Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 15
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 gru 2012 - 14:56:07

No to jak widzę komisja poważnie podeszła do tematu i wnikliwie badała sprawę budżetu ( w interesie interesanów ). Mieszkańcu jestem ciekawy Twojej relacji z posiedzenia. Mam nadzieje, że nikt Ci ust nie zamknął ;)? O widze jednak, że się coś wyjaśnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 05 gru 2012 - 16:29:21

dla wojewody strona jest gmina i to ona ma mu oddac kase, a czy gmina ja sobie odzyska to jej sprawa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 05 gru 2012 - 17:22:10

Oczywiscie, jesli sa podstawy do zwrotu ale czy w tym przypadku byly? Z drugiej strony interesant nie bedzie odpowiadal za niekompetencje osoby podpisujacej decyzje. Klient nie musi znac przepisow prawa. Zlozyl wniosek, komplet dokumentow. Jesli wszystkie fakty byly znane osobie wydajacej decyzje to z jakiego tytulu wnioskodawca ma zwracac zasilek? Ktos stwierdzil ze mu sie nalezy skladajac podpis pod decyzja przyznajaca. W tym przypadku jak czytamy byla to Pani Michalska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dawnymi czasy w OPSie i nie tylko
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 gru 2012 - 17:34:57

gdy burmistrzem był p. Skowroński

źródło: Nasze Miasto fmk - Luty 2009 [www.nmfmk.pl]
fragmenty odpowiedzi radnych klubów Platforma i Nasza Gmina na list otwarty
(...)
Przez blisko połowę kadencji burmistrz działał w sposób nieskrępowany mając poparcie dwóch klubów tworzących tzw. koalicję i posiadających w radzie większość jednego głosu nad opozycją tworzoną przez nasz klub wraz z klubem Porozumienia Obywateli K-J. Większość naszych, nawet najbardziej zasadnych wniosków była ostentacyjnie przegłosowywana przez koalicję na ?nie?. Przykładem na powyższe jest wniosek o przeprowadzenie audytu finansowego w gminie.
(...)
Ogromne zdziwienie budzi rozbudowana do wręcz monstrualnych rozmiarów i kosztowna obsługa prawna, wspierana dodatkowo zleceniami dla prawników zewn ętrznych, w zestawieniu z duża ilością i wartością przegranych przez burmistrza spraw sądowych. Brak jest ze strony burmistrza całego szeregu działań inwestycyjnych (np. dotyczących modernizacji i rozbudowy gminnej bazy przedszkolnej), organizacyjnych (np. brak aktualizacji projektu organizacji ruchu drogowego, komunikacji publicznej z sołectwami) i społecznych (budząca społeczne zastrzeżenia działalność OPS). Zajmując powyższe stanowisko oświadczamy, że intencją naszą jest poinformowanie wyborców o zasadach i realiach pracy samorządu. Zdecydowanie sprzeciwiamy się treści ?listu otwartego?burmistrza jako dezinformującego czytelników co do pracy jego organów. Domagamy się jawności i przejrzystości w działaniu organu wykonawczego gminy oraz przestrzegania prawa i zasad współpracy określonych w ustawie o samorządzie gminnym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 05 gru 2012 - 18:19:39

Jednak z tego co mi wiadomo Burmistrz Skowronski wprowadzil audyt do Osrodka Pomocy Spolecznej pod koniec swojej kadencji tj w listopadzie 2010 r. Czemu nie mozemy znalezc wynikow tego audytu na BIP? Chyba nie jest On tajemnica?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 gru 2012 - 19:52:21

Maniu Pan Burmistrz Skowroński swoją kadencję ukończył 2 lata temu.Chyba nie będziemy go winić za obecne nieprawidłowości w OPS. Jak czytamy zarządził audyt tylko nie zdążył go rozliczyć jak rozumiem? No właśnie może by nam udostępnić wyniki audytu z listopada 2010 r.? A może Radni mogli by dotrzeć do tego audytu i opublikować jego treści, bo na Urząd chyba nie ma co liczyć jak widze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 05 gru 2012 - 20:29:21

Fabianie zgadzam się z Tobą w całości i podpisuję pod prośbą o wyniki audytu zarządzonego przez Pana Skowrońskiego. Mam nadzieję, że Pan Burmistrz tak wnikliwie i rzetelnie zbada działalność OPS jak wczoraj Komisja ( pod przewodnictwem Pana Skowrońskiego) badała sprawę budżetu Ośrodka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 gru 2012 - 06:53:06

Pani maniu, w moim mniemaniu, wciąż żyje Pani poprzednią kadencją.

W odpowiedzi na Pani prośbę (odbieram jako żądanie)

cyt.


" Mam nadzieję, że "przypadkiem" ktoś mi przysle informacje o które prosiłam:
Kiedy (dokładna data) zostały złożone wnioski o informację do UMiGu ws. OPS, na które nie było odpowiedzi?.
Kancelaria będzie zobowiązana sprawdzić, dlaczego tak się stało.

Pismo/ wniosek z zapytaniem do UMiG składa się w kancelarii i urzędnik przybija pieczęć z datą i o te daty mi chodzi

pismo złozone na dziennik "nabiera mocy urzędowej" i korespondent powinien w ustawowym czasie dostać odpowiedź."



Pismo może także zostać wysłane mailem - z potwierdzeniem odbioru, wtedy jest to dowodem pzryjęcia pisemka przez UMiG. Tam też jest data.

