Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 2 z 11
KALENDARZ PRACY RADY MIEJSKIEJ I SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI - LUTY 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (79.162.88.---)
Data: 31 sty 2012 - 10:05:11

KALENDARZ PRACY RADY MIEJSKIEJ I SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI - LUTY 2012


9.02.2012r. (czwartek) godz. 16.30

Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych


Tematy:

- Korespondencja, w tym m.in. - wniosek 816 mieszkańców wsi w sprawie linii "L", wniosek Metsa-Tissue o zmianę planu miejscowego Mirkowa


20.02.2012r. (poniedziałek) godz. 17.00

Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu


Temat: przedszkola gminne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-03 12:04 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
21 marca kolejna sesja Rady
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2012 - 09:16:39

21.03.2012r. (środa) godz. 14.00 - XXI Sesja Rady Miejskiej

Temat: Wiosna Ludów w Konstancinie-Jeziornie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 lut 2012 - 12:03:58

Nastąpiły pewne zmiany w kalendarzu prac Komisji Ładu. Temat Klarysewa Zach, będzie omawiany 16.02, a nie 9.02:



9.02.2012r. (czwartek) godz. 16.30 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych

Tematy:

- Korespondencja, w tym m.in. - wniosek 816 mieszkańców wsi w sprawie linii "L", wniosek Metsa-Tissue o zmianę planu miejscowego Mirkowa

- Sprawy różne


Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.



16.02.2012r. (czwartek) godz. 1630 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych

Tematy:

- Podjęcie decyzji w sprawie mpzp gruntów Klarysewa Zachodniego Podskarpia, Skolimowa ?C? II etap. Omówienie różnych opcji procedowania planu miejscowego Klarysewa Zach., Podskarpia i Skolimowa "C" w nowej procedurze z 2003 roku (uchwała stanie na sesji marcowej).

- Sprawy różne

Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.


20.02.2012r. (poniedziałek) godz. 17.00 Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu

Tematy:

- Placówki przedszkolne -dane demograficzne, baza wyposażenia.

- Sprawy różne i korespondencja

Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-03 12:05 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lut 2012 - 15:00:27

Burmistrz na piątek 10 lutego, godz. 10.00 rano (sala obrad Rady Miejskiej ul. Świetlicowa) zapowiedział spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami i sołtysami na temat komunikacji publicznej. Na tym spotkaniu podobno mają zapaść, jak burmistrz to określił na sesji, decyzje w sprawie ewentualnych zmian w komunikacji. Poranny termin wynika rzekomo z konieczności zaproszenia przedstawiciela ZTM.

Pytałem burmistrza, co zamierza zrobić z wnioskiem w tej sprawie złożonym 30 stycznia, podpisanym przez 816 mieszkańców wsi oraz z drugim - z ponad 150 podpisami z Borowiny i sąsiednich wsi. Burmistrz odpowiedział, że wnioski dopiero wpłynęły, jeszcze się z nimi nie zapoznał, a poza tym 816 mieszkańców to nie są wszyscy zainteresowani i po to organizuje właśnie takie spotkanie, żeby sprawę skonsultować. Próbowałem mu wyjaśnić, że te prawie tysiąc osób to 4% mieszkańców gminy i zdecydowana większość mieszkańców wsi korzystających z linii "L", ale zdaje się, że moje argumenty burmistrza nie przekonały.

Będzie zatem spotkanie, na które burmistrz imiennie zaprosił wybrane przez siebie osoby (w tym podobno sołtysów). Na stronie gminnej i w BiPie w tej chwili informacji o tym spotkaniu nadal brak.Ciekawe, ile osób przyjdzie na to poranne spotkanie i ile z nich korzysta regularnie z komunikacji miejskiej. To się zdaniem burmistrza nazywa konsultacja społeczna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2012 - 13:06:51

17.02.2012r. (piątek) godz. 16-ta Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Temat:
1. Przedstawienie zawiadomienia Marszałka Województwa Mazowieckiego o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego
2. Wstępna informacja na temat Programu Ochrony Zapobiegania Bezdomności Zwierząt w gminie Konstancin-Jeziorna
3. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lut 2012 - 12:01:23

23-02- 2012r. ( czwartek) odbędzie sie posiedzenie połączonych komisji , BOKiS i Budżetu, Inwestycji i Spraw Majatkowych.

