Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 pa¼ 2011 - 23:07:38


INFORMACJA O WYNIKU NABORU
na stanowisko pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
Kierownika
Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na ww. stanowisko wybrana została Pani Beata Kwiatkowska zamieszkała w Boguszowie-Gorcach...


Wiadomość ukazała się 13 października w BIP: [www.konstancin.eobip.pl]

Miejmy nadzieję, że Pani Kierowniczka, będzie miała sporo energii by RiOŚ obudzić z letargu i nie będzie to tak długo trwało jak w wydz Promocji.
- BIP jak leżał, tak leży. Gminna stronka nadal bez zycia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 19:16:02

Co do BIP-u, może najpierw warto byłoby trochę pomyśleć, a może i poczytać na temat, co do którego próbujemy być ekspertem. Może wypadałoby wiedzieć taką choćby normę, że każda instytucja ma wiążące ją krótsze lub dłuższe umowy, których nie da się po prostu przeskoczyć? Może nie warto rzucać inwektyw, skoro nie ma się wystarczającej, wręcz podstawowej wiedzy na dany temat? Krytyka powinna być konstruktywna, poparta wiedzą, a nie służyć wylaniu osobistych animozji i wewnętrznych kompleksów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2011 - 19:36:15

A cóż to za umowy wiążące, co uniemożliwiają uzupełnianie BiPu?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 pa¼ 2011 - 21:15:54

Skrótu "BIP" nie mylimy z "PiS", jednym słowem nie jest to "BiP". Tu również widać niedobory wiedzy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2011 - 21:52:42

Jak informuje ciocia google - Pani Beata Kwiatkowska była organizatorką konkursu ?GÓROM ŚMIECI STOP?, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież z Boguszowic.

Cele konkursu:
? upowszechnienie postaw ekologicznych wśród mieszkańców gminy,

? promocja działań zmierzających do ograniczania powstawania odpadów, głównie opakowaniowych poprzez segregację odpadów oraz stosowanie opakowań wielokrotnego użytku,

? podniesienie poziomu odzysku odpadów na terenie gminy Boguszów-Gorce.

konkurs odbywał się w róznych grupach wiekowych i obejmował: plakat, ulotkę, prezentację multimedialną. Były przewidziane nagrody rzeczowe.
--------------------------------------------------------------
miejmy nadzieję, że p. Beata przeniesie swoje pomysły na konstatciński grunt i zdoła obudzić do działań pracownice swojego wydziału

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2011 - 10:22:18


Cogito
Skrótu "BIP" nie mylimy z "PiS", jednym słowem nie jest to "BiP". Tu również widać niedobory wiedzy.

My nie mylimy. Nie wiem, skąd i przede wszystkim po co w ogóle takie stwierdzenie. Ale najwyraźniej niektórzy są uczuleni na pewne kwestie i wydaje im się, że się wszystko kręci wokół jednego. Trzeba się było naprawdę postarać, żeby akurat z tym skojarzyć.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2011 - 10:24:05


Cogito
każda instytucja ma wiążące ją krótsze lub dłuższe umowy, których nie da się po prostu przeskoczyć?

Oświeć mnie, proszę, co to za umowy uniemożliwiają wypełnianie swoich obowiązków polegających na uzupełnianiu BIPu? (z czym ci się teraz skojarzy ten skrót)?

Bo jak dla mnie to ta wypowiedź pozbawiona jest sensu. A o kompleksach najczęściej mówią ci, którzy sami je mają. Więc bez osobistych mi tu proszę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dolsatbelchatow.pl)
Data: 29 pa¼ 2011 - 18:02:03

Do Bartka (my)

Umiejętność kojarzenia to cecha ludzi błyskotliwych i myślących.
A propos tego ostatniego, formę grzecznościową warto pisać wielką literą (pomimo skaczącego ciśnienia).

