Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 15
Ośrodek Pomocy Społecznej - odpowiedzi na pisma mieszkańca, zob. na s.13
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 29 lis 2012 - 19:20:00

W czasie kryzysu, kiedy budżet Gminy pozostawia wiele do życzenia, w Ośrodku Pomocy Społecznej następuje reorganizacja. Pani KIEROWNIK zarządzeniem ( statut bez zmian} powołuje nowych kierowników bez konkursu i zmiany statutu. Obecnie kierowników jest pięciu. Dla przykładu:3. Wydział ds. Administracji i Kadr w skład któregow chodzą:
a) pracownik ds. kancelaryjnych i archiwum zakładowego
b) kierowca
c) sprzątaczka
d) pracownik gospodarczy.
Czy do nadzorowania pracy powyższych stanowisk niezbędny jest dodatkowy kierownik ?
Jestem mieszkańcem Konstancina i nie zgadzam się z taką polityką, płacę podatki nie na opłacanie pięciu kierowników dla 21 zatrudnionych pracowników biurowych
Jaki nadzór nad powyższą jednostką sprawuje obecny Burmistrz?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 11:46 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 29 lis 2012 - 20:21:53

Ilu Kierowników????????!!! To w ogromnej Gminie Piaseczno jest 2 dyrektorów i jeden Kierownik a zatrudnionych pracowników 40. Strasznie rozrzutna ta nasza Gmina Konstancin! Widocznie tak się zabezpiecza swoich pracowników przed kryzysem, szkoda że z naszych podatków. Może lepiej by było te pieniądze Panie Burmistrzu przeznaczyć na zbieranie funduszy na nowe przedszkola i żłobki???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 29 lis 2012 - 20:42:31

Pani Michalska, nic dodać nic ująć.
40 pracowników w Piasecznie i 3 zarządzających, jak widać Konstancin zdecydowanie jest na 1 miejscu hot smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 29 lis 2012 - 20:48:44

Ale w takim razie co robi Burmistrz??? Widocznie ma za dużo pieniędzy, tylko mocno mnie zastanawia komu zabierze fundusze żeby opłacić nowych Kierowników w OPS? Może na kanalizację kolejne wsie będą czekały o wiele dłużej???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2012 - 21:22:50

Czytając ten post postanowiłem się zarejestrować, żeby jednak się wypowiedzieć. Co z tym Burmistrz zrobi? Mnie też to ciekawi. Mieszkańcu chyba nikt się na to nie godzi tym bardziej że nie widać, żeby przekładało to się na pracę OPS. Przed wyborami dużo się obiecuje. Jak to bez konkursu? W jednostkach organizacyjnych można zatrudniać Kierowników bez rozpisania konkursu? Tak Sprzątaczka, Kierowca, Pracownik Gospodarczy i pracownik ds. kancelaryjnych i archiwum zakładowego to do prawdy stanowiska wymagające dodatkowego Kierownika ;). Po co Burmistrzowi sprawować nadzór nad OPS-em jak ma tylu sprawujących tam nadzór Kierowników ;) to jednak faktycznie nie jest śmieszne tylko żenujące :/ .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 gru 2012 - 21:46:08

A ciekawe ile wynosi miesięcznie dodatek funkcyjny dla takiego Kierownika?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 02 gru 2012 - 08:42:10

jezeli awansuje sie jakiegos pracownika to konkurs niepotrzebny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 gru 2012 - 11:57:25

Zupełnie tak jak kolejnych 5 Kierowników w tak niewielkiej jednostce organizacyjnej. Zastanawia mnie również fakt, że ponieważ środa jest dniem pracy wewnętrznej Ośrodka, nie można również wtedy złożyć pisma w kancelarii??? Jaka jest zasadność dnia pracy wewnętrznej dla pracownika kancelarii? Fabian zadał ciekawe pytanie, ile wynosi dodatek funkcyjny jednego Kierownika miesięcznie? Zgadzam się w zupełności z Twoją wypowiedzią Fabianie. Miejmy jedynie nadzieje, że Pan Burmistrz zechce faktycznie wyjaśnić sytuację nam podatnikom i czy był świadomy restrukturyzacji w Ośrodku Pomocy Społecznej, która jak czytamy w Zarządzeniu Kierownika weszła w życie z dniem 1 października 2012 r. czyli 2 miesiące temu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 02 gru 2012 - 20:30:57

Pan Burmistrz obiecywał kontorolę nad jednostkami w swojej kampanii wyborczej.
P. Jańczuk posiada wiedzę o reorganizacji przeprowadzonej przez Kierownika OPS i nie odpowiada na pytania.
Zastanawiam się co jest przyczyną braku reakcji osoby, która reprezentuje inetresy mieszkańców naszej Gminy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 02 gru 2012 - 20:53:53

Ile wynosi dodatek funkcyjny - to już pytanie do Burmistrza.
Istotne pytanie - za co dodatek? z mojej wiedzy wynika, że dla przykładu kierownik świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacynego nie jest upoważniony do wydawania decyzji administracyjnych itd. przez Burmistrza.
Więc nasuwa się pytanie - za co jest odpowiedzialny ww. kierownik działu i jakie posiada kompetencje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 gru 2012 - 21:27:01

