Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2012 - 22:40:03

W sumie o ile pamiętam radni dokonali zwiększenia dochodów i wydatków na sumę 320 tys zł.Dochody 117 mln, więc zmiana wynosi ok 0,003 planu dochodów!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 22:51:27

Zwiększenia dochodów (ze sprzedaży nieruchomości) i wydatków na 300 tys. zł oraz kosmetycznego przesunięcia wydatków o 32 tys. zł z ponad 2,6 mln na odśnieżanie i pielęgnację zieleni na zakup lepszego fotoradaru.

Oczywiście, pan radny Komosa ma rację - to są zmiany kosmetyczne w stosunku do projektu burmistrza - raczej zaznaczenie intencji Rady odnośnie np. ścieżek rowerowych czy melioracji, niż faktyczne istotne modyfikacje. Wczoraj nawet podchodziłem do p. Komosy podczas posiedzenia i pytałem, czy podtrzymuje swój wniosek sprzed paru tygodni i czy próbujemy znaleźć 2-3 miliony na rozpoczęcie budowy gimnastycznej sali w Opaczy w 2013 roku. Odpowiedział mi: Ale skąd je wziąć? Muszę się z nim zgodzić, że nie byłoby to łatwe. Chyba, że sprzedamy ostatnią bardziej wartościową gminną nieruchomość - Cegielnię Oborską, 4 ha między Elsamem a Ronsonem. Tego właśnie chce burmistrz, z przeznaczeniem przede wszystkim na sieci wod.-kan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 gru 2012 - 00:14:58

No to może sprzedać i zrobić ludziom wodę, tyle lat piją świństwo i dzieciakom salę gimnastyczną. Po jaką cholerę trzymać te włości?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 gru 2012 - 23:57:48

Z mediami jest ten problem,że trzeba je przeprowadzić przez prywatne grunty/np SGGW/ a właściciel nie chce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.56.218.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 gru 2012 - 00:29:59



z ponad 2,6 mln na odśnieżanie i pielęgnację zieleni ]
ile w tym to odsniezanie a ile zieleń?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2012 - 11:46:39

Wszystko zależy od ilości śniegu i deszczu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 09 gru 2012 - 12:58:48

Cena tony soli to koszt około 400-500pln +paliwo95 około6pln itd. powinno na kilka zim wystarczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.53.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 gru 2012 - 15:37:17



. Wszystko zależy od ilości śniegu i deszczu.
]
Ja pytałem poważnie...bo raczej kwota na kwiatki jest z góry zaplanowana? Jaka ona jest?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 gru 2012 - 15:58:47

Projekt uchwały budżetowej gminy Konstancin-Jeziorna na 2013 rok, str. 23: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Rozdz. 90003 - Oczyszczanie miast i Wsi w kwocie 2 606 000 zł
Wydatki bieżące 2 606 000,-
Zakup usług związanych z oczyszczaniem miasta i gminy Konstancin-Jeziorna (odśnieżanie i
posypywanie ulic i chodników w czasie zimy, utrzymanie w bieżącej czystości ulic, dróg,
placów, chemiczne i mechaniczne odchwaszczanie poboczy, chodników, dróg, alejek
parkowych), zakupy drobnych nagród rzeczowych dla młodzieży szkolnej w ramach akcji
sprzątania świata, utrzymanie czystości na terenach osiedli, w parkach i skwerach.

W projekcie budżetu ta kwota nie została rozbita w żadnym załączniku na części składowe.

Projekt budżetu ZGK przesłany radnym 20 listopada nie zawiera pozycji związanej z rodz. 90003, co zresztą oczywiste, bo ZGK jest obecnie tylko jednym z możliwych wykonawców zleceń na oczyszczanie miasta i gminy.

Tego samego dnia BRM przesłało także radnym projekty budżetów poszczególnych wydziałów UMiG oraz jednostek gminnych w postaci zdjęć wrzuconych do pdf. Jednak Wydział RIOŚ swojego budżetu w takiej formie nie dostarczył. Z informacji od p. radnej Grażyny Żmigrodzkiej-Konitzer wynika, że przekazał cząstkowe dane w formie wydruku na posiedzeniu Komisji Rolnictwa w środę 5 grudnia (byłem chory, nieobecny). Pani radna obiecała przekazać mi te materiały do skopiowania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.251.169.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 gru 2012 - 23:07:49

A pielęgnacja zieleni miejskiej w jakiej jest przewidziana kwocie? Ile będzie na nowe kapusty i kwiatki sadzone na rondach? Ile będzie na przyszłoroczne świąteczne kandelabry?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 gru 2012 - 21:26:19

Jakieś radykalne zmiany w budżecie nastapiły po sesji, czy projekt przeszedł bez większych poprawek? Nie byłem na sesji i szukam wieści;P

