Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lip 2013 - 21:56:59

oh, babet, przemawia przez Ciebie mondrość wieków, no wiesz, demokracja się kiwa już od starożytności, ale nic lepszego jeszcze nie wymyślono drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 11 lip 2013 - 22:28:20


babet


z tym, że właściwym adresatem są burmistrz i starosta, a nie - firmy, które działają w ramach obowiązujących decyzji.
Czy to znaczy ,że radni wybierani są dla pozorowania demokracji ,poniewż ich zdanie nie ma znaczenia ,a tym samych zdanie wybierających radnych mieszkańców?

Babet - poświęciłem znaczną część ostatnich 3 lat mojego życia na próbę udowodnienia, że zdanie radnych ma znaczenie. W efekcie jestem często jedyną aktywną opozycją w Radzie (pan Skowroński jest opozycją "dochodzącą", choć ostatnio się aktywizował smiling smiley ). Dziś także, zamiast dokończyć pracę terminową, cały dzień i wieczór piszę dokumenty - jednak nie jako radny, bo jako radnego mnie w sprawach, o które pytasz (przemysł w Mirkowie) nikt nie pyta o zdanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 lip 2013 - 22:37:36

Ola:





Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lip 2013 - 22:39:24


Tomasz Zymer
jako radnego mnie w sprawach, o które pytasz (przemysł w Mirkowie) nikt nie pyta o zdanie.


Po jaką cholerę miał się ktos pytać o radnych o zdanie, powiem inaczej po co miał zawracać radnym d... jeśli do inwestycji daleko, albo wcale. Klient informuje, że coś zamierza i UMIG wystepuje o opinię. Może być pozytywna lub negatywna. Jeśli pozytywna - wtedy burmistrz zapyta rajców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lip 2013 - 07:34:11

jak juz wyda opinie to zapyta? Ciekawe po co im wtedy bedzie d... zawracal jak juz bedzie pozamiatane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 07:58:53

... żeby móc zwalić winę np. na starostwo .. albo na jakichś innych onych ?? a gdyby taka Lufthansa wystąpiła o rozbudowę (do tranzytowej skali) helikopterowego lotniska, to bur tez pytałby o zdanie innych ? Hm eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 08:18:26


mania

Tomasz Zymer
jako radnego mnie w sprawach, o które pytasz (przemysł w Mirkowie) nikt nie pyta o zdanie.


Po jaką cholerę miał się ktos pytać o radnych o zdanie, powiem inaczej po co miał zawracać radnym d... jeśli do inwestycji daleko, albo wcale. Klient informuje, że coś zamierza i UMIG wystepuje o opinię. Może być pozytywna lub negatywna. Jeśli pozytywna - wtedy burmistrz zapyta rajców.

W sprawie tego zakładu przetwarzania odpadów i PSZOK w Mirkowie, nawet jeśli będą to instalacje na skalę regionalną, opinia radnych nie jest do niczego potrzebna, bo już ją raz wyrazili uchwalając taki a nie inny plan miejscowy w roku 2002. Że teraz moglibyśmy mieć już gotowy inny, bezpieczniejszy dla gminy uzdrowiskowej projekt planu, a nie mamy, bo burmistrz ponad rok zwlekał z wyłonieniem projektanta i przesłaniem dokumentów - yto już inna kwestia.

Po uzyskaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, SAUR zwróci się do starostwa o pozwolenie na budowę oraz do starostwa i innych instytucji o wymagane zgody na emisje i inne uzgodnienia. Na tym etapie gmina będzie mogła już tylko zgłosić uwagi do wydanego pozwolenia na budowę, jeśli w ogóle się dowie, że było wydane, bo na reakcję jest 14 dni, a z jakichś powodów te decyzje podobno nie wszystkie trafiają do naszego urzędu. Potem już będzie tylko pozwolenie na użytkowanie i wielka inauguracja regionalnej instalacji przetwórstwa odpadów wielkogabarytowych i ZSEiE, w tym niebezpiecznych, na którą zjadą ciężarówki z lodówkami, kineskopami, kanapami itp. z połowy województwa.

