Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 07 kwi 2013 - 18:52:19

Nie jestem członkiem tego koła ani partii, ale jako radny z klubu radnych komitetu wyborczego PO wklejam otrzymane dziś zaproszenie:

W imieniu członków Koła Platformy Obywatelskiej RP w Konstancinie-Jeziornie, zapraszam sympatyków i wszystkich zainteresowanych na publiczną prezentację naszego programu pod nazwą ?KONSTANCIN JUTRA?.

Prezentacja, po której przewidujemy dyskusję panelową, odbędzie się 19 kwietnia 2013 r.,
w sali konferencyjnej Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie,
przy ul. Gąsiorowskiego 12/14 o godzinie 17.00

Spotkanie będzie miało charakter otwartej publicznej debaty.

Wśród zaproszonych gości są Posłowie na Sejm RP oraz przedstawiciele Stowarzyszeń działających na terenie gminy.
Również Państwa będzie nam miło gościć.


Z poważaniem

ANDRZEJ CIEŚLAWSKI
Przewodniczący Koła

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 kwi 2013 - 19:37:44

A niby jak sympatycy i zainteresowani mieliby się dowiedzieć, gdyby Tomek nie wykablował - może telepatycznie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 07 kwi 2013 - 21:57:00

Sądzę, że to będzie ogłoszone publicznie na Facebooku i innych stronach. Jest to "otwarta publiczna debata". Dopiero dziś rozesłano pierwsze zaproszenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.148.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 kwi 2013 - 22:16:23

A czy taka debata dotycząca naszego skromnego grajdołka musi/powinna odbywać sie pod logiem jakiejkolwiek partii?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 07 kwi 2013 - 22:48:08

Pewnie nie musi, ale tym razem chodzi o typową prezentację programu lokalnego koła konkretnej partii. Myślę, że dobrze, że zaczynają debatę programową na ponad półtora roku przed wyborami, a nie - na miesiąc przed. Mam nadzieję, że inne grupy i kręgi także wkrótce taką debatę podejmą. Bo chyba nie pójdą do wyborów pod hasłem "My od pana prezesa" albo "my od pana wicepremiera". W najbliższych wyborach będą się liczyły konkretne lokalne sprawy, a nie - rozmaite POPiSy i inne PSLzdury.

Strona lokalnego koła PO jest tutaj: [www.facebook.com] . Na razie pełnego programu na niej jeszcze nie ma, tylko pewne hasła i bieżące tematy. Tym niemniej, jak widać, tam dyskusja już się rozpoczęła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.148.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 kwi 2013 - 23:49:11

Hasła...one są zawsze...chwytliwe...
Osobiście mam nadzieje, ze w najbliższych wyborach najmniej liczyć sie będzie program jakiejkolwiek partii...
A debata ma sens jedynie wtedy, gdy debatują wszyscy a nie jakaś jedna...grupa interesów...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-07 23:50 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 08 kwi 2013 - 00:22:07

Każda grupa jest w jakimś sensie grupą interesów. Ja osobiście lubię korzystać z komunikacji publicznej i wsiadłem do tramwaju klubu PO (parafrazując znaną wypowiedź Marszałka) licząc, że dowiezie mnie do przystanku Uzdrowisko z Prawdziwego Zdarzenia. Dopóki ten tramwaj zdaje się jechać w wymienionym tu kierunku, siedzę w wagonie i płacę za bilet. Gdyby jednak miał gdzieś skręcić - natychmiast wysiadam.

A tak na marginesie: czym różni się program lokalnego koła partii takiej, jak PO, PiS, SLD, PSL, Wielka Polska, Nasza Polska, Najpolściejsza Polska czy też Klub Kopie Psa - od programu lokalnego komitetu wyborczego typu "Nasza Wiocha", "Porozumienie dla Kasy" albo "Wasz Trąbek, nasz Ząbek"? Jeden i drugi zawierają te same podstawowe punkty i problemy. Mnie interesuje realne zaangażowanie w ich rozwiązywanie, rzetelność i skuteczność takich działań, a nie to, jaki numerek ma tramwaj, którym jadę ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 kwi 2013 - 07:34:03


Tomasz Zymer
(...) Mnie interesuje realne zaangażowanie w ich rozwiązywanie, rzetelność i skuteczność takich działań, a nie to, jaki numerek ma tramwaj, którym jadę ;)

mnie też, mnie też !!! Poszłabym ewentualnie na "debatę" organizowaną przez taką partię, która wykazałaby się bodaj jednym konkretnym dokonanym konkretem. Teraz wszystkie koła i partyjki grają w tę samą grę (to-nie-my-to-oni) kwiląc żałośnie pod klątwą "nie-da-się". A niech ich wszystkich zasypie śnieg ze śmieciami, nikt nie zauważy ich zniknięcia smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2013 - 11:44:07


Tomasz Zymer
Strona lokalnego koła PO jest tutaj: [www.facebook.com] . Na razie pełnego programu na niej jeszcze nie ma, tylko pewne hasła i bieżące tematy. Tym niemniej, jak widać, tam dyskusja już się rozpoczęła.

