Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 18
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 18 gru 2013 - 09:11:34


mania
Kto / co tj. Galeria Rondo sp. z o.o. - czym się zajmuje ?

Galeria Rondo to jest po prostu spółka z siedzibą w W-wie, ul. Ludowa 17/U1, KRS 0000422000, XII Wydz. Gosp. Krajowego Rejestru Sądowego, NIP 521-363-49-03. Spółka wyraźnie powstała na potrzeby remontu i adaptacji tego konkretnego budynku. Kapitał zakładowy 100 tys. zł. Nie jest to firma medyczna, choć oczywiście mogą zatrudnić lekarza-managera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 gru 2013 - 12:35:51

Sobieskiego 24 - czyli dawna Biała Dalia
Warszawska 22 - Nieruchomości Green Wood

W obydwu przypadkach parking tragiczny.

A co na temat takich pism dyrektor Tarnowski?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: KlarKlar (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 gru 2013 - 14:52:41

Warszawska 22,to były salon fryzjerski,a nie Greenwood-nieruchomości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: HammerHammer (---.play-internet.pl)
Data: 18 gru 2013 - 15:15:27

Jak rozumiem gmina ma nadwyżkę budżetową i nadmiar pieniędzy w budżecie?

bo jeżeli nie to pieniędzy zabraknie na inne rzeczy, a dodatkowo trzeba się będzie i tak dodatkowo zadluzyc. Czyli w bilansie zysków z czynszu z najmu trzeba uwzględnić koszt kredytu. Kiedy to sie gminie zwróci?

dodatkowo w samej gminie jest pewnie kilku urzędników nadzorujących spzoz...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 gru 2013 - 16:01:29


Klar
Warszawska 22,to były salon fryzjerski,a nie Greenwood-nieruchomości

Targeo mnie zmyliło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 gru 2013 - 21:03:38


daramis
A co na temat takich pism dyrektor Tarnowski?

dr Tarnowski też może wybudować / wyremontować jakiś lokal i utworzyć NZOZ, samodzielnie lub w PPP. Mając zaplecze w postaci kilkunastu (chyba) tys. pacjentów może startować na pewniaka - kontrakt z NFZ ma w garści.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 gru 2013 - 07:22:40

i może przed rozpoczęciem inwestycji sugerowałbym gminie przeczytać dokładnie umowę użyczenia Wareckiej, aby nie coś z niej nie wyskoczyło, jak kable pod planowanym ratuszem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 gru 2013 - 11:36:59

W sprawie otwarcia nowej przychodni - wydaje mi się, że kontrakty z NFZ na rok 2014 są już podpisane, więc na jakiej zasadzie miałaby działać nowa przychodnia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 gru 2013 - 12:27:05

Chyba SPZZOZ ma jakiś kontrakt?
A inni, którzy zamierzają otworzyć pewnie też poczynili starania.
Chyba to nie nas pacjentów broszka?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 gru 2013 - 00:11:01


rondo
Tak, SPZZOZ ma kontrakt z NFZ.

To dosyć oczywiste.

Moje pytanie dotyczyło nowych podmiotów na naszym terenie.

Czy mając przychodnię np. w Julianowie można na podstawie tego samego kontraktu przyjmować pacjentów w Konstancinie?

Bo firma, która nie prowadziła żadnej działalności w ochronie zdrowia, a przychodni jeszcze nie ma, to raczej kontraktu z NFZ mieć na zapas nie może.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 gru 2013 - 18:41:06

Tak. Inaczej nie wkladaliby swojej kasy w następne obiekty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ponieważ NFZ zmniejszył limity przypadające na pacjenta ... grinning smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 gru 2013 - 22:47:13

Ponieważ NFZ zmniejszył limity przypadające na pacjenta, większość lekarzy została zmuszona skrócić czas porady lekarskiej.

PACJENCI WCHODZĄ KOLEJNO DO LEKARZA:

- Panie doktorze, jak nagniatam klatkę piersiową, to mnie wszystko boli.
- Nie nagniatać, nie będzie bolało.
Następny!

- Panie doktorze, czy to możliwe aby po 5 miesiącach urodziło się dziecko?
- Możliwe, następne przyjdą w terminie.
Następny!

