Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
18 cze 2013 - 21:05:54
Dziś o godzinie 18.00 Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina wspólnie z Uzdrowiskiem Konstancin zorganizowało ważne spotkanie:

PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ UZDROWISKA KONSTANCIN - w Restauracji i Galerii Konstancja 18.06.2013r. / wtorek / godz. 18.00.

Na spotkaniu nie byłem - niestety końcoworoczna rada klasyfikacyjna w szkole, gdzie pracuję.

Na spotkaniu nie mogli być także radni z Komisji Uzdrowiskowej. Dlaczego? Ponieważ w tym samym czasie byli na posiedzeniu swojej komisji, zorganizowanym przez jej przewodniczącego, p. Marka Skowrońskiego, o dokładnie tej samej godzinie:

18.06.2013 (wtorek) godz. godz. 18.00 Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej

Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XXXV sesję
2. Korespondencja
3. Sprawy różne
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk

W związku z tym mam pytania:
1) Czy pan przewodniczący Komisji Uzdrowiskowej był zaproszony na spotkanie w Konstancji?
2) Jeśli był zaproszony, to czym motywuje organizowanie posiedzenia komisji poświęconego uchwałom na sesję o dokładnie tej samej godzinie? Czy chodzi tu o odciągnięcie burmistrza i radnych od ważnego spotkania w sprawie losów uzdrowiska?

Nota bene -na oficjalnej stronce gminnej nie znalazłem zaproszenia na spotkanie w Konstancji. Przewodniczący Rady Miejskiej też się o nim ani słówkiem nie zająknął. Czyżby nie wiedzieli?
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
18 cze 2013 - 22:34:47
Gwoli uczciwości dodam otrzymaną przed chwilą wiadomość, że na spotkaniu w Konstancji gminę reprezentowali: wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej p. Jadwiga Magdziarz (członkini Komisji Uzdrowiskowej i Społecznej Rady przy SPZZOZ) oraz p.wiceburmistrz Ryszard Machałek. Mimo wszystko wielka szkoda i zagadka, czemu te dwa terminy tak idealnie się nałożyły.
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
19 cze 2013 - 14:53:18
Nie była to żadna zmowa, na pytanie T.Zymera: "Czy chodzi tu o odciągnięcie burmistrza i radnych od ważnego spotkania w sprawie losów uzdrowiska?"

odpowiem - nie, bo
po 1. było to bardzo ciekawe spotkanie, ale raczej wspominkowe - nie wiążące, nie rozstrzygały się losy uzdrowiska
po 2. z ramienia władz gminy został wydelegowany wiceburmistrz R.Machałek i wiceprzewodnicząca RM J. Magdziarz
po 3. przewodniczący RM oraz burmistrz byli na istotnym dla mieszkańców gminy spotkaniu, którego termin został ustalony wczesniej niż powstał zamysł spotkania w Konstancji - o tym po co się spotkali tu: [www.konstancin.com]

_______________________________________________________
zamiast rwać pióra, warto najpierw zapytać - telefony do burmistrzów i przew RM są udostępnione radnym, czyż nie?
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
19 cze 2013 - 16:05:47

mania
zamiast rwać pióra, warto najpierw zapytać - telefony do burmistrzów i przew RM są udostępnione radnym, czyż nie?

Wystarczy wcześniej poinformować radnych o kalendarzu ważnych dla gminy spotkań, a nie - zdawkowo po miesiącu w dwóch słowach na sesji Rady (jeśli w ogóle).
A mój wpis nie dotyczył panów Jańczuka i Cieślawskiego, tylko pana Skowrońskiego i jego Komisji Uzdrowiskowej, która, jak nazwa wskazuje, zajmuje się uzdrowiskiem.
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
19 cze 2013 - 22:06:21
nie wiem czy zapraszano p. Skowrońskiego na spotkanie.

Jakby był zainteresowany rozwojem czy nawet istnieniem uzdrowiska, to powinien zapraszać na komisje dr Pisza - Naczelnego Lekarza Uzdrowiska (chyba przekręciłam tyuł) czy Prezesa Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A.
Juz nie wspomnę, że gafą jest nie zapraszanie przedstawicieli kcińskiego swiata lekarskiego.
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
11 sie 2013 - 00:16:34
Czemu nas tan nie ma...? Za jakie zasługi uzdrowiskowe?