Na posiedzeniu odbędzie prezentacja fotoradaru mobilnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 lut 2012 - 13:49:13

Dzięki za tę informację. Jeszcze gdybyś mógł Harmattan godzinę podać, bo ja jako członek Komisji Budżetu nic o tym planowanym posiedzeniu nie słyszałem, a chciałbym sobie czas zaplanować.

Całkiem niedawno dowiedziałem się o posiedzeniu pewnej komisji Rady Miejskiej przypadkiem od ojca mojej uczennicy podczas dnia otwartego w szkole, gdzie pracuję. Od tego czasu pilnie wypytuję każdego napotkanego przechodnia smiling smileysmiling smiley;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 lut 2012 - 14:47:55

Wspólne posiedzenie komisji - godz. 17:00 .

Pierwsza (bo maja byc dwie ) prezentacja ,ma sie zacząć o godz. 17:30.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


To od razu kolejna info. 27-02-2012r. o godz. 17:00 poniedziałek, posiedzenie komisji BOKiS poświęcone zagospodarowaniu na cele rekreacyjno-sportowe terenu pomiędzy ul, Bielawska a ul. Mirkowska. Vis a vis Zespołu Szkół.

Między innymi omawiana będzie zmodyfikowana propozycja projektu Skateparku.

Poruszona ma być też kwestia parkingu dla szkoły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 14 lut 2012 - 00:01:30

JESZCZE RAZ ZATEM KALENDARZ PRACY RADY SKOMPILOWANY W CAŁOŚĆ:

15.02.2012r. (środa) godz. 14-ta Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Tematy:
1. Odprowadzenie wód do kanału Brzeskiego w rejonie Słomczyna i Turowic
2. Realizacja wniosków komisji
3. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Z-ca Burmistrza

16.02.2012r. (czwartek) godz. 16.30 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Tematy:
- Podjęcie decyzji w sprawie mpzp gruntów Klarysewa Zachodniego Podskarpia, Skolimowa ?C? II etap
- Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

17.02.2012r. (piątek) godz. 16-ta Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Temat:
1. Przedstawienie zawiadomienia Marszałka Województwa Mazowieckiego o przystąpieniu do sporządzenia zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego
2. Wstępna informacja na temat Programu Ochrony Zapobiegania Bezdomności Zwierząt w gminie Konstancin-Jeziorna
3. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

20.02.2012r. (poniedziałek) godz. 17.00 Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
- Placówki przedszkolne -dane demograficzne, baza wyposażenia.
- Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

23.02.2012r. (czwartek) godz. 17.00 - posiedzenie połączonych Komisji BOKiS oraz Budżetu, Inwestycji i Spraw Majatkowych.
Temat:
- prezentacja fotoradaru mobilnego.
Pierwsza (z dwóch) prezentacja ma sie zacząć o godz. 17:30.

27.02.2012r. (poniedziałek) godz. 17:00, posiedzenie Komisji BOKiS
Temat:
- zagospodarowanie na cele rekreacyjno-sportowe terenu pomiędzy ul. Bielawską a ul. Mirkowską naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3.
Między innymi: zmodyfikowana propozycja projektu Skateparku, kwestia parkingu dla szkoły.

