Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 kwi 2013 - 22:45:42

Debata o bezpieczeństwie z mieszkańcami gminy

Komendant Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza 13 maja (poniedziałek) na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu na terenie miasta i gminy. Początek spotkania o godz. 14.

Spotkanie odbędzie się w sali posiedzeń UMiG przy ul. Świetlicowej 1 w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy.



_____________________________________________________________________
Ważne spotkanie, ale termin wybrany niefortunnie - większośc mieszkańców jest w pracy. Poza emerytami i rencistami nikt nie będzie sie naprzykrzał.

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: Maciej ŁabaMaciej Łaba (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 kwi 2013 - 23:19:12

Ja pierdzielę: DLA KOGO JEST TA DEBATA? W poniedziałek o 14.00?


mania
Ważne spotkanie, ale termin wybrany niefortunnie - większośc mieszkańców jest w pracy. Poza emerytami i rencistami nikt nie będzie sie naprzykrzał.

Zastanawiam się, czy to zwykły zbieg okoliczności, czy jednak celowe działanie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-22 23:24 przez manissimus.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.19.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 22 kwi 2013 - 23:59:55

To juz nawet policja ma obowiązek wykonywania jakchs pseudokonsultacji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 kwi 2013 - 22:07:23

Dobrze, że choć jeden mieszkaniec w sile wieku (czy raczej sile młodości) stawi się na spotkaniu wśród zramolałych staruszków. No chyba, że tym co pracują p. Komendant napisze usprawiedliwienie: Jan Kowalski stawił się w dniu.... w celu złożenia wyjaśnień ws. .......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Spotkania konsultacyjne, to pomysł Komendanta stołecznego policji
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 kwi 2013 - 20:33:11

I chwała mu za to, pytanie nadal otwarte kto ustalał terminy, a raczej godziny: kom. powiatowy czy starosta?
niżej tekst skopiowany ze str. [www.policja.waw.pl]

Bezpieczeństwo w powiecie ? debaty społeczne w gminach
Problemy dotyczące bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, te i inne sprawy mogą zgłaszać mieszkańcy powiatu podczas konsultacji społecznych. Pierwsze dwie debaty odbyły się w Górze Kalwarii i Lesznowoli z udziałem m.in. Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Witolda Wójcickiego, Wicestarosty Piaseczyńskiego Pana Marka Gielecińskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Leszka Szcześniaka , władz samorządowych i mieszkańców.
Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ?Razem Bezpieczniej? ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem ?Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015?, którego jednym z priorytetów jest ?Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa?.

Temu celowi służą debaty społeczne realizowane w ramach rządowego programu ?Razem bezpieczniej?, polegającego na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty społeczne na terenie powiatu organizuje Komendant Powiatowy Policji i Starosta Piaseczyński wspólnie z komendantami komisariatów, kierowników posterunków Policji i władz samorządowych poszczególnych gmin. Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją, a mieszkańcami powiatu o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Główna tematyka konsultacji dotyczy zagrożenia przestępczością z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie (kradzież, kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, uszczerbek na zdrowiu, rozboje, bójka lub pobicie, kradzież samochodu), zapobiegania przemocy w rodzinie, poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkania planowane są we wszystkich gminach powiatu. W debatach bierze udział Komendant Powiatowy Policji, Starosta Piaseczyński oraz burmistrzowie i wójtowie gmin. Będą w nich uczestniczyć również komendanci komisariatów i kierownicy posterunków Policji, straży miejskiej, reprezentanci samorządów, instytucji pomocowych, organizacji pozarządowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańcy danego rejonu.

Wczoraj odbyły się już dwa tego typu spotkania, w Górze Kalwarii i w Lesznowoli. Tematyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym była najczęściej poruszana w toczących się debatach. Mieszkańcy gmin Góra Kalwaria i Lesznowola oraz zaproszeni na spotkanie goście zgłaszali swoje liczne uwagi i wnioski dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym budowy czy przebudowy dróg zarówno krajowych jak i lokalnych, odwodnienia pasów drogowych, budowy chodników, sygnalizacji świetlnych. Wiele podnoszonych kwestii dotyczyło zarządców dróg.

