Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: mariamaria (---.warszawa.vectranet.pl)
Data: 09 kwi 2013 - 19:55:53

Olu,
wszyscy naokoło są templariuszami, poza nami, dobrze, że chociaż to wiemy grinning smiley (za Eco).
a celem: ciągłość władzy.
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 09 kwi 2013 - 21:04:32

Na fejsbukowej stronie "Konstancin Jutra" - zaproszenie na debatę: [www.facebook.com]

Jak widać z nowych logo na tej stronie, w gminie trwają intensywne roboty drogowe, ale sosna, choć częściowo uschła, jeszcze jakoś się trzyma. Są tam też małe ciasteczka w kształcie ludzików - zapewne nimi będą nas częstować podczas debaty w CKiR ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 kwi 2013 - 21:27:50

[www.konstancinjutra.pl] - namiar na stronkę (bez fejsbuka)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 09 kwi 2013 - 21:38:51

Na tej samej stronie podlinkowanej przez Manię dobra wiadomość:

"Jest dofinansowanie na Konstancińskie Centrum Hydroterapii

Zarząd Województwa Mazowieckiego zatwierdził do dofinansowania projekt, który umożliwi budowę nowoczesnego Konstancińskiego Centrum Hydroterapii oraz modernizację i przebudowę Sanatorium Uzdrowiskowego ?Przy Źródle?. Projekt znajdujący się na liście projektów kluczowych otrzyma blisko 7,5 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. ..."

Szczegóły: [www.konstancinjutra.pl]ści-gminne/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 kwi 2013 - 22:15:32

Stronka podana przez Tomka, gdzie mowa o centum hydroterapii jakoś marnie sie otwiera. Trzeba wejść na główną stronę, czyli [www.konstancinjutra.pl] a następnie w zakładkę aktualności gminne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 10 kwi 2013 - 07:43:30

Oj może jakiś czołowy dziennikarz śledczy Konstancina oraz ?wielbiciel? PO wpuścił na stronę jakiegoś wirusa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 19 kwi 2013 - 21:11:10

Mania pewnie napisze więcej, bo ja nie mogłem zostać do końca (byłem przez dwie godziny).

Obecni byli: Wicemarszałek Województwa p. Krzysztof G. Strzałkowski, naczelny lekarz uzdrowiska p. dr Krzysztof Pisz, nasz niezawodny radny Sejmiku Wojewódzkiego (piszę niezawodny, bo niewiele byśmy bez niego w województwie zdziałali) p. Mateusz Baj, pani burmistrz Kazimierz Jańczuk, kilkoro radnych Rady Miejskiej KJ (także opozycyjnych wobec PO) na czele z p. Andrzejem Cieślawskim, przedstawiciele biur poselskich. Posłowie do godz. 19.00 nie dotarli, gdyż w sejmie trwało posiedzenie o zmianach w rządzie.

Prezentacja programu koła PO - zwięzła i sprawna, ale cały ten materiał mogą Państwo znaleźć na stronie Konstancin Jutra, do której link podano powyżej. Była mowa wyłącznie o zadaniach lokalnych, bez żadnych partyjno-rządowych odniesień.
Później p. wicemarszałek chwalił się przebudową ulicy Warszawskiej (droga nr 724) i przekształceniami własnościowymi w Stocerze (nazywał go dumnie z niemiecka "Sztocerem"). Wyjawił też, że województwo zamierza wystąpić ze środków unijnych na lata 2014-20 o fundusze na przebudowę ul. Pułaskiego (droga nr 721) od Piaseczna do Jeziorny z chodnikami, poboczami itp., ale NIE o budowę Trasy Mostowej, bo na to nie uzyska akceptacji społecznej ani uzgodnień środowiskowych na most na Wiśle w rezerwacie. Tak przynajmniej twierdzi pan marszałek. Będziemy się oczywiście przyglądać uważnie wnioskom województwa.

