Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415-->
Bieżąca strona: 12 z 15
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 sty 2013 - 19:29:24


maria
Aha, czyli jak nie zabrania to "hulaj dusza, piekła nie ma", tak?
Audyt był w OPS w 2010 r., niestety nie są to dokumenty jawne, na ile pamiętam przepisy, ale oczywiście nic nie zabrania burmistrzowi komunikowania choby ustnie faktów, niekoniecznie w formie publikowania dokumentów.
Jedyne o OPS w BIP jest tu

[bip.konstancinjeziorna.pl]


maria

Mario sprawdziłem to i jednak Shine nie miała racji ponieważ
Art. 7 Konstytucji stanowi, że
" Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. "

Art 8 Konstytucji natomiast :
"
1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. "

Oznacza to, iż organy władzy publicznej nie mogą podejmować działań bez podania podstawy prawnej. Mogą czynić tylko to, co im prawo nakazuje lub pozwala ( jest to zasada legalizmu ). Czyli fakt, że przepis zabraniający reorganizacji w Ośrodku nie istnieje nie oznacza, że mogła Ona zostać przeprowadzona - wręcz przeciwnie - bez podania podstawy prawnej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 19:32 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.180.237.11.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 sty 2013 - 19:50:22


Bogusław Komosa
Ile jeszcze można o tym pisać, czy już innych problemów nie ma, tylko w kółko Macieju:dwóch kierowników, zły OPS,niedobra pani Ewa.Burmistrz nic nie robi.
No właśnie Panie Radny. Po co o tym pisać? Radnych i tak nie interesuje nic co by ich bezpośrednio nie dotyczyło. Kierowniczka dobrze się ma ze swoją niezłą pensją, Burmistrz ma spokój i niezłą kasę do końca kadencji, Radnym bieda też nic nie zrobi....mają swoją dietę, zero odpowiedzialności................a biedny lud? A co tam - pomyśli się o nim przed wyborami ;). A może by tak Panie Radny trochę pokory i chrześcijańskiej uczciwości w stosunku do ludzi którym powinien służyć Ośrodek Pomocy Społecznej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2013 - 20:25:14

Sugeruje pani,że jestem nieuczciwy.Czy każdy radny ma się zajmować OPSem?Ustawodawca tak postanowił,ze radny niewiele ma do powiedzenia.Burmistrzom się nie podoba gdy radni wchodzą w ich kompetencje.Ja mam w swojej kompetencji najważniejszą komisję Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych.Radnych jest 21.Co robią niektórzy inni radni proszę też ich zapytać. Czy w gminie Konstancin-Jeziorna jest 21 radnych, czy Zymer,Komosa,Cieslawski,Magdziarz.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 sty 2013 - 20:45:54

Radni, jakby tak pana posłuchać, panie radny, to NIC nie mogą. To po co w ogóle tam są? Dla reprezentacji? To lepiej hostessy by zatrudnić...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 sty 2013 - 22:17:06


ania

Bogusław Komosa
Ile jeszcze można o tym pisać, czy już innych problemów nie ma, tylko w kółko Macieju:dwóch kierowników, zły OPS,niedobra pani Ewa.Burmistrz nic nie robi.
No właśnie Panie Radny. Po co o tym pisać? Radnych i tak nie interesuje nic co by ich bezpośrednio nie dotyczyło. Kierowniczka dobrze się ma ze swoją niezłą pensją, Burmistrz ma spokój i niezłą kasę do końca kadencji, Radnym bieda też nic nie zrobi....mają swoją dietę, zero odpowiedzialności................a biedny lud? A co tam - pomyśli się o nim przed wyborami ;). A może by tak Panie Radny trochę pokory i chrześcijańskiej uczciwości w stosunku do ludzi którym powinien służyć Ośrodek Pomocy Społecznej?

Dokładnie takie samo wrażenie odnoszę Aniu. Lepiej mieć niezłą kasę i święty spokój, a dla Ludu pozostaną obietnice przedwyborcze ;)...A Ośrodek po co ma służyć Ludziom lepiej niech służy jako niezłe źródło dochodu dla Kierownictwa... Po co więcej pracowników socjalnych lepiej zatrudnić Kierownika dla sprzątaczki i dla pracownika administracyjnego ;)?. A Lud niech się cieszy, że mieszka w Gminie którą stać na zatrudnienie nieporównywalnie większej liczby Kierowników w stosunku do Gmin ościennych??... W razie "wpadek" zawsze można przecież powiedzieć, że niezadowolenie Ludu wynika z tego, że są to personalne porachunki, przepisy były niejasne, nic nie dało się zrobić ;) albo ewentualnie spróbować wmówić że białe jest czarne. To właściwie po co w ogóle sprawować nadzór lepiej kawę wypić w biurze hmm ( niby logiczne ;) )?

