Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 10 z 11
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 14 gru 2014 - 17:30:16


ola
UMiG coś nakazuje szkołom ?
* Nordic Walking

Nie, UMiG nic nie nakazuje, ale może proponować, natomiast "dorosła" RM wyraża/ nie wyraża zgodę na utworzenie MRM - mówi o tym USTAWA z dnia 8 marca 1990 r.o samorządzie gminnym (nowelizacja z dnia 11 kwietnia 2001 r.)

Art. 5b.

§1. Gmina podejmuje działania na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców gminy, w tym zwłaszcza wśród młodzieży.

§2. Rada gminy na wniosek zainteresowanych środowisk może wyrazić zgodę na utworzenie młodzieżowej rady gminy mającej charakter konsultacyjny.

§3. Rada gminy, powołując młodzieżową radę gminy, nadaje jej statut określający tryb wyboru jej członków i zasady działania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 15 gru 2014 - 18:39:39

Wiem, odpowiedziałam Oli, która wydaje się nie wie jaki jest tryb powoływanie MRM

Ja też od wielu lat namawiałam władzę by MRM utworzyć, podobnie orędownikiem był p. Szen.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.206.97.---)
Data: 15 gru 2014 - 20:28:35

orędowników było pamiętam wielu...tyle, że później niespecjalnie duże było gremium udzielające wsparcia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 gru 2014 - 08:51:46

Czy robienie sesji RM o godzinie 10:00 w dniu roboczym to normalna praktyka w naszej gminie? Wiem, że gdzie indziej da się np: o 16:00 stąd moje pytanie.

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?mnu=280&id=6504

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: olaola (178.36.23.---)
Data: 17 gru 2014 - 09:17:42


mania
Wiem, odpowiedziałam Oli, która wydaje się nie wie jaki jest tryb powoływanie MRM (...)

moje pytania nie dotyczyły trybu, lecz celowości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (159.205.239.---)
Data: 17 gru 2014 - 11:14:50

Dobrze działająca MRM, nie bawiąca się w politykę może sygnalizować potrzeby młodych, których mogą nie dostrzegać dorośli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 17 gru 2014 - 13:23:54

a czy do tego dobrego działania nie jest potrzebne właściwe wsparcie?
odejdźmy może od retoryki pt. wszytkich innych wina tylko nigdy nasza....
zwłaszcza, że dorośli często nawet jeśli słyszą o tych potrzebach to udają, że ich nie rozumieją albo rozumieją o ile nie trzeba do tego dokładać...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Księżówka
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 gru 2014 - 09:43:10


rondo
Wszystkim nowym radnym pragne zwrócić uwagę, że na tym forum jest taki dział - Pytania do radnych.

Tylu nowych, młodych radnych. A odważny chociaż jeden wśród nich się znajdzie ? P.Bartku, nadal mamy pytania kierować do p. Zymera i Komosy ? smiling smiley

Moim zdaniem przede wszystkim powinny pojawić się w BIPie oficjalne adresy mailowe do kontaktu z radnymi. Jak również dyżury radnych. Miejmy nadzieję, że do końca roku będzie to zrealizowane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 18 gru 2014 - 10:38:26

najwyżej wycieknie jeden, a wtedy będzie się można domyśleć reszty, bo pewnie będzie jakiś szablon typu imie.nazwisko@kontancin-jeziorna.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 gru 2014 - 11:04:23

Nie wyborażam sobie, żeby w dzisiejszych czasach nie można było skontaktować się "elektronicznie" ze swoim radnym (ze swojego okręgu i nie tylko). Nie po to radni dostali laptopy i skrzynki mailowe by grać w "sapera". No chyba, że mam małą wyboraźnię.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: MarioMario (188.146.68.---)
Data: 18 gru 2014 - 23:48:52

Piszę w swoim imieniu i tylko swoim.Żeby nie było. Jak tylko będziemy mieli dostęp do służbowych skrzynek mailowych( połowa stycznia), to udostępnie swój adres,także na tablicach w sołectwach mojego okręgu.Dodatkowo mam w planie od nowego roku pełnić dyżury nie w biurze rady, lecz w domu ludowym w Słomczynie -powód oczywisty moim zdaniem.Mieszkańcom wsi południowych bliżej do Słomczyna niż do Biura Rady, a poza tym godziny popoludniowo wieczorne koło 18 stej są na pewno lepsze niż godziny pracy Biura.

P.s. W sapera jeszcze nie gram póki co, bo służbowych lapków jeszcze nie mamy, ale radzę sobie i jak widać na forum zaglądamsmiling smiley. Co do sapera, to na tym forum radny może czasem czuć się jak saper, lawirując między słowami, by broń Boże nie narazić się zarówno na krytykę miłośnikom Kootów jak i kapeluszy z dużymi rondami;).Natomiast cenię sobie Państwa krytykę konstruktywną i wyłapuję spośród potoku słów i prywatnych porachunków czasem bardzo istotne głosy i uwagi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 19 gru 2014 - 08:47:08


Mario
Piszę w swoim imieniu i tylko swoim.Żeby nie było. Jak tylko będziemy mieli dostęp do służbowych skrzynek mailowych( połowa stycznia), to udostępnie swój adres,także na tablicach w sołectwach mojego okręgu.Dodatkowo mam w planie od nowego roku pełnić dyżury nie w biurze rady, lecz w domu ludowym w Słomczynie -powód oczywisty moim zdaniem.Mieszkańcom wsi południowych bliżej do Słomczyna niż do Biura Rady, a poza tym godziny popoludniowo wieczorne koło 18 stej są na pewno lepsze niż godziny pracy Biura.

