Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 4 z 11
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 kwi 2012 - 11:45:57

Wiemy Tomaszu, że jesteś jednym z nielicznych sumiennych radnych - mam na mysli świadomą obecnośc na komisjach / sesjach.
Jest jednak sporo radnych, którzy nie znają ustaw, nawet dokumentów gminnych (m.in. Strategii Rozwoju, POŚ) nie mają zielonego pojęcia za czym głosują albo tych co przed głosowaniem wychodzą a to na papieroska, a to do WC lub na zaplecze.

Zolli ma rację że powinna być lista obecności radnych z godzinami przyjścia, wyjścia także w trakcie (urywanie się na godzinkę, dwie) i rubryka uwagi, w której radny dopisywałby: wyszedłem, bo ...; spóźniłem się, bo.....; byłem nieobecny, bo....

Może w ten prymitywny sposób udałoby się naszym wybrańcom wpoić zasady służenia społeczeństwu. W końcu radnych utrzymują PODATNICY.

Fakt, że sesje mogły być częściej i krótsze, bo przytomne przegłosowanie kilkudziesięciu uchwał graniczy z cudem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 kwi 2012 - 21:50:49


Tomasz Zymer
Nie dalej jak w grudniu była sesja Rady, na której przegłosowano m.in. uchwały o pozostawieniu podatków od nieruchomości i srodków transportu w niezmienionej formie..

To chyba tylko w naszej gminie taka stagnacja podatkowa.cool smiley
Ciekawe z czego ona wynika?

Mam nadzieję, że Radni którzy opowiedzieli się " za nie podnoszeniem podatków"
( w przeliczeniu miesięcznym o około 4-6 złotych od posesji),
nie mają potrzeby inwestowania w okręgi przez nich reprezentowane.

Albo znają inne, ważniejsze od podatków źródło zasilenia budżetu gminnegocool smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-14 03:01 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 kwi 2012 - 23:09:13

W najbliższy poniedziałek w godz. 15.30-17.00 dodatkowe posiedzenie Komisji Rolnictwa poświęcone wyłącznie temu, komu wykonać przyłącze kanalizacyjne w 2012 roku. Przewodniczący komisji, p. Sławomir Kanabus, jest przeciwny kryteriom opracowanym przez gminę (opartym na koszcie, liczbie zamioeszkałych osób, długości koniecznego do połozenia przyłącza lub odcinka sieci). Jest zdania, że przyłączyć należy wyłącznie grupę mieszkańców Gassów, którzy kiedyś wpłacili po 240 zł na komitet zgodnie z uchwałą 215 (Mania ma rację, 215).

Jeśli kogoś interesują kryteria gminne i dokumentacja dotycząca przyłączy na ten rok, mogę wysłać mailem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-20 23:11 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 27 kwi 2012 - 08:22:37

Pan Kanabus mieszka w Gassach, więc wiadomo, że będzie optował za tamtymi ludźmi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 kwi 2012 - 09:06:27

Od tego jest radny miejscowy, żeby dbał o miejsce, gdzie mieszka.

Ale też i o resztę miasta...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 kwi 2012 - 21:44:36

Bo mieszkancy , którzy chcą się budować sami zadbają o swoj interes. Wczoraj na sesji padła informacja , że w związku z faktem iż bardzo dużo terenów w naszej gminie nie ma MPZP ,Wydział Planowania Przestrzennego zasypany jest wnioskami o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
T E R M I N A R Z posiedzeń Komisji Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 maj 2012 - 20:53:16

T E R M I N A R Z posiedzeń Komisji Rady Miejskiej

10.05.2012r. (czwartek) godz. 1630 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Tematy:
1.Przedstawienie uwarunkowań do nowego studium cz. 1
2. Wykonanie budżetu wydziału dróg gminnych za rok 2011 - uwagi / wnioski
3.Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

14.05.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1.Koncepcja budowy kortów tenisowych dla Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna
2.Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

16.05.2012r. (środa) godz. 17-ta Komisja Rewizyjna
Temat:
1.Wstępne omówienie sprawozdania z wykonania budżetu 2011
2.Sprawy bieżące

17.05.2012r. (czwartek) godz. 18-ta Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych
Temat:
1.Omówienie sprawozdania z wykonania budżetu 2011
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Skarbnik.

