Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Uchwała o KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH - przeczytaj i do 4. kwietnia wyslij uwagi - zobacz na s. 2
25 mar 2013 - 12:48:09
Projekt przygotowywała i poprawiała Komisja BOKiS 11 lutego. Tego dnia był GOTOWY. Urząd potrzebował ponad 6 tygodni, żeby wziąć nasz projekt, wkleić na stronkę gminną i ogłosić konsultacje. Z kolei mieszkańcom Urząd daje na te konsultacje 2 tygodnie, a ponieważ informacja na stronie gminnej już "zsuwa się" w dół (zapewne administrator stronki nie potrafi jej przyczepić u góry) więc mogę się założyć, że będzie widoczna jeszcze przez jakieś dwa dni.

Czy to są właściwe proporcje czasowe i organizacyjne?

Jeszcze jedno - sesja Rady jest 11 kwietnia. Gmina daje czas na konsultacje projektu do 4 kwietnia. Zakładając, że projekt miałby być następnie poprawiany w oparciu o wnioski społeczne, to za późno, żeby złożyć go na sesję kwietniową Rady. Wynika z tego, że uchwała znajdzie się w porządku obrad najwcześniej w połowie maja. Skąd zatem taki krótki termin konsultacji, skoro radni i tak przed 11 kwietnia nie zajmą się uwagami mieszkańców do projektu?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-25 12:50 przez Tomasz Zymer.
Re: Uchwała o KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH - przeczytaj i do 4. kwietnia wyslij uwagi - zobacz na s. 2
22 kwi 2013 - 11:39:39
i jak tam ten temat postępuje?

ja coś zacytuję...


Szeroką możliwość uczestnictwa w życiu publicznym stwarzają konsultacje, ich powszechny i publiczny charakter. Jest to zarówno zasięganie opinii, jak i dyskusja, edukacja społeczna, kształtowanie poglądów i postaw.
Konieczne jest takie postępowanie, by każdy uczestnik konsultacji był przekonany, że nawet wtedy, gdy w podjętych decyzjach nie znajdzie odbicia swej opinii - nie stracił czasu, nie został zlekceważony. Poglądy nie przyjęte również nie pozostają bez wpływu - są bowiem sygnałami, które dotarły w pole widzenia..
Oczywiście nie jest możliwe debatowanie bez końca w każdej sprawie. Nie chodzi przecież o to, by organa władzy państwowej wyręczały się konsultacjami, by szukały w nich alibi przed odpowiedzialnością. Konsultacja winna być ogólnospołecznym pierwiastkiem procesu decyzyjnego, swoistą formą samokotroli czynnika fachowego.
(...)
Dla powodzenia takiej polityki poważne znaczenia mają bezpośrednie kontakty przedstawicieli władzy ze społeczeństwem. Ostatnio jak gdyby osłabła gotowość do otwartej, bezpośredniej rozmowy z....(...)
wiecie skąd to? Referat W.Jaruzelskiego na X Zjazd PZPR (1986)...czyli od lat w tej kwestii władza widzi potrzebę tylko jakby gorzej jest z praktycznym wdrażaniem tej potrzeby w życie ;)
Re: Uchwała o KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH - przeczytaj i do 4. kwietnia wyslij uwagi - zobacz na s. 2
22 kwi 2013 - 12:53:15
Teoretycznie uchwała ma "stanąć" na majowej sesji. Czy tak będzie, dowiemy się niestety dopiero za kilka dni, kiedy dostaniemy materiały na sesję. Ze strony radnych wszystko już przedyskutowane, konsultacje społeczne zakończone, więc chyba urząd nie ma powodu zwlekać.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 62
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017