Uważam, że posiada Pani już pełną wiedzę, kto, kiedy i jakie postawił pytania
Odnoszę wrażenie, że bawi sie Pani w dobrą ciocię, proszę mi zaufać, posiadam pełną wiedzę dotyczącą obiegu dokumentów zgodnie z instrukcją kancelaryjną



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-06 07:25 przez mieszkaniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 gru 2012 - 09:42:26


mieszkaniec

Uważam, że posiada Pani już pełną wiedzę, kto, kiedy i jakie postawił pytania
Odnoszę wrażenie, że bawi sie Pani w dobrą ciocię, proszę mi zaufać, posiadam pełną wiedzę dotyczącą obiegu dokumentów zgodnie z instrukcją kancelaryjną

Czyli mam p. Burmistrzowi przekazac, że "mieszkaniec" wysłał pismo dnia niewiadomego i niech sobie poszuka, a jak znajdzie to żeby odpowiedział. Tak?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 gru 2012 - 09:54:44

Szanowna maniu,
Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że burmistrz nie ma kontroli nad korespodnencją przychodządzą do urzędu.
To przykre.
Uważam, że Wojewoda po zapoznaniu się ze sprawą, nie będzie miał problemu z odnalezieniem wniosku w kancelarii UGiM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2012 - 10:29:45

4610 Koszty postepowania sadowego i prokuratorskiego 13,500
Wydatki biezace 13,500
85215 Dodatki mieszkaniowe 265,000
3110 Swiadczenia społeczne 265,000
Wydatki biezace 265,000
85216 Zasiłki stałe 307,900
3110 Swiadczenia społeczne 306,400
Wydatki biezace 306,400
4610 Koszty postepowania sadowego i prokuratorskiego 1,500
Wydatki biezace 1,500


Tak sobie analizuje ten budżet OPS i szkoda, że nie jestem księgowym ( posiadam mała wiedzę na temat planowania budżetu ). Zastanawiam się czy powyższa kwota 13 500 jest z uwzględnieniem 1 500 zł czy oddzielnie. Chciałbym wiedzieć czy w ubiegłorocznym budżecie jak również w latach 2003 do 2010 r. były uwzględniane koszty postępowań sądowych i w jakich kwotach? Na jakie okoliczności są powyższe postępowania?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-06 10:31 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2012 - 10:34:31

85219 Osrodki pomocy społecznej 2,981,925
W TYM PŁACE I POCHODNE: 2 499 017
BIEŻĄCE UTRZYMANIE OSP: 399 358
W tym dotacja z Budżetu Państwa: 139 900


Zastanawia mnie dlaczego tak duże wydatki w porównaniu do pomocy osobom, które muszą być wspierane?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (2.25.158.---)
Data: 06 gru 2012 - 10:39:42

No to niezły bałagan, ja się pod tym nie podpisuje, nie będę płaciła za złe decyzje grupy rządzącej w naszej Gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2012 - 11:29:57

85219 Osrodki pomocy społecznej 2,981,925
W TYM PŁACE I POCHODNE: 2 499 017
BIEŻĄCE UTRZYMANIE OSP: 399 358
W tym dotacja z Budżetu Państwa: 139 900



Bieżące utrzymanie Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Budżecie Ośrodka Pomocy Społecznej ???Czyżby reorganizacja Pani Kierownik obejmowała również wcielenie OSP???. Czy zgodnie z Zarządzeniem ;) ? Jaki to numerek Zarządzenia ponieważ tej rewelacji nie mogę odnaleźć na BIPie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 gru 2012 - 11:41:25

Pewnie przejezyczenie. Straże Pożarne (OSP) są w innej przegrodce budżetu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2012 - 11:46:50


mania
Pewnie przejezyczenie. Straże Pożarne (OSP) są w innej przegrodce budżetu.

A to nie ma nie ma jeszcze Kierownika wydziału ds. sprawdzania pism publicznych w OPS ;) ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-06 11:47 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 gru 2012 - 11:48:20


mieszkaniec
Szanowna maniu,
Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że burmistrz nie ma kontroli nad korespodnencją przychodządzą do urzędu.
To przykre.
Uważam, że Wojewoda po zapoznaniu się ze sprawą, nie będzie miał problemu z odnalezieniem wniosku w kancelarii UGiM

Do urzędu przychodzą tony korespondencji, byłoby łatwiej znaleźć gdyby była znana data.

Rozumiem, ze przyjedzie Wojewoda zasiądzie w kancelarii i sliniac palec będzie przewracal kartki księgi z korespondencja aż znajdzie pismo mieszkańca ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (2.25.158.---)
Data: 06 gru 2012 - 11:53:16

Krzysztof nie poddawaj głupich pomysłów bo zaraz Pani Kierowni naprawi to niedopatrzenie i pojawi się kolejny Kierownik a to już będzie ilu? bo straciłam rachubę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 06 gru 2012 - 11:55:08


mania

mieszkaniec
Szanowna maniu,
Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że burmistrz nie ma kontroli nad korespodnencją przychodządzą do urzędu.
To przykre.
Uważam, że Wojewoda po zapoznaniu się ze sprawą, nie będzie miał problemu z odnalezieniem wniosku w kancelarii UGiM

Do urzędu przychodzą tony korespondencji, byłoby łatwiej znaleźć gdyby była znana data.

Rozumiem, ze przyjedzie Wojewoda zasiądzie w kancelarii i sliniac palec będzie przewracal kartki księgi z korespondencja aż znajdzie pismo mieszkańca ...


Pracownicy Wojewody znają instrukcję i wiedzą jak dotrzeć do dokumentów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 06 gru 2012 - 11:58:52

"Radni otrzymali budżet OPS drogą mailową w dniu 20 listopada w następującej formie:" - Jak wynika z wypowiedzi P. Zymera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.