Z BIP-em jest pewnie związana umowa, której urząd nie przeskoczy; musi raczej czekać do jej wygaśnięcia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2011 - 18:13:36

Nadal nie rozumiem. Najpierw piszesz, że umowy nie przeskoczy (w tonie stwierdzenia), teraz, że pewnie - to w końcu wiesz, czy tylko chcesz sprawiać wrażenie, że wiesz?

I ponawiam pytanie (ostatni raz, bo do trzech razy sztuka) - jaka to niby umowa uniemożliwia BIPowi być na bieżąco? Czy to umowa, która kazała zatrudnić operatora BIPu bez rąk, przez co nie może wprowadzać tekstów? Czy jakaś tajna klauzula, niezależna od UMiGu, która nakazuje opóźnianie publikacji informacji (ustawowy obowiązek), o tygodnie lub miesiące?

Skoro to taka podstawowa wiedza i najwyraźniej ją posiadasz (tak wynika z pełnych wyższości stwierdzeń i pouczeń pod adresem użytkowników tego forum), to może się podziel z tym zajadłym tuzinkowym tłumem.

Bo na razie robisz to samo, co próbujesz zarzucać innym - uprawiasz pustosłowie i atakujesz ludzi.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dolsatbelchatow.pl)
Data: 29 pa¼ 2011 - 22:38:33

"Bo na razie robisz to samo, co próbujesz zarzucać innym - uprawiasz pustosłowie i atakujesz ludzi" - ileż w tym samokrytycyzmu! Szkoda, że zapominasz o tym, gdy sam zioniesz jadem.


Sam doszedłeś do takich stwierdzeń. Teraz widzisz, jak forumowicze odpierają Wasze posty? Znalazłeś się po drugiej stronie, czyli odbiorcy, tego chłostanego. Jak się czujesz? Widać, że nie tęgo. Pomyśl o tym, gdy opluwasz innych swoją bezpodstawną wyniosłością.

Opcje: OdpowiedzCytuj
BIP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2011 - 22:44:10

do Cogito

Forumowiczom nie chodzi o wygląd strony BIP (czyt. Biuletynu Informacji Publicznej), ale o jego zawartość.
np.
w zakładce sesje RM, w dziale: w dziale "Prawo lokalne"> "Uchwały", dopiero kilka dni temu (21 X) dodano informację o uhwałach na sesjach wrzesniowych. Uchwały są, a protokołów brak. O sesji 13. BIP milczy. Brakuje protokołów z sesji majowych i czerwcowych.

Albo tu [www.konstancin.eobip.pl]
wrzucono decyzję o zatrudnieniu, ale kto ją wydał - BIP milczy

tu z kolei [www.konstancin.eobip.pl]
wiadomo kto wybrał, ale nie wiadomo kiedy.

ProwadzÄ…cy/a/ BIP nie jest maszynÄ… tylko osobÄ… myslÄ…cÄ… (chyba?), widzi co wrzuca i jesli pismo niekompletne, powinien/na/
zwrócic nadawcy do uzupełnienia.

Nie ma się co dąsać na mieszkańców. Może przydałby się w K-J Kodeks etyki pracownika samorządowego , niżej zdanie z pierwszego lepszego - na jaki natrafiłam : [www.brzesko.pl]

Artykuł 11
1. W kontaktach z obywatelami pracownicy samorządowi zachowują się uprzejmie, są pomocni i udzielają odpowiedzi na skierowane do nich pytania wyczerpująco i dokładnie.