21.03.2012r. (środa) godz. 14.00
XXI Sesja Rady Miejskiej
Tematem są uchwały. Jakie? Tego radni dowiedzą się najwcześniej 6 marca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 lut 2012 - 20:59:31

OFICJALNE INFORMACJE Z BIURA RADY MIEJSKIEJ:

23.02.2012r. (czwartek) godz. 17-ta Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych połączona z Komisją Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1. Monitoring i zakup fotoradaru.
2. Status spraw w wykupie gruntów ( w tym pod ratusz)
3. Przeciwdziałanie bezrobociu. Nowi inwestorzy. Szanse i zagrożenia oraz pomysły.
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

27.02.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1. Miejski Skwer Sportów
2. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

29.02.2012r. (środa) godz. 14-ta Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Tematy:
1. Kanał rzeki Jeziorki (problemy związane z opadami atmosferycznymi w rejonie ul. Kołobrzeskiej)
2. Odwodnienie ulic Przesmyckiego, Przyjacielskiej i Dworskiej
3. Sprawy różne
Zaproszeni: Burmistrz K. Jańczuk.

13.03.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa
Temat: opiniowanie uchwał na sesję



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-20 21:00 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 lut 2012 - 14:55:40

Informacje przesłane z Biura Rady Miejskiej:

7.03.2012r. (środa) godz. 16.15 Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Tematy:
1. Zagospodarowanie terenu międzywala Wisły (wycinka drzew).
2. Opiniowanie projektów uchwał
3. Sprawy różne
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk, przedstawiciel RZGW, sołtysi wsi nadwiślańskich.

12.03.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XXI sesję
2. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

13.03.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Tematy:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XXI sesję
2. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni: Burmistrz K. Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lut 2012 - 20:51:10

Tak jak wcześniej informowałem , w dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie połączonych komisji BOKiS oraz Komisja Budżetu.
W czasie posiedzenia odbyły się dwie prezentacje przygotowane przez firmy zajmujące sie sprzedażą fotoradarów. Te firmy to :- ZURAD z Ostrowa Mazowieckiego i f-ma Videoradar SP. z o.o. z Puszczykowa.
Warto dodać , że firma ZURAD jest firmą polską i jej urządzenia są produkowane w kraju. Natomiast f-ma Videoradar jest reprezentantem firmy rosyjskiej a urządzenia przez nią oferowane są produkowane w Rosji.
Nie ma sensu abym koncentrowł sie na szczegółach technicznych. Tu prawdopodobnie potrzebne będzie zebranie opinii od aktualnych uzytkowników fotoradarów. Ciekawym może być fakt , że f-ma Videoradar oprócz sprzedaży urządzeń oddaje je tez w dzierżawę . Ale ten wariant nie spotkał się z akceptacja radnych. I słusznie , zwłaszcza biorąc pod uwagę , że za jeden dzień dzierżawy f-ma pobiera opłatę w wys. 1500,00 zł. Chociaż nalezy dodać , że przy dłuższym okresie dzierzawy opłata ta jest znacznie mniejsza , tzn. zgodnie z zasadą wynajmujesz na dłużej , płacisz taniej.

Moje osobiste wrażenie (zreszta kilku radnych również) jest takie , że zdjęcia uzyskiwane przez urządzenie ZURADU są lepszej jakości.

Obie firmy zadeklarowały bardzo duży upust cenowy w stosunku do ceny katalogowej. Upust ten może sięgać nawet ok. 30% .

Po zakończniu prezentacji urządzeń odbyła się dyskusja nad celowością zakupu fotoradaru. I tu muszę przyznać nie wyczułem specjalnego entuzjazmu ze strony radnych. Jedynie radny B.Komosa jasno zadeklarowł , że widzi absolutnie konieczność zakupu fotoradaru , dzięki któremu znacznie poprawi się stan bezpieczeństwa na naszych drogach.

Najbardziej śmieszą mnie , tak- śmieszą , takie wypowiedzi radnych :-ja to jestem przeciwny aby poprawiać bezpieczeństwo na drogach poprzez karanie kierowców mandatami. I oczywiście nie podaje taki radny innego sposobu , który skutecznie mógłby to bezpieczeństwo poprawić. Dziś nie wymienię nazwisk tych "mądrali" ponieważ cały czas wierzę , że jednak Rada jako całość zadecyduje o zakupie urządzenia.
Kolejny argument , który jakoby miał decydować o tym , że fotoradaru nie należy kupować to stwierdzenie , że ktoś , gdzieś słyszał , o uszy mu sie obiło , że za chwilę samorządy będą mogły ustawiać fotoradary tylko na drogach gminnych a pobrana kasa z mandatów wedrować ma do kasy państwowej.
Dla mnie jest to argument z kategorii - nie róbmy nic ponieważ obiło mi się o uszy , że niedługo nastapi koniec świata. Przykro mi , ale musze użyć stwierdzenia - że to jakaś totalna bzdura. W ten sposób mozna storpedować wszystko co dla Urzędu niewygodne.

