Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 maj 2013 - 11:40:59

Budżet gminy z naruszeniem prawa?
W połowie kwietnia Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie negatywnie zaopiniowała sprawozdanie z wykonania budżetu za 2012 rok

[kurierpoludniowy.pl] str. XIV


mimo to nagroda?

LesznowolaNagrody Pulsu Biznesu rozdane
08.05.2013
Filary Polskiej Gospodarki to cieszący się dużym prestiżem ranking dziennika Puls Biznesu, promujący najlepsze firmy i samorządy danego regionu.
Oprócz firm, dziennikarze Pulsu Biznesu wyróżniają również najlepsze samorządy przyznając ich włodarzom tytuły Samorządowego Menedżera Regionu. Wójt Lesznowoli Maria Jolanta Batycka - Wąsik otrzymała to wyróżnienie już po raz drugi.

[www.passa.waw.pl]

Nic z tego nie rozumiem confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 maj 2013 - 11:56:25

Cóż, można jechać szybko i to się wiąże z pewnym ryzykiem. Można jechać ostrożniej i też się dojedzie. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie wlewać paliwa wujkowi do gęby myśląc, że to jest bak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 maj 2013 - 22:40:34

a tak wszyscy wychwalają Lesznowolę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.101.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 12 maj 2013 - 23:14:20

I wg mnie jest za co! Najłatwiej mówić 'nie da się' i wpędzać gminę w stagnację niż szukać rozwiązań proobywatelskich choćby wbrew jakimś nieżyciowym przepisom...
W Lesznowoli jest niewątpliwie inaczej....życie pokaże czy lepiej... Jednak w wielu aspektach są daleko przed nami...i chyba jednak w dużej mierze jest to benefit tego, że tam 1 mandatowe wybory dokonywane są od lat paru a strategia nie tyle nawet jasno określona co konsekwentnie realizowana..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-12 23:15 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: GosiaGosia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 maj 2013 - 01:06:14

Kolejny rok mija i dalej to samo, a miały być"zmiany w dobrym klimacie" .Klimat ciepłych posadek został, a zmian niestety na lepsze niewiele zauważyłam.Natomiast już wiem, i tego niestety doświdczyłam, że niestosowne jest źle mówić o pracy jednostek gminy,lepiej siedzieć cicho i się nie wychylać. A jesli propozycje zmian chcą wprowadzać inne osoby i to za darmo to są od razu "be" i traktowani jak zagrażająca konkurencja. A przecież to nie o to chodzi. Chcemy po prostu,aby za kilka lat żyło nam się tu Wszyskim lepiej, a razem można jednak dużo więcej!!!.

Zachęcam do wsłuchiwania się krytycznych głosów i wyciągania konstruktywnych wniosków na przyszłość, a nie strzelania fochów, bo to nie jest piaskownica, że zabiera się zabawki i goodbye. Za to nagród się nie odbiera!!!

Pozdrawiam,



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-14 01:24 przez Gosia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 maj 2013 - 12:11:47


Gosia
Kolejny rok mija i dalej to samo, a miały być"zmiany w dobrym klimacie" .Klimat ciepłych posadek został, a zmian niestety na lepsze niewiele zauważyłam.Natomiast już wiem, i tego niestety doświdczyłam, że niestosowne jest źle mówić o pracy jednostek gminy,lepiej siedzieć cicho i się nie wychylać. A jesli propozycje zmian chcą wprowadzać inne osoby i to za darmo to są od razu "be" i traktowani jak zagrażająca konkurencja. A przecież to nie o to chodzi. Chcemy po prostu,aby za kilka lat żyło nam się tu Wszyskim lepiej, a razem można jednak dużo więcej!!!.

Zachęcam do wsłuchiwania się krytycznych głosów i wyciągania konstruktywnych wniosków na przyszłość, a nie strzelania fochów, bo to nie jest piaskownica, że zabiera się zabawki i goodbye. Za to nagród się nie odbiera!!!

Pozdrawiam,

Ale o co chodzi?


Gosia Natomiast już wiem, i tego niestety doświdczyłam, że niestosowne jest źle mówić o pracy jednostek gminy,lepiej siedzieć cicho i się nie wychylać.

Nie powinno się oskarżać nie podając konkretów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lesznowola - Budżet gminy z naruszeniem prawa? I nagroda?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 cze 2013 - 22:51:51


Tomasz Zymer
Cóż, można jechać szybko i to się wiąże z pewnym ryzykiem. Można jechać ostrożniej i też się dojedzie. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie wlewać paliwa wujkowi do gęby myśląc, że to jest bak.

Chyba lepiej jechać ostrożnie, bo można dojechać do nikąd.
Jak podaje "Przegląd Piaseczyński" [www.przegladpiaseczynski.pl] na s. 4.

"Coraz większe kłopoty finansowe ma gmina Lesznowola. W poprzednim roku zadłużenie gminy
wzrosło o 36 mln zł i wyniosło łącznie już 85 mln zł."

czyli mierz siły na zamiary... Kilka lat temu w Kcinie też (o ile pamiętam też byla ostra jazda). Ale tegorocznego budżetu RIO nie kwestionowało - jeśli dobrze czytam w uchwale RIO, zadłuzenie na koniec roku ma wynieść 16 872 171, 93 zł

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.