Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 23:11:24

Jutro o godz. 13:30 w sali posiedzeń Rady Miejskiej przy ul. Świetlicowej 1 odbędzie się szkolenie dla przewodniczących Okręgowych Komisji Wyborczych w sprawie przeprowadzenia wyborów do MRM, które odbędą się już za tydzień smiling smiley

Z informacją w UMiG jest tak, że szkoła przy Mirkowskiej dowiedziała się dopiero dzisiaj o szkoleniu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 23:22:06

Tomaszu, - nie tylko szkoła przy Mirkowskiej się dziś dowiedziała, gdyż z adresów w mailu jasno wynika, że do wszystkich szkół ta informacja została wysłana w piątek po 16ej, a zatem zapewne dopiero dziś odebrana.

PS. Przepraszam, że nie oddzwoniłem dzisiaj - prosto z lekcji pojechałem na warsztaty do Mirkowa, a stamtąd wieczorem znów do pracy. Skontaktuję się jutro. Dziękujemy za plakaty w szkole i za całą akcję informacyjną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 15 pa¼ 2012 - 23:37:33


Tomasz Zymer
Dziękujemy za plakaty w szkole i za całą akcję informacyjną.

W piątek Młodzieżowa Rada dzielnicy Wola chciałaby odwiedzić konstancińskie szkoły i zachęcić uczniów do udziału w wyborach, a także porozmawiać na temat ich doświadczenia w działalności w MRM. Jesteśmy na etapie ustalania harmonogramu wizyty. Miejmy nadzieję, że się uda.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 00:38:38

Wybory już we wtorek, najpóźniej do 1 listopada poznamy oficjalne wyniki wyborów.
Natomiast wczoraj odbyło się szkolenie ws. wyborów dla przewodniczących OKW.

Po wyborach, a jeszcze przed uroczystą I sesją, chciałbym zorganizować dla nowo wybranych radnych szkolenie z podstaw MRM i warsztaty integracyjne. Tutaj jest raczej pewne, że odbędzie się to bez wkładu finansowego gminy (skoro nie ma pieniędzy na takie inicjatywy, trzeba sobie radzić). Pomoc zaoferowała MRM Warszawa Wola i m.st. Warszawy. Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy chciałoby dla radnych zorganizować warsztaty "Nastolatek w samorządzie" (edycja warszawska).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.33.104.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 00:45:46

A ile to pieniędzy na taki 'wklad' potrzeba? Mam wrażenie, ze nie dawanie tej drobnej kasy (i np.pozostawianie ciasteczek dorosłym radnym) pokazuje, ze to jest inicjatywa tak niektórym potrzebna jak...nie przymierzajac SRS...
Choć moze będzie z tego plus...młodzież zobaczy, ze profitow z tego nie ma żadnych i zostaną ci z serduchem do działania społecznego ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-19 00:46 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 15:55:33


Artek_Bartek
A ile to pieniędzy na taki 'wklad' potrzeba? Mam wrażenie, ze nie dawanie tej drobnej kasy (i np.pozostawianie ciasteczek dorosłym radnym) pokazuje, ze to jest inicjatywa tak niektórym potrzebna jak...nie przymierzajac SRS...
Choć moze będzie z tego plus...młodzież zobaczy, ze profitow z tego nie ma żadnych i zostaną ci z serduchem do działania społecznego ;)

Szkolenie przeprowadzone profesjonalnie przez Fundację Civis Polonus kosztuje chyba ok. 6400 zł, z czego wkład gminy to 5500 zł - ale dokładnie nie pamiętam.
Niezależnie od tego, czy urząd da pieniądze czy nie da - to szkolenie i tak się odbędzie, bo po prostu musi się odbyć ! Nie wyobrażam sobie, żeby nowo wybranych radnych pozostawić bez żadnego zaznajomienia z nowym środowiskiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Młodzieżowa Rada Miejska - info w BIP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 pa¼ 2012 - 20:26:18

W BIP Konstancina-Jeziorny jest zakładka Młodzieżowa Rada Miejska: [bip.konstancinjeziorna.pl]
w której mogą Państwo śledzić komunikaty m.in. o wyborach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 22 pa¼ 2012 - 22:50:40

Oficjalna informacja na stronie gminnej: [www.konstancinjeziorna.pl]

Autorzy do znudzenia powtarzają, że "uczniowie prywatnego gimnazjum nie będą mieli wyboru". Zapomnieli natomiast, że także w Zespołach Szkół nr 2,3,4 (w których liczba gimnazjalistów zameldowanych w gminie i posiadających bierne prawo wyborcze jest co najmniej kilkakrotnie większa, niż w gimnazjum Montessori) oraz w Liceum Reymonta liczba kandydatów jest taka sama lub mniejsza, niż liczba miejsc, co w praktyce oznacza, że dostanie się do MRM każdy kandydat, na którego ktokolwiek zagłosuje.