Pisanie na forum jest też kontaktem z obywatelem
_________________________________________________________

W jednym z urzędów - mile zaskoczona zaangażowaniem pani w okienku, która pomogła rozwikłać skomplikowaną sprawę, powiedziałam, że jest wspaniałym pracownikiem i chyba pójdę do szefa i pochwalę.
- Ale dlaczego? - powiedziała urzędniczka. - Przecież my jesteśmy po to żeby Państwu ułatwiać życie

Nie wiem jak jest w naszym UMiGu, bo żadnej sprawy mnie dotyczącej nie załatwiałam, niemiłe kontakty z wydz RiOŚ przemilczę, bo dotyczyły gminnej gospodarki odpadami.
Niecierpliwie będę czekać na e-urząd, żeby nie zobaczyć cierpietniczej miny niezadowolonego pracownika samorządowego w kcińskim ratuszu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 01:21:34

Do MANI. A czy naszej władzy jest na rękę żeby mieszkańcy K-J dowiedzieli się za wcześnie co pan B i reszta zamyśla? lepiej dla władzy jak szaraczki dowiedzą się po fakcie to nic na to nie poradzą.Pan B idzie w ślady poprzednika ,powiela jego błędy.Tylko zobaczymy jak długo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2011 - 16:18:22


Cogito
Jak się czujesz? Widać, że nie tęgo.

Zmartwię cię. Widzę jedynie kolejnego pieniacza, który wyzywa innych i próbuje im zarzucać coś, co sam robi (nie wiem, jakiej jesteś płci, więc dla wygody używam męskiej formy gramatycznej). Tacy ludzie nie robią na mnie wrażenia po prawie 9 latach pracy na tym forum. Na marginesie - używanie liczby mnogiej w stosunku do swoich wypowiedzi (nie widzę tu zbyt wielu "forumowiczów odpierających posty") trąci megalomanią.

A co do Biegu Niepodległości - wyszukaj wątek o tym, zamiast pisać w wątku o RiOŚ - gdzie indziej strasznie utyskujesz na to, że w wątkach bałagan i wszystko naraz, a tu robisz IDENTYCZNĄ rzecz. Zastanów się, zanim znów coś komuś zarzucisz, czy się nie ośmieszasz robiąc dokładnie to samo, za co innych próbujesz krytykować.

Dalszy ciąg rozmów o BIPie proszę prowadzić tutaj: [www.konstancin.com]



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-30 16:48 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: SzymekSzymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 17:46:25

Cogito, a ty nie dostajesz przypadkiem gratyfikacji z naszego Urzędu smiling smiley? Urzędnicy są po to by rozwiązywać problemy mieszkańców i by im ułatwiać życie. W naszym urzędzie tego nie widać, a wręcz przeciwnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 18:12:40

Bartku, przykro mi, ale nie zrozumiałeś mojego wpisu. Chodziło o to, że do jednego worka wrzuca się urzędników, dzikie świnie i śmieci, jak w dowcipie Oli, a gdy odwróci się sytuację, autorka dowcipu czuje się obrażona.
Przykro mi, ale chyba nadmierne wzburzenie blokuje TwojÄ… percepcjÄ™. Ale nie dziwiÄ™ siÄ™, wszak od 9 lat bombardujesz na forum.


Zauważyłeś, że wielką literą piszę formę grzecznościową?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 30 pa¼ 2011 - 18:17:14

Masz rację, Szymku, przelewy przychodzą regularnie co miesiąc. Też byś to robił, gdybyś dostawał taaaką kasęsmiling smiley
Zgodzę się jednak, że w sprawie trzeba coś zrobić. Ale krytyka powinna być konstruktywna. Może trzeba podjąć wspólnie jakieś inicjatywy, np.urzędnicy i mieszkańcy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2011 - 18:26:38


Cogito
Zauważyłeś, że wielką literą piszę formę grzecznościową?

Zauważyłem. Zauważyłeś / łaś (nadal nie wiadomo) - że nie używam w swoich ostatnich odpowiedziach na takie błyskotliwe przytyki zaimka drugiej osoby liczby pojedynczej? Nie wiem więc, co chcesz mi zarzucić.

A teraz do rzeczy, czyli do kierowniczki, od tej pory wszystkie wypowiedzi niezwiązane z tematem wątku będą kasowane.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa kierowniczka wydz. RiOÅš
Wysłane przez: RenfriRenfri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 lis 2011 - 10:04:59

Z niecierpliwością czekam na pierwsze widoczne działania Pani Kierownik.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.