22.05.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Tematy:
1.Opiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011 w zakresie właściwości komisji.
2.Opiniowanie projektów uchwał.
3.Wolne wnioski i sprawy różne.
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, dyrektor SP ZOZ, kierownik OPS, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia

23.05.2012r. (środa) godz. 1615 Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Tematy:
1.Dożynki Gminne 2012
2.Opiniowanie projektów uchwał
3.Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Dlaczego nie zaproszono przedstawicieli NZOZ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 maj 2012 - 22:09:09


22.05.2012 r. (wtorek) godz. 18.00 Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Temat:
1. Opiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011 w zakresie właściwości komisji.
2. Opiniowanie projektów uchwał.
3. Wolne wnioski i sprawy różne.
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk, dyrektor SP ZOZ, kierownik OPS, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia


czy pacjenci NZOZów są gorsi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2012 - 10:03:06

ZMIANA TERMINÓW POSIEDZEŃ KOMISJI:

17.05.2012r. (czwartek) godz. 16.20 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Tematy:
1. Rozpatrzenie wniosków dotyczących alternatywnego przebiegu obwodnicy Konstancina
2. Sprawozdanie z wykonania budżetu Wydziału Geodezji
3. Opiniowanie projektów uchwał
4. Sprawy różne
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

17.05.2012r. (czwartek) godz. 18.30 Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych
Temat:
Omówienie sprawozdania z wykonania budżetu 2011
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Skarbnik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 maj 2012 - 10:06:38

22.05.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Tematy:
1. Opiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011 w zakresie właściwości komisji.
2. Opiniowanie projektów uchwał.
3. Wolne wnioski i sprawy różne.
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, dyrektor SP ZOZ, kierownik OPS, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia

23.05.2012r. (środa) godz. 1615 Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska
Tematy:
1. Dożynki Gminne 2012
2. Opiniowanie projektów uchwał
3. Przedstawienie diagnozy stanu aktualnego w zakresie zagospodarowania wód w Gminie Konstancin-Jeziorna
4. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk


24.05.2012r. (czwartek) godz. 18.00 Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych (przeniesiona z 17 maja)
Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał
2. Omówienie sprawozdania z wykonania budżetu 2011
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Skarbnik.

25.05.2012r. (piątek) godz. 15.30 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Temat: Biuro Rady nie podało tematu. Jednak z informacji p. przewodniczącego Komisji wynika, że będzie to kontynuacja rozpatrywania wniosków mieszkańców dotyczących obwodnicy Konstancina-Jeziorny w związku z prośbą województwa o to, by burmistrz wysłał do 31 maja informacje o przebiegu rekomendowanym przez gminę ORAZ o przebiegach alternatywnych.

Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk

28.05.2012r. (poniedziałek) godz. 14-ta Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Tematy:
1. Realizacja wniosków komisji
2. Rozwiązanie zrzutu wód opadowych do Kanału Brzeskiego w Kawęczynie i Słomczynie
3. Odprowadzenie wód do rzeki Małej z Czarnowa
4. Sprawy różne
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk

28.05.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1. Opiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011
2. Opiniowanie projektów uchwał
3. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-18 16:51 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 cze 2012 - 09:02:55

06.06.2012r. (środa) godz. 19.45 Komisja Rewizyjna
Tematy:
1. Sporządzenie opinii ze sprawozdania finansowego za rok 2011 oraz sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011.
2. Przygotowanie opinii do udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy Konstancin-Jeziorna.

11.06.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu
Tematy:
1. Opiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011(działy: 630, 754, 801, 854, 926)
2. Bezpieczeństwo w mieście i gminie
3. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk, komendant policji, komendant straży miejskiej

14.06.2012r. (czwartek) godz. 18-sta Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw majątkowych
Tematy:
1. Opiniowanie sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2011 w zakresie wydatków
2. Opiniowanie projektów uchwał na XXIV sesję Rady Miejskiej
3. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk, Skarbnik

18.06.2012r. (poniedziałek) godz. 17.00 Komisja ds. Zagrożeń Powodziowych
Tematy: ????
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

19.06.2012r. (wtorek) godz. 18-ta Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Tematy:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XXIV sesję.
2. Korespondencja.
3. Wolne wnioski i sprawy różne.
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk,

21.06.2012r. (czwartek) godz. 16.30 Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Tematy:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XXIV sesję Rady Miejskiej
2. Sprawy różne i korespondencja
Zaproszeni : Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 11 cze 2012 - 11:08:31

Tak przy okazji, chciałem sobie poczytać interpelacje radnych, a tu od listopada 2011 - posucha. Czyżby radni nie składali interpelacji?
Mam nadzieję, że wpisałem się we właściwym wątku grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 cze 2012 - 15:10:43

Interpelacji różnych radnych było bardzo wiele od listopada. Moje mogę Ci przesłać mailem. Pozdrowienia - Tomek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 11 cze 2012 - 15:32:58

Tomku, zdaję sobie sprawę że interpelacji było wiele smiling smiley niepokoi mnie brak tychże na BIPie, co mogłoby pomóc w ocenie pracy radnych, przy okazji ciekawe również bywają odpowiedzi urzędu. Miałem nadzieję, że zmieni się polityka informacyjna urzędu smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 cze 2012 - 16:35:05

Ja też na moim blogu zaniedbałem zakładkę z interpelacjami i nie wkleiłem tych, które złożyłem od listopada - nadrobię to w najbliższych dniach.