Nie jest oczywiście wykluczone, że burmistrz poprosi radnych na jesieni, kiedy znów się zbiorą o "wyrażenie opinii" o tej inwestycji w formie jakiegoś głosowania, żeby móc potem powiedzieć, że Rada się wypowiedziała. Jeśli nawet tak się stanie, to będzie to Czysta i Nikomu Niepotrzebna Formalność.

Trzeba zatem składać wnioski i uwagi oraz starać się o udział na prawach strony teraz i teraz to właśnie stowarzyszenia robią - nie radni, bo radnych w tej procedurze nikt nie pyta o zdanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 16:02:25


ola
oh, babet, przemawia przez Ciebie mondrość wieków, no wiesz, demokracja się kiwa już od starożytności, ale nic lepszego jeszcze nie wymyślono drinking smiley
Mądrość mojego wieku mówi ,że kto ma kasę ten ma władzę , od czasu do czasu są oczywiście bunty i rewolucje ,aby ci inni co mają pieniądze dostali władzę,by zdobyć jeszcze większe pieniądze ."Demokracja" dla gawiedzi wymyśliła chytrze wybory .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 16:07 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 16:44:33

demokrację bez pieniędzy (bez "lobbyingu" finansowego) możemy obserwować na przykładzie zmagań Pana Radnego Tomasza Zymera, no ale Twoim, babet, zdaniem, nie są to zmagania na rzecz dobra wspólnego, ale na rzecz prywatnej kampanii TZ, a wygrana kampania = kasa, czy o to Ci chodzi ? ja tam jestem wdzięczna TZ, że pilnuje naszych spraw i szczerze żałuję, że tej jego prospołecznej postawie nie towarzyszy znaczny prywatny kapitał.
... a demokrację bez kapitału ("prawdziwą demokrację", PD) kilkanaście narodów przerabiało przez prawie pół wieku z wiadomym skutkiem; zwolennicy tej nieszczęsnej PD mogą sobie podoświadczać kubańskich i północnokoreańskich prawdziwych zdobyczy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lip 2013 - 17:02:22



demokrację bez pieniędzy (bez "lobbyingu" finansowego) możemy obserwować na przykładzie zmagań Pana Radnego Tomasza Zymera, no ale Twoim, babet, zdaniem, nie są to zmagania na rzecz dobra wspólnego, ale na rzecz prywatnej kampanii TZ,
Czy pan radny Tomasz Zymer nie startował z listy PO?Zadam tylko pytnie , dlaczego z listy PO a np:jako niezależny ?Jako niezalezny też można pracować dla dobra wspólnego .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-12 17:10 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 12 lip 2013 - 17:20:06


babet


demokrację bez pieniędzy (bez "lobbyingu" finansowego) możemy obserwować na przykładzie zmagań Pana Radnego Tomasza Zymera, no ale Twoim, babet, zdaniem, nie są to zmagania na rzecz dobra wspólnego, ale na rzecz prywatnej kampanii TZ,
Czy pan radny Tomasz Zymer nie startował z listy PO?Zadam tylko pytnie , dlaczego z listy PO a np:jako niezależny ?

Po pierwsze dlatego, że kolega tworzący listy wyborcze PO (Wojtek Polaczek, zasłużony działacz narodowej prawicy) przekonał mnie, że z tej listy mam większe szanse wejść i działać - i miał rację. A zatem brutalny pragmatyzm.
Po drugie dlatego, że jestem z przekonania liberałem, zwolennikiem integracji europejskiej (choć ostrożnym) i bliżej mi do PO, niż do innych ugrupowań, choć do partii żadnej nie należę.
Po trzecie dlatego, że spośród list "niezależnych": z panem Skowrońskim byłem wówczas skonfliktowany w związku z kampanią o przeniesienie "asfalciarni" i strefy uzdrowiska, z panem Rutkowskim i jego Konstancinem-Jeziorną XXI wieku było mi nie po drodze ze względu na skład
osobowy (proponowano mi miejsce na tej liście), a pozostałe listy miały niestety nikłe szanse (przypominam, że z Naszego Miasta weszła do rady tylko p. Grażyna Konitzer - nie ukrywam, że z ówczesnych lokalnych ugrupowań do tego było mi najbliżej, a obecnie przekonuję się coraz bardziej, że w tej sprawie się nie myliłem).

