:38

"i nikt mi nie płaci za pisanie, ani czytanie tego co Państwo piszą."


dzięki Bogu, mogłoby się okazac, że chętnych do płacenia za taką ortografię nie ma.

"Średnio po 3-5 latach odchodzili do sektora firm."

toteż ja wytrzymałam niecałe 5 lat. do pewnego momentu lubiłam swoją pracę i nie chodziło tylko o pieniądze. A wracając do tematu - pani moderatorka wypisuje bzdury - zarobki tu w urzędzie są jednymi z niższych - służę konkretami, miałam dwie propozycje z innych gmin, 1 blisko Warszawy, inna daleko, w obu przypadkach propozycje, o czym chyba pisałam, to: 7 200 i 7 500 brutto. Pracownicy, którzy odeszli - nie udawajmy, że ich nie było - dostają średnio 1000 brutto więcej na starcie i to również w urzedzie takim jak ten, czyli gminy lub miasta i gminy. natomiast jesli chodzi o niektórych, sprawdza się stara zasada "mierny, bierny ale wierny", wyłączam kilka osób ze skomplikowaną sytuację zdrowotno - rodzinną, które poznałam i w mojej opinii marnują się w tym urzędzie. Kolejny fachowiec zresztą odchodzi grinning smiley tak ptaszki cwierkają.

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 03 lis 2012 - 18:04:40


maria
" A wracając do tematu - pani moderatorka wypisuje bzdury - zarobki tu w urzędzie są jednymi z niższych - służę konkretami, miałam dwie propozycje z innych gmin, 1 blisko Warszawy, inna daleko, w obu przypadkach propozycje, o czym chyba pisałam, to: 7 200 i 7 500 brutto. Pracownicy, którzy odeszli - nie udawajmy, że ich nie było - dostają średnio 1000 brutto więcej na starcie i to również w urzedzie takim jak ten, czyli gminy lub miasta i gminy.

maria
Dla porównania zarobki urzędników z Sieradza liczba mieszkańców ponad 40000 a Konstancin 17000[www.siedemdni.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lis 2012 - 18:20:04


maria
... miałam dwie propozycje z innych gmin, 1 blisko Warszawy, inna daleko, w obu przypadkach propozycje, o czym chyba pisałam, to: 7 200 i 7 500 brutto. .

maria


Zdaje się nikt Pani nie niewolił, nikt nie błagał o pozostanie, trzeba było iść tam gdzie lepiej płacą. Teraz ludzie często zmieniaja pracę.



PS. Ja też miałam propozycję - zagrania roli Kleopatry. Klawisze cierpliwe, wszystko można wyklepać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 lis 2012 - 18:28:34

Czy ktoś z moderatorów (może Bartek) mógłby wydzielić dyskusję o zarobkach urzędników z wątku o poprawności językowej dokumentów gminnych i przenieść ją do osobnego wątku?

Pomstowanie na zbyt niskie czy zbyt wysokie zarobki urzędników samorządowych miałoby sens, gdyby były one - tak, jak zarobki akademików czy nauczycieli państwowych - ograniczone jakimiś odgórnie narzuconymi tabelami płac. Asystent na uniwerku nadal zarabia niewiele powyżej pensji minimalnej, przez co musi chałturzyć zamiast rozwijać się naukowo. Podobnie, mimo ustawowego zakazu, casus profesora wykładającego na kilku i więcej uczelniach jednocześnie nadal nie jest rzadkością - i jego praca naukowa oraz poziom dydaktyki także na tym cierpią. Średnie zarobki nauczycieli szkolnych nieco się poprawiły - głównie dlatego, że prawie wszyscy są już "mianowani' i 'dyplomowani', ale ten system akurat nie motywuje do niczego (nawet widełki dodatków motywacyjnych zależą bardziej od układu z dyrektorem szkoły i warunków w danej gminie). Te odgórnie narzucone "gorsety" płacowe należałoby moim zdaniem zastąpić systemem punktowym zależnym od rzeczywistych weryfikowalnych wyników uczniów (m.in. rocznej i cyklicznej poprawy wyników w testach zewnętrznych liczonej w zestawieniu ze stanem początkowym; konkursów przedmiotowych, egzaminów państwowych i międzynarodowych, lecz także - aktywności pozalekcyjnej, twórczej, pracy indywidualnej). Nie wiem, czy da się opracować obiektywny system motywacji zawodowej nauczycieli. Natomiast wiem na pewno, że w systemie obecnym nauczyciel po kilku (maksymalnie dziesięciu) latach pracy nie jest już motywowany do niczego (nawet do zbierania durnych kuratoryjnych papierków) i gdyby nie pasja i umiłowanie zawodu wielu "belfrów", nasze szkolnictwo byłoby skończone.

