Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
06 cze 2013 - 21:54:56
"Podgrzewam atmosferę" celowo, żeby uświadomić czytelnikom forum, ile nas kosztuje brak reform i restrukturyzacji w UMiG. Ten wątek ma obecnie 549 wejść. Jeśli udało mi się przekonać kilkadziesiąt osób o konieczności gruntownych reform w zakładach i jednostkach budżetowych, to zamierzony rezultat został osiągnięty. Umiem docenić to, że władza dotrzymuje słowa - to wielka rzadkość w dzisiejszej polityce i za to pana Jańczuka cenię. Natomiast za brak reform go ganię. Z dzisiejszej dyskusji na sesji wynikało, że gdyby dziś radni głosowali uchwałę o przekształceniu ZGK w spółkę prawa handlowego, to uchwała by przeszła. To jeden z efektów owego "szukania sensacji", o którym pisze Mania, czyli świadomej kampanii na rzecz reform administracyjnych i budżetowych.


mania
To dobre dla pismaków i blogerów.

Zawsze byłem niezły w piśmie i chętnie korzystam z blogów. Kiedyś nawet chciałem zostać poetą i dramaturgiem. Nigdy natomiast nie twierdziłem, że jestem dobrym politykiem. To jest poza sferą moich ambicji.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
07 cze 2013 - 09:49:18

kosiarz
A kto to są pismacy ?


Niedorobieni dziennikarze, którzy zajmują się łowieniem sensacji, wyolbrzymianiem problemów czyli dołowaniem społeczeństwa. Dobrze to ujął Stefan Bratkowski, fragment:

"Co dzień nowa awantura - oto nasze media. Nawet legalny rząd obalą, kiedy im się znudzi ..."
[wyborcza.pl]

cały artykuł (za darmo) tu: [studioopinii.pl]
"Niedorobieni pismacy" negują osiągnięcia władzy ludowej
07 cze 2013 - 12:38:59
Bardzo słusznie. Po co robić sensację z tego, że procentowy udział kosztów utrzymania jednostek i zakładów budżetowych jest w całości budżetu Konstancina-Jeziorny o ok. 35% wyższy, niż w sąsiednich kilku gminach i o 100% wyższy, niż w wielu gminach wiejskich? Że udział inwestycji w budżecie wynosi około 22-25% zamiast 45%, jak w dobrze zorganizowanych gminach? Że przeznacza się 13-16% podwyżkę cen wody miejskiej na zasilenie budżetu samofinansującej się instytucji, na którego wewnętrzną strukturę gmina nie ma żadnego wpływu i w związku z tym nie ma żadnej pewności, czy te prawie 270 tys, zł rocznie (według skromnych obliczeń pana dyrektora ZGK, który twierdzi, że u nas gospodarstwo domowe zużywa 7,5 m3 wody miesięcznie i powołuje się przy tym na... zarządzenie ministra) pójdzie na modernizację sieci, czy na nagrody dla kierownictwa (ponad 60% personelu ZGK zajmuje stanowiska kierownicze i administracyjne).

To wszystko są sensacje i wyolbrzymianie problemów. Jesteśmy skansenem organizacyjnym województwa i kraju, jest nam z tym ciepło i wygodnie i niech tak zostanie. Po co "niedorobieni dziennikarze" (jeden radny i kilku zaangażowanych mieszkańców) niepokoją społeczeństwo szerząc defetyzm i wrogą propagandę, negując dorobek naszej ludo... demokratycznej władzy oraz niezaprzeczalne postępy w budowie socja.. nowoczesnego samorządu??!
Komu zmalało?
07 cze 2013 - 13:41:19
To jak w końcu, któremu Panu zmalało?

W pierwszej wypowiedzi w tym watku - TZ pisze:

"Zdaniem kierownika ZGK, przeciętna 4-osobowa rodzina w naszej gminie zużywa 10m3 wody miesięcznie"

a dzisiaj Radny pisze:

"według skromnych obliczeń pana dyrektora ZGK, który twierdzi, że u nas gospodarstwo domowe zużywa 7,5 m3 wody miesięcznie i powołuje się przy tym na... zarządzenie ministra"

Może ministrowi, oj ci faceci! Plotą jak najęci.