Liczę na konsekwencję p.Sebastiana Januszki , który widzi potrzebę zorganizowania jeszcze jednego spotkania (widzi ją też p. burmistrz) z firmami w/w. Ale spotkanie to miałoby być akcją w terenie , gdzie w okreslonych miejscach , przez kilka godzin urządzenia by pracowały . Oczywiście bez mandatowania. Chodzi o uzyskanie przybliżonego , statystycznego wymiaru popełnianych wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej predkości. Uzyskamy w ten sposób skalę problemu.
Warunkiem oczywiście jest wyrażenie zgody na takie działania ze strony firm.

Zdziwiła mnie też postawa pewnej radnej , która zaproponowała ni z gruszki ni z pietruszki :- nie ma sensu sie dziś zastanawiać nad zakupem fotoradaru . Najpierw trzeba znalaźć pieniądze na ten zakup.

Ja mówią Czasi :- to je vyborne smiling smiley

Reasumując : tylko konsekwentna postawa tych , którym na sercu leży poprawa bezpieczeństwa na drogach Konstancina , może spowodować , że temat fotoradaru nie zostanie odłozony do przeleżenia przez kolejny rok w szufladzie urzędniczej.

I już zupełnie na zakończenie , poraziła mnie odkrywczość stwierdzenia jednego z radnych :- WYPADKI NA DROGACH SPOWODOWNE SĄ NIE TYLKO NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ !!!

Ja to zrozumiałem jednoznacznie , skoro nie tylko prędkością , to nie zawracajmy sobie głowy zakupem fotoradaru. Przyjdzie czas to bez ogródek powiem kto jest autorem takich genialnych , złotych myśli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 20:55 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lut 2012 - 22:46:13

o korzyściach z fotoradarów mówiono w faktach tvn [www.tvnwarszawa.pl]

Podkreślano, że zainstalowanie zapobiegnie wielu wypadkom, wynikającym z głupoty, a oprócz tego zyski z mandatów stanowią poważny zastrzyk do budżetów samorządów.
Może gdzieś jest nagranie całego dziennika (faktów), mówiono ile konkretnie wpadnie do kasy. I to może przekona znających się na wszystkim niektórych radnych.
Trudno, za głupotę - m.in. nadmierną prędkośc i "ocieranie się" o pieszych na pasach - się płaci. Radni niech sobie policzą ile społeczeństwo kosztują wypadki drogowe. Mimo odkrywczego stwierdzenia radnego: "WYPADKI NA DROGACH SPOWODOWNE SĄ NIE TYLKO NADMIERNĄ PRĘDKOŚCIĄ !!!", to jak pokazują statystyki, większość wypadków jest spowodowana nie stosowaniem się do ograniczeń prędkości. Znaki z pokazaną dozwoloną prędkością sa stawiane po coś - okresla ją inżynier ruchu wynika z kształtu drogi, stanu nawierzchni itp. ale większośc kierowców - dupków, co wiedzą lepiej ograniczenia olewa, bo może "pies z suszarką" nie namierzy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-24 23:24 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lut 2012 - 23:17:51

Jak ostatnio, a może i nie ostatnio najfajniesze jest to , że w sprawach dosyć fachowych wypowiadają sie " sami fachowcy."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 24 lut 2012 - 23:44:13

Raczej - sami kierowcy ;)smiling smiley Wypowiedzi części radnych w czasie przerwy grudniowej Komisji Budżetu dotyczące absurdalności ograniczeń prędkości obowiązujących na ulicach w KJ niestety nie nagrały się.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lut 2012 - 00:13:20