- Panie doktorze, wracałem z wczasów i na koniec coś złapałem, czy to przejdzie?
- Przejdzie na żonę i dzieci.
Następny!

- Panie doktorze, jestem panienką i zaszłam w ciążę, co robić?
- Nie siusiać 3 tygodnie, może się utopi.
Następny!

- Panie doktorze, mam chłopaka w sile wieku, karmię go kluskami, zacierkami, bułeczkami, a on dalej nie może.
- Od krochmalu, to tylko kołnierzyk stoi.
Następny!

- Panie doktorze, mam 40 lat. Kolega w moim wieku mówi, że jeszcze może, a ja nie.
- Mów pan, że i pan może.
Następny!

- Panie doktorze, od 2 dni nie mogę siusiać.
- Ile ma pan lat?
- 80.
- To już pan swoje wysiusiał.
Następny!

- Panie doktorze, mój synek połknął stalówkę. Co robić?
- Niech wypije kieliszek atramentu, będzie miał swoje własne wieczne pióro.
Następny!

- Panie doktorze, moja żona połknęła igłę. Co robić?
- Zakładać naparstek. Następny!

- Panie doktorze, wszyscy mnie ignorują...
- Następny, proszę!

- Co, to już wszyscy panno Jadziu?
Chwała Bogu, tak się zmęczyłem.
Siostro, proszę o filiżankę dobrej mocnej kawy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 gru 2013 - 23:27:21

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna


Zgodnie z art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2013 r. poz. 267) oraz zgodnie z art. 53 ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r. poz. 647 z późn. zm.) informuję, że wydałem decyzję Nr 22/2013 z dnia 13.12.2013 r. o umorzeniu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na realizacji ośrodka zdrowia w istniejącym hotelu, na terenie działki nr ew. 47 z obrębu 0306 położonej w Konstancinie-Jeziornie.

Strony, których interesu prawnego lub obowiązku przedmiot sprawy dotyczy, po zapoznaniu się z tematem, mają prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego woj. mazowieckiego, ul. Kielecka 44, 02-530 Warszawa za moim pośrednictwem w terminie 14 dni licząc od dnia wywieszenia niniejszego ogłoszenia.

Przedmiotowa decyzja znajduje się do wglądu w godzinach pracy w Wydziale Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna ul. Mirkowska 39A w poniedziałki w godzinach 9.00-17.00 i piątki w godz. 8.00-16.00.



Z up. Burmistrza
/-/ Dorota Gadomska
Zastępca Burmistrza


Ta działka to Rycerska 13, czyli siedziba OPS.
Od kiedy w OPS działa hotel?
Kto miał pomysł uruchomienia ośrodka zdrowia w budynku OPS?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 gru 2013 - 11:51:57

Pomysł był żeby na działkach obok OPS - należących do gminy dać możliwość inwestorowi wybudowania ośrodka zdrowia, o ile wiem działka miała być użyczona na ileś lat. To był niezły pomysł, ale upadł z powodu chęci uruchomienia na terenie gminy kilku przychodni przez prywatnych inwestorów na własnych lub wynajętych nieruchomościach.

Oczywiście nie usprawiedliwia to kompletnej nieznajomości terenu przez osobę/ osoby zajmujące się planowaniem. Nie wszystko da się odczytać i poznać przy pomocy cioci gogle >grinning smiley< Przed podjęciem decyzji powinna być wizja lokalna.

Obciach na całego!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 gru 2013 - 12:55:31

Zwróciłem uwagę na ten absurd już przed Świętami. Nie wiem, o co chodzi (ewidentnie błąd w numeracji działki albo fikcja w opisie), dowiem się na posiedzeniu komisji 9 stycznia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 gru 2013 - 21:25:49

Może i błąd w numeracji działki, ale o co chodzi z tym hotelem? Były różne obiekty wokół działki 47: przed Wojna I. czy II. było targowisko, były pawilony w których mieszkali nauczyciele oraz komórki, był pawilon ze słodyczami i napojami (jedno i drugie zburzone), w obecnym OPS (działka 47) mieścił się ośrodek kształcenia jakichś spółdzielców, ale hotelu żadnego sobie nie przypominam.