Ciekawe jest natomiast to, że dla ok. połowy osób, które spotykam, nie jest ważne to, co robię w Radzie, tylko - z jakiej listy startowałem. Choćbym miał nie wiem jakie sukcesy w działaniach dla mieszkańców (a mam dość mizerne, niestety), to zawsze usłyszę, że to się nie liczy, bo to są płatne pachołki PO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 lip 2013 - 19:27:23

Bo nie ważne co robisz, tylko czyje sympatie podzielasz, Tomku. ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lip 2013 - 21:50:48


Tomasz Zymer
zawsze usłyszę, że to się nie liczy, bo to są płatne pachołki PO.

Bo każda władza prawdziwego Polaka uwiera. Kto rządzi to go na drzewo!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lip 2013 - 12:19:43



Bo każda władza prawdziwego Polaka uwiera.
Tak jak niektórych uwiera władza prawdziwego Polaka .To z Polakiem na drzewo .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 14:16 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lip 2013 - 16:22:59



przerobić na kebab
Nie ten adres z kebabem ,u ciebie pani moderator jakaś obsesja z tymi kebabami, żałosne to doprawdy i z magla wzięte .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lip 2013 - 17:59:48

no i z wątku "ceny wody i ścieków" zrobił się ściek drinking smiley bezcenne smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 13 lip 2013 - 18:39:21

i jak to czesto bywa przez moderatora smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 14 lip 2013 - 12:31:02


czaknoris
Sądzę, że Radni nie będą chcieli podjąć takiej uchwały. Jeszcze im Burmistrz nie zrobi kanalizacji na wiosce, albo nakładki na drodze do posesji.
Większość Radnych to ludzie powiązani w różny sposób z lokalnymi społecznościami, więc nie będą narażać ciotki Helenki na ryzyko utraty posady w zakładzie.

ZGK nawet po przekształceniu z spółkę ma dużą szansę trwać przy swoich nawykach. Wystarczy spojrzeć na przykład sąsiedniej gminy, gdzie ostatnio wyszły na jaw różne sprawy z płatnościami za wodę. Nawet poprawnej formalnie oferty w przetargu śmieciowym nie byli w stanie złożyć...

Wszystko rozbija się o zarządzanie takim zakładem i nadzór właścicielski. Co z tego, że będziemy mieli spółkę, skoro obowiązki właścicielskie będzie sprawował Burmistrz... Spółce i tak nie pozwoli się na upadłość, bo "tylu mieszkańców, wybitnych fachowców, straci pracę" i wielu radnych będzie głosowało za kolejnym dokapitalizowaniem takiej spółki.

Tu trzeba szeryfa, który weźmie cały ten konstanciński cyrk za twarz i...
Inaczej to możemy sobie pogadać, a ZGK (nie ważne czy jako budżetówka, spółka, czy inne cudo) dalej będzie działał jak obecnie.

Wracając do właściwego tematu: uzyskałem od p. Andrzeja Cieślawskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej, ustne zapewnienie, że jest zainteresowany reformami w ZGK i chce ze mną i z innymi radnymi rozmawiać już teraz w tej sprawie, żeby przygotować się na jesień.

Natomiast od p. radnego Marka Skowrońskiego dostałem wczoraj email następującej treści:

Szanowny Panie Radny,

Z dużym żalem przyjąłem Pana rezygnację z kandydowania do przyszłej Rady i na przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów.
Uważam, że tak jak każdy z nas tak i Pan nie powinien uchylać się od pracy i odpowiedzialności.
Niech Pan nie mówi jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie ale zastanowi się i przemyśli ten temat.
Pamiętam Pana jako zaangażowanego w poprzedniej kadencji, gdy nie był Pan Radnym. W tej Radzie jest Pan jednym z najbardziej aktywnych Radnych.

Chciałbym odnieść się do Pana pomysłu uchwały dotyczącej przekształcenia ZGK w spółkę.

Popieram ten pomysł ale uważam, że my jako Radni powinniśmy podjąć uchwałę zobowiązującą organ wykonawczy do przygotowania takiego przekształcenia w określonym terminie. Gotów jestem sporządzić taki projekt uchwały. Tak jak i poprzednio będzie potrzebna parafa Radcy Prawnego, którą powinniśmy załatwić.