Dziękuję i doceniam. Otwartość, kontakt z ludźmi, cierpliwość, wsłuchanie się w ich lęki, prośby - podstawowe cechy osoby piastującej funkcje publiczne. Oby nie był Pan jedyny lub w mniejszości.



P.s. W sapera jeszcze nie gram póki co, bo służbowych lapków jeszcze nie mamy, ale radzę sobie i jak widać na forum zaglądamsmiling smiley

Właśnie, jak się chce to można. Kolejny punkt dla Pana smiling smiley



Co do sapera, to na tym forum radny może czasem czuć się jak saper, lawirując między słowami, by broń Boże nie narazić się zarówno na krytykę miłośnikom Kootów jak i kapeluszy z dużymi rondami;).Natomiast cenię sobie Państwa krytykę konstruktywną i wyłapuję spośród potoku słów i prywatnych porachunków czasem bardzo istotne głosy i uwagi.

Proszę się nie przejmować i konsekwetnie realizować swoje cele oraz pracę na rzecz mieszkańców i gminy. Ostatecznie to Pan będzie miał satysfakcję a mieszkańcy (oby) lepszą gminę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.58.---)
Data: 19 gru 2014 - 10:12:50


Mixiorek
Nie wyborażam sobie, żeby w dzisiejszych czasach nie można było skontaktować się "elektronicznie" ze swoim radnym (ze swojego okręgu i nie tylko). Nie po to radni dostali laptopy i skrzynki mailowe by grać w "sapera". No chyba, że mam małą wyboraźnię.

Ja się dziwię, że do tej pory radni byli osiągalni jedynie na obradach lub na dyżurach...

Bardzo dobrze, że radni będą mieć adresy poczty elektronicznej i uważam, że powinny być one dostępne dla mieszkańców ... wszystkich.

Dziwię się, że do tej pory jedynie T.Zymer, radny poprzedniej kadencji udostępniał swój nr telefonu.

... i nie myślę tu o obciążaniu budżetu gminy kosztami tych telefonów. Z diety radnego ok. 1.500 zł miesięcznie można "zainwestować" ok. 20-30 zł i nabyć nr telefonu na kartę i umożliwić mieszkańcom kontakt telefoniczny z każdym radnym.

W końcu internet i telefon to całkiem popularna forma komunikacji w XXI wieku. W poprzednim wieku normą było osobiste pielgrzymowanie do urzędu czy przedstawiciela samorządu .... ale dzisiaj są inne czasy. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: olaola (178.36.155.---)
Data: 19 gru 2014 - 18:39:11

rozumiem, że Mario jest znany jako radny tylko wtajemniczonym, do których ja nie należę; jeśli jednak nie jesteś moim radnym (z Pułaskiego), to nie nalegam na dekonspirację smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: MarioMario (37.30.91.---)
Data: 19 gru 2014 - 23:59:17

Pani Olu, generalnie jestem radnym okręgu wsi południowych naszej gminy, więc w mieście mogę być zupełnie nie znany póki cosmiling smiley.Jednakże w odpowiedzi na Pani pytanie czy jestem Pani radnym? Hmm po części tak, bo przecież jako radny odpowiadam za losy Konstancina, bez względu na to, czy to wieś południowa, czy Pułaskiego;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Radni tej kadencji dostępni dla mieszkańców w sieci i przez email / telefon
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.172.---)
Data: 30 gru 2014 - 14:11:10

[www.facebook.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-30 14:28 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.250.---)
Data: 10 sty 2015 - 13:13:02

[wkleję tę wiadomość po uzyskaniu materiałów z posiedzenia komisji RM]



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-10 13:39 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni tej kadencji dostępni dla mieszkańców w sieci i przez email / telefon
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 10 sty 2015 - 18:03:59


Tomasz Zymer
[www.facebook.com]

A czy można prosić o profil otwarty? Nie wszyscy są królikami doświadczalnymi tej firmy grinning smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-10 18:04 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.250.---)
Data: 10 sty 2015 - 18:31:06

Sprawdziłem ustawienia profilu Stowarzyszenia i moim zdaniem są całkowicie publiczne, wszystko dostępne dla każdego. [...]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 13:05 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bieżąca praca Rady Miejskiej i Młodzieżowej Rady Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 10 sty 2015 - 18:49:47


Tomasz Zymer
Nie umiem niestety tego zmienić, może ktoś da jakąś wskazówkę.

Może ktoś biegły w arkanach FB pomoże?
Poniższe profile widać bez rejestracji, logowania itp.:

https://www.facebook.com/radnynowicki
https://pl-pl.facebook.com/muszynski.sergiusz
https://www.facebook.com/gutksawery

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 10 z 11


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.