Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
targowisko grapa - teren prywatny a lądowanie LPR
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sie 2013 - 22:03:22

Witam czy ktoś może orientuje się gdzie w naszej gminie jest teraz wyznaczone umowne miejsce w którym lądować będzie Lotnicze Pogotowie Ratunkowe?
Dawniej bylo na targowisku teraz teren prywatny. W nocy śmigłowiec może wylądować tylko w tzw miejscu gminnym umownym znanym dla pogotowia, LPR i strazy. Każda gmina w polsce ma takie miejsce wyznaczone i jest ono w spisie miejsc
Czy teraz mamy takie miejsce?

więcej info: [pl.wikipedia.org] (sekcja Lądowiska i gminne miejsca lądowania akapit drugi)

obecnie na mapie LPR nie widnieje takie miejsce [www.lpr.com.pl]
I z mapy wynika że w nocy śmigłowiec nie ma gdzie lądować co znacznie utrudnia dostęp do stoceru



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-22 22:06 przez Barta Damian.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: targowisko grapa - teren prywatny a lądowanie LPR
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (193.106.78.---)
Data: 26 sie 2013 - 16:54:04


Barta Damian
obecnie na mapie LPR nie widnieje takie miejsce [www.lpr.com.pl]
I z mapy wynika że w nocy śmigłowiec nie ma gdzie lądować co znacznie utrudnia dostęp do stoceru

W samej stolicy są chyba 2-3 miejsca do nocnych lądowań. Nie wiem czy LPR już lata w nocy. Na początku po zakupie eurocopterów latali tylko w dzień, to się niby miało zmienić ale nie jestem pewien czy sie zmieniło. Do nocnych lądowań potrzebne jest specjalne lądowisko, oświetlenie, chyba zgoda ULC.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: targowisko grapa - teren prywatny a lądowanie LPR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 sie 2013 - 21:58:05

A to lądowisko w okolicy Gassów, które miało być po to, żeby lądowały samoloty/ helikoptery z połamanymi do Stoceru - tak ponoc udowadniał potrzebę jeden z radnych? Nie pamietam który, bo to było dawno.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: targowisko grapa - teren prywatny a lądowanie LPR
Wysłane przez: Damian B.Damian B. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sie 2013 - 22:18:22

To w okolicy gassów jest aktywne jeżeli o tym mówimy jest na mapie na stronie LPR i sa wytyczne podejścia w dokumentach PDF jednak nie nadaje się do lądowania w nocy z tego co widze. Natomiast miejsca gminne od zawsze były miejscami do lądowań w nocy przy pomocy straży pożarnej chyba że coś się zmieniło. Według tego filmu można [www.youtube.com] ale nie wiem z którego jest roku i nie wiem jak to obecnie wygląda. Jeżeli można w nocy lądować w miejscach gminnych to warto takie zorganizować bo karetka jadąca z warszawy to długi czas. A jeżeli nie można no to lądowisko w oborach wystarczy. Pytam bardziej z ogólnej ciekawości chociaż z drugiej strony to dziwne że taki szpital jak stocer nie ma własnego całodobowego lądowiska :\

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.