Trudno uznać tych 29 kandydatów na 24 miejsca za sukces lokalnej demokracji. Jak mówi nasz historyk, rok temu chętnych było znacznie więcej. Później gmina zwlekała z wyborami bez podania powodów, zaś czary goryczy w naszej szkole dopełniły kontakty z Urzędem w związku z akcjami szkolnego wolontariatu.

Jednak liczba kandydatów nie świadczy o jakości wybranej Rady. Życzę przyszłym młodzieżowym radnym, by swoim działaniem wywarli rzeczywisty wpływ na losy naszej gminy i społeczności lokalnych i żeby ich współpraca z "dorosłą" Radą i Urzędem była dla nich powodem do satysfakcji, a nie frustracji. Jak powiedział pewien gimnazjalista No Bell (dawniej Cube): "Gdybym chciał zostać kukiełką, kupiłbym sobie sznureczki."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska - info w BIP
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.130.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 22 pa¼ 2012 - 23:29:40

Kukielka....sznureczki....młodzież na pewno sie tak zmanipulowac nie da....do tego trzeba niestety.... dojrzeć....;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska - info w BIP
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.0.116.---)
Data: 23 pa¼ 2012 - 11:45:28

wybory trwają, byłem tylko w szkole nr 5 przy ul. Szkolnej - zainteresowanie bardzo duże, wszystko świetnie przygotowane smiling smiley


P.S. I sesja ok. 15 listopada, wcześniej profesjonalne szkolenie i warsztaty integracyjne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska - info w BIP
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 16:07:11

A są mężowie lub żony zaufania ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska - info w BIP
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 18:05:51

przecież to nieletnia młodzież! to gdzie im do żeniaczki?! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 29 pa¼ 2012 - 17:26:52

Młodzieżowa Rada Miejska została wybrana. Będzie ich ostatecznie 21: tyle samo, co dorosłych radnych. Uroczyste zaprzysiężenie nowych radnych i pierwsza sesja MRM - we wtorek 6 listopada o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej w Konstancinie-Jeziornie.

Szczegóły: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska startuje ! 23 października wybory !!! smiling smiley
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 29 pa¼ 2012 - 18:33:47



Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 lis 2012 - 17:51:41

Zgodnie z informacją podaną na stronce gminnej tydzień temu, stawiłem się dziś w szkole przy Wojewódzkiej o godzinie 17.00 na uroczystą inaugurację MRM. Stawił się też nowo wybrany radny z naszego gimnazjum (ja go powiadomiłem przez rodziców) oraz pani redaktor z Naszego Miasta (z własnej inicjatywy). Okazało się jednak, że uroczystości nie ma. Andrzej Cieślawski, przewodniczący Rady Miejskiej, wyjaśnił mi przez telefon, że to Tomek Nowicki powiadomił Wydział Promocji o takim terminie, a Wydział zamieścił tę informację na oficjalnej stronie gminnej bez żadnych konsultacji. Informacja zresztą ze strony gminnej w międzyczasie znikła tyle, że... wiele osób zdążyło ją przeczytać i skopiować.

Do Tomka nie mam żadnych pretensji - on mnie osobiście o żadnych terminach sam nie powiadamiał. Wszystko, co wiem, wiem wyłącznie z oficjalnej gminnej strony internetowej. Tomek jest wybitnym społecznikiem, bez jego inicjatywy Młodzieżowa Rada by nie powstała. Mam jednak pytanie: czy każdy mieszkaniec może przyjść do Wydziału Promocji, podać im termin jakiegoś ważnego gminnego wydarzenia, a oni to zamieszczą natychmiast w sieci?

Rozmawiałem też z p. dyrektor szkoły przy Wojewódzkiej (przypadkiem spotkałem ją na korytarzu). Powiedziała mi, że inauguracja miała być dzisiaj, ale tydzień temu została odwołana. Prosiła też mnie (powiedziałem, że jestem radnym) o kontakt z kimś, z kim można negocjować termin takiej inauguracji, bo na sali gimnastycznej odbywa się wiele ważnych zajęć i zawodów i nie chciałaby, żeby dzieci je niepotrzebnie straciły. Podałem zatem telefon pana Cieślawskiego. Okazuje się, że udało mi się w ten sposób nawiązać łączność między gminną szkołą a gminną radą.

Według najnowszych informacji od p. Andrzeja Cieślawskiego, termin inauguracji MRM jest nieznany, ale będzie to zapewne pod koniec listopada.