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2012 - 22:16:02

Do zmian przegłosowanych przez komisję budżetu, doszła autopoprawka burmistrza.Autopoprawka powstała na skutek wniosków RIO/izby obrachunkowej/ .Burmistrz obiecał, że w ramach wydatków na modernizację oświetlenia wykonane zostanie oświetlenie w Kawęczynie i Obórkach oraz Skolimowie. Trzymamy za słowo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15 gru 2012 - 16:36:59

No to ja będę monitorował ten temat, gdyż bardzo mnie temat modernizacji oświetlenia w Kawęczynie interesujetongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: robsonrobson (---.182.185.201.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 gru 2012 - 19:09:16

Mam pytanie czy Społeczna Rada Sportu zgłaszała poprawki do budżetu bo zauważyłem że środki na stowarzyszenie są niższe niż w zeszłym roku .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 16 gru 2012 - 20:54:52


pytanie Robsona do Społecznej Rady Sportu
Mam pytanie czy Społeczna Rada Sportu zgłaszała poprawki do budżetu bo zauważyłem że środki na stowarzyszenie są niższe niż w zeszłym roku .

Odpowiedź przedstawiciela Rady: "SRS nie ma uprawnień do zgłaszania poprawek i opiniowania projektu budżetu. Owszem dostrzegamy problem zmniejszenia ilości środków dla klubów sportowych. Natomiast o ich zwiększenie mogła się jedynie ubiegać Komisja BOKiS i do niej należy kierować zapytanie , czemu tego nie uczyniła. Pozdrawiam - Andrzej Zambrowicz wiceprzewodniczący SRS"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 16 gru 2012 - 20:58:06


Mario
No to ja będę monitorował ten temat, gdyż bardzo mnie temat modernizacji oświetlenia w Kawęczynie interesujetongue sticking out smiley

W budżecie nie ma osobnych środków na ten cel, ponieważ p. burmistrz Jańczuk publicznie zobowiązał się, że uzupełnienie oświetlenia o brakujące słupy zostanie zrealizowane z funduszy na bieżące utrzymanie dróg. Powiedział to na posiedzeniiu Komisji Ładu i powtórzył na sesji budżetowej. Ta szufladka jest jednak bardzo pojemna, chętnych wielu, więc tematu trzeba na wiosnę dopilnować, naciskać na realizację obietnicy, dopóki są środki z tego rozdziału.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 11 sty 2013 - 09:40:23

Najbogatsze gminy na Mazowsza:
[warszawa.gazeta.pl]

"Na pierwszym miejscu zestawienia jest Konstancin-Jeziorna z dochodami podatkowymi wynoszącymi 3752 zł na głowę mieszkańca (dane Ministerstwa Finansów za 2011 r.). Gmina ma opinię miejscowości zamieszkanej przez milionerów.
- Mamy też mieszkańców średnio zarabiających i po prostu biednych - mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina. Ale jednak to dzięki tym zamożnym miejscowość znalazła się na czele rankingu. I to właśnie wpływy z PIT stanowią aż 60 proc. dochodów podatkowych Konstancina.."


Statystycznie to może jesteśmy bogaci, w realu inaczej to wygląda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 11 sty 2013 - 10:13:44

ciekawie by wyglądało zestawienie gmin najbogatszych z tymi najszybciej się rozwijającymi...
ciekawie też mogło by wyglądać porównanie struktury wydatków...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 11 sty 2013 - 12:06:44

Jest Ranking Samorządów Zrównoważonego Rozwoju 2011r, który prezentuje te najlepiej rozwinięte w kraju z podziałem na grupy: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie, miejsko-wiejskie i wiejskie. [www.samorzad.lex.pl]

W naszej grupie K-J nie ma i długo nie bedzie. Moim zdaniem nie spełniamy podstawowych kryteriów, na które poniżej organizatorzy zwracaja uwagę,pozwoliłem sobie podkreslić.

"Zestawienie jest próbą prezentacji najlepiej rozwiniętych miast i gmin w Polsce oraz analizy głównych czynników ich rozwoju. Organizatorzy rankingu zaznaczają, że szansę na końcowy triumf mają jedynie te władze lokalne, które racjonalnie wykorzystują gminne zasoby i dysponują wieloletnimi planami na rozwój, które podlegają stałej kontroli realizacji. Nie bez znaczenia jest również poszanowanie środowiska naturalnego"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-11 12:11 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2013
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 11 sty 2013 - 14:46:05



szansę na końcowy triumf mają jedynie te władze lokalne, które racjonalnie wykorzystują gminne zasoby i dysponują wieloletnimi planami na rozwój, które podlegają stałej kontroli realizacji. Nie bez znaczenia jest również poszanowanie środowiska naturalnego
z naszej nieobecności w tym rankingu wynikała by smutna konstatacja, że u nas władze:
- wykorzystują zasoby nieracjonalnie,
- nie mają wieloletnich planów rozwoju czyli...nie ma co kontrolować...
- nie mają poszanowania dla środowiska naturalnego...
Niezależnie w jakiej proporcji poszczególne czynniki składają się na ten nasz niebyt to...konstatacja jest iście przykra sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.