W poprzedniej kadencji radni często skarżyli się, że nie dostają odpowiedzi na interpelacje. W tej zawsze dostają - na ogół w ustawowym terminie jednego miesiąca plus jeszcze kilka dni na przesyłkę tradycyjnym listem poleconym za zwrotką. Ten list przychodzi nawet wówczas, kiedy radny, tak jak ja, zaznacza wyraźnie, że prosi o odpowiedź pocztą elektroniczną. Prawdopodobnie Urząd chce zachować potwierdzenia odbioru.

Odpowiedzi akurat w moim przypadku są zazwyczaj odmowne, za to długie (po kilka stron) i wyczerpujące - w każdym sensie tego słowa. Obecnie czekam akurat na odpowiedź na interpelację w sprawie dokumentów dostarczonych do MZDW w związku z przystąpieniem do projektowania obwodnicy Konstancina-Jeziorny. W tym wypadku pan burmistrz także nie przychylił się do mojego wniosku, ale załączył moją interpelację wraz z innymi wnioskami do dokumentacji wysłanej do marszałka województwa. Można zatem powiedzieć, że zaszła wysoko ;)smiling smiley

BIP jest generalnie lepszy i szczegółowszy, niż był parę lat temu - to moje osobiste zdanie. Doskonały nie jest, ale w każdym miesiącu staje się przyjaźniejszy dla użytkownika i bardziej kompletny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 cze 2012 - 19:51:29

Dawniej - na starym forum wklejałam interpelacje i ciągle czekam na następne, ale radni nie przysyłają. Do BIPu przestałam żywić nadzieję że będzie działał jak trzeba. Niczego nie wyjaśnia uwaga na dole (BIP), że jest cały czas w budowie - śmiechu warte. W wydz. Promocji pracują zdaje się cztery osoby i przez 6 miesięcy moznnaby zrobić Biuletyn od nowa nawet trzy razy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.jmdi.pl)
Data: 25 cze 2012 - 21:57:40

Tempo naprawdę nie porywa ale mimo wszystko dobrze że ten serwis istnieje. Można wiele dowiedzieć się z faktycznego życia okolic Konstancina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 cze 2012 - 23:47:06


konstancin
Tempo naprawdę nie porywa ale mimo wszystko dobrze że ten serwis istnieje. Można wiele dowiedzieć się z faktycznego życia okolic Konstancina.

bardzo dobrze że istnieje, ale biorąc pod uwagę ile kosztuje PODATNIKÓW jego utrzymanie (pensje pracowników, sprzęt itp) powinien działać sprawniej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 26 cze 2012 - 06:28:27

quote mania:
"Ja nie krytykuję, ja się cieszę - mimo ze za piłka nie przepadam. Cieszę się że mimo przepłacania mamy stadiony, autostradę..."

może by tak per analogiam stosować? cytat cd. "mendliwi żyją krócej"grinning smiley

maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-26 06:28 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 cze 2012 - 22:18:09


mania

konstancin
Tempo naprawdę nie porywa ale mimo wszystko dobrze że ten serwis istnieje. Można wiele dowiedzieć się z faktycznego życia okolic Konstancina.

bardzo dobrze że istnieje, ale biorąc pod uwagę ile kosztuje PODATNIKÓW jego utrzymanie (pensje pracowników, sprzęt itp) powinien działać sprawniej

Nie narzekam, ale oceniam, bo za spore pensje m.in. z moich podatków, stronka gminna byle jak działa, o promocji gminy tylko można pomarzyć, a o BIP już nie wspomnę - co i raz trzeba się o to lub owo upominać, jakby nie można było podejrzeć stron innych gmin, które mają wieloletnie doswiadczenie.

Doskonałą promocją gminy są: Flis Festiwal, Dni Konstancina, Wianki itp. Ale o imprezach można przeczytać po fakcie. Jesli ktoś chciałby zaplanować weekend w Kcinie, to warto, żeby wiedział kilka/kilkanaście dni wcześniej co się szykuje.
Taka świetna impreza jak Dni Konstancina - "trąbowóz" na stacji Metra oraz na targu czy informacja w RDC na kilka dni przed to trochę za późno, bo ludziska nie mogą rzucic wszystkiego, żeby lecieć do Kcina.

Powinien być wydawany - choć raz na dwa miesiące biuletyn gminny - nie musi być jakiś bajer. Niech będzie na gazetowym papierze i rozprowadzany np. z rachunkami za wod/kan, żeby dotarł do wszystkich rodzin, bo ludzie nie mają zielonego pojęcia co się w gminie dzieje. Z Internetu korzysta niewielki procent mieszkańców, a tych którzy wiedzą że jest gminna stronka i BIP na palcach policzyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 4 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.