Ja ze swojej strony przepraszam forumowiczów, że skopiowałem (powyżej z oficjalnej strony gminnej na forum informację, która okazała się niepotwierdzoną plotką. Więcej tego robić nie będę - dam tylko link. Zresztą na stronie gminnej, jak w Ministerstwie Prawdy Orwella, fakty i daty zmieniają się i to, co było napisane parę dni temu, nie było jak wiadomo nigdy napisane, czyli nie istniało. Niestety - od czasu Orwella wynaleziono coś takiego, jak printscreeny, aparaty cyfrowe, archiwizację danych, itp. Nie da się już wszystkiego wrzucić w ogień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-06 18:01 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.20.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 lis 2012 - 23:35:33

Aż sie przykro człowiekowi robi jak takie rzeczy czyta...to dziecko rodziło sie w bólach ale zdaje sie dalej jest nie bardzo chciane....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada Miejska
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 lis 2012 - 17:34:37

Przewodniczący Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna na podstawie § 20 ust.3 Uchwały Nr 87/VI/10/2011 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 31 maja 2011r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie oraz uchwały Nr 160/VI/17/2011 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 29 listopada 2011r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie, uprzejmie zawiadamia o zwołaniu I sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2012r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej 12 w Konstancinie-Jeziornie, z następującym porządkiem obrad:

I. Otwarcie obrad, stwierdzenie kworum.
II. Złożenie ślubowania i wręczenie zaświadczeń.
III. WystÄ…pienie PrzewodniczÄ…cego Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.
IV. WystÄ…pienie Burmistrza Gminy Konstancina-Jeziorny.
V. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
VI. Wybór Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej:
1. Wybór Przewodniczącego
- zgłaszanie kandydatów,
- podjęcie uchwały.
2. Wybór Wiceprzewodniczących:
- zgłaszanie kandydatów,
- podjęcie uchwał.
3. Wybór Sekretarza:
- zgłaszanie kandydatów,
- podjęcie uchwały.
4. Wybór Skarbnika
- zgłaszanie kandydatów,
- podjęcie uchwały.
VII. Zakończenie obrad i ustalenie terminu następnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie.

PrzewodniczÄ…cy Rady Miejskiej
Andrzej Cieślawski

smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Młodzieżowa Rada - I sesja 27 listopada o godz. 14 w ZSnr 1 - Zapraszamy !!! smiling smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 26 lis 2012 - 19:06:04

Jutro pierwsza sesja MRM.

Możemy podziękować panu przewodniczącemu Andrzejowi Cieślawskiemu za jej zwołanie w NAJPÓŹNIEJSZYM możliwym terminie wynikającym z uchwały Rady, w dwa lata po wyborze Rady Miejskiej i półtora roku po podjęciu przez tę Radę uchwały o powołanu MRM, w pełne 30 dni po ogłoszeniu wyników wyborów do MRM.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, obecna MRM nie będzie już miała swojej kontynuacji w kolejnej kadencji Rady Miejskiej. Obie kadencje skończą się równocześnie, co spowoduje, że wraz z nową dorosłą Radą będzie także za dwa lata raczkować nowa MRM. Brak ciągłości władzy jest podstawą sukcesu tych elementów układanki, które w takim systemie ciągłość zachowają i będą mogły sterować zaczynającymi "pracę od podstaw" organami uchwało- i opinio-dawczymi

Również dzięki takiemu rozwiązaniu, MRM zbierze się po raz pierwszy i wybierze swoje prezydium jutro, na dwa tygodnie przed uchwaleniem budżetu na rok 2013 przez dorosłą Radę. Budżet ten zdeterminuje podstawowe inwestycje i działania w dziedzinach, które jak się wydaje bardzo interesują młodzież: sport, komunikacja publiczna, ścieżki rowerowe, baza rekreacyjna w gminie i inne. Czy MRM zdąży choćby pokrótce zabrać głos w tych sprawach? Okaże się to jutro. Po uchwaleniu budżetu będą mogli co prawda także starać się o jego modyfikacje, np. m.in. w celu budowy kluczowych odcinków ścieżek rowerowych (2013 jest rokiem rozstrzygającym pod tym względem ze względu na rozpoczynającą się przebudowę wałów i powstanie projektu mpzp płn.-zach. części miasta).

Mimo wszystko jestem optymistą, jeśli chodzi o rolę MRM w naszej gminie. Młodzi nie pozwolą zrobić ze swojej Rady kwiatka do biurokratycznego kożucha. Sądzę, że mogą istotnie przyczynić się do realizacji wielu ważnych projektów, zaniedbanych od lat, między innymi dlatego, że nie są jeszcze przesiąknięci oportunizmem i stać ich na idealizm.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-26 19:08 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wybrano prezydium MRM
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 lis 2012 - 15:59:56

Przewodniczącym MRM został Kamil Syskowski z Zesp. Szk nr 2
Wybrano 2 wiceprzewodniczÄ…cych :
Patrycję Małczuk (Zesp. Szk. nr 1)
Krystiana Jachacego (Zesp. Szk. nr 5)
oraz sekretarza:
UlÄ™ BartoszewskÄ… (Zesp. Szk. nr 2)
i skarbnika:
Patryka Szewczyka (Zesp. Szk. nr 5)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej - (foto)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 lis 2012 - 20:29:40



Od lewej: Krystian Jachacy (wiceprzewodniczący), Patrycja Małczuk (wiceprzewodnicząca), Ula Bartoszewska (sekretarz), Patryk Szewczyk (skarbnik) i Kamil Syskowski (przewodniczący)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.