Mieszkańcy Góry Kalwarii zgłaszali problem zachowania młodzieży szczególnie wieczorami, gromadzącej się w kilkuosobowych grupach. Często te grupki zachowują się agresywnie w stosunku do innych napotkanych mieszkańców. Z sali padały też pytania dotyczące indywidualnych przypadków i postępowań prowadzonych przez Policję.

Z kolei mieszkańcy Lesznowoli podnosili problemy z nadmierną ilością dzików na terenie gminy. Zwierzęta niszczą uprawy i są często przyczyną wypadków i kolizji. Mieszkańcy Magdalenki wnioskowali o objęcie monitoringiem całej miejscowości i terenów najbardziej zagrożonych przestępczością. Podnoszono też różne kwestie związane z działalnością prowadzoną w Wólce Kosowskiej.

Odbywające się debaty społeczne mają na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Formuła przeprowadzonych debat jest otwarta i przewiduje możliwość składania wszelkich wniosków i uwag przez osoby, które nie mogły być na wczorajszych spotkaniach. Piaseczyńska Policja jest otwarta na współpracę ze wszystkimi podmiotami we wspólnej sprawie, jaką jest poprawa bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
dokonania piaseczyńskiej policji, priorytety
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 kwi 2013 - 20:55:18

Warto poczytać, żeby lepiej się przygotować do debaty

m.in.
Ilu jest policjantów w poszczególnych gminach naszego powiatu,
Liczba interwencji przeprowadzonych przez policjantów za okres od stycznia do września 2012.
Średnia norm odbioru w powiecie piaseczyńskim połączenia na numer 997 i 112 to 6 sekund.
Jaki jest czas reakcji na zdarzenie Komendy Powiatowej Policji
Ile przestępstw wykrytych, ile nie wykrytych
O programach profilaktycznych prowadzonych przez KPP
Sprawy drogowe
O przemocy w rodzinach
i wiele innych ciekawych rzeczy
na str.
[piaseczynskie-rozprawki.blog.onet.pl]

______________________________________________________
Jeśli chodzi o godziny spotkań z mieszkańcami, to my mamy luzik. W innych gminach to były/ będą godziny wcześniejsze: Góra Kalwaria g. 13.00, a Tarczyn - 11.00

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 26 kwi 2013 - 11:55:58

W Konstancinie jest bezpiecznie i to bardzo. Właśnie mi ukradli rower i to z osiedla strzeżonego gdzie jest monitoring i super ochrona. Rower był przypięty stalową linką do stojaka rowerowego w pomieszczeniu garażowym. Pracownik ochrony widział to wszystko na monitorach o godzinie 02:05 Miłośnicy kolarstwa przenieśli go przez płot i spokojnie się oddalili wałem na spacer, ponieważ było dwóch miłośników kolarstwa to ukradli również rower mojemu sąsiadowi. Wiadomość dla miłośników kolarstwa w moim ukradzionym rowerze przy zmianie biegów czasami spada łańcuch, ale jest to do wyregulowania, miałem to właśnie zrobić. Drodzy złodzieje miłej wycieczki rowerowej a ja w majowy weekend wyjdę na piesze wycieczki może gdzieś się zobaczymy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26 kwi 2013 - 23:11:27

Jacku, sytuacja , którą opisałeś upoważnia Ciebie do wystąpienia do firmy ochroniarskiej o zwrot wartości utraconego roweru. Podobnie powinien postąpić sąsiad. Uważam, że firma ochroniarska nie będzie się długo opierała z wypłatą należnośći.
Pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.1.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 kwi 2013 - 17:03:41

A i moze nagranie z monitoringu pomoże policji w odnalezieniu sprawców..
No chyba, ze wiedzą, że cały ten monitoring i ochrona psu na budę skoro nie mieli skrupułów by po 2 w nocy włóczyć się po zamkniętym osiedlu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 27 kwi 2013 - 22:12:33

