Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415-->
Bieżąca strona: 11 z 15
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: mariamaria (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2013 - 15:23:24

Aha, czyli jak nie zabrania to "hulaj dusza, piekła nie ma", tak?
Audyt był w OPS w 2010 r., niestety nie są to dokumenty jawne, na ile pamiętam przepisy, ale oczywiście nic nie zabrania burmistrzowi komunikowania choby ustnie faktów, niekoniecznie w formie publikowania dokumentów.
Jedyne o OPS w BIP jest tu

[bip.konstancinjeziorna.pl]


maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 17:09:19


Artek_Bartek
Na dzisiejszej Komisji p.Kierownik dementowala wszystkie plotki i sensacje zwiazane z rzekomym zatrudnieniem nowych kierownikow...
Zmienily sie jakies madre przepisy i zamiast bodaj koordynatora do spraw mamy kierownika od tych spraw...
Reorganizacja wymuszona przez zmiane przepisow i...tyle...
O sprawach karnych mowy nie bylo....

Shaina jak czytaliśmy wcześniej w tym wątku Pani Kierownik na posiedzeniu Komisji stwierdziła, że reorganizacja została wymuszona przez zmianę przepisów. W rozporządzeniu jest wykaz stanowisk, natomiast nie jest w nim napisane, że koordynatorzy powinni być zamienieni na Kierowników działów i wydziałów ( ani, że takowe powinny zostać utworzone ). Jest podane jedynie wymagane wykształcenie (wyższe) oraz staż jaki musi być przez te osoby posiadany. Jak wydaje mi się obie sprawy są bardzo istotne. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale każde stanowisko Kierownicze to nie tylko większe wynagrodzenie ale również dodatek funkcyjny, nie wspomnę ewentualnych premiach które o ile dobrze się orientuje są również % wynagrodzenia. Uważam osobiście, że np Kierownik wydziału d.s administracji który ma pod sobą 4 pracowników takich jak sprzątaczka, Kierowca, pracownik kancelarii to lekka przesada, ale opinie na ten temat czytaliśmy już wcześniej więc nie chcę się powtarzać.Poza tym oprócz reorganizacji padło tutaj wiele innych pytań i jak widzę nie tylko mnie interesują odpowiedzi na nie. Pan Burmistrz jest przełożonym Kierownika OPS. W imieniu Burmistrza Kierownik wykonuje powierzone mu zadania. Więc moim zdaniem jest jak najbardziej zasadne kierowanie pytań oraz oczekiwanie nadzoru nad jednostką od Burmistrza Gminy. Jeśli odpowiedzi na zadawane tu pytania nie są dla Ciebie istotne Shine, to nie musisz po prostu czytać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 17:17:55


maria
Aha, czyli jak nie zabrania to "hulaj dusza, piekła nie ma", tak?
Audyt był w OPS w 2010 r., niestety nie są to dokumenty jawne, na ile pamiętam przepisy, ale oczywiście nic nie zabrania burmistrzowi komunikowania choby ustnie faktów, niekoniecznie w formie publikowania dokumentów.
Jedyne o OPS w BIP jest tu

[bip.konstancinjeziorna.pl]


maria

Mario dokładnie ja tak to odbieram " hulaj dusza, piekła nie ma". Dokumenty może nie są jawne ale z tego co się orientuje to chyba powinna być jawna "ocena" wystawiona przez audytora ale muszę to sprawdzić w przepisach ponieważ nie jestem pewien.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 17:41:41

Shaina no muszę Cię rozczarować ponieważ nie przegrałem sprawy w sądzie pracy, nie wiem dlaczego tak trudno jest Ci zrozumieć, że ktoś może być zainteresowany tymi tematami. Oczywiście, że jest wniosek o udostępnienie informacji publicznej ale jest również forum. Równie dobrze ja mógłbym zadać pytani Shaina czy nie jesteś pracownikiem OPS chociaż akurat to nie ma żadnego znaczenia. Jest w tym kraju coś takiego jak wolność słowa i wypowiedzi, proponuję lekturę Konstytucji. Po zatym wszystkie tu przedstawione fakty nie są wytworem manipulacji a wynikają z dokumentów przedstawionych na oficjalnej stronie OPS, MUW, BiP Konstancin czy według Ciebie to jakaś teoria spisku??? Hmm doceniam fakt, że starasz się bronić Pani Kierownik ale niestety fakty mówią same za siebie, nie zależnie od tego kto to by pisał. Nie wiem czy zauważyłaś ale wypowiada się tu wiele osób, mieszkańców, podatników, Radnych - czy według Ciebie wszyscy są zamieszani w teorię spiskową?? Ja osobiście oczekuję faktów, nie obyczajówki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-02 17:50 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2013 - 17:43:09