PS. link do artykułu Bratkowskiego po to, żeby czytać (i) czasopisma przez różowe okulary, bo pismacy czyli dziennikarze piszą tak, że tylko się zabić lub powiesić: im gorzej na świecie tym lepiej (dla pismaków oczywiście), bo nie trzeba się natrudzić, by podać jakis sensowny ogląd sytuacji. Pani zabiła pana, pociąg sie wykoleił, spalił się dom z noworodkiem lub babcią, "TIR" zmiażdżył mercedesa - tu zdjęcia masakry i kasa dziennikarzynie leci, bo lud kupi gazetę.
Wydaje mi sie że wobec gazet ogólnopolskich, miejscowe mniej zajmują się takimi sensacyjkami, sa badziej rzeczowe.
Re: Komu zmalało?
07 cze 2013 - 14:31:34
tylko, że tabelka z kosztem wody i ścieków jest niepełna. Brakuje informacji ile gminy w postaci dotacji dopłacają do calego interesu. Wtedy mogłoby się okazac, że takie ZGK kosztuje nas wielokrotnie więcej niż w innych gminach. Statystycznie wszystko da się wykazać jak się chce.

Wg. [ Nad Wisłą ] Góra Kalwaria nie dopłaca do wody i ścieków. I nie dopłacając ścieki mają tańsze.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-07 14:36 przez Hammer.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
07 cze 2013 - 18:34:03
Dziękuję Kosiarzowi za cytat z mojego kolegi z Rady, p. Bogusława Komosy. Cytuję tu raz jeszcze, gdyż Kosiarza wykosiło.

"Komedia na sesji Rady Miejskiej w Konstancinie -Jeziornie/woj.mazowieckie!/ Dziś na sesji radni z potężną determinacją nie wyrazili zgody na nowe stawki za wodę i ścieki.Dyrektor ZGK proponował zwiększenie cen wody z 2,44 brutto do 2,73 brutto, dla odbiorców indywidualnych, o 12%/różnica +31 gr/m3 wody,ścieki miały stanieć o 7gr/m3 ścieków, z 7,74 do 7,67.Sumując skoro jedna rodzina zużywa ok. 10 m3 wody x wzrost/31-7 gr=24 grosze/za m3 ścieków + wody.Razem 2,40 dla przeciętnej rodziny miesięcznie.Dyskusja o tym trwała kilka godzin na poprzedniej sesji, komisji budżetu, ładu przestrzennego i na dzisiejszej sesji.Jak radni decydują się wydać setki tysięcy zł na bzdety czy widzimisię-cisza, a tu o 2,40 raban nie z tej ziemi.Padały głosy na poprzedniej sesji,że ludzie tego nie wytrzymają.Nie wytrzymają,odmówią sobie miesięcznie 1 mleko lub wodę muszynianke, lub ćwierć paczki papierosów sobie odmówią.To jest przykład do czego zdolna jest demokracja."

Nie do końca zgadzam się z moim szacownym kolegą w Rady. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o to, czy "przeciętna rodzina" albo "gospodarstwo domowe" (nie wiedzieć czemu pan dyrektor ZGK powoływał się raz na jedno, raz na drugie, stąd rozbieżności w wyliczeniach) zapłaci rocznie średnio 30 zł więcej (jak chce pan dyrektor ZGK), 40 zł czy, jak w przypadku mojej rodziny (a używamy najczęściej prysznica i nawet spłukujemy toaletę wodą od kąpieli) - ok. 80 zł rocznie (dla wielu mieszkańców zresztą także i takie sumy są znaczące). Chodzi także i o to, że podwyżka miała na celu zasilenie budżetu ZGK, który jest poza kontrolą Rady i który rodzi coraz większe kontrowersje. Nadal nie wiemy, jaką część wydatków ZGK stanowią rzeczywiste koszty administracyjne; struktura zatrudnienia w tym zakładzie przeraża radnych (kilkanaście osób ścina, kopie i czyści, a kilkadziesiąt - wypełnia papierki); deklaracje burmistrza odnośnie przekształceń nie zostały dotrzymane, a właśnie z dokumentacji przedstawionej radnym przez ZGK w związku z tą podwyżką można było się dowiedzieć, że na 15 uwzględnionych w tabelce gmin okołowarszawskich ZGK jest JEDYNYM pozostałym zakładem budżetowym. Są jeszcze dwie jednostki budżetowe w gminach bez kanalizacji, a reszta (12 firm) to spółki prawa handlowego.