To za co w takim razie my mieszkańcy płacimy swoimi podatkami i jakie usługi oferują nowi Kierownicy OPS skoro nawet nie podpisują decyzji??? Wiadomo, że przed wyborami obiecuje się dużo. Jak sobie przypominam to obecny Burmistrz miał wiele zarzutów do Pana Burmistrza Skowrońskiego w związku z brakiem sprawowania kontroli nad jednostkami...A na dzień dzisiejszy odnoszę wrażenie, że za byłego Burmistrza kontrola miała miejsce i była bardziej efektywna, a na chwilę obecną wydaje się fikcją. Kapusty w trójkątach i ozdoby to nie wszystko. Gmina musi dobrze funkcjonować a nie tylko wyglądać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2012 - 21:40:04

Stare powiedzenie - Ryba psuje się od głowy. P.S bardzo ciekawy temat, OPS-y działają dopiero od 20stu lat a już wychodzą takie ważne tematy społeczne. Ciekawe jaki będzie koniec tej historii????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 gru 2012 - 22:33:26

W UMiG Konstancina-Jeziorny sprawami OPS zajmuje się II z-ca burmistrza p. Dorota Gadomska

źródło: BIP Konstancina-Jeziorny [bip.konstancinjeziorna.pl]
Dorota Gadomska
II Zastępca Burmistrza


Do zakresu działań II Zastępcy Burmistrza należy:
1) zastępowanie Burmistrza oraz I Zastępcy Burmistrza w okresie ich nieobecności oraz podejmowanie decyzji na podstawie stosownych upoważnień,
2) nadzorowanie:
a) Wydziału Planowania Przestrzennego,
b) Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami,
c) Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa,
d) Biura Informatyzacji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej,
e) Ośrodka Pomocy Społecznej.
3) udostępnianie informacji publicznej,
4) wykonywanie zadań z zakresu kontroli zarządczej wewnętrznej i zewnętrznej w Urzędzie Miasta i Gminy i jednostkach organizacyjnych gminy.
5) wykonywanie innych poleceń służbowych Burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 gru 2012 - 23:54:58

Jednak za całokształt odpowiada Burmistrz. Zarządzenie i nowy regulamin organizacyjny widnieje oficjalnie na stronie internetowej Ośrodka i obowiązuje podobno od 1 października 2012 r. Brak przepływu informacji wśród władz Urzędu? Moim zdaniem dużo tych pytań bez odpowiedzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 gru 2012 - 11:20:25

Jak się przed chwilą dowiedziałam, p. Burmistrz przekazał zadawane przez Państwa pytania do właściwych osób w UMiG i poprosił o wyrażenie opinii.
P. Burmistrz dziękuje mieszkańcom za opinie.
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2012 - 11:32:17

Będę oczekiwał z niecierpliwością na informację w tej sprawie. Myślę, że osoby wypowiadające się oraz czytające ten wątek również :-).
A czy Burmistrz zezwolił może na udzielenie odpowiedzi na pytanie o wysokość miesięcznego dodatku funkcyjnego jednego Kierownika ponieważ jak zauważyłem wiele razy padło tutaj owe pytanie?
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 gru 2012 - 12:36:30

Pani Gadomska jest przełożoną Ośrodka Pomocy Społecznej jednak z tego co mi wiadomo organem wykonawczym w Urzędzie jest Burmistrz i reszta zatrudnionych w nim osób podlega pod Pana Jańczuka. Skoro jest tak zły obieg informacji w Urzędzie sugerował bym aby Pan Burmistrz sprawą zajął się osobiście ponieważ obawiam się, że może się okazać, że kolejne informacje nie dotrą do Pana Jańczuka w drodze powrotnej i sprawa bez oczywiście "złej woli" Burmistrza umrze śmiercią naturalną. A napewno nie było by to w interesie mieszkańców Gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2012 - 17:07:44

Tego również się obawiam Fabianie, aczkolwiek liczę na to, że Pan Burmistrz zechce zająć stanowisko w sprawie i postanowi rzetelnie ją zbadać. Czytałem właśnie wpis w sąsiednim wątku o Parceli i blokadzie ronda. W zestawieniu ze sprawą Ośrodka Pomocy Społecznej sprawa wydaje się jeszcze bardziej bulwersująca. Zastanawia mnie fakt czy Gmina Konstancin-Jeziorna woli inwestować w sprawy i dobro swoich mieszkańców czy wątpliwie potrzebną rozbudowę OPS-u ? Mam pytanie do mieszkańca : napisałeś, że Burmistrz nie odpowiada na pytania. Czy wcześniej były już One Panu Jańczukowi zadawane czy miałeś na myśli to forum? Bo zastanawiam się czy w ogóle faktycznie ktoś ma zamiar coś z tym zrobić?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 gru 2012 - 18:18:31

Przekazałem Państwa wnioski i uwagi członkom Komisji Uzdrowiskowej, Zdrowia i Opieki Społecznej z prośbą o dyskusję i uzyskanie stanowiska burmistrza podczas jutrzejszego posiedzenia. Przypominam, że budżet OPS ma być omawiany o godzinie 18.30 w sali przy ul. Świetlicowej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 03 gru 2012 - 18:19:37

Pytania do Burmistrza były pisemnie zadawane,
W powyższej sprawie - dwukrotnie i do chwili obecnej nie udzielił odpowiedzi.
Więc posiada wiedzę na ten temat już od dłuższego czasu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.