Shaina normalnie zastanawiam się czy Ty czytasz co piszesz? Krzysztof ma dotacje robić na dom dziecka ( mimo że odprowadza podatki )??? Może faktycznie jako podatnicy zaczniemy sami wszystko finansować a podatki niech idą na zatrudnianie nowych Kierowników bo przeciez nie ma przepisu który by zabraniał zrobienia np 20 stu nowych Kierowników w OPS grinning smiley grinning smiley. Wydaje mi się, że to Twoja wypowiedz Shaina jest żenująca. Nie podajesz żadnych faktów, a jedynie wypowiedź Mari nazywasz nadinterpretacją. Według mnie ( delikatnie mówiąc ) nadinterpretacją jest twierdzenie, że reorganizacje robi się na podstawie wykazu stanowisk. Wybacz ale dla mnie jest delikatnie mówiąc głupotą, żeby Kierownik miał pod sobą 2 pracowników ( jak czytałam 1,5 etatu ) a nad sobą jeszcze zastępce Kierownika i Kierownika. Czyli 3 kierowników do 1,5 etatu szok! Krzysztofie mnie też interesują odpowiedzi na te pytania. Staram się jeszcze mieć nadzieje że Burmistrz faktycznie stara się wyjaśnić sprawę, bo być może nie do końca był poinformowany o tych faktach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2013 - 17:50:50

Hehe co to jest sprawa odwoławcza? Ciekawe nazewnictwo? Dla mnie może pisać sam ksiądz proboszcz jeśli przedstawia fakty. Ale widzę, że Shaina woli telenowele zamiast faktów? Może też się na kierownika w OPS szykuje? Shaina ja już jestem za duży chłopiec żeby mi tu oczy mydlić ale skoro przypomniałaś to czy ktoś już wie na co miały iść te koszty sądowe w budżecie OPS 15 000 ( jak dobrze pamiętam? ) Bo nie doczytałem czy się wyjaśniło już czy ta sprawa karna o pomówienie miała być z budżetu opłacana??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2013 - 18:10:55

A zastanawiam się czy jeżeli Shaina okazałaby się pracownikiem OPS i pisze na forum o zwolnieniu byłego pracownika i fakcie przegrania przez niego sprawy sądowej "odwoławczej" to nie został przekroczony jakiś przepis? Ilu pracowników OPS zostało zwolnionych w ostatnim czasie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 18:17:50

Fabianie wszystko zależy od tego czy się chce sprawę wyjaśnić czy ściągnąć dyskusję na boczny tor ( według mnie ). Dla mnie tez nie ważne jest kto pisze i nie wnikam w to kto się kryje pod nickami. Interesują mnie fakty. Jeśli zechciałby się tu wypowiedzieć były pracownik OPS-u to uważam, że może jeszcze więcej ciekawych rzeczy moglibyśmy się dowiedzieć. Natomiast wydaje mi się, że były pracownik OPS nie jest już osobą publiczną i jego dane podlegały by już ochronie danych osobowych w przeciwieństwie do osób publicznych takich jak Kierownik OPS, pracownicy czy inne osoby zatrudnione jednostkach czy Urzędzie których nazwiska można znaleźć na oficjalnych stronach instytucji. Więc jeżeli pracownik np OPS-u wypowiadałby się i udzielał informacji na temat byłego pracownika OPS to zastanawiam się czy nie naruszyłby przepisów ustawy o ochronie danych osobowych ( ale nie jestem pewien ). Nie wiem ilu pracowników w OPS zostało zwolnionych ale najwyraźniej Shaina ma na ten temat wiele informacji ;-). Mnie bardziej interesują merytoryczne sprawy poruszane na tym forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2013 - 18:20:25

Ile jeszcze można o tym pisać, czy już innych problemów nie ma, tylko w kółko Macieju:dwóch kierowników, zły OPS,niedobra pani Ewa.Burmistrz nic nie robi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 18:23:51


Bogusław Komosa
Ile jeszcze można o tym pisać, czy już innych problemów nie ma, tylko w kółko Macieju:dwóch kierowników, zły OPS,niedobra pani Ewa.Burmistrz nic nie robi.