Jeśli chodzi o pomysł z hostessami muszę powiedzieć, że jak najbardziej będę "za" hehe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 22:18 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 03 sty 2013 - 22:24:55


Bogusław Komosa
Sugeruje pani,że jestem nieuczciwy.Czy każdy radny ma się zajmować OPSem?Ustawodawca tak postanowił,ze radny niewiele ma do powiedzenia.Burmistrzom się nie podoba gdy radni wchodzą w ich kompetencje.Ja mam w swojej kompetencji najważniejszą komisję Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych.Radnych jest 21.Co robią niektórzy inni radni proszę też ich zapytać. Czy w gminie Konstancin-Jeziorna jest 21 radnych, czy Zymer,Komosa,Cieslawski,Magdziarz.....

Panie Bogusławie zastanawiam się, Radni są po to żeby robić to co "podoba się Burmistrzom " czy po to aby działać w interesie mieszkańców? Rozumiem, że Pan ma w swojej kompetencji bardzo ważną Komisję, ale jak sam Pan stwierdził Radnych jest 21.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 22:41 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2013 - 22:56:13

Panie Bartek jakby pan zdania innych radnych wysłuchał byłbym wdzięczny, np Pauliny Koseckiej,albo Piotra Stankiewicza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2013 - 23:09:01

Radni niewiele mogą zdziałać w związku z powszechnym blokowaniem informacji uzasadnianych ochroną danych osobowych.Tu dochodzi do paranoi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 03 sty 2013 - 23:29:56

Na prośbę Mani o wniosek o informację publiczną"


Burmistrz Gminy 09.10.2012 r.
ul. Warszawska 32
05-520 Konstancin-Jeziorna

W związku z powzięciem informacji o reorganizacji w Ośrodku Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie ul. Rycerska 13 jednostki organizacyjnej Urzędu Gminy Konstancin-Jeziorna. (przy drzwiach do pokoi wywieszone są tabliczki z nazwami Kierowników nowo utworzonych w ośrodku wydziałów) :
1. Kierownik Wydziału ds. Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego i Dodatków Mieszkaniowych
2. Kierownik Wydziału ds. Administracyjnych
3. Kierownik Działu ds. świadczeń z pomocy społecznej
4. Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej
5. Zastępca Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej
W biuletynie informacji publicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin- Jeziorna jak również na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie uzyskuję informację, że Ośrodek działa na podstawie i w oparciu o statut ( Uchwała Nr 426/V/35/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. w sprawie statutu Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie). Z treści Rozdziału 3 .§ 6 w/w dokumentu wynika że:
?1. Pracą Ośrodka kieruje Kierownik zatrudniany i zwalniany przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna.
2. Kierownik jest przełożonym wszystkich pracowników Ośrodka.
3. Kierownik wykonuje swoje obowiązki przy pomocy Zastępcy i Głównego Księgowego.?
W związku z powyższym zwracam się z wnioskiem o udostepnienie informacji publicznej
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r.(Dz. U. Nr 112, poz. 1198 ze zm.) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie:
1. Jakim dokumentem prawnym była przeprowadzona zmiana w Statucie Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie dotycząca ustalenia kolejnej liczby Kierowników w Ośrodku i o udostępnienie tego dokumentu.
2. Kiedy były uchwalone zamiany do statutu z 2009r. bądź nowa uchwała w sprawie statutu Ośrodka.?
3. Jaka jest zasadność tworzenia w Ośrodku nowych wydziałów oraz podwydziałów i powołania kolejnych Kierowników ( co jest niezgodne z obowiązującym Statutem z 2009 r), oraz opłacania Kierowników którym podlegać będzie 1,5 etatu ( Kierownik wydziału ds. świadczeń z pomocy społecznej ). Zastanawiającym jest fakt, iż nie wystarczająca jest dotychczasowa kadra Kierownicza biorąc pod uwagę, że Ośrodkowi Pomocy Społecznej nie przybyło nowych zadań do realizacji i nie została zwiększona liczba etatów. Można domniemywać, że przedmiotowa reorganizacja miała służyć jedynie podniesieniu wysokości pensji przez stworzenie stanowisk kierowniczych wybranym pracownikom., a nie ma żadnego wpływu na lepszą obsługę mieszkańców Gminy korzystających z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej.
Nadmienić należy, że zgodnie z informacją umieszczoną na stronie internetowej opskonstancin.pl zatrudnionych jest 19 pracowników biurowych. Dla porównania w sąsiedniej Gminie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii zatrudnionych jest również 19 pracowników biurowych a jednostką kieruje tylko jeden kierownik
?.