[www.tvn24.pl]Fundacja Budzenie Pasji
Anonimowy użytkownik
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
04 wrz 2013 - 04:18:40
Generalnie , czarne chmury nad polskimi uzdrowiskami ? P.Wacław Bąk zaciera rączki ?

[24kurier.pl]
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
26 wrz 2013 - 16:09:41
Czy wiadomo coś, kiedy się rozpocznie budowa Centrum Hydroterapii, jakieś prace miały się rozpocząć podobno jeszcze w tym roku jak mówił Pan Prezes Uzdrowiska
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
26 wrz 2013 - 18:03:58
Hydroterapia w Konstancinie już się zaczęła, od kubła zimnej wody na głowy radnych i wszystkich zainteresowanych losami uzdrowiska. Trzeba przyznać, że zabieg ten był skuteczny, bo oprzytomnieliśmy i zaczynamy trzeźwo patrzeć na rzeczywiste intencje inwestora oraz władz centralnych i wojewódzkich. Niestety inwestor także poddał się zabiegowi hydroterapii i nabrał wody w usta, natomiast choć wojewoda nadal leje wodę na temat zainteresowania losami uzdrowiska, to z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że pakt PO-PSL zawierał także tajny protokół w sprawie Konstancina analogiczny do tego podpisanego przez Mołotowa i Ribbentropa 23 sierpnia. Jeśli to jest prawdą, to jedyną hydroterapią w Konstancinie w najbliższym czasie będzie ta związana z upłynnianiem aktywów spółki.
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
26 wrz 2013 - 19:44:34
Zapowiadało się tak ładnie i naprawdę wierzyłem w to wszystko. Chyba jednak jestem naiwny, obym się mylił

[warszawa.gazeta.pl]

[www.youtube.com]
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
27 wrz 2013 - 08:56:42


Jeśli to jest prawdą, to jedyną hydroterapią w Konstancinie w najbliższym czasie będzie ta związana z upłynnianiem aktywów spółki.
i jeszcze jakaś forma...hydrokolonoskopii wszystkich mieszkańców smiling smiley

a swoja drogą chętnie bym posłuchał o tych 'rzeczywistych intencjach' i poznał treści tego (i pewnie jeszcz kilku innych) 'tajnych protokołów'...
ogólnie ciekawy jestem, czy jest szansa, by...ludzie nieco bardziej zaangażowali się w patrzenie różnym partyjnym kacykom na ich brudne łapy...
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
27 wrz 2013 - 12:04:44
Nie trzeba być wybitnym detektywem by domyśleć się jakie aktywa posiada Uzdrowisko. Moim zdaniem jeżeli było huczne spotkanie o tym, że startuje modernizacja a teraz to się nie dzieje to nasz samorząd, który jest żywotnie zainteresowany inwestycjami Uzdrowiskowymi powinien zapytać władze Uzdrowiska co się zmieniło i kiedy ruszy przebudowa. Nawet można się spotkać... chyba nie mamy do siebie aż tak daleko?
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
27 wrz 2013 - 23:03:31
Nasz samorząd pyta nieustannie i ciągle termin ogłoszenia przetargu i wkopania kamienia węgielnego jest przekładany, bo...... coś. Niedługo ziemia stężeje i nijak się nie da wbic łopaty, będzie dobra wymówka.
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 07:36:07

Mixiorek
(...) nasz samorząd, który jest żywotnie zainteresowany inwestycjami Uzdrowiskowymi powinien zapytać władze Uzdrowiska co się zmieniło i kiedy ruszy przebudowa. (...)