Panie Bogusławie bo w dalszym ciągu nic nie zostało wyjaśnione niestety. Nie uważam, że OPS jest zły. Według mnie nie mogą wszyscy pracownicy odpowiadać za decyzje Kierownictwa ( reorganizacje, sprawy sądowe i inne tu poruszane wątki ), więc określenie, że cały OPS jest zły uważam za krzywdzący.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-02 18:39 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2013 - 18:33:01

Kierowników 6-ciu a nie 2 tongue sticking out smileyP. Pewnie inne problemy też są, ale puki co czekam aż stare zostaną wyjaśnione, a resztę problemów może wyjaśni audyt w styczniu. Panie Bogusławie niestety według mnie problemu tu poruszane są tak poważne i znaczace, że godne wyjaśnienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 19:24:35

" ps. p. Bogusławie, niczego tu nikt nie wyjaśni, niczego poza własną małością nie udowodni. Ale oczywiście , pisać nikomu zabronić nie można smiling smiley "

Shaina poczytaj własne wpisy to znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie. Shaina, aż tak by Ci zależało na tym aby nikt nic nie udowodnił? Ciekawe dlaczego hmm? Że nikt tu nic nie wyjaśni to nie wątpię, aczkolwiek mam nadzieję, że się mylę i że w odróżnieniu od Ciebie opinia podatników oraz przepisy prawa coś znaczą dla osób zarządzających oraz sprawujących nadzór nad Urzędem i jednostkami. Zastanawiam się tylko skąd Twoje przekonanie, że Burmistrz nie będzie chciał wyjaśnić sprawy, bardzo zastanawiające. Oprócz sarkazmu widzę, że nie wiele masz do zaoferowania, żadnych argumentów? Zastanawiam się tylko dlaczego temat budzi w Tobie taką frustracje ;-)? Masz rację swoją małość udowodnić bardzo łatwo, prawda? Nie odrzucałem pomocy Mani więc nie wiem czemu Shaina wrzucasz wszystkich do jednego worka. Niestety to już nie są czasy komuny, i argumenty "nie bo nie" albo " nie bo nie chce" już nie są wystarczające. Widzę, że bardzo się starasz namieszać, zmienić temat i umniejszyć wszystko co się dzieje ale powiem Ci szczerze, że tak jak mówisz napisać można wszystko człowiek inteligentny odrzuci ziarno od plew i sam wyrobi sobie zdanie. Pozdrawiam serdecznie :-) I jednak bardziej zainteresowany bym był merytoryką.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-02 19:27 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 19:49:36


shaina

krzysztof
Pani Kierownik na posiedzeniu Komisji stwierdziła, że reorganizacja została wymuszona przez zmianę przepisów.

To nie p.kierowniczka tak stwierdziła. Tak stwierdził Artek_Bartek.

Shaina Ty naprawde widzisz tylko to co chcesz zobaczyc? Artek-Bartek poinformowal nas o tym co P. Kierownik stwierdzila na Komisji ehh nie mam sily tlumaczyc Ci wszystkiego, zamiast przeinaczac fakty czytaj dokladnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 20:46:05

I z jakiego przepisu wedlug Pani wynika koniecznosc dopasowania nazw, bo nigdzie nie jest napisane ( jesli dobrze widze )ze nalezy koordynatorow zamienic na kierownikow? Pragne Pani przypomniec ze nadzor nad Ops sprawuje Burmustrz a nie ja. Do reszty Pani wypowiedzi nie bede sie ustosunkowywal poniewaz ja tu zagladam dowiedziec sie konkretow a nie dawac wciagac sie w pyskowke. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2013 - 21:53:35

A co to nie ma wypowiedzi shaine?????? Wpadła narobiła zamieszania i pousuwała???? Ale tu ciekawe rzeczy sie dzieja!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 sty 2013 - 21:55:00

Konto zostało zawieszone.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 02 sty 2013 - 22:01:24

Szkoda, ze niektorzy wpadaja tylko po to zeby narobic zamieszania. Dzisiaj zalozone, dzisiaj zawieszone... A innym sugerowala manipulacje ehh. Ale coz. Moze wreszcie rozmowa bedzie rzeczowa, a nie zaczepki. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 sty 2013 - 04:54:07