Do wiadomości:
Komisja Uzdrowiskowa,
Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej
Biuro Rady



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 23:34 przez mieszkaniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 04 sty 2013 - 06:47:16

O Shaina juz masz 3 nick gratulacje ;). Shaina ale prosilem o konkrety. Czy cyfra przy Twoim nicku musi siegnac 20 stu zebys napisala cos merytorycznego. To nie forum psychologiczne, na temat jak zamydlic oczy bez faktow tylko Polityka i samorzad. I przestan obrazac osoby wypowiadajace sie na tym forum, bo jednak jakas kulture slowa trzeba zachowac, nawet jak nie ma sie nic konkretnego do powiedzenia. Wniosek konkretny teraz ciekawy jestem bardzo jaka byla odpowiedz Burmustrza i jak w niej zostala rozwinieta odpowiedz na pkt. 3 czyli jaka była zasadność tworzenia nowych wydziałów i podwydziałów...? .Czyli Burmistrz juz od wrzesnial byl swiadomy tematu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 09:07 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 04 sty 2013 - 07:03:06

Oj shaina zapomniałem jeszcze poprosić abyś nie wprowadzała osób czytających to forum w błąd bo Twoja teoria na temat tego, że można było zrobić reorganizację w Ośrodku ponieważ nie ma przepisu tego zabraniającego, niestety padła - zacytowałem zupełną podstawę działania w prawie administracyjnym ( oczywiście przez podanie konkretnych art. z konstytucji - jakbyś niechcący przeoczyła ten fakt ;) ) który stanowi o tym, że " Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. " co oznacza, że organy władzy publicznej nie mogą podejmować działań bez podania podstawy prawnej. Mogą czynić tylko to, co im prawo nakazuje lub pozwala ( jest to zasada legalizmu ). W związku z powyższym chciałem Cie poprosić, że zanim zaczniesz negować wiedzę innych osób wypowiadających się na tym forum w tak ironiczny sposób,żebyś najpierw zapoznała się z tematem o którym piszesz, skoro jesteś tak pewna swojej wiedzy. Ja zanim tu coś przytoczę, a nie jestem pewny to sprawdzam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 07:04 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 04 sty 2013 - 09:08:28

Krzysztof

Niestety, burmistrz nie udzelił mi żadnej odpowiedzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 09:11 przez mieszkaniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 sty 2013 - 10:07:18



Niestety, burmistrz nie udzelił mi żadnej odpowiedzi
na wniosek o dostęp do info publicznej z dn. 9 października? ups...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 sty 2013 - 10:21:00

ok, dziękuję
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 04 sty 2013 - 10:29:25

Mieszkańcu nie może mieć miejsce sytuacja, że wniosek o udostępnienie informacji publicznej pozostaje bez odpowiedzi. Nawet w przypadku odmowy udzielenia takiej informacji zgodnie z ustawą odmowa lub umorzenie postępowania powinno nastąpić w drodze decyzji administracyjnej ( art 16 ust. 1 ustawy o udostępnieniu informacji publicznej ). Ale to też w przypadkach określonych ustawą. Według mnie odpowiedź powinna odnosić się do wszystkich pytań przez Ciebie zadanych. Jak widzę są One wypunktowane. Ustawa określa również terminowość załatwienia sprawy. W ustawie jest również art. stwierdzający, że :
" Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". ( art 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej ).

No to pięknie z tego co czytam wniosek skierowałaś do Burmistrza Gminy. Przecież Pan Burmistrz nie musiał sam sporządzać treści odpowiedzi na powyższy wniosek, wkońcu jest tylu pracowników UMiG oraz Kierowników w Ośrodku Pomocy Społecznej, że może mógł ktoś sporządzić treść odpowiedzi, a Burmistrz po zapoznaniu się z nią, mógł podpisać pismo i przekazać go do Ciebie Mieszkańcu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 10:44 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 sty 2013 - 21:17:47