Dokładamy ZGK sto czy dwieście tysięcy do odśnieżania - i przewracamy się na oblodzonych chodnikach. Dołożymy teraz ponad 200 tysięcy z kieszeni mieszkańców - i znów nie mamy żadnej gwarancji, na co te pieniądze pójdą. Wczorajsza decyzja radnych jest pokłosiem wieloletnich zaniedbań UMiG w dziedzinie reformy administracji i struktury budżetu gminy.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-08 22:53 przez Tomasz Zymer.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
10 lip 2013 - 21:28:29
Rada coś tam sobie niby przegłosowała, że się nie zgadza, Burmistrz - ustami zastępcy - łaskawie na coś pozwolił, ale tą uchwałą wielmożnych państwa radnych chyba można sobie jedynie podetrzeć pewną część ciała.

ZGK niedawno ogłosił: [www.zgk-konstancin.pl]

Wynika z tego, że za kilka dni zaczynamy płacić według nowych, wyższych stawek, czyli dokładnie tak jak chciał Burmistrz.
Wygląda to trochę na sytuację w stylu: "głosujcie sobie jak chcecie, a te podwyżki i tak będą" smiling smiley.


A tutaj możecie przeczytać jaki samochód właśnie kupuje ZGK: [www.zgk-konstancin.pl]

A co, nie stać ich?! smiling smiley Rok bez zakupu kolejnego fabrycznie nowego samochodu rokiem straconym smiling smiley.

Z SIWZ na tej stronie:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu osobowo-dostawczego fabrycznie nowego dla 6 osób, z homologacją ciężarową do 3,5 t. Ilość miejsc siedzących wraz z kierowcą ? 6 (2 rzędy siedzeń, podwójne siedzenie obok kierowcy).

1. Kabina 6 osobowa z webasto,
2. Pojemność skokowa silnika wysokoprężnego min. 2000 cm3,
3. Moc nominalna min 125 KM,
4. Paliwo ? olej napędowy,
5. Kolor nadwozia granatowy (lub jego odcienie) nie metalizowany,
6. Norma emisji spalin Euro 5,
7. Rozstaw osi nie mniejszy niż 4200 mm,
8. Długość samochodu min 6000 mm,
9. Długość przestrzeni ładunkowej min 2500 mm (po zabudowie),
10. Szerokość przestrzeni ładunkowej 1750 mm,
11. Wysokość przestrzeni ładunkowej 1800 mm,
12. Wysokość samochodu max. 2800mm,
13. Drzwi tylne dwuskrzydłowe bez okien (kąt otwarcia min.260 stopni),
14. Trzecie światło "stop",
15. Uchwyty wejściowe na tylnych słupkach,
16. Drzwi przesuwne min z jednej strony,
17. Poduszka powietrzna kierowcy,
18. Systemy bezpieczeństwa ABS z korektorem siły hamowania,
19. Układ kierowniczy ze wspomaganiem,
20. Napęd na koła przednie,
21. Hamulce tarczowe wszystkich kół,
22. Ścianka oddzielająca przestrzeń pasażerską od ładunkowej pełna, stała,
23. Przestrzeń ładunkowa bez okien z uchwytami do mocowania ładunku,
24. Skrzynia biegów manualna,
25. Radio z głośnikami,
26. Klimatyzacja fabryczna,
27. Fotel kierowcy amortyzowany z podłokietnikiem i regulacją wysokości,
28. Bezwładnościowe, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich siedzeń oraz zagłówki,
29. Elektryczne podnoszenie szyby w kabinie kierowcy,
30. Lusterka zewnętrzne podgrzewane i regulowane elektrycznie,
31. autoalarm,
32. Immobiliser,
33. Centralny zamek sterowany pilotem,
34. Podłoga w części pasażerskiej pokryta wykładziną antypoślizgową,
35. Sufit w części osobowej tapicerowany,
36. Sufit w części ładunkowej wyłożony sklejką laminowaną zmywalną,
37. Ściany przedziału ładunkowego wyłożone sklejką laminowaną zmywalną,
38. Podłoga w przedziale ładunkowym wzmocniona sklejką wodoodporna 12mm oraz pokryta blachą aluminiową ryflowaną + zabudowa nadkoli blachą aluminiową + zabudowa ścian bocznych oraz przegrody do wysokości 1m blachą aluminiową ryflowaną,
39. Oświetlenie przestrzeni ładunkowej,
40. Oświetlenie obrysowe,
41. Belka świetlna zespolona, kolor pomarańczowy, światło wyładowcze
z możliwością podawania komunikatów dźwiękowych,
42. Lampa typu kogut zamontowana w tylnej części nadwozia,
43. Bagażnik dachowy aluminiowy z drabinką,
44. Hak holowniczy (max obciążenie 2500kg),
45. Pełnowymiarowe koło zapasowe,
46. Komplet opon zimowych,
47. Klin pod koła,
48. Dźwiękowy ostrzegawczy sygnał cofania,
49. Dostawa samochodu w ciągu 120 dni od podpisania umowy wraz z wszelkimi dokumentami do rejestracji pojazdu.