Tak to jest jak urzędnicy zamiast pojechać i zobaczyć polegają na cioci google.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 gru 2013 - 08:41:51



(...)decyzję Nr 22/2013 z dnia 13.12.2013 r. o umorzeniu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na realizacji ośrodka zdrowia w istniejącym hotelu, na terenie działki nr ew. 47 z obrębu 0306 położonej w Konstancinie-Jeziornie.(...)

z tego żałosnego bełkotu wynika, że teraz tam istnieje hotel; dlaczego nie podaje się zwykłego adresu z numerem ulicy zamiast nr działki ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 gru 2013 - 11:10:30


ola


(...)decyzję Nr 22/2013 z dnia 13.12.2013 r. o umorzeniu postępowania w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na realizacji ośrodka zdrowia w istniejącym hotelu, na terenie działki nr ew. 47 z obrębu 0306 położonej w Konstancinie-Jeziornie.(...)

z tego żałosnego bełkotu wynika, że teraz tam istnieje hotel; dlaczego nie podaje się zwykłego adresu z numerem ulicy zamiast nr działki ?

bo czasem adres nijak się ma do podziałów geodezyjnych
Poza tym jesli inwestor będzie miał na działke chrapkę, to w róznych "świetych ksiegach", trafi na nią po nrumerach obrebu oraz działki.

W pismie urzędowym jest kompletna bzdura, bo nie było mowy, żeby przenieść OPS i biblioteke w nieznane, ale udostepnić (wydzierżawić) inwestorowi działkę/ działki obok. Wyszło jak z rozdawaniem rowerów na Pl. Czerwonym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 gru 2013 - 18:39:54

Pan Burmistrz Kazimierz Jańczuk też wprowadził Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów na działkę przy ul. Słowiczej, której prywatny właściciel (spadkobierca) posiada wszelkie niezbędne dokumenty, by ją odebrać, a następnie Rada niemal jednogłośnie przystąpiła do zmiany planu miejscowego tej działki tak, by zalegalizować GPSZOK. Dla chcącego nie ma nic trudnego ;)

W Ośrodku Pomocy Społecznej jest prywatny hotel, altana przyszłego Muzeum Konstancina wraz z połową salonu i sypialni (Piłsudskiego 40 - mbudynek przedwojenny) stoi na niebudowlanej działce leśnej należącej do nadleśnictwa, a 80-letnia szkoła w Kępie Okrzewskiej - na najlepszych gruntach I klasy, na których podobno nie wolno nic budować. Kanalizacji w części Skolimowa na razie nie będzie, bo nie udało się na czas skomunalizować prywatnych odcinków ulic. Wojewódzka ulica Nowopiaseczyńska jest gruntem gminnym, a stara Piaseczyńska - wojewódzkim. Tężnia odcięta jest od mostku w Parku Zdrojowym prywatną działką. Na Bielawskiej grunt prywatny wchodzi na 2/3 pasa drogowego. Gmina planuje ciąg pieszo-jezdny przez mostek kolejowy w Mirkowie, a prywatny właściciel zapowiada jego rozbiórkę. Tymczasem starostwo wystawia na sprzedaż z gruntów Skarbu Państwa w gminie, co się da i za ile się da. Nie zdziwię się, jeśli sprzeda też Warecką i grunt pod tężnią. Taki jest stan uporządkowania własności i dokumentacji w gminie po 44 latach komunizmu i 24 latach "przekształceń".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-29 18:46 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 gru 2013 - 19:17:58

TZ:
" altana przyszłego Muzeum Konstancina wraz z połową salonu i sypialni (Piłsudskiego 40 - mbudynek przedwojenny) stoi na niebudowlanej działce leśnej należącej do nadleśnictwa, a 80-letnia szkoła w Kępie Okrzewskiej - na najlepszych gruntach I klasy, na których podobno nie wolno nic budować."

jesli altana jest powojenną samowolką, to pewnie ją gmina rozbierze, a salooon to zalezy kiedy został dobudowany, jesli kilkadziesiąt lat temu, tak jak szkoła w Kępie O. to raczej rozbiórka nie grozi?

A może na Rycerskiej funkcjonuje jakiś "hotelik na godziny >grinning smiley< ", tylko nie wszyscy radni o tym wiedzą. ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.