ania

Bogusław Komosa
Ile jeszcze można o tym pisać, czy już innych problemów nie ma, tylko w kółko Macieju:dwóch kierowników, zły OPS,niedobra pani Ewa.Burmistrz nic nie robi.
No właśnie Panie Radny. Po co o tym pisać? Radnych i tak nie interesuje nic co by ich bezpośrednio nie dotyczyło. Kierowniczka dobrze się ma ze swoją niezłą pensją, Burmistrz ma spokój i niezłą kasę do końca kadencji, Radnym bieda też nic nie zrobi....mają swoją dietę, zero odpowiedzialności................a biedny lud? A co tam - pomyśli się o nim przed wyborami ;). A może by tak Panie Radny trochę pokory i chrześcijańskiej uczciwości w stosunku do ludzi którym powinien służyć Ośrodek Pomocy Społecznej?

Ania przykre to ale podsumowanie bardzo trafne. Po co interesować się przyziemnymi problemami szarej społeczności. Przed wyborami będzie czas na promocje własnych ?osiągnięć?. Kto by się przejmował że w Ośrodku Pomocy Społecznej dzieją się cuda ;) , podawał nam prostym podstawy prawne. Może temat umrze śmiercią naturalną, może mieszkaniec zapomniał że wniosek złożył, może ludzie w zachwycie nad kapustami w donicach przestaną pytać -dlaczego? ? Już w październiku mieszkaniec pytał jaka była zasadność i nie tylko. I dalej władcy Urzędu nie znają na nie odpowiedzi? 4 miesiące od wniosku??? Czy zwykły Lud godnym nie jest aby w swej naiwności zwracać się z pytaniami przed majestaty?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 04 sty 2013 - 21:55:02

może i znają odpowiedź - ja nie znam odpowiedzi
Przykro mi, że gospodarz mojej gminy, lekceważy pytania zadawane przez mieszkańca, żeby rozwiać jego wątpliwości dotyczące ważnych kwestii społecznych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 21:57 przez mieszkaniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.182.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 05 sty 2013 - 00:10:18



może ludzie w zachwycie nad kapustami w donicach przestaną pytać -dlaczego? ? ]
;););) choć osobiście mam nadzieje, ze nasz lud jednak nie taki tepy by sie kapustami zadowolić ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2013 - 08:15:02


mania
19 grudnia mieszkaniec napisał/a/ na PW, że przyśle mi te wnioski (październikowe) do opublikowania i to było na tyle. Mocno padało e-maile snieg przysypał.

O tych poprzednich wnioskach też była mowa, że odpowiedzi UMiG nie wysłał, a jednak kancelaria znalazła i okazało się że "poszły".

Maniu kancelaria sprawdziła, że " poszły", UMiG wysłał, jak rozumiem przez to - Burmistrz odpowiedział - a wiadomo już może dlaczego nie "doszły" ?


mania
Już chyba pisałam, że zadawane przez Panstwa pytania zostały przez Burmistrza wysłane do OPS, aby się do nich ustosunkowała i udzieliła odpowiedzi druga strona. Na razie nie mam informacji co dalej. Myślę ze pisma urzędowe w te i we wte jakiś czas idą, więc musimy sie uzbroić w cierpliwość.
m confused smiley

Uzbroiliśmy się w cierpliwość;) minął prawie miesiąc od kiedy pytania zostały wysłane przez Burmistrza do OPS, czy druga strona uznała już za zasadne, żeby udzielić Burmistrzowi odpowiedzi na zadawane przez nas pytania i chociażby podała już podstawy prawne, czy Burmistrz na odpowiedź od zatrudnionego przez siebie Kierownika czeka jak interesant - miesiąc? A może to taka u nas w Gminie tradycja, że się czeka, aż ktoś zapomni że wnioski złożył, pisma z zapytaniem wysłał ;) ;) ;) No ale chyba w przypadku kiedy pytającym jest Burmistrz, a odpowiadającym podległy mu Kierownik to trochę tradycja powinna być zmodyfikowana ;) ;) ;) a odpowiedzi powinny znaleźć drogę powrotną - jakoś;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2013 - 08:31:01


Artek_Bartek


może ludzie w zachwycie nad kapustami w donicach przestaną pytać -dlaczego? ? ]
;););) choć osobiście mam nadzieje, ze nasz lud jednak nie taki tepy by sie kapustami zadowolić ;)

Artku Lud nie ;) ale może Władcy Gminy mają inne nadzieje ;);) Może skoro ktoś ich wybrał ...;););)... to zrobi to drugi raz;) - jakoś grinning smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-05 08:36 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415-->
Bieżąca strona: 12 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.