Gwarancja i serwis:
- min. 24 miesiące gwarancji mechanicznej,
- min 36 miesięcy na powłokę lakierniczą,
- min 6 lat gwarancji na perforację nadwozia,
- serwis na terenie Warszawy lub województwa Mazowieckiego.P.S. Warszawa, to nie jest na terenie "województwa Mazowieckiego"? ;)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 21:40 przez czaknoris.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
10 lip 2013 - 21:37:11

czaknoris
A co, nie stać ich?! smiling smiley Rok bez zakupu kolejnego fabrycznie nowego samochodu rokiem straconym smiling smiley.

Czy już ktoś dopasował SIWZ do konkretnego modelu? ;) webasto, fiu, fiu.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
10 lip 2013 - 22:36:36
Czaknoris, radni nie otrzymali żadnej informacji o uchyleniu naszej uchwały przez organ kontrolny, ale z daty wejścia w życie podwyżki (17 lipca) wynika, że takie uchylenie musiało mieć miejsce już kilka dni temu (przed ostatnim posiedzeniem Komisji Ładu). Radni jak zwykle dowiedzą się ostatni sad smiley
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
10 lip 2013 - 22:53:00
Ogłoszenie na stronie ZGK umieszczono 4 lipca. To samo ogłoszenie było już w Kurierze Południowym z 5 lipca (to musieli oddać do druku chyba jeszcze wcześniej).

Bez względu na to czy Radni wiedzą, czy nie wiedzą, albo kiedy się dowiedzą, to jedno jest pewne. Będziemy płacić więcej, tyle ile chciał ZGK.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
10 lip 2013 - 23:21:03
Podkreślałem to na obu sesjach, na których stawała ta kwestia, że decyzja Rady Miejskiej prawie na pewno zostanie uchylona, gdyż nie wykazaliśmy wymaganego ustawą naruszenia przepisów przez ZGK przy sporządzaniu nowych taryf i składaniu ich burmistrzowi. Była o tym też mowa w tym wątku: Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i ścieki z dnia 7 czerwca 2001 r., rozdział 5, art. 24 punkt 5 artykułu mówi, że uchwałę o odmowie zatwierdzenia taryf można podjąć tylko wtedy, jeżeli zostały one sporządzone niezgodnie z przepisami, zaś punkt 5b brzmi następująco: "W razie stwierdzenia przez organ nadzoru nieważności uchwały o odmowie zatwierdzenia taryf, taryfy zweryfikowane przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) wchodzą w życie po upływie 14 dni od dnia doręczenia przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu rozstrzygnięcia nadzorczego."

We wrześniu podejmę próbę rozeznania, ilu radnych głosowałoby za uchwałą (zgłoszoną przez radnego) o przystąpieniu do przekształcenia ZGK w spółkę prawa handlowego.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
10 lip 2013 - 23:48:03
Sądzę, że Radni nie będą chcieli podjąć takiej uchwały. Jeszcze im Burmistrz nie zrobi kanalizacji na wiosce, albo nakładki na drodze do posesji.
Większość Radnych to ludzie powiązani w różny sposób z lokalnymi społecznościami, więc nie będą narażać ciotki Helenki na ryzyko utraty posady w zakładzie.

