Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.190.181.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 pa¼ 2012 - 20:18:57

Rada powołana bo taki był wymóg jakiejś bzdurnej ustawy...
Jej bytność, z która jak wynika nikt sie nie liczy, nie spowoduje ani poprawy bazy sportowej ani nie przyczyni sie do jej efektywniejszego wykorzystania..
U nas każde zaangażowanie społeczne zamiast wspierać traktuje sie nawet nie jako zło konieczne ale wręcz sie je próbuje zdlawic, zniechęcić itd.itp.szczęśliwie są jeszcze ludzie wytrwali...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 pa¼ 2012 - 23:54:35

W najbliższym czasie zamierzam spytać przew. SRS p. Tomasza Kuczę czy zamierza w końcu zwolać spotkanie członków SRS. Będę chciał dopytać wszystkich o ich stosunek do takiej formy naszego działania a w zasadzie niedziałania jaka jest obecnie. Jesli ma to wyglądać tak jak wygląda, zlożę swoją rezygnację z tego działania pozornego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 pa¼ 2012 - 14:33:19

Witam.

Pragnę ta droga poinformować o swej rezygnacji z członkostwa w SRS.

Na moją decyzję wpłynęła ( z przykrością to stwierdzam ) totalna bezczynnośc SRS-u. Statut Rady wyraźnie określa co jaki czas powinno być zwoływane zebranie SRS. A jak jest w rzeczywistości ?
Kolejna przyczyną rezygnacji jest fakt, iż przy podejmowaniu przez UMiG decyzji, stricte związanych swym zakresem z zakresem działania/opiniowania przez naszą Radę, p. burmistrz nie wykazuje żadnego zainteresowania otrzymaniem takiej opinii. Mam nieodparte wrażenie, że już sam fakt (ustawowy obowiązek) powołania SRS-u zaspakaja oczekiwania UMiG-u.
Ja niestety widząc jakby nieco inaczej potrzebę prowadzenia dialogu społecznego urząd-mieszkańcy, nie wyrażam chęci na legitymizowanie poczynań urzędu swym figurowniem w SRS.
Na poparcie swego stanowiska zwracam uwagę Państwa, że ostatnio UMiG podejmował decyzję w sprawach:
- ew. powstania szkółki tenisa ziemnego przy szkole w Opaczy
- ew. wydzierżawienia części łąk oborskich pod budowę pola golfowego
- w bliżej nieokreslonej przyszłości, budowę stadionu miejskiego, z lokalizacją na łąkach oborskich
- opracowania koncepcji zagospodarowania działki przy ul. Bielawskiej dla potrzeb min. skateparku

W żadnej z w/w nie konsultował swych działań ze Społeczną Radą Sportu. W związku z powyższym podjąłem decyzję opisaną na wstepie.

Pozdrawiam- Andrzej Zambrowicz

maila tej treści wysłałem do przewodniczącego SRS i wszystkich jej czlonków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 18 pa¼ 2012 - 16:54:54



Mam nieodparte wrażenie, że już sam fakt (ustawowy obowiązek) powołania SRS-u zaspakaja oczekiwania UMiG-u
nie chce mi się szukać, ale już dawno twierdziłem, że to jest jedyna motywacja powstania tego 'ciała' i wiele (nie chcę - choć chyba powinno się - używać słowa nic) z tego nie wyniknie sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 15:17:08

Chyba dałem zły przykład bo kolejny członek SRS-u zrezygnował z udziału w farsie. smiling smiley

A tak serio- dziwię się, że marnotrawiony jest społeczny zapał ludzi do działania. Przeciez w SRS-ie znaleźli się ludzie nieprzypadkowi, wszyscy w jakiś sposób związani ze sportem, niektórzy mający na tym polu sukcesy. I co - jakie to ma znaczenie, rada powołana, ustawowy obowiązek odfajkowany i teraz róbta co chceta a inni i tak wiedzą lepiej. Ustalą sobie koncepcję skweru sportów miejskich, inicjatywę założenia szkółki tenisa utną w zarodku, być może sprzedadzą w trybie licytacji historyczny budynek dla potrzeb jakiejś bliżej nieokreślonej bazy sportowej (ciekawe czy przebieg licytacji będzie jawny), bo oni wiedzą najlepiej. I żadna Społeczna Rada Sportu nie będzie w garach mieszała. Nie ukrywam, że mam też duże pretensje do p. T,Kuczy, który jesli z przyczyn obiektywnych nie potrafił zwoływać w terminie określonym w statucie SRS, zebrań, to powinien o tym poinformować czlonków Rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Społeczna Rada Sportu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 pa¼ 2012 - 15:40:59

Pamiętam, że SRS została zaproszona na posiedzenie komisji BOKiS, gdzie prezentowaliśmy pomysł skweru sportów miejskich. Później słuch o SRS zaginął, przynajmniej dla mnie - o innych działaniach podejmowanych przez tą radę nie słyszałem.

Wiem, że w Piasecznie też jest SRS, została utworzona nieco wcześniej niż ta w Konstancinie, ciekawe jak to u nich funkcjonuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Społeczna Rada przy SP ZOZ
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 25 pa¼ 2012 - 21:55:15

Odbyło sie inauguracyjne spotkanie Społecznej Rady przy SPZOZ, do której członków wybrano podczas poprzedniej sesji Rady Miejskiej.
Ja akurat nie jestem zwolennikiem utrzymywania publicznego ZOZ-u w gminie, ale wybrano ważny organ doradczy, zatem informuję o tym wydarzeniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.