Mam nagranie z monitoringu a na nim dwóch panów buszuje po osiedlu przez 40 minut a ochrona ??? Na policji byłem dwa razy, aby złożyć zeznania jednak panowie nie mają czasu przyjąć, bo brak ludzi a dziś był jakiś bieg nadwiślański i musieli zabezpieczać. Jutro po Kościele wpadnę na komisariat może znajdą czas. Jeśli nie to dopiero zgłoszę 13 maja, bo trzynastka zawsze była dla mnie szczęśliwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.158.216.1.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 kwi 2013 - 22:34:46

Pamietam, ze swego czasu (podczas debaty w gminie) komendant twierdził, ze nie ma takiegonzgloszenia, którego nie załatwia....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 27 kwi 2013 - 23:14:05


jacekkk
Na policji byłem dwa razy, aby złożyć zeznania jednak panowie nie mają czasu przyjąć, bo brak ludzi a dziś był jakiś bieg nadwiślański i musieli zabezpieczać. .

Ich tam jest 35 sztuk, a nie zostawili nawet jednego do przyjmowania zgłoszeń? Zlituj się, przecież to brednie! Jak mi dwa lata temu zginął (bardzo drogi) rower z hallu szkolnego, też powiedzieli, że nie ma komu przyjąć zgłoszenia, bo jakiś wariat się zabarykadował w mieszkaniu i wszyscy tam są. To jest tylko taki sposób na poprawianie statystyk. Twojego roweru nawet nie spróbują znaleźć, a po co sobie psuć statystyki? Jeszcze ktoś po premii poleci... Moim zdaniem należy nagrać wszystkie rozmowy w funkcji głośnomówiącej, poinformować ich o tym zgodnie z prawem, potem wysłać skargę do Piaseczna albo złożyć ją 13 maja osobiście.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 kwi 2013 - 00:22:28

Gdybyś Jacku mieszkał nie w Kcinie, ale w Piasecznie, to jak czytamy tu: [piaseczynskie-rozprawki.blog.onet.pl]

Czas reakcji na zdarzenie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie to:


1.obszar miejski 19 minut 16 sekund
2.obszar wiejski 20 minut 26 sekund


to zanim złodziej zdążyłby odpiłować linkę, już by go złapali

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 kwi 2013 - 00:45:25

Szkoda zdrowia i czasu na pisanie skarg do Piaseczna. Tam też często "nie ma wolnej załogi".
Złożyć zawiadomienie na piśmie (potwierdzenie na kopii - to chyba jasne) w komisariacie i czekać na rozwój wydarzeń. Sprawa trafi do dzielnicowego, albo do dochodzeniówki (w końcu jest zapis z monitoringu, więc trzeba będzie obejrzeć) i jak będą chcieli, to zaproszą poszkodowanego na złożenie zeznań.

Z kopią potwierdzenia zgłoszenia kradzieży do firmy ochroniarskiej. Jeżeli to mała firma i roszczenie nie będzie duże, to być może szef zechce wyłożyć z własnej kieszeni (a później i tak potrąci to z nawiązką swoim "ochroniarzom" z pensji). Jeżeli większa firma, lub chodzi o większe pieniądze, to przekażą sprawę swojemu ubezpieczycielowi. Ubezpieczyciel pewnie zażyczy sobie jakieś papiery od tego roweru i dużo danych poszkodowanego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 kwi 2013 - 12:19:45

Może rowery były pilnie potrzebne na ten maraton, którego przebieg patrolowali nasi stróże prawa. A ochroniarze takie imprezy wspierają >grinning smiley<

A co to za firma ochroniarska - pytam przez ciekawość, bo powierzyć takiej mienie to jak lisowi kurnik

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13.maja - Komendant Policji zaprasza na debatę o bezpieczeństwie
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 28 kwi 2013 - 21:33:44

Byłem na komendzie złożyłem zawiadomienie o kradzieży, jutro dostarczę zapis monitoringu. Rozmawiałem z ochroniarzem, który tego dnia miał dyżur i jest tak jak napisał czaknoris. Jak mi ochroniarz powiedział ile zarabia to przyznam, że zrobiło mi się przykro i chyba przeznaczę mój rower na straty

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.