ZGK nawet po przekształceniu z spółkę ma dużą szansę trwać przy swoich nawykach. Wystarczy spojrzeć na przykład sąsiedniej gminy, gdzie ostatnio wyszły na jaw różne sprawy z płatnościami za wodę. Nawet poprawnej formalnie oferty w przetargu śmieciowym nie byli w stanie złożyć...

Wszystko rozbija się o zarządzanie takim zakładem i nadzór właścicielski. Co z tego, że będziemy mieli spółkę, skoro obowiązki właścicielskie będzie sprawował Burmistrz... Spółce i tak nie pozwoli się na upadłość, bo "tylu mieszkańców, wybitnych fachowców, straci pracę" i wielu radnych będzie głosowało za kolejnym dokapitalizowaniem takiej spółki.

Tu trzeba szeryfa, który weźmie cały ten konstanciński cyrk za twarz i...
Inaczej to możemy sobie pogadać, a ZGK (nie ważne czy jako budżetówka, spółka, czy inne cudo) dalej będzie działał jak obecnie.
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 07:55:38

czaknoris
(...) Tu trzeba szeryfa, który weźmie cały ten konstanciński cyrk za twarz i... (...)

w głębokiej komunie funkcjonowało takie porzekadło: "gdybym miała bekon, zrobiłabym jajecznicę. Ale .. skąd wziąć jajka ..??"
Anonimowy użytkownik
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 09:29:49
Szeryf jest, tylko ten jest z kategorii..trzymanych za twarz. Ciekawe przez kogo ?Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 09:30 przez marian111.
Anonimowy użytkownik
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 17:59:44


]Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Zastanawia mnie tytuł tego wątku ,czy znaczna podwyżka ceny 1 metra3 wody i ścieków /razem/ o 0,24 PLN /słownie o: dwadzieścia cztery grosze/ to jest znaczna podwyżka ?Czy czasami niektórzy radni z tematu :Burmistrz podwższył ceny na wodę i ścieki , nie robią sobie już kampani wyborczej ?
List radnego łobuza do radnych grzecznych i niegrzecznych
11 lip 2013 - 18:14:30

babet


]Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
Zastanawia mnie tytuł tego wątku ,czy znaczna podwyżka ceny 1 metra3 wody i ścieków /razem/ o 0,24 PLN /słownie o: dwadzieścia cztery grosze/ to jest znaczna podwyżka ?Czy czasami niektórzy radni z tematu :Burmistrz podwższył ceny na wodę i ścieki , nie robią sobie już kampani wyborczej ?

Z całą pewnością nie ja, bo nie zamierzam startować w kolejnych wyborach. Jeśli chodzi o te 24 grosze: czy Babet zna takie powiedzenie "ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka"? Jest też inne: "grosz do grosza w rachunku, komornik i nie ma ratunku" ;) Nie wiem też, czy Babet wie, że poza odbiorcami indywidualnymi istnieją także w naszym mieście firmy (tak, jeszcze niektóre dychają) - a dla nich podwyżka jest nieco bardziej drastyczna.

Poza tym, jak juz opisałem wyżej, mi nie chodzi przede wszystkim o te 24 grosze, tylko o obiecaną przez burmistrza a zarzuconą reformę ZGK, który teraz za nasze pieniądze właśnie kupuje sobie nowy ekstra wóz. A oto list, który wczoraj wieczorem wysłałem do wszystkich radnych i obu burmistrzów:

Wchodzą podwyżki cen wody i ścieków, ZGK funduje sobie ekstra wóz

Szanowni Koledzy i Koleżanki Radne,

Nie wiem, czy dotarła do Państwa ta wiadomość, choć była ogłaszana na stronie ZGK 4 lipca oraz w Kurierze Południowym z 5 lipca: od 17 lipca wchodzą zaplanowane podwyżki cen wody: [www.zgk-konstancin.pl] . Oznacza to, że nasza uchwała musiała zostać uchylona przez organ nadzorczy (co było do przewidzenia, zgodnie z zapisem Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i ścieki z dnia 7 czerwca 2001 r., rozdział 5, art. 24 punkt 5).

