Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Odbiór odpadów - info przeniesione do działu KOMUNIKATY URZĘDOWE
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 cze 2013 - 19:56:08

Do końca czerwca właściciele nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej otrzymają harmonogramy odbioru odpadów na najbliższe 7 miesięcy oraz komplet worków, ci którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów.


Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna informuje, że do 30 czerwca 2013 r. P.P.H.U. ?Lekaro" z siedzibą w Woli Duckiej dostarczy właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej harmonogramy odbioru odpadów na najbliższe 7 miesięcy oraz dla tych, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komplet worków:
2 worki zielone na szkło opakowaniowe,
5 worków żółtych na odpady segregowane suche
2 worki brązowe na odpady zielone i
5 worków na odpady zmieszane.

Firma prowadzi także sprzedaż oraz dzierżawę pojemników na odpady, szczegóły poniżej.


cała informacja na str. [www.konstancinjeziorna.pl]

______________________________________________
moje sugestie:

jeśli ktoś ma niedosyt informacji, może napisać do LEKARO - na stronie firmy [www.lekaro.pl] jest podany kontakt lub zadzwonić do RiOŚ

proszę o dyskusję w wątku ustawa śmieciowa: [www.konstancin.com]



Zmieniany 8 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-12 10:35 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
od 2. lipca będą dostarczane nr. kont oraz informacje
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lip 2013 - 22:53:06

Chodzi o nr. kont na które przed 15. każdego miesiąca będziemy wnosić zadeklarowane opłaty. Otrzymamy także pzrypomnienie jaką kwotę zadeklarowaliśmy. Sporo osób po wypełnieniu deklaracji zapomniało i dzwonią lub przychodzą do RiOŚ - stąd ten pomysł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
mania pyta, LEKARO odpowiada
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lip 2013 - 15:40:21

Pozbierałam pytania dręczące piszących na forum i wysłałam do LEKARO, dzisiaj dostałam odpowiedzi
uwaga: moje /nasze/ pytania kolorem czarnym odpowiedzi LEKARO zielonym

1. Czy pojemniki muszą byc wystawione przed godz. 6:00 ? Czyli praktycznie wieczorem poprzedniego dnia. Może wystarczy wystawic około 7:00?
Zauważyłam, że operatorzy przyjeżdżają później
. - aby uniknąć problemów z tym, że ktoś nie zdążył wystawić na czas nieczystości wprowadzona została godz o której odpady należy wystawiać i dlatego też prosilibyśmy stosować się do wytycznych

2. Czy zamiast w pojemniku, mozna wystawić śmiecie w czarnych workach? - tak, można

3. Czy podczas obwoźnych zbiórek 21 sierpnia i 16 października, będzie można oddać oprócz gabarytów także ZSEE? Urzędniczka w UMiGu powiedziała że nie wie. - tak, będzie można oddawać również zużyty sprzęt elektryczny


A teraz HIT!!!smiling bouncing smiley
4. Czy jest możliwość zwiększenia (w zabudowie jednorodzinnej) ilosci worków na odpady zielone w okresie opadania liści? - dodatkowe worki można pobrać w urzędzie UMiG

5. EKO EDUKACJA - na str. [www.lekaro.pl]
Materiały edukacyjne

A,B,C, Recyklingu (link do pobrania pliku)
Komiks ?Życie Śmiecia?
linki sie nie otwierają - błąd ten został już usunięty



_______________________________________________________
dyskutujemy w wątku: [www.konstancin.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.