Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415
Bieżąca strona: 15 z 15
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej - odpowiedzi na pisma mieszkańca, zob. na s.13
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 10 cze 2013 - 20:51:31

Fabianie dawno mnie tu nie było natomiast, skontaktowałem się z osobą zainteresowaną na priv, nie przeczę, że po przestudiowaniu całego wątku dotyczącego OPSu, wiedząc jak ogólnie urzędnicy podejmują decyzje nie czytając lub lekceważąc przepisy prawa ( Mucha - Madonna ) jestem zniesmaczony.
Brak konsekwencji jest porażający, więc nie ma co się oszukiwać, że w tak małym miasteczku jak Konstancin, Pan Burmistrz zareaguje na nieprawidłowości w OPS. Po rozmowie na priv jestem w szoku, jak można po prawomocnym wyroku sądu stwierdzającym, że pracownik został zwolniony nie zgodnie z przepisami kodeksu pracy natychmiast zwolnić go ponownie, całkowicie ignorując przepisy prawa?
Mam nadzieję, że Pan Burmistrz jest świadomy przyczyn i skutków tych decyzji ( ośmieszających wiedzę Kierownika jednostki organizacyjnej ) . Jeżeli jednak jest nie świadomy podejmowanych działań przez podległych bezpośrednio Jemu Kierowników, to przykre w kontekście obietnic przedwyborczych - kontroli nad jednostkami, a jak widać Pan Burmistrz lubi mieć święty spokój i reaguje tylko w sytuacjach większej presji publicznej np: Straż Miejska lub wodociąg na Parceli.

Pytanie do Pana Burmistrza: Czy na stronie BIP Konstancin w zakładce kontrole pojawią się jakieś protokoły z czasów Pana panowania, bo rozumiem, że wynikiem audytu w OPS nie chce się Pan jednak pochwalić - nie ma czym...???. Innych kontroli w UMiG również nie było od początku Pana kadencji ? Czuje niedosyt po zapoznaniu się z zakładką - kontrole. Kto czuwa nad tym co ma się w niej znaleźć? Temat w zakładce dotyczy tylko okresu zarządzania Pana Burmistrza Skowrońskiego ( w tamtym okresie można było chociaż uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania bez względu na to czy pytanie było niewygodne...)
Obecnie nie wiem niczego, BIP również jest nieczytelny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-10 20:57 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej - odpowiedzi na pisma mieszkańca, zob. na s.13
Wysłane przez: mieszkankamieszkanka (85.219.142.---)
Data: 19 lut 2015 - 21:15:05

Witam, co do wcześniejszych wypowiedzi mam pytanie, czy w tym roku w budżecie OPS w Konstancinie również zaplanowanych jest 5 kierowników??? A może wystarczy jeden znający się na rzeczy??? Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej - odpowiedzi na pisma mieszkańca, zob. na s.13
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (5.172.252.---)
Data: 21 lut 2015 - 16:54:20

Mieszkanka z ciekawości przeczytałam cały wątek. Słyszałam wcześniej bardzo złe opinie na temat OPS. Ale tu raczej odpowiedzi nie znajdziesz. Zobacz kiedy były pisane ostatnie wypowiedzi. Osobiście nie znalazłam tu odpowiedzi na postawione zarzuty, a ponieważ mam tez kilka swoich udam sie poprostu na dyzur do Radnego z mojego okregu i to moge poradzic Tobie, jesli też masz jakieś watpliwosci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej - odpowiedzi na pisma mieszkańca, zob. na s.13
Wysłane przez: mieszkankamieszkanka (85.219.142.---)
Data: 22 mar 2015 - 21:18:34

Masz rację, może nowa rada coś zdziała, może w końcu zaczną działać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415
Bieżąca strona: 15 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.