ZGK musiało chyba ucieszyć się z rozstrzygnięcia, ponieważ w tym samym dniu, w którym przesłało wiadomość do prasy lokalnej, ogłosiło też przetarg na nowy pojazd osobowo-dostawczy: [www.zgk-konstancin.pl] . Z SIWZ wynika, że jest to pojazd ?fabrycznie nowy dla 6 osób, z homologacją ciężarową do 3,5 t. [?] Kabina 6 osobowa z webasto, Kolor nadwozia granatowy (lub jego odcienie) nie metalizowany.? I dalej 49 punktów szczegółów wyposażenia, wykończenia, kolorystyki, itp. Opis tak szczegółowy, że specjalista mógłby pewnie na jego podstawie wyrysować nie tylko dokładnie pojazd, jego markę, model, serię, ale pewnie i nawet konkretny egzemplarz ;)J Z drugiej strony, według Internetu (szukałem, bo nie znam się na tym osobiście) koszt takiego pojazdu nie wyniesie więcej, niż jakieś 60-100 tys. zł., a zatem pozostanie jeszcze z podwyżek cen spora suma na te niezbędne inwestycje, o których wspominał pan kierownik ZGK.

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany wspólnym projektem uchwały o przystąpieniu do przekształcenia ZGK w spółkę prawa handlowego, to proszę o kontakt, choć to do końca problemu nie rozwiąże, bo obowiązki właścicielskie nadal będzie sprawował Burmistrz... Radykalnym rozwiązaniem wymuszającym redukcję kadr administracji i kosztów byłoby natomiast np. przekształcenie połączone ze sprzedażą. Pytanie, kto z Państwa radnych odważy się tknąć tak znaczącą grupę wyborców i ich rodzin przed wyborami 2014. Ja nie mam tego problemu, bo nie będę kandydował.

Z pozdrowieniami,

Tomasz Zymer
Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-11 18:18 przez Tomasz Zymer.
Anonimowy użytkownik
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 18:15:21


Bez względu na to czy Radni wiedzą, czy nie wiedzą, albo kiedy się dowiedzą, to jedno jest pewne. Będziemy płacić więcej, tyle ile chciał ZGK
Stwierdzenie powinno mieć taką treść : bedziemy płacić o 0,24 PLN wiecej za wodę i ścieki. To jest pewne, o 0,24 PLN więcej.
Anonimowy użytkownik
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 18:24:26


Z całą pewnością nie ja, bo nie zamierzam startować w kolejnych wyborach
Zapamiętam . Pytanie ,kiedy blokada przeciw produkcji asfaldu i tego nowego projektu na Mirkowie ?
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 18:49:19
Na razie staram się powstrzymać (lub kontrolować) procedurę dotyczącą nowej inwestycji dostępnymi środkami administracyjnymi, za pomocą wniosków w toczącej się procedurze. Włączają się też inne osoby i stowarzyszenia. Wszystko jest w wątku o nowej inwestycji w Mirkowie.

Czy Twoje pytanie brzmiało Babet - czy będę blokował ulicę? Nie będę, bo jak się okazało - to nie jest skuteczne działanie, nawet przy 30 programach w telewizji i prawie stu artykułach w prasie. Próbuję (bezskutecznie) wymóc na UMiG przyśpieszenie prac nad nowym planem miejscowym Mirkowa - o tym także pisałem w tamtym wątku. Wygląda niestety na to, że pan burmistrz i urzędnicy już swoją wizję Mirkowa mają i dlatego z planem się śpieszyć nie będą. Jeśli jednak Ty zorganizujesz jakąś blokadę (legalny protest), to przyjdę i pomogę - z tym, że właściwym adresatem są burmistrz i starosta, a nie - firmy, które działają w ramach obowiązujących decyzji.
Anonimowy użytkownik
Re: Znaczna podwyżka cen wody i ścieków - decyzja na sesji 6 czerwca
11 lip 2013 - 21:08:20


z tym, że właściwym adresatem są burmistrz i starosta, a nie - firmy, które działają w ramach obowiązujących decyzji.
Czy to znaczy ,że radni wybierani są dla pozorowania demokracji ,poniewż ich zdanie nie ma znaczenia ,a tym samych zdanie wybierających radnych mieszkańców?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 56
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017