Dobra, niech se będzie, że niby takie uczone koło, że na fejsbuku, a nie gdzie indziej. Ja dostaję wysypki na myśl o społecznościowych portalach. I nie upadłam tak nisko, zeby zalogować się, po to tylko by zobaczyć co zamierza klub i sobie poszczekać lub powyć. Czy mam szansę ujrzeć ten program w innym miejscu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 08 kwi 2013 - 11:49:03

tak, na chwilę przed wyborami. Bo jakoś tak z tą partią jest, że im programy po wyborach znikają coby obywatel nie mógł sprawdzić realizacji smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 08 kwi 2013 - 17:09:43



czym różni się program lokalnego koła partii takiej, jak PO, PiS, SLD, PSL, Wielka Polska, Nasza Polska, Najpolściejsza Polska czy też Klub Kopie Psa - od programu lokalnego komitetu wyborczego typu "Nasza Wiocha", "Porozumienie dla Kasy" albo "Wasz Trąbek, nasz Ząbek"? Jeden i drugi zawierają te same podstawowe punkty i problemy. Mnie interesuje realne zaangażowanie w ich rozwiązywanie, rzetelność i skuteczność takich działań
mnie również!
Od zawsze twierdzę, że na realizację potrzeb lokalnych globalne hasła nie mają wpływu (jeśli mają to często jest on szkodliwy)...
za przeproszeniem zes...ać się musimy wszyscy jednakowo i jakoś to g...o do oczyszczenia doprowadzić...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-08 17:10 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2013 - 17:29:04

Jeszcze - dlaczego fejsbuka olewam:
[technologie.gazeta.pl]

- portal dla popapranych, podobnie jak nasza klasa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.0.---)
Data: 08 kwi 2013 - 18:48:01


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 08 kwi 2013 - 20:51:07

Fejsbuki, platformy, a informacja wisi w Kalendarzu Wydarzeń Konstancin.com Po co szukać daleko?

;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2013 - 21:19:57

widać mi ślepia oslepiło bo nijak nie widzę w kalendarzu - ani na głownej stronie, ani na forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 08 kwi 2013 - 21:55:48


Mania
Czy mam szansę ujrzeć ten program w innym miejscu?

Hammer
tak, na chwilę przed wyborami. Bo jakoś tak z tą partią jest, że im programy po wyborach znikają coby obywatel nie mógł sprawdzić realizacji smiling smiley

Artek Bartek
Od zawsze twierdzę, że na realizację potrzeb lokalnych globalne hasła nie mają wpływu (jeśli mają to często jest on szkodliwy)

Jeśli ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby ściągnąć dokument programowy koła PO z adresu podlinkowanego przez Klaudiusza, to jest to szczegółowy program realizacji potrzeb właśnie wyłącznie lokalnych, na 15 stronach, bez "globalnych haseł", za to z dużą liczbą konkretów (konkretne inwestycje, zadania, terminy). Mogę często nie zgadzać się z p. Cieślawskim w Radzie co do koncepcji bieżącej pracy samorządu, ale program jego koła (który dostałem mailem w styczniu - ten sam, co w linku Klaudiusza) jest moim zdaniem dobry i mogę się pod nim podpisać. Jeśli mam jakieś pytania, to nie o program, tylko o jego realizację (np. co gmina robi teraz w kierunku stopniowego wygaszania uciążliwej produkcji i logistyki - moim zdaniem obecna sytuacja sprzyja ich rozwojowi, a nie wygaszaniu).

Tak czy inaczej, sądzę, że 5% dyskutantów przeczyta uważnie program, a reszta skwituje go nienawistnym komentarzem na tematy partyjno-polityczne, nie zadając sobie nawet trudu sprawdzenia, co tam konkretnie jest napisane. Bo przecież z góry wiadomo, że żydomasonopedałoliberałosłużalczopromoskiewski pomiot (w osobach szanowanych społeczników, mieszkańców naszej gminy, ojców rodzin, praktykujących katolików) niczego sensownego wymyślić nie mógł. I właśnie ze względu na poziom tych dyskusji: odi profanum vulgus et arceo !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 kwi 2013 - 23:07:26

Pzreczytałam u Klaudiusza. Program ambitny. Myślę, że realizacji sprzyjałaby ciągłość władzy w gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.183.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 08 kwi 2013 - 23:54:52

Program u Klaudiusza...ja sie pod nim tez podpisuje! Za wyjątkiem punktu sugerującego jakoby rozpoczęła sie budowa sali gimnastycznej w Opaczy!
Tyle, ze...papierów jak byc powinno to ja juz wiele widziałem....dosc łatwo sie takie dokumenty pisze (tu sporo treści z...ulotek przedwyborczych!) tylko... jakoś cały czas mamy problemy z realizacją konkretów...no, ale jesli juz w 2018 będzie pięknie to ja sie podpisuje tymi recamy i tymi palcyma! ;)
A za ciagloscia to ja zawsze byłem...tyle, ze poprzednia wprowadziła sporo bałaganu a obecna ma szanse wprowadzić nas w stagnację...
Ja jednak zawsze popre...zdrowy rozsądek!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-08 23:56 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 kwi 2013 - 07:37:38


Tomasz Zymer
(...) Jeśli mam jakieś pytania, to nie o program, tylko o jego realizację (np. co gmina robi teraz w kierunku stopniowego wygaszania uciążliwej produkcji i logistyki - moim zdaniem obecna sytuacja sprzyja ich rozwojowi, a nie wygaszaniu).(...)

p. Cieślawski jest przewodniczącym RM, więc po co czytać programy, skoro widać, co gmina robi: przeciwnicy uzdrowiska są - realnie i od lat - kilka kroków przed zwolennikami.
... a co do masonerii, to chętnie bym przystała do jakiejś kameralnej loży wolnomularskiej, głównie ze względu na ich program: wytwarzanie złota z dowolnych minerałów, a nawet z błota; tworzenie homunculusa, przenikanie przez materię oraz długowieczność w młodzieńczym stanie smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 kwi 2013 - 18:31:07

No, no Ola, nie bądź taka cwana. Ja też bym tal chciał.......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.