samorząd, jako gospodarz terenu o zróżnicowanych stosunkach własnościowych, powinien MIEĆ konkretne procedury współpracy/kontaktów z innymi właścicielami. "Zapytać władze Uzdr" - ? Raczej pozostawać w stałym kontakcie poprzez zespól ds. kontaktów ze Sp.Uzdr (komisja uzdrowiskowa ?), a kontakt oprzeć na wspólnie ustalonym kalendarzu działań. Z powyższych wpisów wynika, że umig nie ma pojęcia, co jest grane (podobnie, jak w przypadku innych właścicieli)
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 17:19:16
Aby mógł taki zespół ds. Kontaktów powstać, musi być wyrażona dobra wola obydwu stron.
Bo do tanga trzeba dwojga smiling smiley
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 18:52:14
noooo niby racja, Antonioni, z tym tangiem, ale nie do końca, bo ktoś musi zacząć - sensownie i z wdziękiem, a wtedy nikt się nie oprze smoking smiley Jeśli jednak ktoś niezbyt czuje rytm, nie zna kroków i w dodatku nie chce się nauczyć, to ... confused smiley
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 19:02:58
Kontakty Rady i burmistrza ze spółką uzdrowiskową (spotkania, zaproszenia, miłe gesty) są regularne, a dla naszej wiedzy o rzeczywistej sytuacji i zamiarach inwestycyjnych spółki nie wynika z tych kontaktów NIC zgoła, ponieważ samorząd nie jest w stanie ingerować w sytuację finansową i plany prywatnej firmy. Mógłby to natomiast z powodzeniem zrobić Minister Skarbu, który pilnuje dotrzymania warunków umowy prywatyzacyjnej. Pytanie, jakie byłyby konsekwencje nałożenia kar na spółkę za niedotrzymanie terminów - upadłość likwidacyjna?
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 20:21:33
Kontakty z Rada raczej marne, naczelny lekarz uzdrowiska ubolewał, że nigdy nie był zaproszony na Komisję Uzdrowiskową, przedstawiciele Uzdrowiska SA także byli pomijani, no może raz gdy była draka ze zmianą organizacji ruchu przy Konstancji. Przew Komisji wykonał gest, bo miał nadzieję że Uzdrowisko utrze nosa Burmistrzowi. Przybył jakiś pan z Uzdrowiska i opowiadał, że po wprowadzeniu jednego kier ruchu na Źródlanej nie mogą uruchomić rehabilitacji w hotelu Konstancja, bo SAMOCHÓD (czyżby "TIR"?angry smiley) będzie musiał wozić posiłki z oddalonej o 50 m restauracji dookoła, pokonując 1.5 km confused smiley i... zrobił sie kabaret...
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 20:30:51
Po pierwsze - istnieje różnica między kontaktami z Radą (radnych jest 21, byli i są zapraszani na rozmaite wydarzenia publiczne i spotkania organizowane przez spółkę, niektórzy utrzymują także z jej kierownictwem kontakt mailowy w rozmaitych sprawach, np. ja w kwestii ograniczania ruchu ciężkiego w mieście oraz współpracy przy tworzeniu mpzp), a kontaktami z Komisją Uzdrowiskową, która spotyka się raz na miesiąc i której przewodniczący "nie zniżyłby się" do zapraszania przedstawicieli prywatnej firmy na posiedzenie komisji.

Po drugie, naczelny lekarz uzdrowiska jest przedstawicielem rządu polskiego wyznaczonym przez Ministerstwo Zdrowia, a nie przedstawicielem prywatnej spółki - zatem jego pomijanie przy obradach komisji jest graniem na nosie Ministerstwu Zdrowia, od którego zależy kontynuacja statusu uzdrowiska.

Po trzecie, rzeczywista potencjalna współpraca ze spółką uzdrowiskową i innymi zakładami leczniczymi na naszym terenie (o której było bardzo dużo mowy na wiosnę w kontekście kontraktów z NFZ do 2016, ale niestety brak konkretnych rezultatów) zależy przede wszystkim od burmistrza jako władzy wykonawczej, zaś rola Rady (poza spotkaniami kurtuazyjnymi) ogranicza się do zmian w mpzp pod kątem modernizacji obiektów uzdrowiska (o które spółka mimo wielokrotnych deklaracji nie wystąpiła) oraz zadawania bardzo licznych pytań w sprawie usług uzdrowiskowych (pozostających bez odpowiedzi).Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-28 20:36 przez Tomasz Zymer.
Re: Komisja uzdrowiskowa RM a losy uzdrowiska
28 wrz 2013 - 21:41:16

Tomasz Zymer

Po drugie, naczelny lekarz uzdrowiska jest przedstawicielem rządu polskiego wyznaczonym przez Ministerstwo Zdrowia, a nie przedstawicielem prywatnej spółki - zatem jego pomijanie przy obradach komisji jest graniem na nosie Ministerstwu Zdrowia, od którego zależy kontynuacja statusu uzdrowiska.

nie napisałam, że naczelny lekarz jest przedstawicielem Uzdrowiska SA.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 21
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017