Natomiast urzędnicy startują do konkursów na wolnym rynku i burmistrz sam musi znaleźć złoty środek między doborem odpowiednio przygotowanej, efektywnej, zmotywowanej kadry a możliwościami finansowymi budżetu gminy. Chyba, że założymy, że urząd ma być bezpieczną przechowalnią na 8 godzin dziennie, a wszystkie ważniejsze prace i tak wykonają firmy zewnętrzne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-03 18:33 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: mariamaria (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lis 2012 - 08:09:49

Zdaje się nikt Pani nie niewolił, nikt nie błagał o pozostanie,

owszem - przetrzymana zostałam 3 miesiące, choc prosiłam o mozliwośc odejścia po 1 mies. - pokazac skan mojego wypowiedzenia?

"trzeba było iść tam gdzie lepiej płacą"

toteż poszłam - nie? i płacą - trzykrotnie lepiej

>grinning smiley<
mogę również pokazac pani skan mojego obecnego angażu - proszę dalej zaklinac rzeczywistośc - ale lepiej sie obudzic.
a zarzucając mi kłamstwo stawia się pani ponizej wszelkiego dna intelektualnego.

ale to mnie nie dziwi...
maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-04 08:10 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
W UMiGu już 21. grudnia - i końca Świata nie było...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lis 2012 - 21:52:50

Zarządzenie nr 174/VI/2012
Z dnia 21 grudnia 2012 r. w sprawie powołania zespołu do spraw przyznawania zawodnikom nagród pieniężnych za wybitne wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym

Data publikacji: 2012-11-22
Data aktualizacji: 2012-11-22

[bip.konstancinjeziorna.pl]

W samym dokumencie podpisanym przez Burmistrza jest data listopadowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 lis 2012 - 19:57:57

widać czytają forum, bo poprawione

Opcje: OdpowiedzCytuj
mowa oj(nie)czysta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 lis 2012 - 22:44:26

Dlaczego w BIP używa sie takiego sformułowania?

np. UCHWAŁA NR 299/VI/27/2012
RADY MIEJSKIEJ KONSTANCIN-JEZIORNA

Może byłoby bardziej po polsku:
UCHWAŁA NR 299/VI/27/2012
RADY MIEJSKIEJ KONSTANCINA-JEZIORNY

Chyba nie jest do tego potrzebna specjalna uchwała? Tylko bardziej gramotna redakcja BIP.

taki Milanówek może:
UCHWAŁA Nr 211/XXI/12
RADY MIASTA MILANÓWKA

albo Otwock:
U C H W A Ł A NR XXVII/303/12
R A D Y M I A S T A O T W O C K A

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: mowa oj(nie)czysta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2012 - 22:47:29

Nieraz powodem takiego pisania jest niepewność co do poprawności danej odmiany grinning smiley, więc bezpieczniej nie odmienić (wtedy najwyżej posądzonym można być tylko o niechlujność) grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 lis 2012 - 06:57:23

Rada Miejska Konstancin-Jeziorna: to nazwa oficjalna, wpisana w dokumenty wojewódzkie, powiatowe, sądowe, umieszczona na pieczątkach, w dokumentach finansowych, itp. Jest oczywiście błędna i pokraczna, ale jej zmiana zajęłaby wieki i spowodowała poważne wydatki. To nie BiP, w którym można pośpiesznie coś zmienić czy dodać i udawać, że nie ma sprawy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 lis 2012 - 11:47:21

straszne, co za idiota tak postanowił?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ściaj pobocza, czyli UMiG a mowa ojczysta
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 lis 2012 - 16:37:21

Taka nazwa funkcjonuje od początku samorządności lokalnej w K-J, czyli od 1990 r.
Może Pani Sekretarz będzię pamiętać którz to był?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.