Najważniejsze w tej części debaty, na której byłem, było niewątpliwie wystąpienie dr Pisza, który ostrzegał przed poleganiem na (drastycznie zredukowanych) usługach uzdrowiskowych oferowanych obecnie w KJ i polecał intensywną pracę samorządów wojewódzkich i gminnych nad dywersyfikacją podmiotów oferujących te usługi i nad ich rozwojem, także jeśli chodzi o przywrócenie dawniej funkcjonujących u nas kierunków (laryngologia, rehabilitacja i in.) Twierdził, że jeśli tego nie zrobimy, wkrótce uzdrowisko przestanie istnieć. Emocjonalnymi ale bardzo trafnymi wypowiedziami doprowadził p. wicemarszałka do deklaracji, że kolejna debata NFZ odbędzie się w Konstancinie i to na tyle wcześnie, żeby ewentualnie zdążyć z wnioskami o 3-letnie kontrakty na usługi uzdrowiskowe. Pan dr Pisz żądał, żeby o taki kontrakt wystąpił m.in. przekształcony w spółkę Stocer. Pan marszałek ostrożnie, ale zgodził się na publiczne omówienie tego tematu podczas debaty NFZ w Konstancinie.

Jeśli rzeczywiście debata się odbędzie i temat "zaistnieje", to będzie to wielka zasługa skromnego lekarza, który od miesięcy dobija się do różnych lokalnych podmiotów szukając sposobu na "wskrzeszenie" uzdrowiska (nowe usługi ambulatoryjne i szpitalne, nowe kierunki, więcej podmiotów).

Co było dalej - może Mania napisze. Ja mogę dziś nie być obiektywny z racji dużej gorączki i lekarstw.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 kwi 2013 - 21:49:15

Myślę że zamiast pisania bardziej interesujące będzie nagranie Jackka, który uchwycił bardzo ciekawą wypowiedź dr. Pisza - naczelnego mazowieckiego lekarza uzdrowiskowego (chyba nie pokręciłam tytułu) oraz wicemarszałka Strzałkowskiego.

Dodam, że Burmistrz Jańczuk (odnosząc się do słów dr. Pisza) powiedział, że zamierza działkę gminną przy ul. Wrzosowej przeznaczyć na cele uzdrowiskowe - i zarząd gminy będzie szukał kogoś kto zechce zainwestować w usługi zdrowotne.
Przewodniczący RM a później burmistrz wspomnieli o planach wykorzystania Łąk Oborskich. Ma tam powstać targowisko i tereny rekreacyjne dla mieszkańców i kuracjuszy. W tym celu prowadzono prace melioracyjne. Była także mowa o utworzeniu w porozumieniu z MRM klubu, gdzie młodzież mogłaby bezpiecznie spędzać wolny czas.

To było bardzo ciekawe spotkanie i mam nadzieję, że reaktywowane koło PO, będzie podobne organizowało częściej. Szkoda, że informacja dotarła do garstki osób.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.16.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 19 kwi 2013 - 23:53:35

Ja moze i nudny jestem, ale...realizacja naszych potrzeb nie powinna mieć żadnej zależności od partyjnej flagi czy loga...
Chciałem nawet sie tam wybrać, ale....po co wysluchiwac raz kolejny planów, których realizacja jest jedynie przedwyborczą obietnicą bez jakiejkolwiek gwarancji jej spełnienia?
Osobiście juz nie ufam żadnej partii....marzy mi sie lokalne porozumienie pozapartyjne Koalicji Zdrowego Rozsądku...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 22 kwi 2013 - 21:26:05

Zapraszamy na krótką relację filmową z debaty

Film - [puls-konstancina.blog.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-22 21:26 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
16. maja - Spotkanie z posłem prof. Dariuszem Rosatim
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 maj 2013 - 21:24:49