P.Wojtku , ja oczywiście też do fachowców w sprawach drogowego bezpieczeństwa nie należę a mam czelnośc sie wypowiadać. Moja rola w całej tej fotoradarowej historii ogranicza się do wprowadzenia tematu w zakres prac stosownych komisji , co jak mi sie nieskromnie wydaje jakoś mi się uczynić udało. Zobowiązałem się też do do przeprowadzenia /zorganizowania tej multimedialnej prezentacji. Sprawa sie odbyła. Postaram się jeszcze "piłować" temat tej akcji firm w terenie. Tu bardzo liczę na p. Sebastiana Januszko.

Proszę mi powiedzieć , czy informacja o prezentacji umknęła Pańskiej uwadze ? Jesli tak , to czuję sie troszkę winny bo mogłem do Pana zadzwonić i poinformować o sprawie osobiście.


mania
Znaki z pokazaną dozwoloną prędkością sa stawiane po coś - okresla ją inżynier ruchu wynika z kształtu drogi, stanu nawierzchni itp. ale większośc kierowców - dupków, co wiedzą lepiej ograniczenia olewa, bo może "pies z suszarką" nie namierzy.
Święte słowa !

Mimo , ze to dosyć mocne słowa , to ja wczoraj w oczach niektórych radnych widziałem taką chęć do tego aby im w Konstancinie żaden fotoradar nie bruździł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lut 2012 - 00:19:39

Tomku na dyskusję o bezpieczeństwie na drogach / radarach, ograniczeniach prędkości, oznakowaniach itp / powinni być doproszeni : Komendant lub ktoś z Komisariatu policji, policjant z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej, może ktoś z Inpekcji Drogowej, Komendant Straży Miejskiej. To wówczas można by było mówić o merytorycznej dyskusji. Natomiast dyskusja wśród tych radnych któych znam niczego dobrego nie wróży. Do tego dochodzi jeszcze niedobry stosunek do tych spraw Burmistrza, który też ma raczej skromne, a wręcz żadne doświadczenie w tych sprawach. Przypomina mi się walka ze Skowrońskim na temat radaru i bezpieczeństwa na drogach. Ale cóż , tak jest niezmiennie od lat " władza ma zawsze rację".
Tylko człowieka diabli biorą, że przed wyborami to ta władza / odnosi się to tak do Burmistrza jak i do radnych z bardzo nielicznymi wyjątkami / tak chętnie rozmawia z mieszkańcami a nie minie kilka miesięcy i ta władza zapomina kto ich wybrał, komu mają służyć i ma mieszkańców gdzieś.
Smutne to, ale na zmianę musimy poczekać kilka pokoleń.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lut 2012 - 00:32:18

Komendant Straży Miejskiej był.

M.Skowroński też był i należał do najbardziej zagorzałych przeciwników zakupu fotoradaru.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-25 00:34 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 lut 2012 - 00:32:43

Listę gości oficjalnie zaproszonych na posiedzenie komisji ustala Wojtku jej przewodniczący - w tym przypadku było ich dwoje: p. Grażyna Chojnowska (BOKiS) i p. Sebastian Januszko (Komisja Budżetu). Nie ulega dla mnie wątpliwości, że zaprosili oni obu panów komendantów (SM i policji). Harmattan pisze, że Komendant SM był obecny - ciekaw jestem, czy i co mówił. Zwracam też uwagę, że pan komendant policji bywa często zapraszany na posiedzenia i jak do tej pory pamiętam tylko jedną sytuację w tej kadencji, kiedy skorzystał z zaproszenia i "wpadł" na chwilkę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-25 00:34 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 lut 2012 - 00:37:36

Oficjalnie w dyskusji p.Komendant SM nie zabrał głosu ani razu. Mam sie z nim spotkać po jego powrocie z urlopu ponieważ chce mi on zaprezentować urządzenie , które jest jakoby o niebo lepsze od tych prezentowanych na posiedzeniu komisji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 2 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.