Shaina akurat ja nie mam wplywu na decyzje Moderatora. Tak ale zapomnialem, ze wszyscy wedlug Ciebie zaplatani sa w teorie spisku ehh. Poprostu widac niestety, ze Tobie chodzi jedynie o to, zeby kogos zaczepiac, pokrzyczec, zadnych konkretow. Dla Ciebie Shaina zadawanie pytan to kontestacja? Dziwne, ze jeszcze wedlug Ciebie Pan Burmistrz nie jest w spisku, bo audyt zarzadzil. Widac Shaina, ze bardzo chcesz odwrocic uwage od OPS,ale tego dotyczy ten watek. Czytalem wiele watkow na tym forum i bylo tam wiele roznych glosow sprzeciwu i Moderator nie czesto zawiesza konta, wiec chyba o czyms to swiadczy. Mysle ze nie tylko ja to widze. Shaina nie wypisuj mi na priv a to juz nawet nie jest smieszne tylko meczace. Mysle, ze Tego chce nam zaoszczedzic Pan Moderator.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 05:48 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 sty 2013 - 07:48:41


mania
Jak się przed chwilą dowiedziałam, p. Burmistrz przekazał zadawane przez Państwa pytania do właściwych osób w UMiG i poprosił o wyrażenie opinii.
P. Burmistrz dziękuje mieszkańcom za opinie.
m

Jak wynika z wcześniejszej wypowiedzi Mani Pan Burmistrz jest zainteresowany sprawą i jak widzisz, dziękuje mieszkańcom za opinie. Jednakże teraz zastanawia mnie fakt, że osoba tak doskonale poinformowana w ilości i jak rozumiem z Twojej wypowiedzi jakości ( "idiotyczne" ) skarg wpływającej do UMiG na działalność OPS twierdzi, że Pan Burmistrz nie powinien ulegać opinii mieszkańców, to zastanawiam w czyim imieniu się wypowiadasz Shina?
Oj widzę, że dla Ciebie sprawa jest bardzo personalna ponieważ wywołuje u Ciebie aż takie emocje. Nie wiem czemu sugerujesz, że to personalne rozgrywki? Nie masz żadnych innych argumentów? Osoby tu się wypowiadające załączały linki to różnych dokumentów znajdujących się na oficjalnych stronach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Gminy Konstancin czy Ośrodka Pomocy Społecznej. Wypowiedzi zawarte przez te osoby jak również przeze mnie poparte były faktami, jak np budżet OPS, Protokoły z kontroli, wystąpienia pokontrolne,Zarządzenie Burmistrza Gminy wykazy pracowników zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach, zarządzenia Kierownika OPS czy np Statut OPS. A Ty Shaina co masz na poparcie swoich wypowiedzi? Swoje przeczucia czy odczucia? Odnoszę wrażenie, że bardzo starasz się mnie zdenerwować lub sprowokować do czegoś hmm. Muszę Cię jednak rozczarować ponieważ jestem niespodziewanie spokojnym człowiekiem i Twoje "przytyczki" nie budzą we mnie emocji ( przykro mi ? ). Natomiast nazywanie opinii lub skarg mieszkańców Gminy w których interesie działa Burmistrz i pracownicy UMiG oraz jednostek organizacyjnych "idiotycznymi" hmm no muszę powiedzieć, że w moim mniemaniu to delikatnie mówiąc nietakt. Pan Burmistrz jest zobowiązany do rozpatrywania skarg i to określają przepisy prawa - jak się domyślam ( chociaż wydaje mi się, że nawet gdyby takowych nie było to w interesie Gminy byłoby wyjaśnianie takich sytuacji oraz ewentualnych przejawów niezadowolenia społeczności lokalnej względem Kierownika jednostki organizacyjnej działającej w imieniu Burmistrza ). Jak czytaliśmy wcześniej ( w wypowiedzi Marii i nie tylko ) w 2010 r. Pan Burmistrz Skowroński wprowadził audyt do Ośrodka Pomocy Społecznej, więc poprzedni Burmistrzowie również zdawali sobie sprawę nad koniecznością kontroli jednostek. Skoro jak piszesz Shine UMiG jest zasypywany przez skargi na działalność OPS to widocznie jest to potwierdzeniem tego, że mieszkańcy Gminy dostrzegają jakąś wadliwość w pracy tej instytucji lub po prostu osoby na którą pisane są skargi ( nie jestem tak dobrze poinformowany w temacie skarg zasypujących Urząd jak najwyraźniej Pani Shine ).



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 22:54 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 03 sty 2013 - 09:17:22



To nie p.kierowniczka tak stwierdziła. Tak stwierdził Artek_Bartek
Artek jedynie zacytował tu słowa p.kierowniczki...i to wypowiedziane zdaje się również przy kontestującym ten fakt człowiek wielu nicków... ;)
według mnie...skończyć należy forumową dyskusję w tym temacie i cierpliwie poczekać na efekty obiecanych działań (choćby tych o...przekazaniu uwag) Burmistrza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415-->
Bieżąca strona: 11 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.