Jeśli zaś chodzi o właściwe przekształcenie to wymagać ono będzie opracowania i uchwalenia nowego statutu ZGK Sp. z o.o., który teoretycznie również moglibyśmy sporządzić - jest dużo wzorców w internecie na ten temat, ale zwracam uwagę, że sami nie powinniśmy tego robić. Wzielibyśmy na siebie całą odpowiedzialność, a i tak realizacja tego przekształcenia i wykonywanie nadzoru należeć będzie do Burmistrza.

Dlatego projekt statutu powinien wyjść z urzędu, a my powinniśmy podjąć decyzję w tej sprawie i wyegzekwować jej wykonanie. Może Pan liczyć na moje poparcie w tej kwestii.

Życzę przyjemnych i niezpomnianych wakacji.

Marek Skowroński

Opcje: OdpowiedzCytuj
Korespondencja w sprawie reformy ZGK
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 14 lip 2013 - 13:06:44

MOJA ODPOWIEDŹ NA WYŻEJ CYTOWANY LIST P. RADNEGO MARKA SKOWROŃSKIEGO:

Szanowny Panie Radny,

Bardzo mnie cieszy pańskie poparcie dla przekształceń w ZGK oraz deklaracja przygotowania projektu uchwały. Uzyskałem także ustną deklarację poparcia dla przemian w ZGK od p. przewodniczącego Rady, Andrzeja Cieślawskiego, który zaprosił mnie na rozmowę w tej sprawie. Myślę, że aby powiększyć szanse poparcia projektu przez większość radnych, powinniśmy projekt uchwały wypracować wspólnie podczas posiedzeń połączonych Komisji Ładu i Budżetu w sierpniu i wrześniu, o których zwołanie możemy wystąpić sami (w liczbie 2 radnych z każdej komisji - 1/4 składu komisji). Zgodnie z Regulaminem Rady, art. 39 pkt 3, przewodniczący komisji ma obowiązek zwołać posiedzenie w ciągu 7 dni od daty złożenia wniosku.

Co się tyczy mojej rezygnacji z kandydowania do Rady w następnej kadencji - wynika ona z sytuacji zawodowej (pracuję z konieczności w dwóch zawodach - nauczyciela i tłumacza - co oznacza kilkanaście godzin pracy dziennie, także w weekendy) oraz chronicznej choroby, na którą zapadłem 3 lata temu i która ogranicza moje możliwości publicznego udzielania się. Nie oznacza to jednak z pewnością rezygnacji z działalności społecznej w naszej gminie.

Właśnie w tych dniach uczestniczę w intensywnych działaniach w związku z postępowaniem w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zakładu przetwarzania odpadów wielkogabarytowych i ZSEiE, w tym niebezpiecznych, toczącym się na wniosek firmy SAUR Konstancja sp. z o.o. Zakład ten będzie miał najprawdopodobniej charakter instalacji regionalnej (dla dużej części województwa), co wiąże się z ogromnym nasileniem ruchu ciężkiego, zaś technologia przetwarzania odpadów niebezpiecznych (rtęci, freonu, kadmu i innych zawartych w ZSEiE) nie została opisana odpowiednio w złożonym przez inwestora raporcie o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. W najbliższych dniach prześlę Panu pełną dokumentację - uważam, że temat ten powinien zostać choćby pokrótce poruszony podczas posiedzenia Komisji Uzdrowiskowej 23 lipca tym bardziej, że już trzy stowarzyszenia lokalne i regionalne starają się o status stron w tym postępowaniu, złożono szereg uwag i wniosków dotyczących niezgodności inwestycji z ustawą o lecznictwie uzdrowiskowym oraz rażących braków w dokumentacji, zaś radni, jak się wydaje, jeszcze w większości nic o sprawie nie wiedzą.

Serdecznie pozdrawiam i życzę udanego letniego wypoczynku,
Tomasz Zymer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni przygotowują reformę ZGK - bieżące informacje str. 3
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lip 2013 - 00:48:52

Tyle lat p. Skowroński rządził i ZGK nie uwierało, skąd nagły przypływ troski o PODATNIKÓW?
I dlaczego teraz upiera się, by POZ była na barkach PODATNIKÓW?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.