Koło Platformy Obywatelskiej RP w Konstancinie-Jeziornie zaprasza na spotkanie z Posłem na Sejm RP prof.Dariuszem Rosatim, które odbędzie się 16.maja 2013 r (czwartek) o godz.18.00 w sali Posiedzeń U.M.i G. w Konstancinie-Jeziornie przy ul.Świetlicowej 1.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 16. maja - Spotkanie z posłem prof. Dariuszem Rosatim
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 14 maj 2013 - 16:02:42

to Biuro Rady może wynajmować Salę Posiedzeń na komercyjne wydarzenia?
jaki jest koszt wynajęcia?
po co jest to mieszanie POlityki ze sprawami lokalnymi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 14 maj 2013 - 19:16:09

Przyjdź, zapytaj, może się dowiesz smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 15 maj 2013 - 12:56:02

wątpię, by poseł mi na to pytanie odpowiedział...
a sam się zastanowię jakie zebranie mogę w Biurze Rady zorganizować..i wtedy się okaże czy zostanę potraktowany inaczej i ile mnie to będzie kosztować...

bazując na notce powyborczej na stronie [www.rosati.pl] gdzie poseł napisał, iż jego wybór to


wielkie zobowiązanie wobec Was, a także wobec wszystkich innych mieszkańców powiatów podwarszawskich - i w istocie wobec wszystkich Polaków - do podjęcia intensywnych działań na rzecz koniecznych reform i modernizacji naszej pięknej Ojczyzny.
intensywne działania Pana Posła na naszą rzecz wyglądają mniej więcej tak, że przez pierwszy rok [wiadomosci.gazeta.pl]


24 posłów jak dotąd nie przygotowało ani jednej interpelacji. Są to m.in.: wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO), prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef sejmowej komisji finansów Dariusz Rosati (PO), Jan Tomaszewski (PiS), Franciszek Stefaniuk (PSL) i Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD).
później nieco lepiej...łącznie ma 4 sztuki (choć jedyna 'lokalna' tyczy mostu w Tczewie)
[www.sejm.gov.pl]
niezależnie jego prac nad budżetami wszelakimi (to jego główne kompetencje) to powiem tyle, że zasadności mojej bytności na tym akurat spotkaniu nie widzę...ja z tych (chyba niestety co raz bardziej licznych), którzy dotychczasowymi "dokonaniami" tej formacji na niwie ogólnokrajowej są baaaaardzo rozczarowani...a profesor na tle swoich kolegów raczej się niestety nie wyróżnia...raczej mówi tym samym głosem co jego wszystkowiedzący a niewielerobiący koledzy...
no chyba, że na spotkaniu będzie też jego córka to się wtedy wybiorę ;)



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-15 13:06 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.31.240.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 maj 2013 - 23:26:08

I jak tam się odbyło? Czy wskazano dokonania PO na naszym lokalnym poletku? Ewentualnie przekonano, że już teraz będzie pięknie niezależnie od...dziur w drogach powiatowych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 maj 2013 - 00:16:04


Artek_Bartek
a sam się zastanowię jakie zebranie mogę w Biurze Rady zorganizować..i wtedy się okaże czy zostanę potraktowany inaczej i ile mnie to będzie kosztować...

;)

To spotkanie organizowało biuro poselskie D.Rosatiego, nie koło PO, dlatego nie płacono za wynajęcie sali, bo poseł może...

Jak A_B zostaniesz posłem lub senatorem to też będziesz miał za friko - komunikację także.

Może wtedy przyjdzie córka....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 28 maj 2013 - 13:14:50

poseł zdaje się i owszem może przyjść i powiedzieć 'dajcie mi pomieszczenie' tylko raczej na tego typu wydarzenia ma pieniądze na działanie swego biura...
a ja mam nawet dwie córki ;)
mnie bardziej interesuje uzyskanie jakiegokolwiek info w temacie wcześniej sygnalizowanym


I jak tam się odbyło? Czy wskazano dokonania PO na naszym lokalnym poletku? Ewentualnie przekonano, że już teraz będzie pięknie niezależnie od...dziur w drogach powiatowych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaproszenie od gminnego koła PO na publiczną debatę programową
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 maj 2013 - 18:20:18

wrócił oknem... zgadnijcie kto (nie chodzi o posła)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.